מבחן Blind Test שכמעט והתבצע, אך החלטתי לבטלו מסיבות טכניות. אבל עוד לא אבדה תיקוותינו.

מצב
הנושא נעול.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
עצוב לי שזו תגובתך

רבי אליעזר אהב דווקא את התלמיד
בר פלוגתא שהראה שאפשר לפרש
דברים גם אחרת,
אבל אם אתה היית התלמיד הזה
הרב היה מקבל פופלקסיה ממך
וצעקה גדולה היה צועק תצא בחוץ.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
o_Oאני מציע שאם רוברט מפסיד הוא ירכוש כבלים ב10000 מכל היבואנים שמפרסמים באתר וזאת בגלל פרסום שלילי והפסדים שרוברט גרם להם...
אייל פור ז"ל היה תמיד טוען שאחרי סט של ויכוחים בפורום תמיד היו באים אליו יותר אנשים מהממוצע לקנות כבלים
אני יכול למצוא לך את הציטוטים האלו שלו באתר השחור אם תרצה

נא לכבד את דבריו בבקשה

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אייל פור ז"ל היה תמיד טוען שאחרי סט של ויכוחים בפורום תמיד היו באים אליו יותר אנשים מהממוצע לקנות כבלים
אני יכול למצוא לך את הציטוטים האלו שלו באתר השחור אם תרצה

נא לכבד את דבריו
כל איש פרסום מתחיל יגיד לך שאין פרסום שלילי אבל אני חבר בפורום ובא לי להשתעשע בשבת בבוקר ולהצחיק את עצמי...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
רוברטס צריך לייצר (או לחפש) כבל זול שיהיה דומה לכבל של נמר
בתנאי שהוא לא מהנדס את הכבל שהוא מביא בעזרת קבלים/סלילים/נגדים.
הוא אמור להביא כבלים פשוטים/פושטים.

צריך אולי אפילו לפתוח את הקונקטורים כדי לוודא שהוא לא עשה זאת.

עמיר

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
930
נקודות
113
רוברטס צריך לייצר (או לחפש) כבל זול שיהיה דומה לכבל של נמר

ממש לא משום שזו הודאה שיש הבדלים בין כבלי אינטרקונקט....
כל העניין הוא שגם אם יש הבדל מדיד אז הוא בלתי שמיע.
זו הטענה המושמעת כל הזמן.
ארז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא יכולתי להירדם ..... אני כנראה באמת מאוד מעוניין לבצע את הבדיקה.....כל התנאים שלך מקובלים עלי (*) .....אבוא לקחת את הכבלים ממך מחר(בעצם היום) ונפגש ביום רביעי ב 10:00בבוקר ......שהצודק ינצח (ורד)

------------------------------------------
(*)זה ממש לא הגיוני ולא סביר למדוד את הכבלים במערכת שלי ולא במערכת שלך שעליה אתה ניבחן.....אני לוקח סיכון ענק.....אבל אני מעוניין לקיים את המיבחן בכל מחיר ושווה לי הסיכון.

תקשיב רוברט.

אתה לא תעשה ממני צחוק ותגרור אותי להביא כבלים, לכתוב צ׳ק, לבטל ולדחות פגישות ואז תבוא בתנאים הזויים ואחר כך, שאתה מבין שאתה פוצצת והעלת לי את סף העצבים לטרום התקף לב, ועוד תאשים אותי (כמו שעשית קודם) בזה שאני ברחתי. ועכשיו תיקח את הכבלים אלייך ותבוא בטענה שהם ״מהונדסים?״ תגיד לי, אתה חושב שאני תייר הולנדי????

אני אומר לך מראש שהם מהונדסים. כולם אגב, זה לא סיני שמצא נחושת שנזרקה ממשאית, הרכיב לה קונקטורים ושיחרר להום סנטר 4 מכולות ב-700 דולר.

עכשיו.
אתה רוצה מבחן עיוור? התנאים החריפו מהצד שלי. תבוא עם הכבל שלך וצ׳ק ביום רביעי. אם אין הבדלים לשיטתך, ואם הם מדידים זה זניח לשיטתך, אז תביא את הכבל שלך ותעשה לי מבחן. המטרה שלי כרגע היא לא לבחון כבלים אם כי לשחרר מחשבון הבנק שלך 10,000 ש״ח.

רוצה מבחן עיוור? תקבל. אבל הפעם זה יהיה עיוור גם מהצד שלך.
יש לך עיגולים? יום רביעי שעה 10:00 בבוקר אצלי עם כבל וצ׳ק חתום לפקודתי.

אחרי התלאות שהעברת אותי בשלושה ימים האחרונים לא תהיה אופציה אחרת. הפעם לא תוכל להתחמק בטענה שהמדידה ככה או ככה.

לא תסכים. זה אומר שיש הבדלים בין כבלים גם מבחינתך. אחרת אתה לא צריך לבדוק אם יש.

הסיכון היחיד שיש לך פה הוא לצאת מה שהיית עד עכשיו - קשקשן. רק שזה עשוי להיות רישמי.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הסיכון היחיד שיש לך פה הוא לצאת מה שהיית עד עכשיו - קשקשן. רק שזה עשוי להיות רישמי.

אני מציע שתפתחו תואר חדש ליד שם המשתתף
"חבר קשקשן"
זה יהלום את אלה שחושבים שיכולים לבוא ולהשתין בקשת כמו ממטרה...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
(ורד)
תקשיב רוברט.

אתה לא תעשה ממני צחוק ותגרור אותי להביא כבלים, לכתוב צ׳ק, לבטל ולדחות פגישות ואז תבוא בתנאים הזויים ואחר כך, שאתה מבין שאתה פוצצת והעלת לי את סף העצבים לטרום התקף לב, ועוד תאשים אותי (כמו שעשית קודם) בזה שאני ברחתי. ועכשיו תיקח את הכבלים אלייך ותבוא בטענה שהם ״מהונדסים?״ תגיד לי, אתה חושב שאני תייר הולנדי????

אני אומר לך מראש שהם מהונדסים. כולם אגב, זה לא סיני שמצא נחושת שנזרקה ממשאית, הרכיב לה קונקטורים ושיחרר להום סנטר 4 מכולות ב-700 דולר.

עכשיו.
אתה רוצה מבחן עיוור? התנאים החריפו מהצד שלי. תבוא עם הכבל שלך וצ׳ק ביום רביעי. אם אין הבדלים לשיטתך, ואם הם מדידים זה זניח לשיטתך, אז תביא את הכבל שלך ותעשה לי מבחן. המטרה שלי כרגע היא לא לבחון כבלים אם כי לשחרר מחשבון הבנק שלך 10,000 ש״ח.

רוצה מבחן עיוור? תקבל. אבל הפעם זה יהיה עיוור גם מהצד שלך.
יש לך עיגולים? יום רביעי שעה 10:00 בבוקר אצלי עם כבל וצ׳ק חתום לפקודתי.

אחרי התלאות שהעברת אותי בשלושה ימים האחרונים לא תהיה אופציה אחרת. הפעם לא תוכל להתחמק בטענה שהמדידה ככה או ככה.

לא תסכים. זה אומר שיש הבדלים בין כבלים גם מבחינתך. אחרת אתה לא צריך לבדוק אם יש.

שלום נמר, אתה משנה את הכללים פעם נוספת (אתה כותב זאת לא אני) , לא נורא, אני אסתדר גם עם זה , יום רביעי הקרוב 10:00 בבוקר הבדיקה מתקיימת.....מצורף צילום של הצ'ק ממני אליך ........ושהצודק ינצח !(ורד)

תמונות מצורפות

• צ'ק נמר לוי.JPG
    צ'ק נמר לוי.JPG
    KB 40.6 · צפיות: 605

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מעולה.

בלי מדידות ובלי בתיך.
צילום וידאו קבוע מאחורי המערכת. הכבלים הנבקים הם הכבלים שאני אבחר שיבדקו מול הכבל שלך.

קדימה.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
התאפקתי לא להתערב אבל זה כבר מוגזם !
אתה הרי טוען כל היום ובכל מקום שגם אם יש הבדלים מדידים בין כבלי אינטרקונקט אז הם בלתי ניתנים
להאזנה. נקודה.
לא מותנה בקדם מגבר , לא מותנה בפאואר, לא ברמקולים, ואפילו לא במזג האוויר או בטרמפ.
פתאום אתה לוקח סיכון ע נ ק כאשר אתה לא מודד את הכבלים על הקדם שעליו המבחן ייערך ?!
זה רציני ?
אחת מהשתיים :
אם יש משהו באמירה הזאת שאתה לוקח סיכון ע נ ק אז אתה בעצם מודה שיש הבדלים בין כבלי אינטרקונקט .
נראה אותך רושם את המשפט הזה בכחול...נראה אותך רושם תשובה שם שצריך למדוד את כבלי האינטרקונקט על הקדם הספציפי של השואל ורק אז ניתן יהיה לדעת אם יהיה הבדל שמיע בין הכבלים.
החברים שם יאכלו אותך בלי מלח ואתה יודע את זה טוב מאוד...
האפשרות השניה היא שאתה פשוט חיפשת תירוץ לרדת מהעניין והתחלת להמציא כל מיני תנאים לא רלוונטים...
חלאס לאכול את הראש וחלאס עם מסע הצלב שלך.
קיבלת מבחן סופר הוגן וסביר שהוא לא הוגן כלפי נמר.
הצלחה של 90% (18 מתוך 20 ) זה כשלון במבחן ?!
זה כשלון עם מגדירים רמת מובהקות גבוהה מאוד וזה מה שאתה דורש מנמר....
ממש סיכון ע נ ק מצידך....
מבחינתי, ברגע שהעמדת את הדרישה למדידה של הכבלים על הקדם של נמר , סתרת את עצמך ובגדול.
מבחינתי המבחן מיותר.
לפגוע ב 18 מתוך 20 ניסיונות זו הצלחה בהחלט. הסיכוי לפגוע ב 18 מתוך 20 בדרך של ניחוש הוא קלוש ביותר.
אם הייתי מצליח לפגוע בניחוש ב 90% הייתי כנראה מיליונר היום...
ארז
קטונתי, גרוע מכך נסמך על זיכרון די מהוה לגבי טיעונו המרכזי של רוברט, אבל לפחות לפי זכרוני הטיעון של רוברט שונה, הוא אינו טוען להעדר הבדל שמיע בין כבלים אם נתוניהם הפיזיקליים/חשמליים שונים, הוא טוען שאין הבדל שמיע בין כבלים שנתוניהם דנן זהים. מכאן גם התעקשותו הלכאורה לא מובנת ע"י רבים כאן על בדיקת אותם נתונים ועל "העדר הינדוס" כמו גם על בדיקת הנתונים בצמוד למכשירים בהם תערך הבחינה. הרי הגרעין הקשה של המחלוקת הוא שרוברט ועוד מתי מעט טוענים שמחולל הסאונד הוא נתון מדיד, בעוד טיעונם של החולקים עליו הוא שאין קשר בין הנתונים המספריים לתוצאה. בקליפת אגוז הוא אומר שאם כבלים שעולים כך כך מכפלות של אחרים ומציגים את אותם הנתונים בדיוק פשוט לא שווים את הכסף כי אין סיכוי שהם יישמעו אחרת.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הוא טוען שאין הבדל שמיע בין כבלים שנתוניהם דנן זהים. מכאן גם התעקשותו הלכאורה לא מובנת ע"י רבים כאן על בדיקת אותם נתונים ועל "העדר הינדוס" כמו גם על בדיקת הנתונים בצמוד למכשירים בהם תערך הבחינה.

זה כבר ברור שאין לרוברט ציוד מעבדתי שיכול לרדת לעומק הניואנסים של ההגברה של נמר, לא כל שכן האינטרקונקטים.
אז רד מזה בבקשה.

alont

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
היי לכולם, פעם ראשונה שאני מגיב פה בפורום.

אני מגדיר את עצמי בתור אודיופיל "יבש" - המטרה שלי היא לשחזר את ההקלטה בצורה מדוייקת כמה שניתן. ציוד מושלם מבחינתי יהיה ציוד "שקוף" שאיננו מוסיף או גורע מהמקור בשום צורה שהיא - וצריך שכל השרשרת תהיה כזו. מבחינתי ציוד שקוף צריך להיות בעל:
  • סטיית FR שואפת ל0 בתדרים שהאוזן האנושית מסוגלת לקלוט
  • Distortion שואף ל0 בתדרים שהאוזן האנושית מסוגלת לקלוט
  • יחס אות לרעש נמוך ככל שניתן
לפי דעתי האישית, גם כבלים מעצם היותם חלק מהשרשרת צריכים לעמוד בתנאים הללו בשביל להשיג את המטרה שהצבתי לעצמי.

הטענה שלי (ולדעתי של עוד כמה אנשים פה) בנוגע לכבלים היא שכל עוד המטרה שלך היא שחזור נאמן של ההקלטה - לא צריך להוציא סכומי כסף גדולים ע"מ למצוא כבלים שעונים על התנאים הנ"ל.

כמובן שאם המטרה שלכם היא לא שחזור נאמן כמה שיותר להקלטה, אלא שחזור "נעים"/"מהנה"/"נכון" כמה שיותר (שזו מטרה לגיטימית לא פחות מהמטרה שלי), בהחלט יכול להיות מצב בו ציוד שלא עונה על התנאים הנ"ל יהיה עדיף.

בכל מקרה בהנחה ושני כבלים נמדדים שונה אחד מהשני באופן לא זניח, לדעתי לא ניתן לפסול שיהיה אפשרי להבדיל ביניהם במבחן עיוור.

למען היסר ספק בגלל שראיתי שהנושא הזה מעט רגיש לשני הצדדים - כל הדברים שנאמרו הם רק דעתי ואינני רואה בהם עובדה מוחלטת - אלה פשוט המסקנות שלי מההתעסקות שלי בתחום בינתיים. אם מישהו חולק על דעתי, אשמח לדבר איתו על הנושא. אני תמיד שמח ללמוד דברים חדשים :)

שיהיה לכולם אחלה שבוע!

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
נמר.
לא נעים לי לומר לך...
אבל במשך שנים, לא הצלחת לשכנע אותי שיש הבדל בין כבלים.
מאידך... רוברט שיכנע אותי בשרשור אחד !
לחסום את רוברט?
להיפך. פרס מגיע לו
הוא זה שעשה את הבלתי יאמן.
הוכיח כי יש הבדלים בין כבלים!
: -)

שבוע טוב.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הטענה שלי (ולדעתי של עוד כמה אנשים פה) בנוגע לכבלים היא שכל עוד המטרה שלך היא שחזור נאמן של ההקלטה - לא צריך להוציא סכומי כסף גדולים ע"מ למצוא כבלים שעונים על התנאים הנ"ל.

כמובן שאם המטרה שלכם היא לא שחזור נאמן כמה שיותר להקלטה, אלא שחזור "נעים"/"מהנה"/"נכון" כמה שיותר (שזו מטרה לגיטימית לא פחות מהמטרה שלי), בהחלט יכול להיות מצב בו ציוד שלא עונה על התנאים הנ"ל יהיה עדיף.

שחזור נאמן להקלטה מתבצע בתוך הנגן שלך אם קנית אחד טוב...
הכבלים לא משתתפים בשיחזור, אלא רק מעבירים את מה ששוחזר לרמקולים.
עדיף בהרבה שהכבלים הכי טובים יעלו 100 ש"ח אך במציאות של עולמינו , הדברים החומריים הטובים (בדרך כלל) עולים יותר.

נערך לאחרונה ב:

alont

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
שחזור נאמן להקלטה מתבצע בתוך הנגן שלך אם קנית אחד טוב...
הכבלים לא משתתפים בשיחזור, אלא רק מעבירים את מה ששוחזר לרמקולים.
עדיף בהרבה שהכבלים הכי טובים יעלו 100 ש"ח אך במציאות של עולמינו , הדברים הטובים (בדרך כלל) עולים יותר.

כשאני אומר שחזור כוונתי איננה רק לשלב הההגברה ולשלב ההמרה מדיגיטלי חזרה לאנלוגי, אלא לכל השלבים שמתרחשים עד שגלי הקול מגיעים לאוזניי.
זה כולל את הDAC, המגבר וקדם המגבר, הרמקולים, החדר וכמובן כל מה שמחבר את הציוד הזה אחד לשני - הכבלים.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
כשאני אומר שחזור כוונתי איננה רק לשלב הההגברה ולשלב ההמרה מדיגיטלי חזרה לאנלוגי, אלא לכל השלבים שמתרחשים עד שגלי הקול מגיעים לאוזניי.
זה כולל את הDAC, המגבר וקדם המגבר, הרמקולים, החדר וכמובן כל מה שמחבר את הציוד הזה אחד לשני - הכבלים.

הבנתי,
אז מה אתה רוצה לדעת??

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
היי לכולם, פעם ראשונה שאני מגיב פה בפורום.

אני מגדיר את עצמי בתור אודיופיל "יבש" - המטרה שלי היא לשחזר את ההקלטה בצורה מדוייקת כמה שניתן. ציוד מושלם מבחינתי יהיה ציוד "שקוף" שאיננו מוסיף או גורע מהמקור בשום צורה שהיא - וצריך שכל השרשרת תהיה כזו. מבחינתי ציוד שקוף צריך להיות בעל:
  • סטיית FR שואפת ל0 בתדרים שהאוזן האנושית מסוגלת לקלוט
  • Distortion שואף ל0 בתדרים שהאוזן האנושית מסוגלת לקלוט
  • יחס אות לרעש נמוך ככל שניתן
לפי דעתי האישית, גם כבלים מעצם היותם חלק מהשרשרת צריכים לעמוד בתנאים הללו בשביל להשיג את המטרה שהצבתי לעצמי.

בכל מקרה בהנחה ושני כבלים נמדדים שונה אחד מהשני באופן לא זניח, לדעתי לא ניתן לפסול שיהיה אפשרי להבדיל ביניהם במבחן עיוור.

למען היסר ספק בגלל שראיתי שהנושא הזה מעט רגיש לשני הצדדים - כל הדברים שנאמרו הם רק דעתי ואינני רואה בהם עובדה מוחלטת - אלה פשוט המסקנות שלי מההתעסקות שלי בתחום בינתיים. אם מישהו חולק על דעתי, אשמח לדבר איתו על הנושא. אני תמיד שמח ללמוד דברים חדשים :)

שיהיה לכולם אחלה שבוע!
הבעיה עם התיזה שלך, שהיא יוצאת מהנחה שכבלים "יקרים" משנים את המקור ואילו כבלים "זולים" הם "שקופים".
ד"א, זאת תיזה המשותפת להרבה חובבים בתחום שלא מאמינים בהבדל בין כבלים או מאמינים רק למה שידוע להם בתחום ההנדסי.
אומר לך עוד משהו... הנגן שלך, הרמקול שלך, החדר שלך.. כולם מכניסים ברמה כזאת או אחרת עיוותים למה שכתוב בתקליטור, בקובץ או בתקליט. כך שקשה לי להבין למה דווקא נטפלת לכבלים ככאילו שמשנים לך את המקור.
ודבר אחרון, כבלים טובים ושקופים אינם משפרים שום דבר, הם רק מקלקלים פחות.
הכי טוב זה בלי כבלים.

alont

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
הבעיה עם התיזה שלך, שהיא יוצאת מהנחה שכבלים "יקרים" משנים את המקור ואילו כבלים "זולים" הם "שקופים".
ד"א, זאת תיזה המשותפת להרבה חובבים בתחום שלא מאמינים בהבדל בין כבלים או מאמינים רק למה שידוע להם בתחום ההנדסי.
אומר לך עוד משהו... הנגן שלך, הרמקול שלך, החדר שלך.. כולם מכניסים ברמה כזאת או אחרת עיוותים למה שכתוב בתקליטור, בקובץ או בתקליט. כך שקשה לי להבין למה דווקא נטפלת לכבלים ככאילו שמשנים לך את המקור.
ודבר אחרון, כבלים טובים ושקופים אינם משפרים שום דבר, הם רק מקלקלים פחות.
הכי טוב זה בלי כבלים.

אני מתנצל אם ככה פירשת את ההודעה שלי - זו לא הייתה כוונת המשורר.
אין מן הנמנע שכבלים "יקרים" יהיו שקופים לא פחות (ואף יותר!) מכבלים "זולים". כוונתי הייתה רק שניתן לרכוש כבלים שעונים על שלושת התנאים שציינתי בצורה מספקת עבורי מבלי לשלם הון תועפות.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור