מבחן Blind Test שכמעט והתבצע, אך החלטתי לבטלו מסיבות טכניות. אבל עוד לא אבדה תיקוותינו.

מצב
הנושא נעול.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
גם נמר מתעסק בשורה התחתונה, רק ש(ככל הנראה) הוא פיתח היטב (ויותר מרובנו) את חוש השמיעה ואת יכולת האבחנה בניואנסים סוניים.
אתה צריך להפנים שאתה נכנס לשדה המומחיות של נמר (תרתי משמע).

תתפלא...
גם רוברט ישמע את ההבדלים, ואני נוטה להאמין שגם יזהה את הכבל שלו במבחן העיוור הזה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
גם נמר מתעסק בשורה התחתונה, רק ש(ככל הנראה) הוא פיתח היטב (ויותר מרובנו) את חוש השמיעה ואת יכולת האבחנה בניואנסים סוניים.
אתה צריך להפנים שאתה נכנס לשדה המומחיות של נמר (תרתי משמע).

לא צריך חוש שמיעה מיוחד. צריך רק לדעת למה להתייחס כשמאזינים למוסיקה.
אם תחפש תוצאה כללית שונה סביר שתיכשל. יש 4 שיטות האזנה שמאפשרות לך להבחין בניואנסים.
אם אתה מכיר את ארבעתן, ויודע להתייחס אליהן תבחין בכל שינוי במערכת שלך במידה והיא שקופה.

שואלים אותי בפרטי אם אני לא מפחד להפסיד. אז זהו שלא.
אם אטעה רוברט יקבל 10,000 ש״ח ואני אמכור את הכבלים שלי בקצת יותר מזה.
אם אני לא אטעה, אני מפנק את עצמי עם תקליטים ב-10,000 ש״ח.

אגב.
כבר יש לי סל קניות מוכן באלוסיב. מה שנישאר זה רק לחכות ליום רביעי על מנת להזמין. יהיר הא? חופשי יהיר. הייתי שם, נבחנתי עיוור, בלי להתכונן - על הדרך, ולא פעם אחת.

yehudaa

חבר משקיען
מעורבות
62
נקודות
28
איך שלא יהיה שיהיה לכם ערב מהנה , כל הכבוד על ההרתמות לניסוי .

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אם תחפש תוצאה כללית שונה סביר שתיכשל. יש 4 שיטות האזנה שמאפשרות לך להבחין בניואנסים.
אם אתה מכיר את ארבעתן, ויודע להתייחס אליהן תבחין בכל שינוי במערכת שלך במידה והיא שקופה.
מעניין. מה הן 4 השיטות הללו?

אגב.
כבר יש לי סל קניות מוכן באלוסיב. מה שנישאר זה רק לחכות ליום רביעי על מנת להזמין. יהיר הא? חופשי יהיר. הייתי שם, נבחנתי עיוור, בלי להתכונן - על הדרך, ולא פעם אחת.
:מנצח:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מעניין. מה הן 4 השיטות הללו?

אחרי המבחן אגלה לרוברט קודם כל. הוא גם יבחין בקלות.
אחר כך אין לי בעיה לעשות כתבה בעניין - ״איך מבחינים בהבדלים בין רכיבים שונים״?

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אחרי המבחן אגלה לרוברט קודם כל. הוא גם יבחין בקלות.
אחר כך אין לי בעיה לעשות כתבה בעניין - ״איך מבחינים בהבדלים בין רכיבים שונים״?
יש למה לצפות!!

זה מעניין ושווה כתבה גם אם תזהה נכון "רק" 70% מהפרמוטציות.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83

אגב.

נמר,
אל תעשה את BT גם אם תזכה,
הדימוי שלך יפגע " כגיבור על חלשים"
האפשרות השניה לא יותר טובה,
אז בכל אפשרות לא תיצא זקוף.
תמחוק אם מיותר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
התנאים של נמר:

1- 20 החלפות
2- אני צריך להבחין בשינוי ב-19 לפחות
3- התרחיש מצולם כל הזמן על ידי שתי מצלמות. אחת מאחורי המערכת לכיוון החיבורים והשניה מצלמת את החלל.
4- החלפה ראשונה אינה עיוורת על מנת שאדע למה להתייחס
5- הבחינה תערך עם מוסיקה שאני בוחר (לא תדרים ולא רעש לבן)
6- במידה ולא אבחין אני מתחייב להעביר לרוברט המחאה על סך 10,000 ש״ח אשר תפרע עד שבוע מיום המבחן ולהיפך
7- משך זמן האזנה לקטעי המוסיקה הוא בהחלטת הנבחן בלבד וכך גם קטעי המוסיקה המנוגנים (ניתן להחליף מתי שרוצים את הקטעים).
8- הנבחן קובע גם את עוצמת ההאזנה ויכול לשנות אותה בכל שלב שיבחר
9- הנבחן צריך להבחין אם קיים שינוי או לא ולא מעבר לכך.
10- מהרגע שהמבחן התחיל אין אפשרות להתחרט. התחרטות משולה להפסד.
11- במידה ואחד הצדדים יתחרט יום לפני המבחן יפצה את הצד השני ב-5000 ש״ח

תוספות+ הערות של רוברט

12- אם נמר טועה ביותר מטעות אחת אזי המבחן יכול להסתיים כעקרון אחרי 2 בדיקות בלבד , התשלום יועבר כבר ברגע זה אולם הבדיקה חייבת להמשיך עבור כל 20 הבדיקות ,וזאת כדי לקבל תוצאות סטטיסטיות משמעותית לכל האירוע כולו.

במידה ונמר יבחר לא להמשיך בבדיקה במלואה מכל סיבה שהיא הוא יתרום 5,000 ₪ לאיזה אגודה ציבורית שיבחר.

13-נמר ישבע בפני ובפני אשתו ,בבריאות ובחיי משפחתו, שהקריטריון היחיד לקבלת ההחלטה היא איכות מוסיקאלית בלבד (צליל פתוח, אוויר,עמימות ,במה, עומק, הפרדה , התקפה, דינמיות, , , וכו') ולא שום קריטריון אחר כמו (זמזום, שקט,קליקים, "צליל מכני של החלפת הקונקטור" וכו') וכמובן שום פעולה לא חוקית אחרת כמו שידור המצלמות החוצה ושידור בחזרה של נתונים לנמר.....בקיצור כל פעולה "לא טהורה" מכל סוג שהיא.

14- רוברט יבצע בדיקות חשמליות כמתואר למטה מס' ימים לפני הבדיקה. הבדיקה תתבצע על הדקי הרמקולים של ה-Power (הרמקולים לא חייבים להיות מחוברים ואף רצוי שכך)
תוספת לאחר שעתיים מפרסום הפוסט הראשוני : הכבלים ימדדו בזריזות פעם נוספת רגע לפני המבחן עצמו (15 דקות נטו לאחר חיבור כל ציוד המדידה)

כדי לקיים את הבדיקה התנאים הטכניים המצורפים חייבים להתקיים , במידה ותנאים אלו לא מתקיימים לא תתבצע הבדיקה וכמובן נמשיך לחפש כבלים שמקיימים את התנאים להלן.

רוברט ימדוד את 2 הכבלים ויראה לנמר את התוצאות בזמן אמת כך ששניהם יוכלו לשפוט את הביצועים הטכניים של הכבל.

ביצועים כדלהלן:

1. הבדל קטן מ- 0.05 dB ב-Frequency Response ( בין Hz ( 10-40,000 בכל תדר בתחום זה

2. הבדל קטן מ- 0.01% ב-Distortion ב5 תדרים נבחרים

3. הבדל קטן מ 0.1 dB ב-Signal to Noise

הערה: אציין שאם הכבלים לא "מהונדסים" אין שום סיבה בעולם שתנאים אלו לא יתקיימו ואני מדגיש שתנאים אלו לא נועדו להכשיל את הבדיקה , הם פשוט על סף גבולות השמיעה האנושית + Spare שלקחתי.

--------------------------------------------------------------------
15- נמר + רוברט שומרים על הזכות לשנות/להוסיף תנאים עד יום לפני הבדיקה

הערה לסעיף 3: רוברט יחליף את הכבלים בדרך כזו שהמצלמות לא יקלטו את המתרחש, לאחר שנמר יקבל את החלטה ייחשף הכיסוי והמצלמות יתעדו את סוג הכבל .

הערה לסעיף 7 : כל בדיקה לא תיערך יותר מ30 דקות וסך כל הבדיקות לא ימשכו מעבר ל - 5 שעות נטו כלומר 15 דקות נטו לבדיקה (5x60/20=15 )

הערה לסעיף 8: לא יופעל "ווליום עד הסוף" כדי לשמוע Hiss זמזומים וכו'

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
1. למה לא להעזר באדם שלישי +משקיף שיחליף בין הכבלים?
קבל הצעה: שימוש בוילון או מחיצה. הטלת מטבע: 1 או 2 כבל א'. 3או4 כבל ב'. 5או6 כבל ג'.

2. אני לא חובב הימורים מכל סוג שהוא ולכן כמשקיף מהצד הייתי שמח יותר לדעת שהתשלום ילך לעמותת חסד כזו אחרת. זה גם יפחית במידה כזו או אחרת את מרכיב האגו ויאפשר קבלת אינדיקציה מהימנה יותר. זו דעתי.

3. לדעתי היה עדיף לבצע מבחן ללא
ערבות כספית ובעזרת נסיינים שעברו הדרכה על ידי נמר.

נערך לאחרונה ב:

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
רוברט.
הכבל שאני מעמיד למבחן הוא זה - לינק
האופציה השניה היא זו - לינק

אחד מהם אצלי - וואו, בנוי מבהיל!!!
מחר על הבוקר השני אצלי. דברים מתקדמים - תענוג!
שאלות מקצועיות ,
1. בין איזה חלקים במערכת הכבל של NORDOS ?
2. מה התנגדות המוצא (שהכבל יוצר ממנו) ומה התנגדות הכניסה (שהכבל נכנס אליו)?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אם נמר טועה ביותר מטעות אחת אזי המבחן יכול להסתיים כעקרון אחרי 3 בדיקות , התשלום יועבר כבר ברגע זה אולם הבדיקה חייבת להמשיך כדי לקבל משמעות סטטיסטית לכל האירוע.

במידה ונמר לא ירצה להמשיך בבדיקה במלואה מכל סיבה שהיא הוא יתרום 5,000 ₪ לאיזה אגודה שיחפוץ.

לא צריך. תהיה רגוע, אני תורם יותר מזה בשנה. אני אעביר לך, אתה תעשה עם זה מה בא לך. ואתה יודע מה? אם אני טועה פעם אחת ומצליח ביתר הפסדתי 1000 ש״ח מההתערבות. זה אומר שטכנית, אם אני טועה פעם אחת על פי מה שנקבע, אתה מפסיד רק 9000 ש״ח.

נמר, ישבע בפני ובפני אשתו ,בבריאות משפחתו, שהקריטריון היחיד לקבלת ההחלטה היא איכות מוסיקאלית בלבד (צליל פתוח, אוויר,עמום ,במה, עומק, הפרדה , התקפה, דינמיות, , , וכו') ולא שום קריטריון אחר כמו (זמזום, שקט,קליקים, "צליל מכני של החלפת הקונקטור" וכו') וכמובן שום פעולה לא חוקית אחרת כמו שידור המצלמות החוצה ושידור בחזרה של נתונים לנמר.....בקיצור כל פעולה "לא טהורה" מכל סוג שהיא.

עשה לי טובה. אני לא נישבעתי בפני אישתי בחתונה. אני מודיע שאני בוחן על פי מה שאני מוצא לנכון לבחון. ונראה לך באמת שאני יכול להבחין בהבדלים בין הקליקים בחיבור? אפשר לעשות אחרת. בכל פעם שאתה מחבר את הכבל לקונקטור תצעק משהו ברצף. לגבי המצלמה. אחי, אני שומע עם הפטיפון ומסתבך עם תוכנות מחשב. אתה חושב שאני מכיר פעלולי מצלמה של ג׳יימס בונד?

רוברט. לא קוראים לי דיגיסאן. אני לא נלחץ ממבחנים עיוורים ולא צריך לעשות משחקי רמאות בשביל להבחין. עד היום הרווחתי את הכסף שלי ביושר, אין מצב שאתה תעשה את הסיפתח ותגרום לי לרמות.

אבל בשביל המבחן אני מוכן לעשות זאת.

רוברט יבצע בדיקות חשמליות כמתואר למטה מס' ימים לפני הבדיקה. הבדיקה תתבצע על הדקי הרמקולים של ה-Power (הרמקולים לא חייבים להיות מחוברים ואף רצוי שכך)

כדי לקיים את הבדיקה התנאים הטכניים המצורפים חייבים להתקיים , במידה ותנאים אלו לא מתקיימים לא תתבצע הבדיקה וכמובן נמשיך לחפש כבלים שמקיימים את התנאים למטה.

רוברט ימדוד את 2 הכבלים ויראה לנמר את התוצאות בזמן אמת כך ששנינו נוכל לשפוט את הביצועים הטכניים של הכבל.

1. הבדל קטן מ- 0.05 dB ב-Frequency Response ( בין Hz ( 10-40,000 בכל תדר בתחום זה

הערה: אציין שאם הכבלים לא "מהונדסים" אין שום סיבה בעולם שתנאים אלו לא יתקיימו ואני מדגיש שתנאים אלו לא נועדו להכשיל את הבדיקה , הם פשוט על סף גבולות השמיעה האנושית + Spare שלקחתי.

אין בעיה. יום לפני. ואם אתה פורש, 5000 ש״ח אתה מעביר לי. אנחנו תמיד טענו שיש הבדלים מדידים בין כבלים. אתם טוענים שאין. אנחנו טוענים שהם לא רק מדידים אלה גם נשמעים באוזן.

אתה מגיע, בודק. אם יש הבדלים במדידה (מה שאנחנו תמיד טוענים) ואתה מחליט לבצע את המבחן אז הוא יתבצע יום למחרת על 10,000 ש״ח

לגבי המהונדס. כל כבל שמאחוריו עומד מהנדס הוא מהונדס.

הערה לסעיף 3 רוברט יחליף את הכבלים בדרך כזו כך שהמצלמות לא יקלטו את המתרחש, לאחר שנמר יקבל החלטה ייחשף הכיסוי והמצלמות יתעדו את סוג הכבל .

מה אתה שח? המצלמות יקלטו באבואה את המתרחש. אתה תאשר שמהמיקום שמהם יקלטו את המתרחש לא ניתן לראות את הצילום. עד שלא תאשר זאת ותרגיש בטוח שאין לי איזה ניתוח בעיניים ובמוח שמאפשר לי להתחבר למסך טלפתית לא יהיה מבחן. עם זאת, אתה יכול לצלם מהנייד שלך את המתרחש כשהמסך, מן הסתם מופנה רק כלפייך. אני יושב יותר מ-4 מטר מהקיר שלפני והמערכת תסתיר בכל מקרה.

נמר + רוברט שומרים את הזכות לשנות/להוסיף תנאים עד יום לפני הבדיקה

אין מצב. אתה לא תוסיף ותוריד תנאים בכל יום. אלה התנאים, איתם אני נבחן. אני חושב שהתנאים שלי מספיק הוגנים ואל תגיד לי שגרמת לתימני לבזבז צ׳ק על פארש. אפילו אין עליו תאריך - זה מזומן שאתה יכול לפרוע בשניה.

הנה הצ׳ק שלך, חתום על שימך כפי שסיכמנו. מוכן מראש ומחכה לבית חם ואוהב.

אני מתחייב בזאת לעמוד בכל הסטנדרטים שהצבנו למבחן. הנה, אני היחיד כאן שיש לו מה לסכן.

WhatsApp Image 2017-12-14 at 19.39.32.jpg

תמונות מצורפות

• WhatsApp Image 2017-12-14 at 19.39.32.jpg
    WhatsApp Image 2017-12-14 at 19.39.32.jpg
    KB 56.1 · צפיות: 220

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שאלות מקצועיות ,
1. בין איזה חלקים במערכת הכבל של NORDOS ?
2. מה התנגדות המוצא (שהכבל יוצר ממנו) ומה התנגדות הכניסה (שהכבל נכנס אליו)?

מגבר פונו לקדמגבר.

הקדמגבר זה הקונסטליישן אינספריישן והפונו זה ה-asr בסיס אקסלוסיב hv.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
. הבדל קטן מ- 0.05 dB ב-Frequency Response ( בין Hz ( 10-40,000 בכל תדר בתחום זה

מה זו חארטה הזו..
אתה חושב שניתן לשמוע באוזן בלתי מזוינת הבדל של 0.05 דציבל??
חוץ מזה, יש לך מיכשור שיכול למדוד מתחת לרף הזה???

לדעתי זה ניסיון נואל לחמוק מעמידה בהתחייבות שלו למבחן.
הוא איבד ביטחון כי כתבנו שזו תהיה "הליכה בפארק" ונמר יקח את האתגר בקלות.
10000ש"ח זה לא סכום שכל אחד יהמר בהתערבות...

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
19 מ- 20 נשמע לי קשוח מידי.
בינתיים קרה מבחינתי משהו משעשע.
ככל שהשהרשור הזה מתארך אני מקבל יותר אינדיקציות שיש הסבר מדעי להבדלים שמיעים בין כבלים.
תודה רוברט (לא בציניות, אתה נראה לי אחלה בן אדם).

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
התנאים של נמר:

13-נמר, ישבע בפני ובפני אשתו ,בבריאות משפחתו, שהקריטריון היחיד לקבלת ההחלטה היא איכות מוסיקאלית בלבד (צליל פתוח, אוויר,עמום ,במה, עומק, הפרדה , התקפה, דינמיות, , , וכו') ולא שום קריטריון אחר כמו (זמזום, שקט,קליקים, "צליל מכני של החלפת הקונקטור" וכו') וכמובן שום פעולה לא חוקית אחרת כמו שידור המצלמות החוצה ושידור בחזרה של נתונים לנמר.....בקיצור כל פעולה "לא טהורה" מכל סוג שהיא.

הערה לסעיף 8: לא יופעל "ווליום עד הסוף" כדי לשמוע Hiss זמזומים וכו'
כבל לא טוב (מסוכך לא טוב) למשל בין יציאת נגן לכניסת המגבר גם חצי חרש יבחין בהבדל , אצלי זה הבדיקה
שאני מבצע , אם יש זמזומים (HMM ) ב Volume גבוהה אני זורק את הכבל.....
לדעתי זאת בדיקה ראשונית מחייבת כל בר דעת אם כבל מסוכך טוב , אסור לפסול בדיקה כזאת (לדעתי בלבד)...

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
תראה, אני מתנגד עקרונית להגדרה שסיגנאל אודיו הוא מטען חשמלי. זו הגדרה פשטנית מדי.. ולא מתאימה להבנת הכוחות שפועלים בכבלי שמע.

אם אות שמע אינו מטען חשמלי , מה הוא? מה עובר בכבל בנוסף ? מהם הכוחות שפועלים בכבל?

13-נמר, ישבע בפני ובפני אשתו ,בבריאות משפחתו, שהקריטריון היחיד לקבלת ההחלטה היא איכות מוסיקאלית בלבד (צליל פתוח, אוויר,עמום ,במה, עומק, הפרדה , התקפה, דינמיות, , , וכו') ולא שום קריטריון אחר כמו (זמזום, שקט,קליקים, "צליל מכני של החלפת הקונקטור" וכו') וכמובן שום פעולה לא חוקית אחרת כמו שידור המצלמות החוצה ושידור בחזרה של נתונים לנמר.....בקיצור כל פעולה "לא טהורה" מכל סוג שהיא.

דרוש הסבר לגבי הקריטריונים האחרים . זמזום , שקט וקליקים הם לא חלק מהצליל ?
נמר נשאר בחדר בזמן החלפת/אי החלפת הכבל? אם הכבלים משמיעים "צליל מיכני" ספציפי לכבל בעת החלפתם , אסור שישמע אותו.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
מה היא בכלל שאלת הניסוי?
האם אתם רוצים לברר האם יש (או אין) טעם לשלם 10,000 ש"ח על כבלים?
או לחילופין, האם אתם רוצים לברר האם יש (או אין) הבדלים שמיעים למרות שבמדידה שני הכבלים עומדים בטולרנס שרוברט הגדיר?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סחבד. יש ויכוח על הבדלים בין כבלים. לא על הבדלים בין כבלים בעלי נתונים כאלה או אחרים.

הנה. הסכמתי למבחן עיוור, הוכחתי שאני רציני. אפילו הקדמתי לבקשתו של רוברט.

נראה לי שהדבר הנכון הוא לחכות ליום רביעי בהמשך היום. את התוצאות והוידאו המלא נפרסם כאן.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
סחבד. יש ויכוח על הבדלים בין כבלים. לא על הבדלים בין כבלים בעלי נתונים כאלה או אחרים.
אז זה אומר שאתה לא מקבל את התנאים שרוברט הציב. שים לב שכל אחד ממכם רוצה להוכיח טענה אחרת. ולכן המבחן הזה מקולקל מיסודו משום שאתם לא מסכימים על מטרת ה"משחק" וגם לא על תנאיו.

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
אין בעיה. יום לפני. ואם אתה פורש, 5000 ש״ח אתה מעביר לי. אנחנו תמיד טענו שיש הבדלים מדידים בין כבלים. אתם טוענים שאין. אנחנו טוענים שהם לא רק מדידים אלה גם נשמעים באוזן.
אתה מגיע, בודק. אם יש הבדלים במדידה (מה שאנחנו תמיד טוענים) ואתה מחליט לבצע את המבחן אז הוא יתבצע יום למחרת על 10,000 ש״ח
לגבי המהונדס. כל כבל שמאחוריו עומד מהנדס הוא מהונדס.
אם הכבל מהונדס , ובמהונדס הכוונה שהוא מכיל רכיבים אלקטרונים שמשפיעים על מאפייניו החשמליים , אז ברור שיש הבדלים ורוברט לא יערוך מבחן במקרה הזה . הטענה היא שאין הבדל שמיע בין כבלים שנמדדים זהה , או לפחות לא חורגים מהתנאים שרוברט הציב לעיל . לא חשוב , העיקר שיש הסכמה ונכונות , ממתינים בציפיה דרוכה ..

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור