מגברי מונובלוק של דן ד'אגוסטינו...

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
חיים פעם אחת
וזה כאן ורק עכשיו!

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
אם בכלל מערכות הקצה היו ב Quest של שחזור מציאות \ נאמנות למקור התוצאה היתה אמורה להתכנס למשהו דומה מאוד ככל שאתה עולה במחיר. במציאות זה לא קורה. אפילו הפוך. כלומר רובם טועים או מפקששים ועדיין גובים הון עתק על הציוד. אז מה בעצם קורה פה? מי שמחפש "טעם" בסאונד מנסה למצוא את הטעם שלו. מי שמצטמצם לתוצאה מציאותית מקשה לעצמו מאוד את החיים. אבל עבורי זה הדבר הנכון.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
חבל שלא אמרת לאותו יצרן שהוא מקשקש בקומקום.
ומדוע? משום שיש לי טיפה נסיון עם מוצרים יקרים וזולים יותר. אין מה לעשות, מוצרים יקרים ומושקעים כמו קונסטליישן, נגרה, בולדר, גריפון, דיאגוסטינו, סולושיין נשמעים טוב יותר מאשר מגברים כמו מיוזיקל פידליטי, רוטל, אודיו אליכימי, אקספוז׳ר, ארקם וכ״ו. איך יודעים? שומעים בבית ולא בתערוכות. תערוכה זה מקדם התחום הכי משמעותי שיש, נותן לאנשים את החשק והאנרגיה להמשיך ולהתקדם בתחביב.

אני יכול להגיד לך יותר מזה.
תראה את המערכות בארץ. תראה איזו רמה של מוצרים יש בבתי האודיופילים היום. הביצועים שהמערכות האלה מפיקים הם גבוהים לאין שיעור לעומת המערכות ה״פשוטות״ שהיו לנו לפני עשור.

בקיצור. שלא תחליט פתאום להפסיק לשווק מוצרי עילית, בגלל שיצרן אחד במינכן לא הצליח ליצר מוצר שישלמו לו עליו את המספרים האלא. ;)
מה שמזכיר לי שמאז הביקורת של נגרה לא היתה פה ביקורת של היי אנד אמיתי.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אני מוצא את המגברים בקצה העליון שמתהדרים ב"מהירות אדירה" (ואכן יש להם את זה) כמהירים יותר מהמציאות. זה לא טבעי וגורם לחוסר נינוחות בהאזנה. על ההישג הזה אתה משלם המון.
זה בדיוק מה שאני חושב גם על רמקולים מסוג מסויים. מהירים אך לא טבעיים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה שמזכיר לי שמאז הביקורת של נגרה לא היתה פה ביקורת של היי אנד אמיתי.

עוד מעט יעלו כמה דברים מעניינים מאוד. לאחרונה היה לי חשק לקבל מוצרים זולים. יש לי את התקופות האלה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אם כבר שלפת, אז בו נפתח את הנושא.
בבית מול זה של אבא שלי בהרצליה מתגורר האדם העשיר בישראל...רומן משהו ;)
תתפלא אבל אין לו מערכת אקזוטית באף אחד מהחדרים, אהה, גם בבית ממול סך רכיבי האודיו לא חוצה את 15,000 דולר וגם זה בלחץ.
צא מהסרט שבגלל שמישהו מיליארדר הוא לא עושה חשבונות, תראה את שי אגסי אדם שיושב עדיין על מאות מיליונים נוסע ברנו פלואנס וגר בבית שאינו מנקר עינים, כך גם הבעלים של רד, יהודה וזהר זיסאפל נוסעים ברכבים צנועים למרות שהחברות שבבעלותם מגלגלות מיליארדים.

לא כולם קורצו מאותו החומר;)

אז מי שחי ככה, בסגפנות יחסית למה שהוא מסוגל, זה נורא בעיני. גם הבעלים של איקאה היה לא עני ונסע בתחבורה ציבורית, ואף התעקש לקבל את ההנחה שלו כאזרח ותיק. ונכון, לא כולם קורצו מאותו חומר. יש כאלה שיודעים להינות ממה שיש להם ויש כאלה שישארו סגפנים לנצח.

גם אני מכיר כמה אנשים עם יותר מ-12 שקל בכיס. חלקם יודעים לחיות וחלקם מפחדים שיפתחו עליהם עיניים. אני יותר מתחבר לאלא שיודעים לחיות.

בכלל. כל הקטע הזה של מולטי מליונרים שחיים כמו שכירים ממוצעים זה דבר דוחה בעיני. אני אפילו רואה את זה כסוג של בעיה נפשית (שלא ידעו, לא יפתחו עיניים וכ״ו).

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לאחרונה היה לי חשק לקבל מוצרים זולים. יש לי את התקופות האלה.

נמר חווה את "מהפכת הקוטג" באיחור קל ;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר חווה את "מהפכת הקוטג" באיחור קל ;)

לא. דווקא אני מאוד נהנה מהמוצרים הזולים. האמת, יותר נהנה לעשות ביקורת על רמקול ב-10,000 ש״ח מאשר על מגברים ורמקולים יקרים במיוחד. זה גם מאפשר לי להיות יותר סלחן. ואם נלך יותר רחוק, הרמה עלתה פלאים.

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
למגבר או רמקול , ורכיב בודד ממערכת במחירים של נגיד 70,000$ ומעלה אין שום אחיזה במציאות מבחינת התוצאה ביחס למחיר. מכשירים כאלו בד״כ מיוצרים לנקר עיניים וכמה שהם טובים , הם יותר בקטע מעמד של סטטוס ויוקרה יותר מאשר לסאונד.
לאודיופיל המצוי והממוצע זה בד״כ יותר מדע בדיוני שנועד לשטוף את העין , לומר וואוו , ותו לא.

מכשירים אלו מיוצרים למליונרים שבשבילם סכומים כמו 200,000$ ומעלה למערכת , הם מקבילים ל 20,000$ אצל האודיופיל הממוצע. רק שלמליונר שיודע לחיות ה 200,000$ זה כסף קטן , בדיוק כמו שהוא קונה אוטו במליון ותמונה לסלון בעשרות אלפי דולרים.

התעשייה זיהתה שיש לא מעט אנשים בעולם שמוכנים לשים על סטריאו מעוצב ויקר הרבה מאד כסף , ולכן הם מייצרים
אותם וזורקים עליהם מחירים שלא קשורים למציאות כי , ותבינו, לאנשים אמידים מאד , המספרים הללו לא מפחידים אותם ובהרבה מקרים להיפך , הם רוצים את הכי טוב והכי יקר.

אגב זה שיש לו מונו בלוקים כאלה בבית , לא שומע עשירית ממה ששומע אודיופיל ממוצע. זה יותר לפוזה וליופי ופה ושם לשמוע .

קחו דוגמא מהקבלן שריקי חובב המכוניות מבאר שבע , שיש לו אחוזה עם לא פחות מ 7 מכוניות ספורט שמחירם נע בין 2 ל 2.5 מליון שח למכונית וכשהוא קונה הוא מבקש את כל התוספות הכי מטורפות ולא מעניין אותו המחיר.

אנשים כאלה , שיודעים לחיות , ומחוברים למציאות , יודעים שלא יקחו איתם שום דבר לקבר , ונהנים מהחיים הטובים
בכל דבר , אם זה מכונית, בית, תמונה, מערכת , מטוס פרטי וכו.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אז מי שחי ככה, בסגפנות יחסית למה שהוא מסוגל, זה נורא בעיני. גם הבעלים של איקאה היה לא עני ונסע בתחבורה ציבורית, ואף התעקש לקבל את ההנחה שלו כאזרח ותיק. ונכון, לא כולם קורצו מאותו חומר. יש כאלה שיודעים להינות ממה שיש להם ויש כאלה שישארו סגפנים לנצח.

גם אני מכיר כמה אנשים עם יותר מ-12 שקל בכיס. חלקם יודעים לחיות וחלקם מפחדים שיפתחו עליהם עיניים. אני יותר מתחבר לאלא שיודעים לחיות.

בכלל. כל הקטע הזה של מולטי מליונרים שחיים כמו שכירים ממוצעים זה דבר דוחה בעיני. אני אפילו רואה את זה כסוג של בעיה נפשית (שלא ידעו, לא יפתחו עיניים וכ״ו).

נמר, איפה קראת שהם חיים בסגפנות?, ראית את "נושאת המטוסים" של רומן שמשייטת על חוף הים, ראית את הבית על שטח 10 דונמים?
אגסי כל היום מטייל בחו"ל ונחשב לאחד המרצים המבוקשים בעולם, הזיספלים רואים בעשייה ובתרומה שלהם את הדבר הכי חשוב.
איש מהם לא חי בסגפנות כי אינו רואה לנכון לרכוש מערכת סטריאו יקרה.
לרבונו יש לא מעט תחביבים נוספים (מניח שגם לך), אודיו הוא רק אחד מהם, זה שאני יכול לאפשר לעצמי לרכוש מערכת סטריאו ב X שקלים לא אומר שמחר (או מחרתיים לשם הוויכוח) ארוץ להוציא את הכסף על התחביב הזה.
תתפלא אבל גם לחובב אודיו בעל אמצעים יכולים להיות דברים עדיפויות אחרות - לטייל בעולם, לאסוף חוויות, לחוות טעמים, מקומות אנשים או דברים אחרים. מגבר ב 250K עם מתכנן בעל שם איטלקי... מעדיף להעמיד כמה (https://www.ducati.com/ww/en/bikes/panigale/panigale-v4-r) כאלה בחניה הרבה לפני כן - אין על הצליל שהוא מפיק ;)

Orac Hi-End

עוסק בתחום
מעורבות
87
נקודות
28
אני מצטרף להמלצה שלך גיא.
אין על חווית האופנוע. לדעתי זה יותר מרגש את הבן אנוש מאודיו.
הרכיבה הזאת כנגד הרוח זה משהו בל יתואר זהה לגלישה בים עם גלשן רוח ואתה רוכב על הרוח עם הגלשן.
האנדרנלין זורם חזק....

נערך לאחרונה ב:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
רומן הסגפן הוציא 1.2 מליארד ליס"ט על צעצוע בשם 'מועדון כדורגל צ'לסי'.
אם אני חייב לנחש, הסיבה שהוא לא משקיע כספים כדי "לשחזר" רביעיית מיתר אצלו בסלון זה כי הוא יכול להזמין רביעיית מיתר מצויינת מתי שבא לו.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
מכל הפירמות והיצרנים דווקא את זו שאני לא מתחבר למוצריה רשמת...
אכן אוהב שעונים יקרים אבל חייב קייס באק שקוף בשביל לראות את המנגנון (דבר שאין ברולקס).
מה הקטע עם שעונים, אומנות, מכניקה, נשמה, יופי, ניצחיות (שעון מכאני ימשיך לעבוד ולדייק הרבה אחרי שאני כבר לא יהיה כאן), השקעה (מי שיודע לרכוש את השעונים הנכונים יראה את ערכם נוסק), תכשיט, מעבר לטבעת נישואין זה התכשיט היחיד שאני עונד.

בין להוציא סכום פסיכי על מגבר, רמקול יקר ובין להשקיע בשעון, נראה שאעדיף השקעה.
רק ענין אחד קטן, גב שקוף לשעונים הוא סיפור חדש יחסית, מה שמקטין מאוד מאוד את ההיצע הרלבנטי לצרכי השקעה. קטונתי מלייעץ לגדולים ממני, אבל את הכסף הגדול עושים על וינטאז' ושם לא תמצא להערכתי גב שקוף מקורי. ובכל מקרה ולפחות לטעמי עת עסקתי בזה באופן אינטנסיבי יותר, הכיף הגדול הוא לפתוח את גב השעון שאז הגישה היא גם בלתי אמצעית גם פרטית מאוד וגם הרבה יותר מענינת ומענגת, אבל זה אני כאמור. לענין רולקס למרות היותו שעון שאינו נתפס כאקזוטיקה ומיוצר בכמויות גדולות יחסית, עדיין הוא איכותי מאוד, מצטיין הן ברמת המנגנון, עוד יותר באיכות הקופסה והוא בהחלט שעון יקר. ויש אגב לא מעט דגמים שלו, כאמור בעיקר בתחום הוינטאז' שמתבררים בדיעבד כהשקעה פנטסטית.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
1.2 מילארד פאונד, ולא משך מעולם שקל.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
רק ענין אחד קטן, גב שקוף לשעונים הוא סיפור חדש יחסית, מה שמקטין מאוד מאוד את ההיצע הרלבנטי לצרכי השקעה. קטונתי מלייעץ לגדולים ממני, אבל את הכסף הגדול עושים על וינטאז' ושם לא תמצא להערכתי גב שקוף מקורי. ובכל מקרה ולפחות לטעמי עת עסקתי בזה באופן אינטנסיבי יותר, הכיף הגדול הוא לפתוח את גב השעון שאז הגישה היא גם בלתי אמצעית גם פרטית מאוד וגם הרבה יותר מענינת ומענגת, אבל זה אני כאמור. לענין רולקס למרות היותו שעון שאינו נתפס כאקזוטיקה ומיוצר בכמויות גדולות יחסית, עדיין הוא איכותי מאוד, מצטיין הן ברמת המנגנון, עוד יותר באיכות הקופסה והוא בהחלט שעון יקר. ויש אגב לא מעט דגמים שלו, כאמור בעיקר בתחום הוינטאז' שמתבררים בדיעבד כהשקעה פנטסטית.

הדברים שרשמת נכונים הכסף לרוב נמצא בויינטאג' למרות שלא חסרים שעונים מודרנים עם ערך עולה - פאטק נאוטילוס או ריצארד מייל לדוגמה.
ייס קיים כעשרים, יש הבדל בין אוסף פרטי לאחר, את הפרטי אני מעדיף עם גב שקוף.
אפרופו רולקס ואחרים, אחד הדברים המצחיקים שעל גרסאות שיוצרו עם פגם או התבלו בשנות השבעים בג'ונגלים של וויטנאם ניתן לעשות קופה בשל הביקוש שהחברה יצרה (בשיווק רולקס אלופים), כנ"ל עם ידך משיגה את אחת מגרסאות הספורט המבוקשות שהחברה תמיד דואגת שיחסרו בחנויות.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
בחיפושיי אחר מגבר נתקלתי גם במוצרים של ד'אגוסטינו.
בכנות אומר שהנראות של מגברים ממש לא חשובה לי.
הפרמטר היחיד שמעניין במגבר - הוא איכות הצליל.

גם אם היה נופל בחלקי סכום כסף אדיר והכסף לא היה מהווה פרמטר - עדיין האיכות הייתה הפרמטר הקובע.
מגבר ב - 250k$.... היה נשקל בתנאי שהיה לי כסף לא מוגבל, ורק אם היה שווה את המחיר ובפער משמעותי.

לניראות - לעיצוב, יש פינה משלה וקצת ערך מוסף כשמדובר בבחירה בין שני מגברים זהים באיכותם ועדיין לא הייתי משלם יותר מ- 10% תוספת בעבור העיצוב.

וכל זה בשונה מרמקולים שלעיצוב שלהם יש משמעות כיוון שאצלי הם מונחים במרכז הסלון. אבל עדיין בלי פשרה על האיכות והתמחיר.
ועדיין צריך לפרגן לדאגוסטינו על ההשקעה המאמץ והאומץ.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור