מבקשת המלצה למצלמת חובבים עד 6000 ₪

ronniom

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי לכולם.

אני מבקשת המלצה למצלמה משפחתית ואישית חדשה. היום יש לי את ניקון P900 אבל חוץ מהזום המטורף, ואולי גם המשקל הלא מאוד גדול שלה (899 גרם) אין בה מבחינתי שום יתרונות בכלל!!! אני לא אוהבת אותה:
התמונות לא יוצאות עשירות., אני לא מצליחה להגיע לטשטוש רקע בצורה קלה, אני לא מצליחה לעשות קלוז אפים על פרחים ועוד כל מיני דברים קטנים....
בנוסף אני לא מצליחה לחבר אותה לטלויזיה ולראות ישירות את התמונות על המסך הגדול.

ולכן
אני מבקשת המלצה למצלמה ידידותית, כבדה ככל הפחות (אני מבינה שאצטרך להתפשר בקטע הזה).
שימושי המצלמה- בעיקר צילומים משפחתיים ונופים אך גם פורטרטים של אנשים. אני אוהבת שאפשר לטשטש את הרקע ואני רוצה שהאופציה הזו תהיה שמישה בקלות ולא מוגבלת כמו במצלמה שלי (שרק ממש מרחוק ורק בהתמקדות באובייקט אחד אפשר לעשות בה את זה ואי אפשר לצלם נגיד משפחה או כמה ילדים ולטשטש את הרקע, שזה ממש מבאס).
מצורפת תמונה לדוגמה של פורטרטים משפחתיים שהייתי רוצה לצלם.
אני צלמת חובבת, אך מקווה לקרב את הפרנסה אל המצלמה בעתיד. כגע היא בשימוש כפעם בשבוע.
התקציב : בערך עד 6000 ₪. כולל ציוד נלווה.
חשובה לי איכות התמונה שכן אני מעוניינת להדפיס תמונות טובות על קנבס ולתלותן על הקיר.
לגבי ציוד הקפי – אני מניחה שאצטרך תיק, חצובה, פלאש חיצוני (אם של המצלמה לא מספק).
בדגם שאתם ממליצים האם כדאי להחליף עדשה?
אני גרה בנס ציונה אבל אם יש המלצות לחנות בתל אביב אני מגיעה לשם בלי בעייה.
ועוד בקשה מיוחדת – תמיכה בהתקני BT, WIFI אם אפשר.
ראיתי תמונות של קנון 60D אבל אני לא בטוחה שהיא הכי מתקדמת...אולי התקדמה מאז? ולא התנסיתי בה אז אני לא יודעת עד כמה היא ידידותית למשתמש הלא מקצועני.

סליחה על החפירה ותודה מראש למסייעים.

תמונות מצורפות

• לכידה.JPG
    לכידה.JPG
    KB 70.9 · צפיות: 456

ronniom

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
כמובן עד 6000 ש"ח ולא עד 6000K...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
מאז קנון 60D יצאו כבר שני דגמים מחליפים, העדכני הוא EOS 80D.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
שלום לך,
אני ממליץ על:
מצלמת ניקון 5500 [שמקבלת ציונית גבוהים יותר מהקנון 80 שהוזכרה] והיא מאוד קלה.
עדשת סיגמא 17-50 צמצמם 2.8 בה אפשר לקבל גם טשטוש רקע מסוים.
עדשת ניקון 300-70 מיוצבת צמצם 4.5-5.6 להגדלת הטווח וצילום פורטרטים מרחוק באור יום.
כאפשרות [לא חובה בשלב זה] באם נשאר תקציב לאחר קניית הציוד הנוסף [תיק, חצובה וכיו"ב] הייתי מוסיף את עדשת ניקון 50 מ"מ 1.8G [למקרים שצמצם הסיגמא לא יספיק].
בהצלחה.

ronniom

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
עמי תודה. יש לי שאלה, למה הכוונה שבעדשת הסיגמה 17-50 ניתן לקבל טשטוש "מסוים"? והאם בעדשה שאיתה מגיעה הניקון אין את אפשרות הטישטוש?
האם אפשרות הטישטוש כן קיימת בקנון 80? ובמה הניקון מקבלת ציונים טובים יותר מהקנון 80?

ronniom

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ותודה ליאור על התגובה הקודמת. האם יש לך חוות דעת אישית חיובית על הקנון 80?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מסכים עם עמי מצלמות ניקון מספקות איכות תמונה טובה יותר מהקנון, יש רק לקחת בחשבון שוידאו ב DSLR סובל מבעיה של אוטופוקוס בבקנון בדגמים החדשים יש כבר פתרון לכך (750D, 88D, 760D, 70D ו 80D לדגומא), אבל עדיין הוידאו הוא יחסית רך ולא ברמה של מצלמות מתחרות.

בקשר לעדשה לקבל עומק שדה רדוד (שבו באוביקט בפוקוס בולט מהרקע שלא בפוקוס) צריך עדשת עם יכולת לצמצם גדול (מספר F קטן יותר נותן צמצם גדול יותר) ו F2.8 בהחלט כבר מאפשר לקבל עומק שדה רדוד מה שעדשת קיט (שנמכרת כקיט עם המצללמה בדרך כלל, אבל לא חייבים לרכוש את המצלמה עם עדשה זו, אפשר לרכוש רק גוף) או אחרות ללא צמצם גדול לא מאפשרות זאת.

קצת יותר מידע על עדשות ובעדשה ראשונה בכלל:
http://www.dtown.co.il/articles/3167.html

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
דרך אגב למי שרוצה להוריד משקל כדי לבדוק מצלמות ללא מראה שזו בעצם DSLR ללא עינית אופטית וללא מראה שמעלה את האור לעינית, עדיין ניתן לקבל זאת עם חיישן גדול ועם יכולות להחליף עדשות.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
עמי תודה. יש לי שאלה, למה הכוונה שבעדשת הסיגמה 17-50 ניתן לקבל טשטוש "מסוים"? והאם בעדשה שאיתה מגיעה הניקון אין את אפשרות הטישטוש?
האם אפשרות הטישטוש כן קיימת בקנון 80? ובמה הניקון מקבלת ציונים טובים יותר מהקנון 80?

בגדול קיבלת את התשובה מכרמי.
מצ"ב נתונים שאינם אורים ותומים אך בהחלט מקצועיים ונחשבים:
ps://www.dxomark.com/cameras/brand-canon-nikon/launched-between-2002-and-2017/amp;viewMode-list/amp;yDataType-rankDxo/launch_price-from-0-to-45200-usd/resolution-from-1-to-100-mpix/sensor_format-sensor_apsc-sensor_apsh#hideAdvancedOptions=false&viewMode=list&yDataType=rankDxo

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
האם אפשרות הטישטוש כן קיימת בקנון 80?

כן, ברור.
זה קנון ישן 7D + 50/1.4

8966063587_6763830648_b.jpg

תמונות מצורפות

• 8966063587_6763830648_b.jpg
    8966063587_6763830648_b.jpg
    KB 65.4 · צפיות: 326

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
בכל אחת מהמצלמות ניתן לקבל טשטוש [בוקה] ובכלל אם גודל החיישנים ותנאי הצילום זהים, הרי במקרה בו יהיה הצמצם פתוח יותר [מספר קטן] שם נקבל את הבוקה הטוב יותר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מניסיוני היום לא הייתי קונה עדשה שמתחילה ב 16, 17, או 18 מ"מ כי זה לא לבלוע ולא להקיא. כדאי ללכת על זום כמו 10-20 מ" מ.

אריה

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
ההמלצה לוקחת בחשבון תקציב ושימושיות לצלם מתחיל.
בעדשת 10-20 [במצלמות קרופ] יש עיוות מובנה [שאפשר לעשותו יצירתי] והצמצם הקטן ביותר הוא 3.5 למול 2.8 בסיגמא אשר מחוץ להיותה שימושית יותר למצבים הרגילים, מייצרת בוקה טוב יותר, נושא אשר הודגש בחשיבותו בשאלה.
עם זאת בתקציב מעט יותר גדול וכהשלמה לסט האמור, בהחלט הייתי ממליץ להוסיף עדשת 10-20 ואגב יש לי סיגמא כזאת למכירה.

ronniom

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה לכולכם על ההמלצות והתשובות. בנושא העדשה, אכן צמצם 3.5 לא מספיק לי למה שרציתי. אז אם אני מבינה נכון אתם ממליצים על עדשה של 10-20 מ"מ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לא, אני ממש לא ממליץ על עדשה ראשונה עדשה סופר רחבה, כמו שעמי אמר זו עדשה שבגלל הזווית הרחבה גורמת לעיוות בתמונה וכן יש לה צמצם ממש לא קטן - היא ממש לא עדשה שיכולה לספק לך פתרון בנושא צילום פורטרטים ואנשים בכלל

עדשה שיכולה להתאים לך זו עדשת סיגמא או טמרון 17-50 עם צמצם F2.8,
חושב להבין שזו לא עדשה עם תמיכה במצב מאקרו (כלומר פוקוס מכמה סנטימטרים בודדים, לצילום פרחים מאוד מקרוב לדוגמא), לכן יש עדשות כמו סיגמא 17-70 עם צמצם F2.8-4 שהיא גם מאקרו, אבל היא מספקת צמצם גדול (חשוב לעומק שדה רדוד), רק שהיא בתחום הרחב כלומר לא ניתן יהיה לקבל עומק שדה רדוד ברוב טווח העדשה

את יכולה לראות שאין עדשה מושלמת - אני ממשיך את מה שעמי רשם לדעתי הסט עם עדשת 17-50 זה כיוון מומלץ להתחלה ולאחר מכן יהיה ניתן להוסיף עדשות וכן ציוד נוסף עם ניסיון שתרכשי בנושא

ronniom

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה!
אגב אשמח לקבל גם המלצות לקורסי צילום אזור ת"א ודרומה. (אם זה הפורום המתאים).

ydd

אוהב את התחום
מעורבות
14
נקודות
8
אם יד שניה הולך אפשר להיפתח הרבה יותר.

השאלה אם זו בכלל אפשרות..... אז בתקציה הזה הייתי קונה כמשומש.

ניקון D7200./D5500/D7100 כמצלמה נע בין 2500 ל1600 בערך.

סיגמא F2.8 מ"מ17-55 לצילום כללי. בערך 1000- העדשה שהמליצו לך כאן מתאימה לרוב השימושים הסטנדרטיים.

לחילופין אם חשוב לך הטווח הארוך יותר 24-120 F4 גם משמשת אותי לרוב השימושים. והיא גם מיוצבת שזה יתרון לוידאו. עולה קצת יותר ביד 2 סביבות ה1800 ש"ח

ניקון 85 F1.8מ"מ 1300 בערך. שתכלס זו העדשה שתגרום לך להוציא תמונות שתגידי וואו. תקבלי בה עומק שדה רדוד מעולה. טווח מתאים לפרוטרטים וחדות מעולה. (כמובן יחסית למחיר)

פלאש הייתי קונה חדש או גודוקס 860 (עם סוללת ליטיום שחוסכת התעסקות עם סוללות נטענות) או יונגנו. את זה אפשר בכיף להזמין מחו"ל.

אם הכיוון מתאים אשמח לפרט יותר על כל פריט.

כמה הערות-
1- הוידאו בניקון מתסכל!! הפוקוס האוטומטי גרוע קחי בחשבון.
2-תשקלי ברצינות חסרת מראה. הגודל והמשקל לא תמיד נוחים והצילום עם עינית אופטית הוא קצת צילום על עיוור למי שלא מורגל בכך. בתחום הזה כרמי יוכל להמליץ לך כמו תמיד בפירוט וטוב טעם :) מה שכן אני לא יודע אם יש עדשות שמספקות עומק שדה רדוד במחיר סביר שם....
3-לפני שיקפצו עליי שהמלצתי ציוד קצת מוגזם. התייחסתי לכך שכתבת שאת רוצה גם לעבוד עם המצלמה....
4- קניית ציוד יד שניה היא קצת התעסקות אבל יכולה להיות מאוד משתלמת. ככלל אני העדפתי ציוד שמור ועדיף בתקופת אחריות אפילו אם הוא עלה קצת יותר.

על ההבדלים בין הגופים ארחיב אם יהיה צורך.
בהצלחה!

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אני כמובן לא משנה את המלצתי מהסיבות הבאות:
ניקון 7100 [פחות טובה] וניקון 7200 שוקלות כ300 גרם יותר מה-5500 וזה בהחלט משמעותי.
לעדשת 24-120 אין שום יתרון היא לא באה מבחינתי בחשבון כעדשה יחידה מכיוון שאין לה את יתרונות ה17-50 והיא גם פחות חדה אפילו מה70-300 המיוצבת שהומלצה שלא לדבר על הטווח.
ניקון 85 1.8 עדשה חדה מאוד אבל פחות שימושית בסט ראשון ומוגבל תקציבית כפי שנשאלנו [בסטודיו אני משתמש בעיקר ב35 ממ ED וב-50 ממ.
גם אני בעד ציוד יד 2 באם הוא נבדק ונמצא איכותי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור