מברשות וכו' .. ומכונות ניקוי

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
מחפש לרענן את הציוד ניקוי במשהו איכותי כולל מברשת לסטיילוס,
יש המלצות או יש משהו חדש בתחום..?

או בתחום המוגזם וכנראה מיותר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הכי פשוט הכי טוב:

לתקליטים עדיפה מברשת עם שערות פחם, שגם דקות כדי להיכנס לערוצים ולהוציא אבק, וגם מוליכות, כך שעוזרות לנטרל חשמל סטטי. אחרי השלמת הניגוב, כדאי לגעת עם גוף המברשת בציר של הפטיפון, מה שעוזר לפרוק חשמל סטאטי:

אם נדבק לתקליט משהו מעבר לאבק, מברשת יבשה לא תוכל להסיר אותו ללא נזק לתקליט, ויש צורך בניקוי רטוב. אפשר להשתמש בתמיסה של כשליש Isopropyl Alcohol והשאר מים מזוקקים, ובמברשת מתאימה, שלא תספוג את רוב החומר, וזה הייתרון במברשת הבאה:

כמובן שעדיפה מכונת ניקוי, עם ואקום או אולטרסונית, אבל אנחנו מדברים כאן רק על רמה של מברשות.

למחט כדאי להשתמש במברשת עם שערות קשיחות, תמיד בתנועה מאחור קדימה יחסית לראש, וכשהזרוע חופשית, כך שלא פועלים על המחט כוחות מעבר ל-VTF (ה"משקל"): https://www.analogueseduction.net/p...ct-clean-it-carbon-stylus-cleaning-brush.html

כברירת מחדל, עדיף ניקוי מחט יבש, ללא נוזל, כי הנוזל עלול לתקוף את הדבק שבין היהלום ל-cantilever, ואפשר להישאר עם יהלום נקי או מלוכלך ביד, תלוי כמה הספקנו "לנקות". אם חומר, אז זה קלאסי: https://www.analogueseduction.net/stylus-cleaners/audio-technica-at607a-stylus-cleaning-fluid.html. כיוון שיש לי ראש של Clearaudio, אני מעדיף להשתמש בנוזל הניקוי שלהם https://www.analogueseduction.net/stylus-cleaners/clearaudio-elixir-of-sound-stylus-cleaner.html

יש מוצר לניקוי יבש של מחט שנקרא Onzow Zerodust, שזה מין ג'ל שקוף ודביק, שמניחים את הקופסה שמכילה אותו על הפלטה ומורידים את המחט לתוכו. הרעיון הוא שהאבק נדבק לג'ל (שהוא גם רחיץ). נחמד, אבל טוב רק למקרים שהדביקות של הלכלוך לג'ל גדולה מהדביקות שלו למחט. יש לי כזה, ואני לא משתמש בו.

למקרים של לכלוך עקשן במיוחד יש מוצר שנקרא Flux Hi-Fi sonic electronic stylus cleaner, שמרעיד מברשת בתדר תת-קולי, שהוא יקר, אבל עושה עבודה טובה. אני משתמש בו במיעוט המקרים, אבל במקרים האלה דברים אחרים לא עוזרים והוא כן: https://www.analogueseduction.net/stylus-cleaners/flux-hifi-sonic-electronic-stylus-cleaner.html

נערך לאחרונה ב:

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43

תמונות מצורפות

• Screenshot_20230808_152948_Chrome.jpg
    Screenshot_20230808_152948_Chrome.jpg
    KB 104.5 · צפיות: 50

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מברשת מדהימה, בפער עצום, הטובה שהייתה לי מעולם.
ASB-1 היא עוד ה"זולה":

למי שמוכן להשקיע בשערות על מקל £230+משלוח יש מברשת שסביר להניח שהיא אפילו יותר טובה:

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
109
נקודות
43
ASB-1 היא עוד ה"זולה":

למי שמוכן להשקיע בשערות על מקל £230+משלוח יש מברשת שסביר להניח שהיא אפילו יותר טובה:
השערות האילו הם ההוצאה הקטנה ביותר בסטאפ האנלוגי שלי ואחת המשמעותיות ביותר מבחינת vfm. עד שלא תנסה, לא תדע. מוזמן לבוא עם תקליט ומברשת אחרת להשוואה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
השערות האילו הם ההוצאה הקטנה ביותר בסטאפ האנלוגי שלי ואחת המשמעותיות ביותר מבחינת vfm. עד שלא תנסה, לא תדע. מוזמן לבוא עם תקליט ומברשת אחרת להשוואה
שאלה איזו בעיה זה בא לפתור. נראה לי שהעיקר כאן אינו ניקוי, אלא חשמל סטטי, ששאלה עד כמה הוא בעייתי בסטאפים שונים.

ייתכן שזה עושה פלאים, וייתכן שזה פלאסבו.

ברגע שראיתי שהם מבטיחים לשפר את הצליל של דיסקים אופטיים -- CD, DVD, Blu-ray Disc, וכו' -- התחלתי להיות סקפטי אפילו יותר מקודם.

כיוון שאני לא מודע לבעיה כלשהי בתחום החשמל הסטטי, אני לא מחפש דרכים לפתור אותה, אם היא קיימת.

ייתכן שאם זה היה עולה עשירית או פחות, הייתי מתעניין יותר, מקסימום הייתי שורף קצת כסף, אבל זה לא עולה עשירית או פחות. מעדיף להשקיע את הכסף הזה בעוד תקליטים, דיסקים וקבצי מוזיקה. לפחות ל-Furutech אין יומרות -- או לפחות לא ראיתי -- לשפר קבצי מוזיקה :)

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
כמעט הזמנתי https://ramar.berlin/en/produkt/record-brush-amy/
אני ממש אוהב את האסטטיות של המברשת הזאת אפילו שהיא דיי יקרה אני מוכן לשלם אבל מנסה שלא להתפזר יותר מידיי אז קניתי מברשת "פשוטה" יחסית אז הדחה בנתיים את ה Ramar.

יש המלצות למכונות ניקוי?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
יש המלצות למכונות ניקוי?
מה התקציב

שלושת המומלצות שלי שניתן להשיג בארץ.

Clearaudio double matrix
Audio desk
Degritter

את הראשונה מייבא רן שביט, השתיים האחרות מיובאות ע’י יגאל לסרי

מתחתם אפשר למצוא מכונות של pro ject , oki noki ועוד…

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
הן נורא יקרות, פי 10 ..

חשבתי על
כל מכונה תהיה עדיפה ממברשת.
מבחינת תוצאה נטו, אי אפשר להשוות מכונות אולטרה סוניות למכונות ניקוי אחרות, זו ליגה אחרת.
ֿאחרי שמתרגלים להאזין לתקליטים שעברו ניקוי במכונות אולטרה סוניות אי אפשר לחזור אחורה.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
אני אישית אחרי די הרבה נסיונות עם כל מיני אמצעים חושב שכל תקליט ואני חוזר כל תקליט (כולל חדש מהחנות) שמגיע לידיכם חייב לעבור ניקוי אולטראסוני. כמובן שאני מדבר על מצב שבו אתם בתחביב בצורה רצינית ומשקיעים בכל השרשרת (הדפסות, ציוד ראשים וכו). ההבדל משמעותי.

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
ניקוים עם מברשת לא עושה עליי רושם.
זה מנקה את הרוב ומרוח את השאר.
וגם זה רק מה שעל פני השטח, לא נכנס פנימה.

מכונה - יש לי VPI אבל HUMMINGURU עושה עבודה טובה יותר. לדעתי.
במיוחד בתקליטים לא חדשים.
לכלוך קשה או רב היא לא מורידה בניקוי אחד - אז אני מקדים ניקוי סופי עם מים בניקוי שטחי עם מיקרופייבר רוטב או/ו ניקוי במכונה עם מים ו-SURFACTANT.

אחרי הכל - נשאר חשמל סטאטי.
בסוף קניתי את FURUTECH DeStat III Static Charge Remover וואללה זה עושה את העבודה.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
273
נקודות
63
ה hummiguru רק בגלל המחיר אבל נראה שה Degriter הרבה יותר טוב

Croc

חבר משקיען
מעורבות
111
נקודות
43
הרבה יותר טוב?
קצת קשה לי להאמין.
ה hummiguru עובד לי מעולה.
ממש.
פחות נוח מדגריטר זה בטוח.
אבל 2,500 ש"ח לעומת 15,000 זה הבדל שלא הולך ברגל.

ומי אמר שצריך לעצור במכונה של 3,500$?
למה לא מכונה של 7,000$ - בטוח יש לה יתרונות.

קיצר - אין לזה סוף....

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור