מבחן לבדיקת המצאות נגיף אודיופיליה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
המבחן הכי אופייני להיות האדם אודיופיל, הוא הימצאותו של מיתאם הפוך בין ההתקדמות ההנדסית לאופריה ההיסטרית התחושתית.

כך לדוגמא (השמות, המותגים והתאורים בדויים והינם רק להמחשה):

מקרה א': ראובן, נוהג לשמוע מוסיקה בכל שעותיו בבית באמצעות אייפוד קשיש שקיבל לבר מצווה, מחובר לרמקולים אלמוניים של המחשב הבייתי שקנה בKSP בדיל מטורף לפני 7 שנים.
ת'אמת? סבבה. שומע כמעט כל היום ככה. אוהב מוזיקה.

ראובן איכשהו מגיע לפורום (אוי כמה שהוא יצטער על זה בעתיד הלא רחוק) ולאחר תהליך למידה קצר בן חודשיים, כמה שאלות מהוססות לחברים המקצוענים בפורום ותחילתה המרגשת של התאהבות בתחום, הוא רוכש מערכת צנועה מיד שניה, הכוללת סידי+מגבר חמודים של NAD ורמקולים מדפיים סבבה של KEF. ראובן פירק 3,000 ש"ח על הנושא, חיבר עם חוט אדום-לבן את הקומפוננטים (מהום סנטר! כמקובל בז'אנר), שם את הרמקולים על השידת טלויזיה, הדליק סיגריה, שם דיסק (בראדרס אין ארמס למרות שלא מת על הדייר סטרייטס, אבל בפורום אמרו דיסק בדיקה חובה) ואמר לעצמו בנון שאלנט אגב בדיקת הודעות בסלולרי "וואלה - באמת נשמע על הכיף כיפק", סגר המערכת, המשיך לעמל יומו ושכח מהסיפור.

מקרה ב: שמעון, אודיופיל מוערך. אושיה בתחום. כבר ראה ושמע הכל. החליף 8000 ציודים. פירק כבר מאות אלפי שקלים. עזב את הדירה ברמת גן כי הסלון לא התאים למשולש שיש באתר של קאראדס, הרים מערכת אולטרה היי אנד סופית סופנית, ועדיין יודע שמשהו עדיין חסר לו.
קרא בפורומים בחו"ל על מרים כבלים כלשהו שפשוט עושה קסמים.
שמעון אומר לעצמו, אני חייב. שמעון עונה לעצמו אז יאללה, חיים רק פעם אחת. שמעון מדבר עם היבואן כמה וכמה פעמים. הוא מתקמבן עם היבואן, מחכה שלושה חודשים, מקבל את המרים כבלים, נפרד מ15,000 יורו (במזומן לא כולל מעמ, אבל בעצם התקמבננו).
שם את הכבל רמקול על המרים כבלים........ ו - מתעלף מהתרגשות. הנשימה נעתקת. זיעה קרה, העור חידודין חידודין. השערות סומרות.
נס! אופריה! אורגזמה! טירוף! שינה את המערכת מקצה לקצה!
אין כאלה דברים!
השדרוג הכי חשוב שעשה בעשור האחרון! קפיצת מדרגה קאוונטית ממש!
ממליץ בפורום!
משתפך בפורום!
גומר בפורום!
מבסוט אש מעצמו ולוקח שלושה ימי חופש מהעבודה לשמוע מחדש את כל המוזיקה שלו כי עד עכשיו שמע פח פחים.

(ועושה טרייד אין עם יבואן אחר לתקע מוזהב מפלטינה של הכבל רשת - שמשפר את איכות הסטרימינג שלא ראיתם כאלה דברים - בדיוק חצי שנה לאחר הרכישה...)

כפרון, זה מבריק....וגם זוהר באור יקרות......אני, עם ההסטוריה המפוקפקת שלי, הייתי נכנס ל"על תנאי" מפוסט שכזה ;)

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
הגעתי למסקנה שהגענו למבוי סתום ולא משנה כמה נחליף. האלקטרוניקה מבוססת בסופו של דבר על שפופרת שיש לה צליל אנושי אך לא מדוייקת ולא לינארית או על טרנזיסטורים מהירים, מדוייקים ונמוכי עיוות אך תמיד משהו לא מתחבר לתחושה הטבעית. אני לא מחליף יותר כלום עד שימציאו רכיבים ביולוגיים (יש כבר אב טיפוס למחשב כזה).

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
הגעתי למסקנה שהגענו למבוי סתום ולא משנה כמה נחליף. האלקטרוניקה מבוססת בסופו של דבר על שפופרת שיש לה צליל אנושי אך לא מדוייקת ולא לינארית או על טרנזיסטורים מהירים, מדוייקים ונמוכי עיוות אך תמיד משהו לא מתחבר לתחושה הטבעית. אני לא מחליף יותר כלום עד שימציאו רכיבים ביולוגיים (יש כבר אב טיפוס למחשב כזה).

לאודיופילים יש קווים אובססיביים באישיות,
ולכן נמצאים במסע שלא ניגמר בשידרוגים
ושיפורים בניסיון נואש להגיע לשלמות,
זו טעות לבקר שלילית מערכת של חבר משקיען
כיוון שהיא מייצגת אותו ואת יכולתו היצירתית,
ולסיכום למסע הזה יש משמעות אך אין באמת יעד

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
היעד הוא שיחזור 1 ל1 של המציאות כאשר הבסיס להשוואה הם כלים אקוסטיים וקול אנושי, מכיוון שאין ציוד שרוב בני התמותה יכולים להרשות לעצמם שיעשה זאת רוב התעשיה ניזונה מהחיפוש האבוד מראש. הדבר הופך לפתולוגי כאשר לאודיופיל מעצם הגדרתו יש או.סי.די.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
היעד הוא שיחזור 1 ל1 של המציאות כאשר הבסיס להשוואה הם כלים אקוסטיים וקול אנושי, מכיוון שאין ציוד שרוב בני התמותה יכולים להרשות לעצמם שיעשה זאת רוב התעשיה ניזונה מהחיפוש האבוד מראש. הדבר הופך לפתולוגי כאשר לאודיופיל מעצם הגדרתו יש או.סי.די.

אין דבר כזה שחזור 1:1, נסה לשחזר לי את החוויה משורה ראשונה בתא הצופים בקרנבל של ריו (צלילי מוזיקה של אלפי כלים, קהל של מאות אלפים ועשרות אלפי רקדנים רוקעים ברגליים).... בהצלחה, לא משנה כמה מיליונים תשכיב לא תגיע לזה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אין דבר כזה שחזור 1:1, נסה לשחזר לי את החוויה משורה ראשונה בתא הצופים בקרנבל של ריו (צלילי מוזיקה של אלפי כלים, קהל של מאות אלפים ועשרות אלפי רקדנים רוקעים ברגליים).... בהצלחה, לא משנה כמה מיליונים תשכיב לא תגיע לזה.

גיא, תנסה לשמוע פעם רמקוליפ פלאנריים, לדעתי זה הדבר הקרוב ביותר ל"דבר האמיתי" ויתכן שתגיד "זה אולי לא 100% אבל זה מאוד מאוד מאוד קרוב " .

.....וכצרוף מקרים גם תומר צין כתב שהחוויה האודיופילית החזקה ביותר שלו מתערוכת מינכן 2019 היא מרמקולים פלאנריים......רק בעיה קטנטנה אחת 275,000 יורו לפני הגברה.

אגב יש גם רמקולים פלאנריים מצויינים הרבה יותר זולים (ואני לא מדבר על Magneplanar או Martin Logan)

...ועוד אגב, רמקולים פלאנריים מדהימים שלדעתי טובים יותר מכמעט כל דבר בשוק ה- High End היום קיימים כבר כ 40 שנה.

לפחות בדבר אחד בטח כולם יסכימו - אין להם "צליל קופסתי" ;)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

רמקולים פלאנריים.JPG

תמונות מצורפות

• רמקולים פלאנריים.JPG
    רמקולים פלאנריים.JPG
    KB 81.7 · צפיות: 443
נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תנסה לשמוע פעם רמקוליפ פלאנריים, לדעתי זה הדבר הקרוב ביותר ל"דבר האמיתי" ויתכן שתגיד "זה אולי לא 100% אבל זה מאוד מאוד מאוד קרוב " .

.....וכצרוף מקרים מדהים גם תומר צין כתב שהחוויה האודיופילית החזקה ביותר שלו מתערוכת מינכן 2019 היא מרמקולים פלאנריים......רק בעיה קטנטנה אחת 275,000 יורו לפני הגברה.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

צפה בקובץ המצורף 44188

רוברט, היית פעם בקרנבל בברזיל?, אני כן, ולדעתי אין סיכוי שאיזו מערכת או הקלטה תוכל לשחזר את המתרחש באירוע כזה ולמען האמת לא רק שם. טרם שמעתי הקלטה של הופעה חיה שבאמת שכנעה אותי שאני שם, זה יכול להיות מגניב, אבל זה לא הדבר האמתי.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113

אתה סתם מתפלסף ואני בטוח שהבנת למה אני מתכוון.
לא דיברתי על שיחזור אלפים צועדים ברחוב אלא על 90% מהמוזיקה שמוקלטת באולפן או אולם שגם שם קרוב לוודאי יש מיקרופון על כל כלי או שניים, אפשר להוריד עוד 20% על אלקטרונית נטו.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
טרם שמעתי הקלטה של הופעה חיה שבאמת שכנעה אותי שאני שם, זה יכול להיות מגניב, אבל זה לא הדבר האמתי.

שים מערכת של אלפי וואטים עם רמקולי סוראונד רחוקים בדיליי ותרגיש שאתה שם

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
גיא
אתה צריך לשמוע אצלי הופעה חיה מ-בלוריי;)

דינמיקה ואנרגיה של הופעה חיה *כמעט* בלתי אפשרי לשחזר.

מערכת רב ערוצית בהחלט יכולה לתת תחושה ואווירה והרגשה של "להיות שם"...ופה זה נגמר.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אתה סתם מתפלסף ואני בטוח שהבנת למה אני מתכוון.
לא דיברתי על שיחזור אלפים צועדים ברחוב אלא על 90% מהמוזיקה שמוקלטת באולפן או אולם שגם שם קרוב לוודאי יש מיקרופון על כל כלי או שניים, אפשר להוריד עוד 20% על אלקטרונית נטו.

מתפלסף או לא, שום הקלטה של קונצרט/מופע רוק ששמעתי עד היום לא התקרבה לדבר האמיתי - טינה טרנר, מייקל ג'קסון, מטאליקה, קולדפליי, ואפילו לא הזיופים של מדונה.
אם אתה רוצה לשחק בנדמה לי בבקשה, זה לא אומר שמערכת היי-אנד טובה אינה מהנה, היא פשוט לא הדבר האמיתי.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא
אתה צריך לשמוע אצלי הופעה חיה מ-בלוריי;)

דינמיקה ואנרגיה של הופעה חיה *כמעט* בלתי אפשרי לשחזר.

מערכת רב ערוצית בהחלט יכולה לתת תחושה ואווירה והרגשה של "להיות שם"...ופה זה נגמר.

איתי, זה אינו מגרד את הדבר האמיתי, אתה חושב שאצלי בבלו ריי/סטיימינינג לא שומעים נפלא ומלהיב - שומעים גם שומעים. בין זה ובין הדבר האמיתי הקשר רופף.
סע להופעה של קולדפליי או מטאליקה ותאמר לי אם הבלו ריי נשמע זהה, אצלך או במערכת של מיליון ש"ח - חד משמעית זה לא.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
גיא אני מסכים איתך, לכן הייתה קריצה!:)

ההופעה האחרונה שחוויתי בארץ הייתה של Guns N Roses ב-2017...
לשמוע אותם Live ואחכ לשמוע במערכת ביתית גם במערכת כשלי בהופעה חיה מדיסק בלוריי, זה לצערי אפילו "בדיחה".

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
דאבל פוסט

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
גיא אני מסכים איתך, לכן הייתה קריצה!:)

ההופעה האחרונה שחוויתי בארץ הייתה של Guns N Roses ב-2017...
לשמוע אותם Live ואחכ לשמוע במערכת ביתית גם במערכת כשלי בהופעה חיה מדיסק בלוריי, זה לצערי אפילו "בדיחה".

גם אני "חטאתי" ב2017 בהופעה של G&R בארץ, לשמחתי את ההופעות האחרות ראיתי בחו"ל, אין מה להשוות.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
את ההופעה של 1993 אפשר לשחזר עם רמקולים של בטלפון שלך.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
חוויה אודיאופילית היא לא להרגיש שאתה בהופעה, חוויה אודיופילית היא שתפסת את מה ששמעו המיקרופונים בזמן ההופעה שזה יותר טוב ממקומות מסויימים באולם ואחרי עריכה אתה יושב מול המערכת המושקעת שלך ושומע מה שאף אחד באולם לא שמע...

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
גם אני "חטאתי" ב2017 בהופעה של G&R בארץ, לשמחתי את ההופעות האחרות ראיתי בחו"ל, אין מה להשוות.

לא חוויתי את GNR בחו"ל, כך שאיני יכול להשוות בין ההפקה שהייתה ב 2017 בארץ לעומת חול.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
את ההופעה של 1993 אפשר לשחזר עם רמקולים של בטלפון שלך.

הסאונד בהופעה ב 1993, הייתה בן הגרועות, זוכר זאת עד היום, גם בתור נער.
אך האדרנלין, ההתלהבות עבור נער בן 15 ש"סגד" ללהקה, לחוות אותם LIVE הייתה משהו שאי אפשר לתאר, הם היו בשיא!

ההופעה ב 2017 הייתה מדהימה מכל אספקט.
חברי הלהקה גם לגילם הרגישו בשיא.
הסאונד בהופעה היה מהטובות ששמעתי בארץ!
המיקום שלי היה על הגדר/שכבה ראשונה בדיוק מול מרכז הבמה.

נערך לאחרונה ב:

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
חוויה אודיאופילית היא לא להרגיש שאתה בהופעה, חוויה אודיופילית היא שתפסת את מה ששמעו המיקרופונים בזמן ההופעה שזה יותר טוב ממקומות מסויימים באולם ואחרי עריכה אתה יושב מול המערכת המושקעת שלך ושומע מה שאף אחד באולם לא שמע...

יפה, מכיוון שהקשר בין ההופעה למה שנשמע בבית הוא דרך אמצעי התיווך של המקליט, האולפן האורך וכו... הקשר בין מה שהתרחש באולם לתוצאה בבית לעולם לא יוכל להיות 1:1.
לגבי טוב יותר או פחות, ישיבה באלברט הול בלונדון סידרה לי בראש מה עדיף, זו לא המערכת בבית.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור