מבחן לבדיקת המצאות נגיף אודיופיליה

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
מה נדבקת להופעות חיות רק כדי להצדיק את הטיעון שלך? אתה שומע רק כאלה בבית?
כשאני שומע קולטריין, מיילס או הורוביץ לאחר ששמעתי כלים כאלה במציאות אני הכי אתמוגג אם אשמע אותם הכי קרוב לכך במערכת ולשם אודיופילים מכוונים לדעתי הבורה.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
462
נקודות
83
"במה כבודו מומחה..."
הוא מומחה לכל!

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
יפה, מכיוון שהקשר בין ההופעה למה שנשמע בבית הוא דרך אמצעי התיווך של המקליט, האולפן האורך וכו... הקשר בין מה שהתרחש באולם לתוצאה בבית לעולם לא יוכל להיות 1:1.
לגבי טוב יותר או פחות, ישיבה באלברט הול בלונדון סידרה לי בראש מה עדיף, זו לא המערכת בבית.

תזמורת ראשון לציון ניגנה קונצרטים במשכן לאומנויות הבמה בתל אביב שהועברו בשידור ישיר ברשת א' וב' והוקלטו להשמעה במועדים אחרים. הייתי אז טכנאי תורן של המשכן, תפקידי הסתכם בלעשות פאץ' לניידת השידור ותו לא.
הייתי מתגנב מדי פעם לאולם כדי לשמוע את המוזיקה בלייב גם להנות וגם ללמוד על הצליל בחי. לאחר כמה ימים יצא לי לשמוע את ההקלטות של אותם קונצרטים דרך המערכת בבית ושמחתי להווכח שטכנאי רשות השידור בניידת ובאולפן לא נגעו כמעט בצליל המקורי מה שגרם לי להבין שלא חייבת תמיד להיות התערבות בצליל המקורי ועם ציוד מודרני ומיקרופונים איכותיים ניתן לשמוע בבית במערכת טובה קרוב למקור.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תזמורת ראשון לציון ניגנה קונצרטים במשכן לאומנויות הבמה בתל אביב שהועברו בשידור ישיר ברשת א' וב' והוקלטו להשמעה במועדים אחרים. הייתי אז טכנאי תורן של המשכן, תפקידי הסתכם בלעשות פאץ' לניידת השידור ותו לא.
הייתי מתגנב מדי פעם לאולם כדי לשמוע את המוזיקה בלייב גם להנות וגם ללמוד על הצליל בחי. לאחר כמה ימים יצא לי לשמוע את ההקלטות של אותם קונצרטים דרך המערכת בבית ושמחתי להווכח שטכנאי רשות השידור בניידת ובאולפן לא נגעו כמעט בצליל המקורי מה שגרם לי להבין שלא חייבת תמיד להיות התערבות בצליל המקורי ועם ציוד מודרני ומיקרופונים איכותיים ניתן לשמוע בבית במערכת טובה קרוב למקור.

איך הפסנתר נשמע, כמו המקור או דומה למקור?

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
בוקר טוב תראו מי התעורר :)
לדברי אודיופיל ידוע ממוצא דרון אמריקאי (ניחשתם?) שיש לו מאות דיסקים ותקליטים סולו פסנתר והולך לקונצרטים שהיה אצלי בבית לא מזמן-שומעים אצלך פסנתר כמו שפסנתר נשמע במציאות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בוקר טוב תראו מי התעורר :)
לדברי אודיופיל ידוע ממוצא דרון אמריקאי (ניחשתם?) שיש לו מאות דיסקים ותקליטים סולו פסנתר והולך לקונצרטים שהיה אצלי בבית לא מזמן-שומעים אצלך פסנתר כמו שפסנתר נשמע במציאות.

אין לי מושג ממה מורכב הסטאפ שלך, אבל טרם שמעתי סטאפ המשחזר בשלמות פסנתר כנף..קרוב כן, בשלמות לא.

אגב, את הבוקר פתחתי מוקדם באימון ומשם ללימודים באוניברסיטה. :)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אתה יודע מה? ניצחת!
שיהיה לך יום לימודים פורה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור