מבחן Blind Test שכמעט והתבצע, אך החלטתי לבטלו מסיבות טכניות. אבל עוד לא אבדה תיקוותינו.

מצב
הנושא נעול.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מה היא בכלל שאלת הניסוי?
האם אתם רוצים לברר האם יש (או אין) טעם לשלם 10,000 ש"ח על כבלים?
או לחילופין, האם אתם רוצים לברר האם יש (או אין) הבדלים שמיעים למרות שבמדידה שני הכבלים עומדים בטולרנס שרוברט הגדיר?
השני

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ראה תגובתי הקודמת.
אין טעם במבחן הזה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
עניין נוסף וחשוב , תתבצע בדיקה טכנית מהירה (לא יותר מ15 דקות נטו מרגע חיבור ציוד המדידה) כך שתהיה וודאות שאין הבדלים מדידים בין הכבלים רגע לפני המבחן עצמו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אם הכבל מהונדס , ובמהונדס הכוונה שהוא מכיל רכיבים אלקטרונים שמשפיעים על מאפייניו החשמליים , אז ברור שיש הבדלים ורוברט לא יערוך מבחן במקרה הזה . הטענה היא שאין הבדל שמיע בין כבלים שנמדדים זהה , או לפחות לא חורגים מהתנאים שרוברט הציב לעיל . לא חשוב , העיקר שיש הסכמה ונכונות , ממתינים בציפיה דרוכה ..

קליפוש.
שמע חביבי. הדיון או אם יש הבדלים בין כבלים. מאז הוא הספיד את הכבל האישי שלי בלי למדוד בגלל שהוא ״מהונדס״. ומזה כבל לא מהונדס? ואם יש הבדל מדיד בין כבל רמקול אז יש הבדל שמיע. ומכאן יש הבדלים בין כבלים לשיטתכם. אז על מה כל הקישקושים האלה? בשביל לצאת ״חכמים״ ו״רובין הוד?״

זה המבחן. אני מוכן לשים לא מעט כסף על היכולת שלי להבחין בין כבלים ותמיד, אבל תמיד טענתי שיש הבדלים מדידים. אתם טענתם שאין. ואני טענתי שכבלים כאלה (כמו שאני משתמש בהם) נשמעים הרבה יותר מפורט, דינמי, אוורירים ומה לא מאשר כבלים מעאפנים. אתם טוענים שהדרך היחידה לגבות את דברי זה במבחן עיוור.

אין בעיה. מסכים למבחן והתנאים שהצבתי אני לעצמי מחמירים מאוד. יותר ממה שכל אחד היה מציב לעצמו. ועל זה גם שמתי את הכסף שלי ״רסמי״ לא קישקושים. צ׳ק על הסכום המדובר לפקודתו.

ביקש שלא יהיה שום אדם מטעמי בחדר. אין בעיה, מקובל עלי. לגיטימי לבקש דבר כזה. אולי מישהו מטעמי ירמוז לי איזה מתי הוחלף הכבל ומתי לא. הצבתי תנאי לצילום וידאו רצוף של החלל במלואו ואחורי המערכת. ללא עריכה, ללא עצירות. אחרי הכל אני גם רוצה להיות בטוח שכשהבחנתי אז הוידאו ינציח את זה.

על מנת לקיים את המבחן קבענו יום. רביעי ב-12:30. רוברט אישר ולאחר מכאן ביקש להקדים ל-10:00 בשביל שלא יפסיד יום עבודה מלא (צודק) - הקדמתי ל-10:00 בבוקר. הכל בשביל לקיים את המבחן בתנאים סופר הוגנים.

קדימה. יום רביעי ב-10:00 בבוקר נעשה את זה ובכייף גדול.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
DigiSUN

זוכר שיש לך משימה?
לספר לנו מהי המערכת שלך בבית, עם איזה כבלים התנסת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז זה אומר שאתה לא מקבל את התנאים שרוברט הציב. שים לב שכל אחד ממכם רוצה להוכיח טענה אחרת. ולכן המבחן הזה מקולקל מיסודו משום שאתם לא מסכימים על מטרת ה"משחק" וגם לא על תנאיו.

הטענות האלה הובאו פתאום. הטענה שלהם היא שאין הבדלים שמיעים בין כבלים והם מוכנים להוכיח זאת במבחן עיוור. סחבק כפרה עלייך. אתה חדש כאן, הויכוח הזה מסתובב פה יותר מ-12 שנה. עם אותם אנשים כמעט.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
סחבד. יש ויכוח על הבדלים בין כבלים. לא על הבדלים בין כבלים בעלי נתונים כאלה או אחרים.
הטענה היא שאין הבדלים בין כבלים שאני מחליט ש"נמדדים זהה" עד כדי יכולת השמיעה האנושית (ויש לך את הקריטריונים לכך)

לא תתבצע שום בדיקה לפני שהקריטריונים שרשמתי ימומשו !!! .......אבל תן לי להרגיע אותך , כנראה ב- 99.9 % הכבלים ימדדו זהה כי זו בעצם טענתי ....נמדדים זהה ונשמעים זהה.......במידה והם לא מהונדסים כמובן

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
עניין נוסף וחשוב , תתבצע בדיקה טכנית מהירה (לא יותר מ15 דקות נטו מרגע חיבור ציוד המדידה) כך שתהיה וודאות שאין הבדלים מדידים בין הכבלים רגע לפני המבחן עצמו.
זה דיי מגוכח.
מצד אחד אתה מצהיר שאתה מהנדס שמתעניין בתכלס. אך מצד שני אתה מציג שאלת מחקר משל היית מדען שכל עניינו במדע טהור.

נ.ב. ולפי מה רצית שהיצרן יוודא שאין לו פגם בקו היצור? איך הוא אמור לוודא שהוא עומד בspec?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
זה דיי מגוכח.
מצד אחד אתה מצהיר שאתה מהנדס שמתעניין בתכלס. אך מצד שני אתה מציג שאלת מחקר משל היית מדען שכל עניינו במדע טהור.

נ.ב. ולפי מה רצית שהיצרן יוודא שאין לו פגם בקו היצור? איך הוא אמור לוודא שהוא עומד בspec?
לא מבין מה אתה רוצה- הנח בבקשה לעניין (ורד)

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
הדיון או אם יש הבדלים בין כבלים. מאז הוא הספיד את הכבל האישי שלי בלי למדוד בגלל שהוא ״מהונדס״. ומזה כבל לא מהונדס? ואם יש הבדל מדיד בין כבל רמקול אז יש הבדל שמיע. ומכאן יש הבדלים בין כבלים לשיטתכם. אז על מה כל הקישקושים האלה? בשביל לצאת ״חכמים״ ו״רובין הוד?״

צריך להבין את הטענה . רשמתי כבר לא פעם ולא פעמיים ולא רק פה , שאני לא מתעניין בהשוואה בין כבלים שנמדדים שונה . מכיוון שברור שיתקיים הבדל מדיד . אם שומעים או לא, לא אכפת לי , כל זמן שההבדל הוא עובדה קיימת . אני אולי לא אבחין , אתה אולי כן תבחין , זה לא משמעותי כבר .

מה כן מעניין אותי? מה אני כן רוצה להבין ? כיצד יכול מאן דהוא לדווח על הבדל בכבלים שנמדדים זהה בתחומי השמע ואף הרבה מעבר לו , ומכיוון שההבדל הזה תמיד דווח בשמיעה מודעת , לכן אני רואה לנכון לבדוק את זה במבחן עיוור.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הטענה היא שאין הבדלים בין כבלים שאני מחליט ש"נמדדים זהה" עד כדי יכולת השמיעה האנושית (ויש לך את הקריטריונים לכך)

לא תתבצע שום בדיקה לפני שהקריטריונים שרשמתי ימומשו !!! .......אבל תן לי להרגיע אותך , כנראה הכבלים ימדדו זהה כי זה בעצם טענתי ....נמדדים זהה ונשמעים זהה.......במידה והם לא מהונדסים כמובן

רוברט.
הטענה הזו היא חדשה. היא כנראה נולדה מתוך ה-10,000 ש״ח. האמת היא ש-10,000 ש״ח יכולים להעלות לא מעט תובנות חדשות אם עלולים להפסיד אותם.

המבחן הוא האם יש הבדלים בין כבלי אינטרקונקט. את שלי שללת לפני שמדדת. הלכתי הבאתי אחרים. ביטול המבחן יום לפני, ולא אכפת לי איך הם נמדדים (מעולם לא מדדתי כבלים), אתה מחליט אם לקיים את המבחן או לשים 5000 ש״ח על השולחן ולהיפך. אתה טענת שאין הבלים בין אינטרקונקטים וכך גם לא מעט כמוך. אני יכול להביא לך ציטוטים. אתה תמיד טוען שרק בליינד טסט זה מה שקובע. אז מאיפה לאיפה אתה מודד ואז מחליט מתי מבחן עיוור קובע ומתי לא?

הרי אנחנו תמיד טוענים שיש הבדלים והם מדידים. אתם טוענים שאין.

דיברנו בטלפון מספר פעמים, ביטלת את הכבל שלי בטענות שלא קשורות כלל למדידות אם כי נטו לזה שהמוליך דק. הלכתי להביא כבלים אחרים ונתתי לך לינקים מראש למה הולך להיבחן. אתה מוסיף לתנאים שאתה יכול לשנות אותם עד יום לפני המבחן? תגיד לי, נראה לך הגיוני?

יום רביעי שעה 10:00 אצלי. בלי תירוצים, בלי קשקושים. מבחינתי זה סגור. אם אתה כל כך בטוח שאני לא אבחין, בוא תרוויח כסף קל.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מאיפה אתם מבינים במדידות ? ממתי אתם מודדים? מאיפה אתה בא לי עם מדידות פתאום?

פעם נוספת, תן לי להרגיע אותך, הכבלים ימדדו בודאות גדולה זהה .....והבדיקה תתבצע,

אם לא הבנת עדיין....יותר משאתה רוצה את הבדיקה אני רוצה אותה !!!

אני רוצה שהכבלים ימדדו בשישי שבת הזה ולא יום לפני הבדיקה (גם מהבחינה שאני לא יכול להיעדר יומיים מהעבודה) .....וכמובן שהכבלים ימדדו בזריזות לפני הבדיקה עצמה.(לא יותר מרבע שעה נטו- ירשם בחוזה )

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אני מכיר שני שירשורים על הנושא ובשני השירשורים עלו שתי הטענות הללו במקביל.
ולכן אני לא מופתע מהבילבול.

לדעתי שאלת המחקר של נמר הינה רלוונטית ומעניינת.
שאלת המחקר של ה"אודיופובים" מיועדת לירחון מדעי ולא לחובבי מוזיקה.

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
זה דיי מגוכח.
רוברט עוסק בדיוק בתחום הרלוונטי לעניין הדיון , הוא לא עוסק במחקר אלא שואל כמוני כיצד תופעה מסוימת יכולה להתקיים כאשר היא סותרת את כל מה שידוע לו . כיוון שאינכם יכולים לספק תשובה , נדרש להעמיד את הטענה לBT .
מאיפה הבאת פגמים בקו ייצור? מי דיבר על זה?

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
קיצור, if you want to shoot, shoot don't talk.
זמן הדיבורים נגמר. שיהיה בהצלחה!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רוברט עוסק בדיוק בתחום הרלוונטי לעניין הדיון , הוא לא עוסק במחקר אלא שואל כמוני כיצד תופעה מסוימת יכולה להתקיים כאשר היא סותרת את כל מה שידוע לו . כיוון שאינכם יכולים לספק תשובה , נדרש להעמיד את הטענה לBT .

לא אנחנו צריכים לספק תשובה. אנחנו הכלי שמתיימר לשמוע ואתם הכלי שמתיימר להסביר לנו.וכנראה שמה שידוע לו/לכם זה כלום ושום דבר.

יום רביעי בשעה 10:00 בבוקר נסגור לכם את הפינה הזו אחת ולתמיד. ואחר כך חביבי, לא יהיו יותר דיונים על הבדלים בין כבלים.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ביציאה מפס הייצור אין שני אלמנטים זהים. תמיד יש טולרנס. יש spec שבו היצרן מתחייב לעמוד.
ואיך לדעתך בודקים את הspec הזה?

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
ביציאה מפס הייצור אין שני אלמנטים זהים. תמיד יש טולרנס. יש spec שבו היצרן מתחייב לעמוד.
ואיך לדעתך בודקים את הspec הזה?
רוברט לא יבדוק שני כבלים זהים , אלא 2 כבלים שונים שנמדדים זהה.. ותסמוך עליו שהוא יודע למדוד.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
רוברט לא יבדוק שני כבלים זהים , אלא 2 כבלים שונים שנמדדים זהה
אבל לבדוק הבדל סוני תחת האילוץ שאין הבדל מבחינת המדידות במכשירים שלך זו שאלה מדעית.
נמר מדווח שכבר 12 שנים הוא שומע טענות על כך שאין הבדל בין כבלים. וזו שאלה של חוויית משתמש. וזו הטענה הרלוונטית יותר עבור מי שמחפש ידע אודיופילי בפורום אודיופיליה (להבדיל מפורום מדעי).

רוברט היה אמור להגן על הטענות לפיהן לא שווה להשקיע ממון רב בכבלים.
אם רוברט מודה שיש הבדל שמיע בין כבלים אז אפשר לבטל את הערבות הכספית ולערוך מבחן לפי השאלה המדעית שאתם מעלים

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
סחבק, קרא היטב ותנסה להבין את הציטוט של clip99 בפוסט האחרון שלך - זוהי תמצית טענתי.... ואוסיף, נמדדים זהה ונמר טוען שהם נשמעים שונה

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור