מגברי מנורות

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
האם מגברי SS שאתה מדבר עליהם כ"רכים ובעלי מיד מדהים" הם גם מגברים שיכולים לדחוף רמקולים תובעניים? תוכל לפרט איזה?
(היחיד שעולה לי בראש כרגע זה אולי ההגברה של רולנד....?)
מנסיון אישי בלבד, התרשמתי מכמה מגברים "לא TUBE" נעימים בעלי מיד מדהים ורכים:
בל קנטו REF1000
Edge G3
Tact Millenium
והסט-אפ מנורות המשומש והזול שרכשת בעבר, האם הוא מהסוג שמוסגל להניע רמקולים תובעניים ועדיין להשמע "חי טבעי עם אויר בין הכלים"?
ממש לא. הוא נמעך כמו לחמניה לחה.

מנסיוני הדל, הגברת מנורות איכותית (וחזקה) עולה הון תועפות. קשה מאוד למצוא שילוב כזה בזול. עדיין לא יצא לי להתרשם מהגברת מנורות חזקה, שיכולה להניע גם רמקולים תובעניים, ונמכרת במחיר "שווה לכל נפש" כמו זה שהצגת. הגברות איכותיות וחזקות שיצא לי לשמוע כמו ה VAC או JADIS או THOR או EAR ואחרות עולות ממון רב.....
צודק ב 100%.
כפי שהוצג כאן, ייתכן והפתרון הוא שילוב של מגבר SS או דיגיטלי במקרים מסויימים, יחד עם קדם מנורות איכותי, שיעדן את החבילה.
ובמקרים מסויימים אולי הייבריד שמנסה לתת "גם וגם".
נכון, אבל לא חובה.
ה G3 שציינתי למעלה לא צריך פרה מנורות, לדעתי, הוא נשמע קרוב לכך גם ככה.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
וזה מחזיר אותנו להתאמה, קח רמקול שופרי של לאוטר 106 DB , האם 5 או 10 וואט יניעו אותו במטאל?
ואתה רוצה לומר בזה שרמקול שופרי עם דרייבר יחידי מצליח לתת את כול התחום ,ובמיוחד באס עמוק ? . לא שמעתי ,אבל זה נראה לי מאוד מוזר עד בלתי אפשרי .
אם שמעת ,ואתה יכול לומר בביטחה שאם אשמע אותו לא יחסר לי שום דבר בבאס , והוא יהיה מאוזן טונאלית , אזי מצאת מקרה קצה שמוכיח את ההתכנות של זה

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
המיד והטויטר הם המשודכים למגבר 1 וואט {וואט אחד}, בנוסף ישנה יחידת בס 15 אינטש מוגברת.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,058
נקודות
113
אתה מדבר מניסיון? או מהדמיון?

הרשיתי לעצמי להדגיש את הנקודה שבא אנו לא מסכימים . אין מגבר SET שיוכל לתת בראש למטאל , ברמקול שמסוגל לרדת מספיק נמוך ומספיק מהיר ומדוייק .
כמו כן אני לא מאמין שהגברת מנורות , חוץ אולי מיקרה מאוד תוכל לשלוט ברמקולים שמיועדים למטאל/טראנס, ותוציא מהם את המיטב . מה נעשה אבל בשביל זה צריך מגבר SS עם DF גדול . ושום שנאי (אלא אם כן יש לך שנאי שמסוגל להוציא 5-6 קילווואט ), לא יוכל לשפר את זה מספיק

יש מגברי SET שעושים Slayer ו Metallica כמו שלא חלמת.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
המיד והטויטר הם המשודכים למגבר 1 וואט {וואט אחד}, בנוסף ישנה יחידת בס 15 אינטש מוגברת.
אז הסט מגביר רק את הטוויטר והמיד , בשבילהם אני מסכים שגם 3-5 וואט מעולים יגבירו טוב . איך הסינרגיה בין מיד וטוויטר הורן ובין סאב כ"כ גדול ? האם הם מצליחים לנוע באותה מהירות ? או ששמא כמו שאני חושב יש מען "הפרדה" בינהם ?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יש מגברי SET שעושים Slayer ו Metallica כמו שלא חלמת.
מותר לשאול לאיזה רמקולים ? האם הם רמקולים מיוחדים שמהווים מקרה קצה כמו שנמר הזכיר ? כמה וואט הם ומה העלות שלהם ? כי דבר אחד בטוח הקארי 305 עם 300B לא יצליח בזה אלא אם כן מדובר על רמקול כמו שנמר תיאר . ושם הבאס מוגבר ע"י מגבר SS

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
(אגב אני לא יודע אם כולם זוכרים אבל יש מספיק מגברי גיטרות וגיטרות באס שהם מנורות ).
ככה שלגבי האם זה עובד ברוק ורוק כבק האומנים אמרו את זה לפנינו.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,058
נקודות
113
תשאל את נמר, הוא יספר לך...

מותר לשאול לאיזה רמקולים ? האם הם רמקולים מיוחדים שמהווים מקרה קצה כמו שנמר הזכיר ? כמה וואט הם ומה העלות שלהם ? כי דבר אחד בטוח הקארי 305 עם 300B לא יצליח בזה אלא אם כן מדובר על רמקול כמו שנמר תיאר . ושם הבאס מוגבר ע"י מגבר SS
...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ג'וקר.

הרי זה מה שטענתי, אם תשדך רמקול מתאים כל מגבר יצליח לנגן את מה שאתה רוצה שהוא ינגן.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ג'וקר.

הרי זה מה שטענתי, אם תשדך רמקול מתאים כל מגבר יצליח לנגן את מה שאתה רוצה שהוא ינגן.
כן. אני מבין שלפי שיטתך אני אחפש את האולאראונדר הכי טוב שאמצא , ואז אמצא אולי את עצמי עם לקנות מגבר שידרוש ממני משכנתה שלישית כדי שיוציא את המיטב . או שאקנה מגבר מעולה , אבל אני אבלה את ימי חיי בחיפוש אחרי הרמקול שיתאים לו , ושיעלה סכום שניתן להשיג ממשכנתה , ואקווה שזה יעבוד טוב ?!!!

אני התכוונתי לדרך יותר פשוטה של מעין לגו , לקנות את המגבר הטוב ביותר שאתה יכול בתקציב ולדעת שכמעט כול רמקול נורמאלי יעבוד איתו היטב ויוציא את המיטב . בתנאים האלו מי שבוחר בהגברת מנורות יודע מראש שהוא לא הולך לקבל רמקול שינגן מטאל ומי שהולך על הגברה טרנזיסטורית לא הולך לקבל מיד כמו שהגברת מנורות יכולה לתת .
אז יש לבטח מקרי קצה של מגברי מנורות מאוד חזקים , בטווחי מחירים שאני בכלל לא מכיר עכשיו , ויש לבטח גם מגברי SS שיכולים להתקרב למגברי מנורות יחסית פשוטים (רק שלבטח לא באותם טווחי מחיר ) ולנגן גם מטאל וגם מיד . אבל אם אנו מדברים על רוב השוק אז החלוקה הזו עובדת
ודרך אגב , למי שיש מספיק כסף ללכת למקרי קצה , הוא לבטח יכול להוסיף עוד ושמתכנן מוכשר יבנה לו מגבר שיזיז היטב בדיוק את הרמקולים שיש לו , דהיינו CUSTOM MADE

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ג'וקר כנראה שלא הובנתי נכון.

אם אתה שומע מטאל ורוק כמובן שלא אמליץ לך לרכוש מגבר יממוטו ורמקול של לאוטר.

אם אתה מחפש רמקול אולראונדר {כמו שאני עישיתי} תתכונן להוצאה של מגבר שגם יהיה אולראונדר, לא חייב מנורות גם טרנזיסטורי יכול להיות טוב אך מגבר טרנזיסטורי שיהיה מצויין ולא רק טוב יעלה הרבה כסף. מה לעשות ? ככה זה בחיים שלנו. אודיופיליה היא אינה מחלה זולה.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כאן הנקודה . אם אני רוצה אולראונדר מעולה , ולשדך לו הגברה שתהיה אולראונדר , כמה זה יעלה בSS וכמה זה יעלה במנורות ?
ושאלה שניה היכן יהיו הדגשים ?
אז אם אתה רוצה תקציב מוגבל ושווה , הדגש בציוד מנורתי יהיה אחר מאשר בציוד SS .
כי אי אפשר בלי פשרה , ועם כול הכבוד זה לא משנה מה גודל הארנק שלך , אבל בסופו של דבר הוא מגבלה שאותה אתה לא יכול לעקוף . אז אם התקציב הוא 10K או 100K או 1000K , עדיין התקציב נתון . ובו אתה צריך להשיג את המיטב . אז אני מניח שהאולראונדר של ה1000K כנראה שהפשרות הסוניות שלו יהיו כאלו שלא תרגיש , הסטאפ אולראונדר של 100K כן ירגישו שהוא מכוון יותר למשהו , ובסטאפ של ה10K בוודאי שיהיו פשרות שאולי אפילו יכאיבו .

אבל שני דברים די ברורים , עד 10K הבחירה חייבת להיות על איזה סטאפ , כי שם ההבדל בין מנורות לSS הוא מאוד גדול , ואי אפשר ליצור בטווח הזה ציוד מנורתי עם רמקולים מותאמים לזה שישמע היטב עם מטאל או רוק כבד

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,058
נקודות
113
עד 10K תקנה קליפש או סרווין ווגה

לרוק כבד.
בתקציב הזה למערכת אין מה להתווכח על ההבדלים בין מנורות לטרנזיסטוריים

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לרוק כבד.

(Y)
אולאראונד גם במחיר כפול לא מצדיק את כל ההאבוג'ארס של האם SS או שפופרות.
מי שמחפש אולאראונד שיתן איכות גבוהה צריך להוציא הרבה יותר מזה.
דווקא סטאפ שהוא לא אולאראונד יש סיכוי טוב יותר להיות יותר זול ביחס לאיכות שניתן להשיג אל מול אולאראונד באותה איכות סאונד.

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
(Y)
דווקא סטאפ שהוא לא אולאראונד יש סיכוי טוב יותר להיות יותר זול ביחס לאיכות שניתן להשיג אל מול אולאראונד באותה איכות סאונד.
זה בדיוק מה שניסיתי לומר ובגלל זה בדיוק יש הבדל בין מנורות לSS . אנני יודע היכן בדיוק , אבל התחושה שלי שאתה צריך רמקולים בסביבות ה100K כדי שתוכל לבחור אם אתה רוצה מנורות או טרנזיסטורי , ושההבדל יהיה קטן מאוד . רק שגם אז ההגברה תעלה הון

לרוק כבד.

אני דיברתי על מערכת כוללת של מגבר ורמקולים בתקציב של 10K דולר , לא 10K ש"ח . מצטער על האי הבנה
כשאני מתכווין לסטאפ של רמקול אולראונד מעולה והגברה שמוציאה ממנו את כול ה"מיץ"

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
?????????????

ג'וקר, אני לא בטוח שהבנתי אותך......

100,000 ש"ח על מנת להגיע לרמקולים שיתאימו גם למנורות וגם לטרנז'??!?

בלי להתעמק יותר מידי אני יכול לחשוב על רמקולים מצויינים בסביבות 20K-30K שיתנו לך יופי של חבילה - לכל סגנון מוזיקלי כמובן - גם עם מגבר מנורות אינטגרייד שיעלה במחיר דומה (או פחות) וגם עם הגברה טרנזס' שתתן תוצאות מצוינות.

סתם שמות שעולים לי בראש בלי לחשוב יותר מידי: רמקולים של LIVING VOICE או COINCIDENT או DEVORE או DOVEL (יש עוד) , הגברות...מכל הטוב שיש ליוניסון ריסרץ, סינטזיס ויש עוד המון..... כמובן שמבחר הגברות SS כמעט אינסופי יכול להתאים לרמקולים נצילים במחירים של 20-30 אלף ש"ח.

הבעיה, כפי שכבר דובר בה, איננה שם. הבעיה היא במציאת הגברת מנורות בעלות כזו, לרמקולים שאינם נצילים. שם כבר צריך להשקיע הרבה יותר בשביל לקבל תוצאות טובות

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
TAKE ONE אם אתה רוצה רמקולים שיורדים נמוך וחזק ואתה רוצה גם מיד מעולה וגם מהיר מאוד , אתה לא תצליח למצוא חבילה כזו ברמקול נציל במחיר נורמאלי . וכשאני מדבר על מיד מעולה ומהיר אני מדבר על משהו שיכול להחליף אלקטרוסטטי .
אז יכול להיות שהיום אתה יכול לזרוק לי המון שמות של רמקולים שהם דומים לאלקטרוסטטי ובתוספת באס טוב , והם נצילים מספיק להגברת מנורות ובמחיר של 20-30K ש"ח .
אני אישית כשיכולתי לחפש לא נתקלתי בחיה כזו
הגברת מנורות חזקה מגיעה לכ40-50 וואט בסט וכפול בצורה השניה במחירים של עד 20-30K ש"ח , מגבר כזה שישלוט ברמקול עולה הרבה
אם אתה מכיר סטאפ של רמקול שיורד נמוך ויכול לתת בראש למטאל , ויש לו מיד של אלקטרוסטטי ומגבר ששולט בו כך מנורתי וכול הסטאפ לא עובר את ה40-50K ש"ח אני אשמח לשמוע , ולהתחיל לחסוך אליו

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
מערכת

TAKE ONE אם אתה רוצה רמקולים שיורדים נמוך וחזק ואתה רוצה גם מיד מעולה וגם מהיר מאוד , אתה לא תצליח למצוא חבילה כזו ברמקול נציל במחיר נורמאלי . וכשאני מדבר על מיד מעולה ומהיר אני מדבר על משהו שיכול להחליף אלקטרוסטטי .
אז יכול להיות שהיום אתה יכול לזרוק לי המון שמות של רמקולים שהם דומים לאלקטרוסטטי ובתוספת באס טוב , והם נצילים מספיק להגברת מנורות ובמחיר של 20-30K ש"ח .
הגברת מנורות חזקה מגיעה לכ40-50 וואט בסט וכפול בצורה השניה במחירים של עד 20-30K ש"ח , מגבר כזה שישלוט ברמקול עולה הרבה
אם אתה מכיר סטאפ של רמקול שיורד נמוך ויכול לתת בראש למטאל , ויש לו מיד של אלקטרוסטטי ומגבר ששולט בו כך מנורתי וכול הסטאפ לא עובר את ה40-50K ש"ח אני אשמח לשמוע , ולהתחיל לחסוך אליו

נכון, רמקול "מושלם" (או כמעט מושלם) שגם עושה באס "מושלם" אי אפשר למצוא במחירים של 20K. אבל רמקול מצוין, עם באס מצוין, שינגן את כל סוגי המוזיקה ויגרום הרבה שעות של נחת לבעליו - אפשר גם אפשר.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,058
נקודות
113
אין רמקול דינאמי שמנגן כמו אלקטרוסטטי טוב

בשום מחיר, לטוב ולרע. כך שהדרישות שלך הן לא רלוונטיות,

זה כמו לאמר שאתה מחפש רכב עד 150 אלש"ח שיסע כמו R1000...

אם היתה מערכת ב40K ש"ח כמו שאתה מתאר, לא היה מקום למערכות יקרות יותר...
ולא הבנתי איך מתקשר אלקטרוסטטי לרוק כבד? כמה שקוף ולא דינאמי אתה רוצה לשמוע הקלטת גיטרה בינונית ודחוסה? שמעת פעם מטאל עם אלקטרוסטטי ונהנת?
נדמה לי שאתה נשען קצת על קלישאות ולא על נסיון מעמיק, יש פה ושם הפתעות.

נערך לאחרונה ב:

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
"ולא הבנתי איך מתקשר אלקטרוסטטי לרוק כבד? כמה שקוף ולא דינאמי אתה רוצה לשמוע הקלטת גיטרה בינונית ודחוסה? שמעת פעם מטאל עם אלקטרוסטטי ונהנת?
נדמה לי שאתה נשען קצת על קלישאות ולא על נסיון מעמיק, יש פה ושם הפתעות"

(Y)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור