מדוע חלק מהאודיופילים פוחדים ממדידות?

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
"הימור מושכל" כמו זה שנמר עשה (ועוד אחרים שאני מכיר), הוא כמעט אופציה יחידה עבור מי שרוצה לרכוש ציוד שלא קיים לבדיקה בארץ. בדכ' מדובר בציוד איכותי ויקר מאוד.
אינני מבין מי המציא את המושג "הימור מושכל" אבל לטעמי בתחום שאנו עוסקים אין לו מקום וזה סתם תירוץ שאחר כך המחיר על הטעות הוא יקר מאד.
לעיתים מישהו שומע רמקול שמצא חן בעיניו אבל אין בארץ דגם מתקדם יותר בסדרה, אז הוא מזמין ראשון מחו"ל ולוקח סיכון מחושב שחתימת הצליל תהייה דומה.
ok מקובל כל עוד הוא לא מתכוון להשאיר את האלקטרוניקה הקיימת על הרמקול החדש שרכש, שכן הסינרגיה בינה לבין הרמקול החדש הוא מקרי בהחלט.
לעיתים מישהו מתסמך על חוות דעת של גולשים מחו"ל שעל דעתם הוא סומך, וגם הוא מזמין ומהמר.
להסתמך על דעתם של גולשים מחול זו טעות שאין יותר גדולה ממנה בעולם האודיו. למה?
א. אינך מכיר את הגולש באופן אישי
ב. אינך יודע מה טעמו עד שלא תשמעו את אותן מערכות באותו חלל ביחד.
ג. כל אודיופיל יכול לרשום מה שהוא רוצה על איזה ציוד שהוא שמע ובכל מחיר לטוב או לרע ואינך יודע מה הרקע שלו או מה האינטרס מאחרי הדברים שהוא רושם.
מי שיכול להרשות לעצמו, ומי שמוכן לקחת את הסיכון של מכירת הציוד במידה ולא יתאים, עושה את ההימור המושכל הזה. אפשר גם לנסוע במיוחד לחו"ל על מנת לשמוע, ואז להחליט. גם זה סוג של הימור כי בכ"ז אתה לא שומע את הציוד בבית שלך ועם ההגברה והמקור שלך.
מה מושכל בזה? לקנות רכיב אודיו ב30$ ואחר כך לגלות שאתה והלוחות בקשר עין מתמיד:O
כשמדובר ברמקול עדיין יותר טוב לשמוע לפני הרכישה גם עם הוא ממוקם בחלל בתערוכה בחול
או אצל חבר. זה יתן לך אנדיקציה הכי בסיסית שלא תקבל כשתרכוש על עיוור.
לסיכום, כשמדובר בציוד שלא ניתן למצוא בארץ, זו הדרך היחידה כמעט להביא דברים מיוחדים, וברמה גבוהה. טוב שיש מי שעושים את זה, אחרת לא היינו נחשפים לציוד הזה.
אישית אני מעדיף לשמוע מערכת שהבעלים שלה קנה את הציוד לאחר האזנה מאשר למערכת שהציוד ברמה גבוהה יותר אבל נקנתה על עיוור מוחלט.
ללא קשר כמו בכל דבר יש גם שילובים שיוצאים טוב ונשמעים לא רע אבל המערכות הטובות ביותר ששמעתי עד היום היו של אודיופילים עם רצון עז למצוא את הסינרגיה המירבית והתוצאה היתה בהתאם.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
מעולה ידידי. אז אם הרמקול הוכתר לרכישה טובה, ההצלבות בין הדיבור בפורומים והכתבות התאימו וזה התאים למה ששמעת אז כנראה שגם אם לא היית הולך לשמוע היית מקבל את אותו רמקול ונהנה ממנו באותה מידה.
אם הוא לא היה שומע אותו בפועל לכל שאר הדברים שעשה טרם הרכישה לא היה בסיס מוצק.

חשוב להבין ידידי שכל אחד בוחר אחרת, ישכאלה שמגבים את הבחירה שלהם בגרפים ויש כאלה שלא. בכל מקרה בסופו של דבר כולנו נהנים מהמוצרים שלנו ואף גרף לא ישנה את מה שאנחנו שומעים.
הכל טוב ויפה אבל קודם שומעים אחר כך משלמים ולא ההיפך:)

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אינני מבין מי המציא את המושג "הימור מושכל" אבל לטעמי בתחום שאנו עוסקים אין לו מקום וזה סתם תירוץ שאחר כך המחיר על הטעות הוא יקר מאד.

ok מקובל כל עוד הוא לא מתכוון להשאיר את האלקטרוניקה הקיימת על הרמקול החדש שרכש, שכן הסינרגיה בינה לבין הרמקול החדש הוא מקרי בהחלט.

להסתמך על דעתם של גולשים מחול זו טעות שאין יותר גדולה ממנה בעולם האודיו. למה?
א. אינך מכיר את הגולש באופן אישי
ב. אינך יודע מה טעמו עד שלא תשמעו את אותן מערכות באותו חלל ביחד.
ג. כל אודיופיל יכול לרשום מה שהוא רוצה על איזה ציוד שהוא שמע ובכל מחיר לטוב או לרע ואינך יודע מה הרקע שלו או מה האינטרס מאחרי הדברים שהוא רושם.

מה מושכל בזה? לקנות רכיב אודיו ב30$ ואחר כך לגלות שאתה והלוחות בקשר עין מתמיד:O
כשמדובר ברמקול עדיין יותר טוב לשמוע לפני הרכישה גם עם הוא ממוקם בחלל בתערוכה בחול
או אצל חבר. זה יתן לך אנדיקציה הכי בסיסית שלא תקבל כשתרכוש על עיוור.

אישית אני מעדיף לשמוע מערכת שהבעלים שלה קנה את הציוד לאחר האזנה מאשר למערכת שהציוד ברמה גבוהה יותר אבל נקנתה על עיוור מוחלט.
ללא קשר כמו בכל דבר יש גם שילובים שיוצאים טוב ונשמעים לא רע אבל המערכות הטובות ביותר ששמעתי עד היום היו של אודיופילים עם רצון עז למצוא את הסינרגיה המירבית והתוצאה היתה בהתאם.

מדוע אתה חושב שמישהו כאן מרגיש שהוא עשה טעות? ישנם גם מקרים שאתה ם את הרמקול על האלקטרוניקה לך והסאונד נשמע פצצה. כמובן שהתאמת אלקטרוניקה תביא תוצאה טובה יותר.

להסתמך על דברים של אנשים זו הברירה היחידה שלך כאשר אתה רוכש על עיוור. במקרה שלי נניח {למרות שלא עלי מדברים} תחושות הגולשים היו מקבילות לתחושות הכתבים. לכן, לאחר שקראתי המון החלטתי שאם אני מהמר אז זה עליו.

להגיד "שמעתי בתערוכה" זה גם לא רלוונטי. מדוע? משום שכך או כך תאלץ להחליף אלקטרוניקה במידה והוא לא יושב עליה טוב. מה עוד שגם אם תקנה רמקול שאתה מאזין לו בבית אתה יכול לשדרג אלקטרוניקה ולהגיע לתוצאות טובות יותר. בקיצור, כמעט תמיד משדרגים אלקטרוניקה ברכישה של רמקול חדש.

אני אישית מעדיף לשמוע תוצאה טובה. לא אכפת לי אם היא על עיוור או לא. ישנן המון מערכות שלא ניקנו על עיוור ובסופו של יום הן נשמעות קטסטרופה. אז מה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אם הוא לא היה שומע אותו בפועל לכל שאר הדברים שעשה טרם הרכישה לא היה בסיס מוצק.

הכל טוב ויפה אבל קודם שומעים אחר כך משלמים ולא ההיפך:)

בסיס מוצק למה?

הכל טוב ויפה אבל כל אחד בוחר איך לקנות מוצר.
יש כאלה שיש להם גישה שהמון מוצרים ולהם קל יותר לרכוש מוצר על עיוור ולהתאים לו אלקטרוניקה לאט לאט. יש כאלה שלא אוהבים הרפתקאות, בלי לשמוע לא קונים וזה בסדר גמור. מה שקובע בסופו של יום זו התוצאה הסופית ולא איך המוצר נירכש.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
פנתר יקר,
זכותך לחלוק על הדברים, אבל יש לי רושם שאתה כותב שלא מתוך נסיון ולא מתוך הכרות מעמיקה, וחבל.

1. לא ידע על איזה "תירוץ" אתה מדבר. האנשים שאני מכיר שקנו כך לא עשו "טעות" ולא "שילומו עליה מחיר יקר מאוד". פשוט לא נכון. האנשים האלה הם בדכ' המנוסים יותר, שכבר שמעו סט או שניים בחייהם וקצת מתקשים למצוא את מה שהם אוהבים בארץ.

2. אלקטרוניקה יכולה להשתלב מצויין עם רמקול חדש, ויכולה שלא. אני מניח שגם את זה לוקחים בחשבון מי שנוהגים כך. גם כשמחליפים רמקול כאן בארץ, הרבה (מאוד) פעמים זה גורר את החלפת ההגברה והכבלים. זה חלק מהעניין. מכיוון שמי שעושים את זה בדכ' לא מחליפים B&W 603 בויאנה אקוסטיק היידן (כדוגמא) אלא ציוד יקר ואיזוטרי הרבה יותר, הרי שהכל נלקח בחשבון.

3. אני לא יודע מה הנסיון שלך עם פורומים בחו"ל וכמה התנסית בהתכתבויות עם אנשים. הכוונה היא לא ללקט תגובות של גולשים באודיוגון ולפי זה לקנות ציוד. אוי ואבוי לנו..... הכוונה היא להכיר אותם, לדבר בטלפון, לפעמים לפגוש אותם או לשבת אצלהם בבית בחו"ל ולהתרשם מהציוד מקרוב. לפעמים ללכת אל היצרן עצמו ולהתרשם מקרוב. נסה פעם לדבר עם ישראל בלום או עם אלברט פון שוויקרט (ד"ש משניצל) ותראה שזה מקובל. תשאל גם את הגורו החדש שלך, בחור רציני שעשה את זה לא פעם ולא פעמיים. בטח ישמח ללמד אותך גם.

4. אני לא יודע על איזה לוחות אתה מדבר. נראה לי שאתה מצטט מישהו, אבל בהקשר לחלוטין לא רלבנטי. האנשים שאני מדבר עליהם לא מופיעים כמעט בלוחות, אולי פעם בכמה שנים טובות. בדכ' הצעירים שמחליפים ציוד כמו גרביים רוכשים אותו דווקא בארץ.

5. המשפט האחרון שלך היה סתמי עד מאוד. גם אני אוהב לשמוע מערכות שיש בהן סנרגיה טובה. so what?

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
מדוע אתה חושב שמישהו כאן מרגיש שהוא עשה טעות? ישנם גם מקרים שאתה ם את הרמקול על האלקטרוניקה לך והסאונד נשמע פצצה. כמובן שהתאמת אלקטרוניקה תביא תוצאה טובה יותר.
כוונתי לא הייתה למישהו ספציפי.
ברוב המקרים אכן הסאונד ישמע כמו פצצה;)
להסתמך על דברים של אנשים זו הברירה היחידה שלך כאשר אתה רוכש על עיוור. במקרה שלי נניח {למרות שלא עלי מדברים} תחושות הגולשים היו מקבילות לתחושות הכתבים. לכן, לאחר שקראתי המון החלטתי שאם אני מהמר אז זה עליו.
רצונו של אדם כבודו. אני לא הייתי נוהג כך גם אם הפרוטה היתה בכמות גדולה יותר.
להגיד "שמעתי בתערוכה" זה גם לא רלוונטי. מדוע? משום שכך או כך תאלץ להחליף אלקטרוניקה במידה והוא לא יושב עליה טוב. מה עוד שגם אם תקנה רמקול שאתה מאזין לו בבית אתה יכול לשדרג אלקטרוניקה ולהגיע לתוצאות טובות יותר. בקיצור, כמעט תמיד משדרגים אלקטרוניקה ברכישה של רמקול חדש.
כל מקרה לגופו, לרוב אם רמקול לא ישמע טוב בתערוכה זה ישפיע על הרוכש הפוטנציאלי עד אשר ישמע עם אותו רמקול תוצאה טובה יותר.
אני אישית מעדיף לשמוע תוצאה טובה. לא אכפת לי אם היא על עיוור או לא. ישנן המון מערכות שלא ניקנו על עיוור ובסופו של יום הן נשמעות קטסטרופה. אז מה?
זה ברור בכל כלל יש גם יוצא מהכלל. אם תוצאה טובה אז היא טובה נקודה ולא משנה איזה תהליך הוביל אליה. רק ציינתי שמנסיוני התוצאות היותר טובות ששמעתי היו אצל אודיופילים שלא קנו כלום על עיוור.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
בסיס מוצק למה?

הכל טוב ויפה אבל כל אחד בוחר איך לקנות מוצר.
יש כאלה שיש להם גישה שהמון מוצרים ולהם קל יותר לרכוש מוצר על עיוור ולהתאים לו אלקטרוניקה לאט לאט. יש כאלה שלא אוהבים הרפתקאות, בלי לשמוע לא קונים וזה בסדר גמור. מה שקובע בסופו של יום זו התוצאה הסופית ולא איך המוצר נירכש.

לרוב האנשים שאני מכיר אין אפשרות להאזין לכל כך הרבה מוצרים(אלקטרוניקה) וההרפתקאות הללו אינן מעניינות אותם כלל, מה שמעניין אותם זה לשמוע מוזיקה באיכות הגבוהה ביותר שהכיס מאפשר.

כשכתבתי בסיס מוצק הכוונה הייתה לכך ששום דבר אינו שווה בבסיסו להאזנה לרמקול. כל דבר אחר אשר איננו קשור בהאזנה פיזית לרמקול, אותו אתה עומד לרכוש, הוא לא אחר מאשר חץ שמראה את כיוון הפיסגה. אבל אם לא תצעד לשם באופן פיזי לא תגיע.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
פנתר יקר,
זכותך לחלוק על הדברים, אבל יש לי רושם שאתה כותב שלא מתוך נסיון ולא מתוך הכרות מעמיקה, וחבל.
את מה ששומעות אוזני מיזה אני ניזון ולא משום מקום אחר.
1. לא ידע על איזה "תירוץ" אתה מדבר. האנשים שאני מכיר שקנו כך לא עשו "טעות" ולא "שילומו עליה מחיר יקר מאוד". פשוט לא נכון. האנשים האלה הם בדכ' המנוסים יותר, שכבר שמעו סט או שניים בחייהם וקצת מתקשים למצוא את מה שהם אוהבים בארץ.
אני חושב שאף אדם (גם אלו עם הנסיון הרב ביותר) לא יכול לחזות את מה שהוא קונה טרם שמיעה פיזית. כל דבר אחר הוא מבחינתי ברירת מחדל שהיא פחות טובה בהרבה.
ועוד דבר קטן, האודיופילים המנוסים הללו שאתה מדבר עליהם, תשאל אותם כמה מכשירים החליפו עד אשר הגיעו לתוצאה שאתה שמעת אצלם וכמה זה עלה להם???
2. אלקטרוניקה יכולה להשתלב מצויין עם רמקול חדש, ויכולה שלא. אני מניח שגם את זה לוקחים בחשבון מי שנוהגים כך. גם כשמחליפים רמקול כאן בארץ, הרבה (מאוד) פעמים זה גורר את החלפת ההגברה והכבלים. זה חלק מהעניין. מכיוון שמי שעושים את זה בדכ' לא מחליפים B&W 603 בויאנה אקוסטיק היידן (כדוגמא) אלא ציוד יקר ואיזוטרי הרבה יותר, הרי שהכל נלקח בחשבון.
ככול שהרכיבים יקרים יותר כך הסיכוי להפסיד יותר גדל משמעותית. זה לא חשוב עם הרמקול הוא B&W 603 או וילסון סשה, סינרגיה מוכרחה להיות בשני המקרים. העניין הוא שהאלקטרוניקה לרמקול היקר יותר צריכה להיות בהתאם למחירו ואם היא לא מתאימה אז הנזק לכיס גדול שבעתיים. אגב אם קונים מגבר על עיוור הרי שלא הכל נלקח בחשבון. חתול בשק זה לא משכורת חודשית.
3. אני לא יודע מה הנסיון שלך עם פורומים בחו"ל וכמה התנסית בהתכתבויות עם אנשים. הכוונה היא לא ללקט תגובות של גולשים באודיוגון ולפי זה לקנות ציוד. אוי ואבוי לנו..... הכוונה היא להכיר אותם, לדבר בטלפון, לפעמים לפגוש אותם או לשבת אצלהם בבית בחו"ל ולהתרשם מהציוד מקרוב. לפעמים ללכת אל היצרן עצמו ולהתרשם מקרוב. נסה פעם לדבר עם ישראל בלום או עם אלברט פון שוויקרט (ד"ש משניצל) ותראה שזה מקובל. תשאל גם את הגורו החדש שלך, בחור רציני שעשה את זה לא פעם ולא פעמיים. בטח ישמח ללמד אותך גם.
אישית לא הייתי מסתמך על אף אחד גם עם יצא לי להקשיב איתו ביחד שעות רבות.
בקשר לגורו, אם אני מנחש למי אתה מתכוון אז אני לא פריק שלו. מהדברים הטובים שלו אני לומד ומהדברים הפחות טובים אני לא:) סך הכל גבר לעניין וחבל שהוא לא כאן יותר:כועס:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה ששומעות אוזנייך יכול להיות תענוג לך ועינוי לאדם אחר והפוך.
על פי מה שקורה בפועל רוב המערכות הרציניות ביותר בישראל נרכשו על עיוור.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
מה ששומעות אוזנייך יכול להיות תענוג לך ועינוי לאדם אחר והפוך.
על פי מה שקורה בפועל רוב המערכות הרציניות ביותר בישראל נרכשו על עיוור.

לפעמים יוצא לי להאזין למערכות שהם לא לרוחי אבל אני לא יכול לומר שזה עינוי.
המערכות שהבעלים שלהם קנו את הרכיבים על עיוור לרוב נשמעות פחות טוב גם עם רמת הרכיבים היא ברמה אחרת. כתבתי את זה ל TakeOne ואני כותב גם לך: זה לא חשוב באיזה לבל הרכיבים של הסט, אם אין סינרגיה גם עם המערכת מוערכת במליון שקלים היא לא תסב אושר לבעליה.

אין לי מושג לאילו מערכות אתה קורה רציניות אבל מבחינתי מערכת רצינית היא קודם כל מערכת עם סינריגה מעולה בין רכביה, ואת זה קשה מאד לקבל אם קונים את הרכיבים ללא האזנה מוקדמת.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בקשר למדידות

אולי קודם לפני -מה אכפת כאן למישהו באם הציוד נקנה על עוור ,או שלחליפין יש "סינרגיה" ,שהוא אגב ביטוי אדיוטי שאין מאחריו כלום , למעט האפשרות להסביר לאדיוט אחר למה מגבר חרה כן נשמע טוב עם רמקול דרעק,
עכשיו בקשר למדידות - מפחדים או לא?
כרגע יצא ממני יאיר תמם שהביא לארץ ציוד מדידה שמשמש אותו לעבודתו,לאחר כמה שעות של מדידות כוונים ואיזונים שונים ,הצלחנו לקבל תוצאה שגם נראית נהדר במחשב וגם נשמעת יותר טוב , האוזניים שלנו אינם מסוגלות לכוון את הדברים הללו גם באם כולנו חושבים שיש לנו אוזני ינשוף,
הכוונים אצלי היו בעקר של פסות והתאמת הגבר בסבוופרים בין שמאל לימין , קצת אקוסטיקה וכוונים לביטול דיפים קטנים , ומדידות וכוונים חוזרים שוב ושוב ברום קורקטיין לאחר שינויים קטנים ,
לסיכום - אין ספק שבעזרת מכשירים והמון נסיונות שנמדדות עיי המכשירים ,ניתן להגיע לתוצאה הומוגנית ומדויקת יותר, אני למזלי חבר של יאיר ,ונעזר בו כבר המון פעמים כדי לישר את החדר העקום שלי, נראה לי שסוף סוף קיבלתי חדר מרובע.
בלי מדידות יש כמובן את שיטת בת היענה - שבה ניתן להזמין חברים לשמוע איזה יופי תוך הפעלת לחץ מתון להסכמתם, אבל בשיטה הזו קרוב לוודאי חיים מתוך טעות והסיכוי לאיזון הוא בערך כמו לזכות בפייס, העניין הזה אני דווקא בעד מיכאל שלפחות מודד איך שהוא , הוא לפחות יודע היכן הוא נמצא אפילו המדידה שלו "ביתית",
דבר נוסף שמעניין - האם מישהו יוכל להסביר לי למה המדידות של האקוסטיקאים מסתימות תמיד בקטסטרופה ואילו מדידות של בעלי מקצוע מכוון אחר של האאודיו שונות, הייתכן שיש איזה כווניות ב
מדידות הללו .
ולסיכום, רוצים לחסוך לעצמכם קצת צרות ,לכו קנו רום קורקטיין של lyngdorf ,המודל נקרא rp1 , יישר לכם החדר והרמקולבחמש דקות של מדידות .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לפעמים יוצא לי להאזין למערכות שהם לא לרוחי אבל אני לא יכול לומר שזה עינוי.
המערכות שהבעלים שלהם קנו את הרכיבים על עיוור לרוב נשמעות פחות טוב גם עם רמת הרכיבים היא ברמה אחרת. כתבתי את זה ל TakeOne ואני כותב גם לך: זה לא חשוב באיזה לבל הרכיבים של הסט, אם אין סינרגיה גם עם המערכת מוערכת במליון שקלים היא לא תסב אושר לבעליה.

אין לי מושג לאילו מערכות אתה קורה רציניות אבל מבחינתי מערכת רצינית היא קודם כל מערכת עם סינריגה מעולה בין רכביה, ואת זה קשה מאד לקבל אם קונים את הרכיבים ללא האזנה מוקדמת.

אגיד זאת שוב פעם.
אדם רוכש רמקול על עיוור ומתאים לו אלקטרוניקה על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. זה לא לרכוש רמקול ולזרוק אותו על המערכת שגם זה יכול בהחלט להשמע מעולה.

מערכות רציניות הן מערכות כמו שלי, של אלדר, של דורון, של רמי עמיחי, שלמה {לא זבדה למרות שגם היא בהחלט עצבנית} ועוד רבים שרכשו המון מוצרים על עיוור.

תבין פנתר.
מה שחשוב זו תוצאה סופית. אני מכיר אנשים ששמעו את המערכות שלהם לפני שרכשו ואחרי שנה הן היו בלוחות. אין לי בעיה עם רכישה עיוורת כאשר יודעים שיש סיכוי יותר מסביר שהאלקטרוניקה תתחלף.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
שניצל,
השרשור הזה עוסק במשמעות תוצאות מדידות של פריטי ציוד כפי שהן מתפרסמות על ידי היצרנים.
מדידות כאלה לא מצביעות על איכות השמע הנשמעת לאוזן.
המדידות שביצעת אצלך, מדידות של שילוב המערכת עם האקוסטיקה של החדר, זה משהו שונה לחלוטין.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אגיד זאת שוב פעם.
אדם רוכש רמקול על עיוור ומתאים לו אלקטרוניקה על מנת להגיע לתוצאה הרצויה. זה לא לרכוש רמקול ולזרוק אותו על המערכת שגם זה יכול בהחלט להשמע מעולה.
אם אתה שלם עם הידיעה שאתה הולך להחליף את האלקטרוניקה אז אין ביננו ויכוח, פרט לעובדה שהחלפת האלקטרוניקה היא עוד הוצאה בפני עצמה איך שלא אוכלים את זה.
מערכות רציניות הן מערכות כמו שלי, של אלדר, של דורון, של רמי עמיחי, שלמה {לא זבדה למרות שגם היא בהחלט עצבנית} ועוד רבים שרכשו המון מוצרים על עיוור.
אין הנחתום מעיד על עסתו:) של האחרים זה כבר סיפור אחר.
תבין פנתר.
מה שחשוב זו תוצאה סופית. אני מכיר אנשים ששמעו את המערכות שלהם לפני שרכשו ואחרי שנה הן היו בלוחות. אין לי בעיה עם רכישה עיוורת כאשר יודעים שיש סיכוי יותר מסביר שהאלקטרוניקה תתחלף.
(Y)

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
שניצל,
השרשור הזה עוסק במשמעות תוצאות מדידות של פריטי ציוד כפי שהן מתפרסמות על ידי היצרנים.
מדידות כאלה לא מצביעות על איכות השמע הנשמעת לאוזן.
המדידות שביצעת אצלך, מדידות של שילוב המערכת עם האקוסטיקה של החדר, זה משהו שונה לחלוטין.

(Y)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני לא מכיר את הנחתום אבל מכיוון שהמערכת שלי לא ממ זולה {בלשון המעטה} והרמקולים שברשותי נירכשו על עיוור אז הכנסתי את עצמי לעניין {לא בשביל להשוויץ}.

הכל זה הוצאה. תחליף מגבר ויכול להיות שתצטרך להוציא גם על cd או על כבלים שיתאימו יותר. מי שחושב שהוא ירכוש רמקול על עיוור ולא יחליף רכיב אלקטרוני הוא כנראה צריך לשמוע לפני שהוא קונה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
פנתר, חפרנו מספיק אז אקצר לסיום:
אין ביננו ויכוח שתמיד-תמיד עדיף וחשוב לשמוע לפני. אני למשל מעולם לא רכשתי כלום בצורה עיוורת. אז אל תרגיש צורך לחזור ולהדגיש את זה. הדברים ברורים לכולם.
א-ב-ל, חשוב שתבין שכשמדובר בציוד שלא ניתן לשמוע בארץ, הפתרון הכמעט יחיד שיש למי שיכול להרשות זאת לעצמו זה לרכוש בלי לשמוע, ועל בסיס בדיקות מקדימות כפי שתיארתי. למי שקונה ציוד שיש להדגמה בארץ זה לא רלבנטי ומי שמחפש משהו שונה ומיוחד, זה הסיכון שצריך לקחת.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
ולסיכום, רוצים לחסוך לעצמכם קצת צרות ,לכו קנו רום קורקטיין של lyngdorf ,המודל נקרא rp1 , יישר לכם החדר והרמקולבחמש דקות של מדידות .

:מה??????????: זה כישוף לכל דבר ועניין , חדרים ורמקולים אי אפשר ליישר!
או שמתאים או שלא, ואם יש התאמה לא צריך מכשירי פלא, טיפולים אקוסטים לחדר?
ועוד איך . אין בעיה לדעתי לרכוש רמקול על עיוור (מבחינתי למשל טאנוי, ספנדור,פרואק
הרבט, וגם B&W בא בחשבון) אבל שיתאים למידות החדר עוד לפני הטיפול האקוסטי.
בשעתו אחד מהיבואנים ציין שאצל 95% מהמקרים התאמה כזו לא קיימת ואם זה המצב
על מה יש לדבר?? (sad)

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
:מה??????????: זה כישוף לכל דבר ועניין , חדרים ורמקולים אי אפשר ליישר!
או שמתאים או שלא, ואם יש התאמה לא צריך מכשירי פלא, טיפולים אקוסטים לחדר?
ועוד איך . אין בעיה לדעתי לרכוש רמקול על עיוור (מבחינתי למשל טאנוי, ספנדור,פרואק
הרבט, וגם B&W בא בחשבון) אבל שיתאים למידות החדר עוד לפני הטיפול האקוסטי.
בשעתו אחד מהיבואנים ציין שאצל 95% מהמקרים התאמה כזו לא קיימת ואם זה המצב
על מה יש לדבר?? (sad)
שלום גם לך, כלו כוחותי מלהלחם בבערות.
לא יודע באם שמת לב, רק מנסה לעזור ,לא למכור כישופים ,או לעזור לאיזה יבואן, אני מבין שאתה מתנגד לחלק קצת מהניסיון לחברים ,יופי! מה שלום הבלונדינית.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
אגיד זאת שוב פעם.

תבין פנתר.

הבחור הוא שלמה מיזרחי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור