רמקולים מדריך לבניית רמקול נייד ופשוט

איליה

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
היי

בצבא יש לי לפעמים זמן פנוי להתעסק בשטויות במקום הפאלפון . כמו למשל לבנות דברים שאחד מהם הוא הרמקול הנייד שבניתי.
אם תסתכלו מסביבכם תראו שישנם הרבה דברים שנזרקים מחוסר שימוש כאשר עדין יש להם פוטנציל להפוך למשהו אחר .
מצאתי נגן דיסקים פשוט למדי , שבור , עם חלקים חסרים... אך עדין עובד.

פירקתי את הנגן דיסקים , הוצאתי ממנו את הלוח וחתכתי ממנו את יחידת ההגברה , בכל השאר אין צורך.

הנגן דיסקים הנל עובד על 12V בעזרת שנאי , את השנאי פירקתי בכדי שיהיה ניתן להטעין מצבר וגם לשמוע ישרות מהשקע. והטקע הוא גם לא קבוע אז ניתן להוציא אותו בקלות אז השקע נשמר גם הוא.

בדקתי את המעגל , ומצאתי שהכי טוב לחבר את כבל הAUX תיהיה בנקודה של ווסת הווליום , לשם חיברתי את הAUX על ידי הלחמה שני החוטים (ימין/שמאל) ואת האדמה אל האדמה המשותפת לכל המעגל.
לקחתי זוג רמקולים (JVCׂׂ) שגם הם נזקרו עקב מימברנות הרוסות. פירקתי את שני דפנות התחתונות של הרמקול והתחלתי להכניס ציוד לבפנים.
מצבר 12V קטן שפורק גם הוא ממכשיר בדיקה ישן שנזרק, שנאי 220/12V , גשר דיודות (הקופסא השחורה), ואת מעגל ההגברה.
מצאתי בנוסף רמקולים של מחשב שלא עובדים מדגם Altec-Lansing ASC5 , פירקתי את הדינמיקים והכנסתי אותם לטיבה במקום ההרוסים.

הרכבתי מפסק עם שלושה מצבים מאחורי הרמקול בכדי שיהיה ניתן לכבות אותו ולמנוע ממנו לרוקן את המצבר ,מצב של פעולה על מצבר/טעינה ומצב של אספקת מתח מהקיר , בכדי לשמור על חיי המצבר.
את שני הדפנות התחתונות שפירקתי חיברתי בצידי כל רמקול וכך חיברתי בינהם , לא אסטטי אבל שימושי.
בנוסף לרמקול בניתי סטנד בשבילו שיהיה ניתן לסובב אותו 360 מעלות . לשם כך היה צורך לקחת מאורר פשוט של מחשב (80סמ לפחות) לשבור את כל המניפות שלו, לקצר את הגובה שלו , לחבר אותו לקרש במרכז ,להוסיף תומכים (במקרה שלי ברגים) ולעשות תושבת מתאימה בתחתית הרמקול לגודל הדרוש בשביל שהראש של המאורר יכנס פנימה.

והתוצאה הסופית היא ...

המגבר פשוט אך עושה עבודה טובה בהחלט, ומסוגל להגיע לווליום גבוה , יותר חזק מהנגן דיקים עצמו כאשר הוא עבד .
המצבר מצליח להחזיק 8-6 שעות בעובדה בווליום גובהה עד שנדרש להטעינו מחדש או שפשוט להמניך...

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מדליק.

יש עוד דברים מעניינים בתחום שבנית?

zariel

חבר משקיען
מעורבות
718
נקודות
113
כל הכבוד ,רעיון יפה,ומענין,
אני מבין שיש לך רקע באלק'
וזו רק ההתחלה,
במידה ויהיו לך עוד דברים מענינים בתחום,
שתף אותנו.

robo7

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
יפה מאוד.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
שלום,

כל הכבוד, רעיון יפה מאוד.

תומר

onoff

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
ממש נחמד COOL

spiderrman

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אהבתי, תודה

איליה

חבר אתר
מעורבות
5
נקודות
3
מדליק.

יש עוד דברים מעניינים בתחום שבנית?

כל הכבוד ,רעיון יפה,ומענין,
אני מבין שיש לך רקע באלק'
וזו רק ההתחלה,
במידה ויהיו לך עוד דברים מענינים בתחום,
שתף אותנו.

יש רמקול ראשון שבניתי לפני יותר מי שנתיים , מבוסס על רמקולים למחשב של לוגיטק ונעשה שימוש בסוללה של מברגה 9V .
הפקק של הבקבוק מלמעלה משמש לגילגול כבל AUX לתוך הטיבה (ידני) , הרמקול עם השנים עבר שינוים שונים.

הרבה זמן אני עובד על פרויקט , שלדעתי אמור לשנות לטובה את האופן בו אנו מקשיבים למוזיקה , אך אני עדן במבוי סתום עם הטכנולוגיה הדרושה . אך עדין ממשיך לנסות .
אני הנדסאי חשמל אבל לא זה העיקר.
תודה לכם על התגובות

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יפה!

אם תרצה, דבר איתי בפרטי.
אני תמיד מוכן להשקיע בסטארטפים.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אם תסתכלו מסביבכם תראו שישנם הרבה דברים שנזרים מחוסר שימוש כאשר עדין יש להם פוטנציל להפוך למשהו אחר .

כמה שזה נכון .
אפשר להיות מליונרים מזבל של אחרים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור