מבחן Blind Test שכמעט והתבצע, אך החלטתי לבטלו מסיבות טכניות. אבל עוד לא אבדה תיקוותינו.

מצב
הנושא נעול.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אבל BLUETOOTH זה הרבה יותר גרוע..
לא הצעתי חלופה, רק ציינתי שכבלים מעצם היותם מעבירים מידע יכולים רק לקלקל.
אולי ימציאו פעם חלופה שתהייה טובה יותר.
כנראה שזה רק עניין של זמן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אבל BLUETOOTH זה הרבה יותר גרוע..

ממש לא. סדרת כתבות על כמה כאלה שהפילו אותי לקרשים. אני טענתי שנים שבלוטות׳ זה לא רק איום ונורא, זה הופך את המוסיקה שאני כל כך אוהב לכזו בלתי נשמעת, שאם היה רק בלוטות׳ יש סיכוי שהייתי מפסיק לשמוע מוסיקה.

לאחרונה חל מהפך בגזרה הזו. זה לא רק השתפר פלאים - זה פשוט נשמע היי אנד אמיתי. אבל אמיתי.
יאללה, בוא לשמוע כמה, תיתן את דעתך בכתבה שלי.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מתנצל אם ככה פירשת את ההודעה שלי - זו לא הייתה כוונת המשורר.
אין מן הנמנע שכבלים "יקרים" יהיו שקופים לא פחות (ואף יותר!) מכבלים "זולים". כוונתי הייתה רק שניתן לרכוש כבלים שעונים על שלושת התנאים שציינתי בצורה מספקת עבורי מבלי לשלם הון תועפות.
אשריך.
הון תועפות זה דבר יחסי.
סיפוק -גם הוא יחסי.
בעוונותי, לא הצלחתי למצוא כבלים המספקים אותי, שעולים רק מאות שקלים.
באמת שניסיתי.

alont

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
אשריך.
הון תועפות זה דבר יחסי.
סיפוק -גם הוא יחסי.
באמת שניסיתי.

הכל יחסי כמובן :)
בסופו של דבר הכי חשוב להיות מרוצה מהציוד שקנית. אם אתה שומע הבדל לטובה - אני יכול רק לפרגן. הלוואי שהיו לי אוזניים יותר טובות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אשריך.
הון תועפות זה דבר יחסי.
סיפוק -גם הוא יחסי.
באמת שניסיתי.

אני מצאתי כזה. למגבר שלי. שינדאק פשוט שנשמע לטעמי הכי טוב עליו.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הכל יחסי כמובן :)
בסופו של דבר הכי חשוב להיות מרוצה מהציוד שקנית. אם אתה שומע הבדל לטובה - אני יכול רק לפרגן. הלוואי שהיו לי אוזניים יותר טובות.

אם אתה לא מבחין בהבדל אז אין צורך לך להשקיע ביותר יקר.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
ממש לא. סדרת כתבות על כמה כאלה שהפילו אותי לקרשים. אני טענתי שנים שבלוטות׳ זה לא רק איום ונורא, זה הופך את המוסיקה שאני כל כך אוהב לכזו בלתי נשמעת, שאם היה רק בלוטות׳ יש סיכוי שהייתי מפסיק לשמוע מוסיקה.

לאחרונה חל מהפך בגזרה הזו. זה לא רק השתפר פלאים - זה פשוט נשמע היי אנד אמיתי. אבל אמיתי.

אתה מתכוון שיש אדפטר אלחוטי שניתן לחבר בין הפריאמפ והפוואר במקום האינטרקונקט הארוך??

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
קטונתי, גרוע מכך נסמך על זיכרון די מהוה לגבי טיעונו המרכזי של רוברט, אבל לפחות לפי זכרוני הטיעון של רוברט שונה, הוא אינו טוען להעדר הבדל שמיע בין כבלים אם נתוניהם הפיזיקליים/חשמליים שונים, הוא טוען שאין הבדל שמיע בין כבלים שנתוניהם דנן זהים.
לא נכון.
ראה כאן למשל
2017-12-16 21.43.37.png

תמונות מצורפות

• 2017-12-16 21.43.37.png
    2017-12-16 21.43.37.png
    KB 191.1 · צפיות: 909

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
נמר.
לא נעים לי לומר לך...
אבל במשך שנים, לא הצלחת לשכנע אותי שיש הבדל בין כבלים.
מאידך... רוברט שיכנע אותי בשרשור אחד !
לחסום את רוברט?
להיפך. פרס מגיע לו
הוא זה שעשה את הבלתי יאמן.
הוכיח כי יש הבדלים בין כבלים!
: -)

שבוע טוב.
כל מי שטוען שלא השתכנע שיש הבדלים בין כבלים רוב הסיכוי שפשוט לא ניסה להחליף כבלים ולהקשיב, לא חייבים להיות אודיופילים מנוסים כמו נמר, צריך להשאיל כבלים טובים ולהקשיב.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
קטונתי, גרוע מכך נסמך על זיכרון די מהוה לגבי טיעונו המרכזי של רוברט, אבל לפחות לפי זכרוני הטיעון של רוברט שונה, הוא אינו טוען להעדר הבדל שמיע בין כבלים אם נתוניהם הפיזיקליים/חשמליים שונים, הוא טוען שאין הבדל שמיע בין כבלים שנתוניהם דנן זהים.
לא נכון.
ראה כאן למשל
צפה בקובץ המצורף 36725

כאשר רוברטס כותב בפסקנות שכבל אינטרקונקט (לא מהונדס ) אינו יכול להשמע שונה ממשנהו זה אומר בהגדרה שאם הוא נשמע שונה אז הוא בהכרח מהונדס...
הבנת את הלוגיקה ה"מדעית" הזאת ?
ארז

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אני מצאתי כזה. למגבר שלי. שינדאק פשוט שנשמע לטעמי הכי טוב עליו.
עד שמצאת את הכבל הזול עברת כמה כבלים יקרים כך שסביר להניח ששילמת....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עד שמצאת את הכבל הזול עברת כמה כבלים יקרים כך שסביר להניח ששילמת....

במגבר הקודם היה לי כבל יקר להחריד. עם המגבר הזה, לא הרגשתי הבדל בין היקר לזול הזה. אפילו מצאתי יתרון בזול הזה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה מתכוון שיש אדפטר אלחוטי שניתן לחבר בין הפריאמפ והפוואר במקום האינטרקונקט הארוך??

לא. אז כנראה לא הבנתי אותך נכון. התכוונתי להזרמת מוסיקה בבלוטות׳. :שתוי:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
אתה שינית את התנאים עקב כל הלחץ שהופעל עליך ע"י חברי הפורום .....ואתה משתפן לבצע את הבדיקה כמו שסוכם עליה היום בלילה

תקרא את התנאים ששנינו כתבנו היום בלילה - מה אתה משנה אותם פתאום ??? פחד אהההה???
זה פשוט לא נכון.
אתה הצבת תנאי חדש (בדיקת הכבלים) ואני חידדתי על מנת להבהיר שזו שאלה אחרת משאלת המבחן המקורי.
בתנאי שהוא לא מהנדס את הכבל שהוא מביא בעזרת קבלים/סלילים/נגדים.
הוא אמור להביא כבלים פשוטים/פושטים.

צריך אולי אפילו לפתוח את הקונקטורים כדי לוודא שהוא לא עשה זאת.

עמיר
דווקא כאן אני לא מסכים איתך. אם רוברט מצליח לייצר "קופסא שחורה" בעשירית/מאית מהעלות של הכבלים היקרים, שעושה עבודה דומה, לדעתי הוא ניצח ובכבוד.

גם אני מחכה לעידכונים!!

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
סחבק , לגבי ה-BT הכל הסטוריה , קרא את פוסט הפתיחה המרגש שלי ;).

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
בדיוק להיפך. זו ההגדרה הישירה של הליניאריות של מערכת. מערכת ליניארית היא מערכת שמקיימת סט של תכונות (אדיטיביות והומוגניות) - שמתארות ישירות את התנהגותה תחת ריבוי תדרים ביחס לתדר בודד. תכונות אלה קובעות שתגובה לסכום של תדרים שווה לסכום של התגובות לכל תדר בנפרד.
זה נחמד בקורס 'מערכות לינאריות' אלא שסביר להניח שבכלל לא קיים כבל או מערכת הגברה שמקיימים את זה. מקסימום עד רמה מסויימת שם הלינאריות נשברת.

ובכן, מעולם לא עשיתי מדידות לכבלים ומעולם לא בחנתי כבלים, אבל בואו ניישר קו בנוגע לטענות שלכם:
1. מטען יוצר סביבו שדה חשמלי.
2. תנועת מטען יוצרת שדה מגנטי.
3. אם אני מבין נכון, המידע עובר מהpre למגבר ההספק בצורה אנלוגית, דהיינו זרמים שמתנדנדים בהתאם לתדרים המושמעים. כל תדר עם העוצמות שלו.
אלא ש....
מטען שנע בתדר מסויים יוצר קרינה אלקטרומגנטית בתדר התואם. והקרינה הזו משפיעה על המטענים שמסביב אם הם אינם ממוסכים על ידי "כלוב פאראדיי". וכאשר המטענים ה"מושפעים" זזים אז הם מושפעים גם מהרכיב המגנטי. ואם כל זה לא מספיק, בנוסף יש כאן השפעה הדדית.

שימו לב שפיזקאים שוברים את הראש על בעיות בעלות ארבעה ועשרה גופים. כאן אתם שולפים מהשרוול שהכל ברור וחתום כאשר ה"משחק" מתחולל עם כמות בלתי נתפסת של משתנים.
מה שאני רואה לנגד רוחי זה ג'ונגל אלקטרומגנטי ואלקטרודינמי.
שימו לב שבעבר יצא לי לעשות כמה סימולציות אלקטרומגנטיות בעזרת קומסול ככה שאני קצת מבין בזה.

אגב, זה עוד לפני שדיברנו על רעשים טרמיים וקוונטיים שגם להם אפשר לעשות אנליזה מבחינת ההשפעה.
אני מניח שההנדסאים/מהנדסים יטענו שהכל כאן זה מאקרוסקופי. אלא שזה מצריך יומרה גדולה לטעון שיש כאן מערכת לינארית פשוטה שהרגע יצאה מהקירובים שלמדתם בטכניון.

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
אני מניח שההנדסאים/מהנדסים יטענו שהכל כאן זה מאקרוסקופי, אלא שזה מצריך יומרה גדולה לטעון שיש כאן מערכת לינארית פשוטה שהרגע יצאה מהקירובים שלמדתם בטכניון.

מילים כדורבנות...
אלו שיודעים רק חצי עבודה הם המסוכנים ביותר... וגם חסרי הדמיון, שנדבקים לספרי הלימוד הבסיסיים כאילו אין כלום מעבר לזה.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
מילים כדורבנות...
אלו שיודעים רק חצי עבודה הם המסוכנים ביותר... וגם חסרי הדמיון, שנדבקים לספרי הלימוד הבסיסיים כאילו אין כלום מעבר לזה.
אז זהו, שמהשירשור הזה קיבלתי את הרושם שהנדסאים (ואולי גם מהנדסים?) לא לומדים את סיפרי הלימוד הבסיסיים ביותר. שים לב שמה שרשמתי אמור להיות ידוע לכל סטודנט שנה ראשונה בפיזיקה או בהנדסת חשמל.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
שים לב שמה שרשמתי אמור להיות ידוע לכל סטודנט שנה ראשונה בפיזיקה או בהנדסת חשמל.

זה אולי נכון לסטודנט שנה ראשונה כיום, אך מסתבר, לא לבוגר טכניון מלפני ארבעים שנה...
אל תשכח שסימולציות מחשב ברמה משמעותית התאפשרה לסטודנט הממוצע אולי רק לפני כ-15~20 שנים. לפני כן היה עליך להיות סופר חזק בפיזיקה ומתימטיקה ולהשקיע זמן רב כדי להגיע לתוצאות...

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור