מבקש המלצה למצלמה דמויית SLR בתקציב של 2000 עד 2500 ש"ח

EyalRDT

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
  • מה התקציב הכולל למצלמה, סוללות וכרטיס זכרון? כ 2000 עד 2500 ש"ח למצלמה בלבד.

• אילו נושאים אתה מתכוון לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או גם בתנאי תאורה חלשים יותר? בעיקר באור יום בתוך ומחוץ לבית, אבל חשוב לי שיהיה פלאש מספיק חזק כדי לצלם בחשכה

• האם אתה מתכוון לצלם באור חלש ללא פלאש? בדף הזה תוכל לקרוא על ההבדלים בין צילום ללא פלאש, צילום עם פלאש ישיר וצילום עם פלאש חיצוני (ישיר ומוקפץ).לא מתכוון להשתמש בפלאש חיצוני / מוקפץ, רק במובנה.

• האם יש לך נכונות לצלם באור חלש עם חצובה? לידיעתך, חצובה הכרחית לצילום נופים ליליים. העלות של חצובה בסיסית נעה בין 200 ל-400 ש"ח, ושל חצובת שולחן בין 50 ל-150 ש"ח. יש לי חצובה ואני משתמש בה מדי פעם בצילומים ללא פלאש

• האם יש לך נכונות לצלם עם פלאש חיצוני? לידיעתך, פלאש חיצוני מאפשר לצלם בקלות תחת תאורת חדר - ללא מריחות תנועה כתוצאה מרעידות היד או תנועה בנושא, ועם תוצאות הרבה יותר מחמיאות מאשר עם פלאש פנימי. העלות של פלאש כזה יד שניה נעה בין 400 ל-600 ש"ח או 1000 עד 1200 ש"ח לפלאש חדש. אין כוונה להשתמש בפלאש חיצוני.

• האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בהחלט.

• האם אתה משתמש כיום במצלמה דיגיטלית אחרת? אם כן, מה שם היצרן והדגם, ומה חסר לך בה? Konica Minolta Dimage Z2, המצלמה התפגרה לה אחרי שבע שנים נאמנות. התמונות שהיא הוציאה היו פשוט מעולות וחשוב לי להמשיך עם אותך איכות לפחות

• האם אתה מתכוון להדפיס או לצפות בתמונות על גבי מסך? אם הראשון, מהו גודל הנייר המקסימלי שאתה מעריך שתרצה להדפיס? בהחלט מתכוון לצפות על גבי מסך, ואולי גם מידי פעם להדפיס, אך בסביבות גודל של 10x15 ס"מ במקס'.

• מהו טווח העדשה במ"מ שחשוב לך? שים לב שמכפלת הזום (למשל X10) אינה נתון מועיל בבחירת מצלמה. הנתון החשוב הוא טווח העדשה במ"מ. המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי לגבי הטווחים השונים. אני פחות בקיא בנושא, אבל עדשה רחבה בהחלט תעזור על מנת לתפוס שטח נרחב יותר.
  • כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או על איכות תמונה עבור מצלמה שנכנסת לכיס? האם מצלמה עם יכולות גבוהות יותר, אבל שדורשת נרתיק נפרד היא אופציה מבחינתך? משקל וגודל המצלמה לא משחקים תפקיד - אין לי בעיה אם המצלמה תהיה גם בגודל של מצלמת DSLR סטנדרטית. אין לי בעיה עם העובדה שאני אצטרך לרכוש נרתיק נפרד. איכות התמונה חשובה לי מאד

• האם אתה נעול על יצרן מסויים? אם כן, מדוע? אין לי העדפה מסוימת.
שאלות אופציונליות (מומלץ למלא כדי לקבל המלצה מדוייקת)

• אילו מן התכונות הבאות קריטיות לך, אילו חשובות ועל אילו אתה יכול לוותר:

• מהירות תגובה (השהייה בין תמונות, מהירות פוקוס) חשוב מאד

• מקרו - מה גודל האובייקט המינימלי שאיתו חשוב למלא את התמונה - זבוב? פרח? מספר פרחים? חשוב שתיהיה האופציה למאקרו איכותי.

• תמיכה בפורמט RAW‏ - אין צורך

• מצב צילום ווידאו. אלו מהתכונות הבאות חשובות לך (אם בכלל) - מייצב; אפשרות לשינוי הזום האופטי בזמן ההסרטה; רזולוציה גבוהה במיוחד (HD)‏‏ -אני חייב שהמצלמה תוכל לצלם וידאו בHD עדיפות לFULL HD!! מייצב יכול להיות נחמד אבל לא קריטי

• האם אתה מתכוון לצלם הרבה עם הפלאש הפנימי? כמה חשוב לך שהחשיפות עם הפלאש תהיינה מדוייקות ללא שינויי הגדרות? בהחלט - רצוי שיהיה מדויק Out of the box אבל כמובן אין לי בעיה לכוון הגדרות במידה וזה אפשרי במצלמה

• תכונות אחרות: חשוב שיהיה זמן סוללה ארוך ואם אפשרי להכניס סוללות רגילות ולא מיוחדות של המצלמה מה טוב, אבל זה לא צריך להגביל את הבחירה.
תודה רבה מראש על העצות
smiley.gif

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מדוע לא ללכת על מצלמת DSLR אמיתית מסדרות הכניסה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בבקשה מצלמות הכניסה של ניקון וקנון לתחום ה DSLR
http://www.cameramia.co.il/ViewProduct.asp?src=zap&ID=2633

http://www.cameramia.co.il/ViewProduct.asp?src=zap&ID=2927

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
האם חשוב לך לצלם באור חלש ללא חצובה וללא פלאש (כלומר בהחזקת המצלמה ביד)? בהחלט.

למשל, אני מצטרף לכרמי וליאור.
בנוסף קונה עדשת 50/1.8 כתוספת, עדשה של 500 שקל, שנותנת לך את הפתרון הזה.

דמוי DSLR נוצרה לדעתי לתחום צר מאוד של אנשים שקנון וניקון זיהו כ "מפחד מהמילה SLR" או מהמילים "מצלמה מקצועית".

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור