מדריך - הפוך את ה- PS3 לסטרימר / נגן מדיה

orenshani

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אפשר גם להתקין לינוקס ולקבל גישה ישירה לקבצים במחשבים אחרים

אפשר גם להתקין לינוקס על ה-ps3 ולקבל מחשב מדיה לכל דבר עם גישה לקבצים במחשבים אחרים דרך NFS וסמבה וכמובן גם גישה ישירה לתכנים אונליין (יוטיוב / obox וכדומה).

לשאלה אם כדאי או לא (בהשוואה ל- Media Center PC ) לא הצלחתי עד היום לקבל תשובה חד משמעית. נראה לי שזה כדאי רק אם כבר יש PS3 וקצת נמאס לשחק פיפא 2009.

I

ishincha

אורח
תוכנה מדהימה!!!
הורדתי והתקנתי את הגירסא האחרונה של ה PS3 MEDIA SERVER
ואם עובדים לפי ההנחיות בכתבה הכל עובד חלק ומצויין
לגבי כתוביות בעברית תשנו את ההגדרות בלשונית TRANSCODING SETTINGS ומצד שמאל אח"כ MENCODER
בתוכנה עצמה (מישהו כאן לפני הסביר את זה כבר)
וזה עובד מצויין
תודה רבה על העזרה ...

Solid Snake

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
יש לי בעיה של לאגים בגלל הWifi

הפס3 שלי מחובר אלחוטית, כי הראוטר נמצא בסלון,
ולצערי הקליטה לא כזאת טובה ואפילו סרטי SD לא תמיד עובדים חלק
(או שהם עובדים ופעם בכמה דקות יש תקיעה ארוכה מעצבנת)
עכשיו, המחשב שעליו הקבצים שאני רואה נמצא בחדר שלי,
המטרה שלי היא לחבר אותו ישירות לפס3 בכבל רשת.
הבעיה היא שזה לא כמו לחבר ראוטר, זה דורש הגדרות שונות לגמרי,
ואני לא יודע אם זה אפשרי (ובטח אני צריך כבל מוצלב...יש לי מליון כבלים
אבל אין לי מושג מה מוצלב ומה לא)

א

אורח

אורח
סאונד DTS
יש לי סרטים וקובצי מוסיקה ב DTS MKV מדוע אני שומע רק בדולבי דיגיטל יש לציין שהתוכהנ עובדת מעולה דרך ראווטר
הPS3 SLIM נמצא בסלון
יש פתרון למצב הזה

א

אורח

אורח
מה לגבי סרטים מ YOUTUBE

PS3 MEDIA SERVER תוכנה נפלאה תודה.
משדרת את כל הפורמטים + כתוביות לא מודבקות
גם אצלי פורמט MKV + כתוביות לא משודר חלק (הרבה "תקיעות")
עכשיו לשאלה איך רואים סרטוני YOUTUBE ???

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
SOLID SNAKE: אתה לא חייב ולא צריך לחבר ישירות את ה-PC שלך ל- PS3. מכיוון שאתה סובל מתעבורה נמוכה או איטית של נתונים דרך החיבור האלחוטי, אני ממליץ לך לחבר בכבל LAN את ה-PC לראוטר, ולחבר בכבל LAN נוסף את ה- PS3 לאותו ראוטר. כמובן לא לשכוח לשנות את הגדרת חיבור הרשת ב- PS3 לחוטית במקום לאל-חוטית ומיד תרגיש בהבדל באיך שהסרטים רצים.

אורח:

אם הקבצים שיש לך אכן בפורמט DTS, ההסבר היחידי שיכול להיות הוא בהגדרות הסאונד של ה- PS3. נסה לבדוק בעמודת ה- SETTINGS של ה- PS3 את הגדרות הסאונד. אם אני זוכר נכון, ישנה אפשרות לסמן או לא לסמן אילו פורמטים אתה רוצה שהקונסולה תנגן.

אורח 2:

התוכנה הזו והחיבור שלה עם ה- PS3 וה-PC שלך לא מיועדות להזרמת סרטונים מ- YOUTUBE. אם אתה מוריד ושומר סרטוני YOUTUBE על המחשב שלך אז אפשרי להזרים אותם באמצעות התוכנה, אבל אי אפשר להזרים אותם ישירות מהאינטרנט ל- PS3.

א

אורח

אורח
שאלה בנוגל ליכולת העברת נתונים בWIFI

שלום לכולם ותודה על המדריך המצויין.
יש לי שאלה חשובה שעדיין לא הבנתי את התשובה אליה באופן חד משמעי.
האם ניתן לשדר סרטים באיכות HD , (קבצי MKV ודומיהם) , באמצעות רשת אלחוטית על גבי הטלויזיה דרך הPS3?
אני מדגיש - רשת אלחוטית בלבד - ללא חיבור בכבל רשת(אין לי אפשרות כזו פשוט*).
מרחק של 20-15 מטר בערך...
האם הסרטים יעבדו חלק (יחד עם הדבקת התרגום והכל) או שיהיה תקיעות מרגיזות כאלה בהעברת הנתונים?

בתודה מראש לכולם...
אבי

א

אורח

אורח
התוכנה תעבוד גם עם מזרימים אחרים שעובדים מול תוכנות UPNP???
המון תודה !

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
לאורח ששאל על הרשת האלחוטית:

באופן כללי חיבור חוטי הרבה יותר מומלץ מאל-חוטי מכיוון שזה יבטיח קצב העברת נתונים קבוע בלי תקיעות או השהיות. אפשרי להזרים מדיה מה-PC ל- PS3 דרך הרשת האלחוטית אבל לא הייתי בונה על קבצי MKV או AVI שהם באיכות HD. סביר מאוד להניח שהסרטים הללו, בגלל קצב תעבורת נתונים גבוהה מאוד, יגמגמו כמעט כל הזמן. זה לא אומר שאין לך סיבה לנסות - תנסה ותחווה בעצמך, זה ממש לא סיפור. אבל שוב, לא הייתי בונה על זה.

לאורח השני:

אין לך שום צורך בתוכנה הזו עבור מזרימי מדיה אחרים. כל מזרים מדיה אחר (ואפילו גם ה- PS3) לא חייבים את התוכנה הזו מכיוון שאפשר לקשר אותם עם ה- PC בתור כונן רשת ברשת הביתית. התוכנה הזו משתלבת טוב עם ה- PS3 מכיוון שהיא מבצעת Transcoding בזמן אמת לקבצי MKV ובכך אפשר להזרים את סוג הקבצים הזה ל- PS3, כיוון שהוא לבד לא יכול לנגן אותם.
לא ניסיתי לעבוד עם התוכנה הזו ביחד עם מזרים מדיה אחר, אבל לא נראה לי שהיא תעבוד במקרה הזה. זו תוכנה שבנויה לזהות את חיבור הרשת של ה-PS3 ולהגדיר את ה- PC כשרת מדיה בתפריט ה- XMB שלו.

א

אורח

אורח
PS3 Media server
אכן תוכנה חביבה, בגדול יותר נוחה ופשוטה מה TVersity אם כי מעט פחות יציבה. כמו כן כיוון שטוענת את כל הקבצים הנווט לקובץ בPS3 יכול להיות מעט יוצר איטי. דרך אגב, אני רואה סרטי HD דרך קשר אלחוטי באיכות בינונית ועם מחשב בינוני כמעט ללא בעיות.

מספר שאלות:
- האם התוכנה מבצעת TRANSCODING גם כשלא צריך (פורמט נתמך) ובכך מורידה את איכות הסרט? אם כן, כיצד ניתן להגדיר אחרת?
- האם יש גרך להשתמש בתוכנה לSTREAMING של תכנים מהאינטרנט? הBROWSER של ה-PS3 עושה זאת רע מאוד.
- לפעמים אני צריך ללכת לחפש תחת #TRANSCOE# כדי למצוא את הגרסה שעובדת נכון מבחינת קול וכתוביות, איך ניתן להגדיר אחרת, והאם מישהו יכול להסביר את ההבדל בין ה ENCODERS השונים ולהמליץ באיזה מנוע להשתמש?

תודה!

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83

alex8HD

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה למי שגילה את התוכנה הנפלאה הזאת כל הכבוד אצלי הכל עובד חלק אבל יש רק בעיה אחת אני רואה סרט בפורמט MKV התרגום של הסרט מובנה אבל איני רואה את התרגום על הסוני וכאשר אני מפעיל את הסרט על המחשב הכל עובד כולל התרגום אם מישהו יכול להסביר איך לתקן את זה בבקשה מודה לכם חברה!!!

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
לאורח מס' 1:

מה שמייחד את התוכנה הזו זו העובדה שהיא לא זקוקה לשום חבילת מקודדים שהיא, מותקנת על ה- PC, בשביל להזרים כמעט כל פורמט. המשמעות היא שהתכונה בכל פעם מחדש מבצעת טרנסקודינג בזמן אמת תוך כדי הזרמה. אם ישנה ירידה באיכות הסרט זה "רק" בגלל חומרה וביצועים נמוכים של המעבד וזיכרון ה- RAM ב- PC שממנו מזרימים.

הזרמה של כל תוכן אחר (שהוא לא קובץ ווידיאו) שלא נמצא על המחשב הוא בלתי אפשרי בתוכנה הזו. היא למעשה יוצרת כונן רשת בתפריט ה- XMB של ה- PS3 ודרכו אתה יכול לראות את הקבצים על המחשב. היא לא מיועדת לדברים אחרים.

לגבי השאלה האחרונה אני לא יכול לתת תשובה חד משמעית. באופן כללי התוכנה עושה זאת באופן אוטומטי בהתאם לפורמט של הסרט ולמאפיינים שלו (מס' ערוצים, רזולוציה, פורמט סאונד וכד'). יכול מאוד להיות שגם מה שהתוכנה בוחרת כ- "בחירה מומלצת" עדיין לא יתאים לצפייה אידיאלית, ולכן צריך לעשות שינויים יזומים. אצלי זה קרה מס' פעמים מועטות כך שזה לא היה משהו שהטריד אותי יותר מדי.

לגבי ההבדלים בין ה- Encoders נראה לי שעדיף שליאור יסביר. הוא בטוח יעשה זאת טוב ממני.

תשובה ל- alex8HD:

כנס ל- TAB של Transcoding Settings בתוכנה על המחשב ואמצד שמאל בחר ב- MEncoder.

תחת האפשרות של Subtitles Settings תוכל לבחור ולקבוע את סדר העדיפויות של התרגומים שיופעלו באופן אוטומטי ע"י התוכנה.
חשוב מאוד!

בחלק של Subtitles codpage יש לסמן CP1225 ולסמן את שתי התיבות שמתחת ב- "V".

מקווה שעזרתי!

alex8HD

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
דבר ראשון תודה רבה רבה רבה לך עזרת ממש אבל יש עדיין בעיה אחת קטנה אני רואה את התרגום הפוך במקום מהתחלה לסוף אני רואה אותו מהסוף להתחלה אפשר לתקן אז זה גם?
תודה רבה לך על העזרה!!!

avihy-a

כתב האתר
מעורבות
1
נקודות
0
לא הבנתי: הטקסט מופיע הפוך (םולש במקום שלום) או שהוא מסונכרן הפוך (אתה רואה טקסט של סוף הסרט בתחילתו)?

בכל מקרה, הייתי מנסה להוריד גרסאות אחרות של תרגום.

alex8HD

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
כן הוא מופיע הפוך נגיד בתרגום צריך להופיע שלום זה מה שמופיע לי "םולש"
אההה ושכחתי להוסיף שהתרגום מובנה בסרט

נערך לאחרונה ב:
א

אורח

אורח
dts

בדקתי את הPS3 בהגדרות של אופציות האודיו והכל מסומן ועדיין אני לא שומע את הסאונד בDTS
יש לי רסיבר שתומך בDTS ES ניסיתי לשחק בהגדרות של ה DTS בתוכנה אז לא שמעתי סאונד בכלל אלא רעשים
יכול להיות שקבצי MKV DTS הם אמורים להתאים לרסיברים שתןמכים ב DTS HD או שאין קשר בכלל
עזרה בבקשה

א

אורח

אורח
תודה

מדריך מצויין, התקנה פשוטה ו...קדימה לצפות!
תודה רבה
שחר

א

אורח

אורח
בעיה בWindows 7

התקנתי Windows 7 ופתאום זה הפסיק לזהות לי את PS3 , אני חייב לציין שלפני זה כשהיה לי VISTA הוא זיהה את זה בלי בעיה.

מה שעוד ראיתי זה נכנסתי להגדרות רשת ב-PS3 וראיתי את זה :

Proxy Srever - Do Not Use
UPnP - Not Available

אני לא יודע אם זה קשור אבל ניסיתי לשנות את כל ההגדרות , בהגדרות רשת וזה עדיין לא עובד לי.

מישהו יכול לעזור ? תודה מראש!

א

אורח

אורח
תודה ושאלה נוספת

תודה רבה!!! שתי שאלות נוספות בכל זאת:
1) מה משמעות ה TRANSCODING תמיד (למשל עבור סרט בפורמט נתמך)? שמתי לב כי קבצי .avi כבידם (למשל) המנוגנים חלה דרך TVersity מגמגמים על הPS3 MEDIA SERVER - האם זה קשור ל TRANSCODING? אם כן, האם יש דרך לעקוף זאת?

2) בקשר לסטרימינג של תכנים מהאינטרנט, האם תוכל להמליץ על תוכנה/דרך אחרת לעשות זאת?

תודה שוב.

לאורח מס' 1:

מה שמייחד את התוכנה הזו זו העובדה שהיא לא זקוקה לשום חבילת מקודדים שהיא, מותקנת על ה- PC, בשביל להזרים כמעט כל פורמט. המשמעות היא שהתכונה בכל פעם מחדש מבצעת טרנסקודינג בזמן אמת תוך כדי הזרמה. אם ישנה ירידה באיכות הסרט זה "רק" בגלל חומרה וביצועים נמוכים של המעבד וזיכרון ה- RAM ב- PC שממנו מזרימים.

הזרמה של כל תוכן אחר (שהוא לא קובץ ווידיאו) שלא נמצא על המחשב הוא בלתי אפשרי בתוכנה הזו. היא למעשה יוצרת כונן רשת בתפריט ה- XMB של ה- PS3 ודרכו אתה יכול לראות את הקבצים על המחשב. היא לא מיועדת לדברים אחרים.

לגבי השאלה האחרונה אני לא יכול לתת תשובה חד משמעית. באופן כללי התוכנה עושה זאת באופן אוטומטי בהתאם לפורמט של הסרט ולמאפיינים שלו (מס' ערוצים, רזולוציה, פורמט סאונד וכד'). יכול מאוד להיות שגם מה שהתוכנה בוחרת כ- "בחירה מומלצת" עדיין לא יתאים לצפייה אידיאלית, ולכן צריך לעשות שינויים יזומים. אצלי זה קרה מס' פעמים מועטות כך שזה לא היה משהו שהטריד אותי יותר מדי.

לגבי ההבדלים בין ה- Encoders נראה לי שעדיף שליאור יסביר. הוא בטוח יעשה זאת טוב ממני.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור