מבחן לבדיקת המצאות נגיף אודיופיליה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
רונן. הסר דאגה מליבך. אחרי שלוש שורות עברתי הלאה. ובלי קשר לזה, אני כן חושב שזה מרנין, כי לפחות עדין יש כאן שובבות נפש מלבבת שהופכת לנדירה יותר ויותר עם הזמן.
פשוט כשיש היסטוריה של תחביב, קשה לראות דברים חדשים. אתה יודע כמה פעמים היו שרשורים או פוסטים בכל מני בלוגים בהלך רוח כמעט זהה? סוג של "יא אללה איזה גנוב אני, תיראו מה אני עושה בשביל התחביב שלי... נכון שאני פשוט שרוט?"

בכל מקרה, כרגיל כמובן פספסת את הפואנטה למרות שזאת בכלל אשמתי. אם הייתי משתמש במילים יותר רכות מ"תעופה עצמית" ו"לעוס" אולי היית טורח לראות מעבר לציניות. אבל לא מדברים עלי, מדברים על הגיגי הנפש שלך, שלשמם התכנסנו כאן, ואני שואל שוב ברצינות גמורה: האם אתם חושבים שאודיופילים "חדשים", אלו שעוד לא נחשפו למינכנים ומערכות של 10 קופסאות אלא עדין בוחשים בסטרימר+ממיר המחובר לזוג מוניטורים מוגברים ומסתכלים לעבר השדרוג הבא, גם הם עוברים את אותם תהליכים נפשיים? אותי זה מענין. כי אני רואה את התחביב זה משנה את אופיו קצת בשנים האחרונות.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מתנוש, למה שלא תבקש מהנהלת האתר לפתוח תת פורום בשם " דו ערוצי וטרנים" שם יוכלו לכתוב רק חברה עם "קילומטרג' " מוכח ונסיון כשלך?

פעם בחודש נמר יוכל לבצע מבחני קבלה לפורום שיבטיח את איכות משתתפיו וסינון גורמים לא רצויים....אגב, שכמותי (אתה יודע כבלים וכאלה) יפלו כבר בשלב המבחנים הראשוניים ואז גם לא יווצרו עימותים לא רצויים בפורום.

מתנוש, נכון זה אידיליה לפי תפישת עולמך ?
רוברט. בניגוד אליך לי אין צורך בצומי ע"ג הפורום. בשביל זה יש אשה וחברים.
אידיליה בעיני היא עוד 100 דמויות כמו רונן שילהגו את עצמן לדעת בלהיטות ויפיחו חיים בתחום המזדקן שלנו שמורכב מקצוות כמו שניצל בצד אחד וכמוך בצד השני ומעט מדי שפויים באמצע.

בתוך אותה אידיליה, לכשיהיה לי משהו להגיד, כמו עכשיו, אני מאד משתדל למתן את הציניות. לפעמים זה בלתי אפשרי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט. בניגוד אליך לי אין צורך בצומי ע"ג הפורום. בשביל זה יש אשה וחברים.
.

צומי שמומי....מקווה מאוד בשבילך שההתנהלות שלך עם האישה והחברים שונה ממה שאנו חווים פה בפורום.

אני מאד משתדל למתן את הציניות. לפעמים זה בלתי אפשרי.

מבין אותך בקטע זה, גם אני חוטא בעודף ציניות וצריך למתן את זה.

נערך לאחרונה ב:

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
מתנוש - מה זה אומר "משנה את אופיו"?

מה שאני רואה לעומת מה שראיתי כשהצטרפתי לפני 10 שנים... זה שלהרבה אנשים יש מערכות הרבה יותר יקרות. חלקן אפילו נשמע יותר טוב.
אבל הויכוחים אותם ויכוחים. עולם כמנהגו נוהג.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מתנוש - מה זה אומר "משנה את אופיו"?
אם כרטיס הכניסה פעם היתה רסיבר וינטאז' (שהיה אס פחות וינטאז') וזוג רמקולים מדפיים, היום זה רמקולים bluetooth, הרבה יותר אוזניות, מולטי-רום וספוטיפיי. גאוות היחידה למוצר עדין קיימת אבל היא מתבטאת יותר בלייף סטייל, באסתטיקה, בחוויה נוחה וממשק. כל זאת גם כשהסאונד נשאר לשחק תפקיד חשוב.
אז בהנחה שלא ליהגתי לעיל שטויות, ובהנחה שאכן המערכות של ימינו הן יותר של תוכנה ופחות של חומרה, מעניין אותי אם העיסוק האובססיבי הזה נשאר בעל אופי דומה (למשל, "מבחן לבדיקת הימצאות נגיף האודיופיליה") או שהוא משנה את עורו מעט.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
מה הקשר בין רמקול בלוטות' או לייף סטייל לאודיופיליה?
אני מרגיש שלחברים פה יש מערכות הרבה יותר יקרות ומושקעות מאשר פעם.
אנשים למדו קצת להאזין עם האוזניים ולא עם העיניים או עם מה שקראו במגזין נחשב.
אבל הויכוחים לא ממש השתנו... מהבחינה הזאת לא רואה מספיק בגרות. ועדיין מפעם לפעם עורכים פה תחרות השתנה. גברים

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מה הקשר בין רמקול בלוטות' או לייף סטייל לאודיופיליה?
אני מרגיש שלחברים פה יש מערכות הרבה יותר יקרות ומושקעות מאשר פעם.
אנשים למדו קצת להאזין עם האוזניים ולא עם העיניים או עם מה שקראו במגזין נחשב.
אבל הויכוחים לא ממש השתנו... מהבחינה הזאת לא רואה מספיק בגרות. ועדיין מפעם לפעם עורכים פה תחרות השתנה. גברים
הקשר הוא שככה מתחילים היום, לעומת איך שהתחילו פעם.
היום רוב הצעירים לא הולכים וקונים מגבר משולב, ואז נגן דיסקים, ואז זוג רמקולים, ואז סטנד, ובלה בלה בלה. צורת הצריכה השתנתה. זה לא אומר שאין משם יציאה למכשירים איכותיים יותר.
מבחינתי פותח השרשור הוא כמה צעדים לאחר ההתחלה, כלומר, בשלבי האודיופיליה המתלהבת. לכן, אני תוהה, האם צעירים שנכנסים לתחביב, ועוד לא הגיעו לשלב השני מונובלוקים, פרה ומעמד של HRS, רמקולים קרמיים וכבלים ב- 50,000 ש"ח, עדין עוברים את אותו מסלול פסיכולוגי של התחבטות עם התחביב.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
כמה סימנים שאתם אודיופילים

1. כשאתה נזכר בשניצל זה לא תמיד קשור לאוכל
2. "המערכת קרה אחרי ההדלקה , אני חייב לחכות שתתחמם קצת , אי אפשר לשמוע ככה.." (אתה)
3. בעולם שלך דיאנה ופטרישיה מפורסמות יותר ממדונה
4. הדבר הראשון שעולה לך בראש שמדברים על אתר כחול ממש לא קשור למה שבינו לבינה
5. לא ביקרת בספארי שנים ועדיין להתייעץ עם נמר נשמע לך מאד הגיוני
6. רוק ופופ הם ממש לא במיינסטרים כמו ג'אז ומוזיקה קלאסית
7. פעם בשנה עולים לרגל , למינכן כמובן
8. ממש חשוב לך לנקות את הראש פעם בכמה זמן , רצוי לעתים קרובות ..
9. אין דבר שמפחיד אותך יותר מהכינוי "בהיר"
10. טיפול בחשמל נשמע לך פתרון לגיטימי ביותר למרות שאנחנו ב2019
11. אתה ממש לא בקטע של קשירות אבל די אובססיבי לגבי כבילה
12. זה הפעם האחרונה .. , בטח .. , מאד אמין ..

קבלו נקודה על כל סימן שאתם מתחברים אליו , כמה נקודות קיבלתם ?
יש לכם סימנים נוספים , שתפו ..

nurse-10.jpg

רונן,
גם לי היו חוויות כשנכנסתי לנושאים חדשים
בעבר, וכבר בתחילת הלמידה הייתה לי תחושה
שתפסתי את השור בקרניו ואני בקיא בנושא,
אם כל הכבוד על הכתיבה שלך, אם היית לומד
טייס לא הייתי טס איתך כשאתה אוחז בהגה ;)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
למדת מקצוע חדש משפטן לעניים בהתנדבות :)
מי שמגן על חבר פורום אחד כאילו הגן על עולם ומלואו ;)

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
3 חודשים היד הייתה מגובסת וגדל לי זקן .
כולם אומרים לי : מה נהיית לוקבסקי ??
לוקובסקי עשה טובה ,גלח את הזקן שלך שני לוקובסקים זה יותר מידי .:oops::oops:
:בכי:

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
היי חברים ..

טסטים נוספים למציאת נגיף אודיופיליה
Roberts & GDS , זה מעולה , בייחוד הנגן הרוסי , המזגן , והשיחה עם הבנק , אתם 3 רמות מעליי ..

לילה לבן
"כשאתה (רונן) מפרסם פוסט בשעה 05:20 כי לא ישנת כל הלילה לא בגלל התינוק אלא בגלל שבדקת כבלים."

לא בדיוק , זה בגלל הלילה הלבן של תל אביב , היה ממש כיף .. :שתוי:

תשובה למתנוש #1: יחסי רונן ומתן לאן ..
"רונן. הסר דאגה מליבך. אחרי שלוש שורות עברתי הלאה. ובלי קשר לזה, אני כן חושב שזה מרנין, כי לפחות עדין יש כאן שובבות נפש מלבבת שהופכת לנדירה יותר ויותר עם הזמן."

מתן , הכל בסדר , לא הבנתי את הציניות , ואנחנו חברים טובים מעכשיו .. ;)

תשובה למתנוש #2: האם אני שרוט על אודיופיליה ?
"פשוט כשיש היסטוריה של תחביב, קשה לראות דברים חדשים. אתה יודע כמה פעמים היו שרשורים או פוסטים בכל מני בלוגים בהלך רוח כמעט זהה? סוג של "יא אללה איזה גנוב אני, תיראו מה אני עושה בשביל התחביב שלי... נכון שאני פשוט שרוט?"

התשובה היא כן ,אני אני קורא הודעות באופן קבוע בכל הפורומים בארץ ובחו"ל ,על הטכנולוגיה ועל החווית של האנשים , אני אוהב להקשיב לסטאפים שונים , אם זה אצל ערן\דני\ספיר\ארמה או אצל חברים נחמדים בפורום שמזמינים אותי , אני מחכה לפעם הבאה שאני אדליק את המערכת ויודע בדיוק מה התקליט הבא שאני אשים , ואני יכול להמשיך .. , שרוט לגמרי שרוט ומאושר ..

תשובה למתנוש #3: האודיופיל המתלהב
"מבחינתי פותח השרשור הוא כמה צעדים לאחר ההתחלה, כלומר, בשלבי האודיופיליה המתלהבת. לכן, אני תוהה, האם צעירים שנכנסים לתחביב, ועוד לא הגיעו לשלב השני מונובלוקים, פרה , רמקולים קרמיים וכבלים ב- 50,000 ש"ח, עדין עוברים את אותו מסלול פסיכולוגי של התחבטות עם התחביב."

אני לא מבין על מה אתה מדבר , כשאתה עושה משהו שאתה נהנה ממנו ושעושה אותך מאושר , על מה יש להתחבט ? ..

הגישה שלי בתחביב מאד פשוטה
1. לא להשתולל עם התקציב
2. לתת למוח שלי כלים להבין כיצד להקשיב למוזיקה.
3. לתת לאוזניים שלי להחליט מה הם אוהבות.

לגבי תקציב , הכי פשוט זה להוציא סכומים מטורפים על הציוד הכי "נחשב" , זה לא עושה לי את זה
1. "שופוני" פחות מעניין אותי , אני יותר בעניין של סאונד טוב
2. "קשה" לי להוציא סכומים גבוהים מדיי על תחביב , נחמד ככל שיהיה
3. להוציא מאות אלפי שקלים לסטאפ שנשמע WOW , כל אחד עם רצון ו"ארנק תפוח" יכול , זה לא חכמה ..
4. לבנות מערכת בתקציב מוגבל שנשמעת כמו סטאפ יקר בהרבה זה אתגר הרבה יותר מעניין

איך עושים אם זה ?

1. לאט ובסבלנות. לבנות סטאפ ש"משתבח" עם הזמן, במקום "לקפוץ" למערכת חלומות בתקציב לא שפוי
2. להבין מה אתה אוהב , ואיזה ציוד מתאים לאוזניים שלך להתייעץ המון ולהקשיב לעצות ששוות זהב.
3. ציוד יד שנייה זה דרך נהדרת למקסם את הציוד שאתה יכול לקנות בתקציב שלך.
4. להבין שהתחביב זה טיפוס על הר גבוה,כשהדרך מאתגרת אתה תהנה מהנוף בפסגה (לא לעלות ברכבל..)
5. לרשום על זה בפורום , לשמוע את הפידבקים שלכם , ולדעת שאתם חלק במסע שלי ..

למעשה כל הציוד שלי בנוי על יד שנייה ותצוגות , כאשר הבנתי מה אני רוצה פשוט חיכיתי לציוד שיגיע ללוחות או להנחות סוף שנה , לפעמים חיכיתי חודש , לפעמים שנה , אבל בסוף ההזדמנות תמיד הגיעה ..

מכיוון שאני מתקדם בצעדים קטנים יחסית אני הייתי בבית עם הגברה\מקור\רמקולים ברמות מחיר שמתקדמות כל פעם בצעדים קטנים , אני יודע להעריך את ההבדל בין הגברה של 2K להגברה של 5K , ובין 5K ל10K , ובין 10K ל20K , וכך הלאה , פשוט כי עברתי את כל התחנות אצלי בבית ובכל תחנה שמעתי הרבה הגברות שונות באותה רמת מחיר לניסיון , כך למדתי להעריך את מה ששמעתי וגם נפתחתי מוזיקלית להגברות שונות ולניואנסים ביניהם , כנ"ל לגבי מקור , וכנ"ל לגבי כבילה וכך הלאה ..

תשובה ליוסי 24: טיסה עם רונן הטיס
" רונן, גם לי היו חוויות כשנכנסתי לנושאים חדשים , בעבר, וכבר בתחילת הלמידה הייתה לי תחושה
שתפסתי את השור בקרניו ואני בקיא בנושא, אם כל הכבוד על הכתיבה שלך, אם היית לומד טיס לא הייתי טס אתך כשאתה אוחז בהגה ;)"

מסכים לגמרי , גם אני לא הייתי טס איתי , אני אתך לגמרי ..

ronengolanpt

אוהב את התחום
מעורבות
333
נקודות
63
רונן, תהיה חזק.... הגעת למקום קשוח......העיקר שיש קריצה בסוף

1. תודה רוברטס אתה חבר אמת
2. שמישהו נכנס בך, שים ז.:oops:.ן או תענה תשובה אינטליגנטית זה התרופה הכי טובה לבריונות מקלדות :אצבע מורמת

itzik2305

אוהב את התחום
מעורבות
149
נקודות
43
רונן,
ישר כוח, נהניתי לקרוא את הפוסט שלך. מאחל לך להמשיך להנות ולצמוח מהדרך

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
תוספת: כלל הזהב, הבנצ'מרק: כשאחרי שינוי בציוד, אתה מתרגש להאזין לאלבומים שחרשת כבר שנים, רק כדי לגלות מה עוד "הסתתר" בהם.

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
394
נקודות
83
דבר אחד בטוח, רק כשאתה אודיופיל נופל לך האסימון שאתה אודיופיל וזה כבר מאוחר מדי.
לא מצליח כל כך להבין למה כל הזמן מנסים להדביק תוויות לאודיופילים (מה מאפיין אותם) כאשר זה מובן מאליו לכולם על מה מדובר.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
המבחן הכי אופייני להיות האדם אודיופיל, הוא הימצאותו של מיתאם הפוך בין ההתקדמות ההנדסית לאופוריה ההיסטרית התחושתית.

כך לדוגמא (השמות, המותגים והתאורים בדויים והינם רק להמחשה):

מקרה א': ראובן, נוהג לשמוע מוסיקה בכל שעותיו בבית באמצעות אייפוד קשיש שקיבל לבר מצווה, מחובר לרמקולים אלמוניים של המחשב הבייתי שקנה בKSP בדיל מטורף לפני 7 שנים.
ת'אמת? סבבה. שומע כמעט כל היום ככה. אוהב מוזיקה.

ראובן איכשהו מגיע לפורום (אוי כמה שהוא יצטער על זה בעתיד הלא רחוק) ולאחר תהליך למידה קצר בן חודשיים, כמה שאלות מהוססות לחברים המקצוענים בפורום ותחילתה המרגשת של התאהבות בתחום, הוא רוכש מערכת צנועה מיד שניה, הכוללת סידי+מגבר חמודים של NAD ורמקולים מדפיים סבבה של KEF. ראובן פירק 3,000 ש"ח על הנושא, חיבר עם חוט אדום-לבן את הקומפוננטים (מהום סנטר! כמקובל בז'אנר), שם את הרמקולים על השידת טלויזיה, הדליק סיגריה, שם דיסק (בראדרס אין ארמס למרות שלא מת על הדייר סטרייטס, אבל בפורום אמרו דיסק בדיקה חובה) ואמר לעצמו בנון שאלנט אגב בדיקת הודעות בסלולרי "וואלה - באמת נשמע על הכיף כיפק", סגר המערכת, המשיך לעמל יומו ושכח מהסיפור.

מקרה ב: שמעון, אודיופיל מוערך. אושיה בתחום. כבר ראה ושמע הכל. החליף 8000 ציודים. פירק כבר מאות אלפי שקלים. עזב את הדירה ברמת גן כי הסלון לא התאים למשולש שיש באתר של קאראדס, הרים מערכת אולטרה היי אנד סופית סופנית, ועדיין יודע שמשהו עדיין חסר לו.
קרא בפורומים בחו"ל על מרים כבלים כלשהו שפשוט עושה קסמים.
שמעון אומר לעצמו, אני חייב. שמעון עונה לעצמו אז יאללה, חיים רק פעם אחת. שמעון מדבר עם היבואן כמה וכמה פעמים. הוא מתקמבן עם היבואן, מחכה שלושה חודשים, מקבל את המרים כבלים, נפרד מ15,000 יורו (במזומן לא כולל מעמ, אבל בעצם התקמבננו).
שם את הכבל רמקול על המרים כבלים........ ו - מתעלף מהתרגשות. הנשימה נעתקת. זיעה קרה, העור חידודין חידודין. השערות סומרות.
נס! אופריה! אורגזמה! טירוף! שינה את המערכת מקצה לקצה!
אין כאלה דברים!
השדרוג הכי חשוב שעשה בעשור האחרון! קפיצת מדרגה קוואנטית ממש!
ממליץ בפורום!
משתפך בפורום!
גומר בפורום!
מבסוט אש מעצמו ולוקח שלושה ימי חופש מהעבודה לשמוע מחדש את כל המוזיקה שלו כי עד עכשיו שמע פח פחים.

(ועושה טרייד אין עם יבואן אחר לתקע מוזהב מפלטינה של הכבל רשת - שמשפר את איכות הסטרימינג שלא ראיתם כאלה דברים - בדיוק חצי שנה לאחר הרכישה...)

נערך לאחרונה ב:

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
בתחביב לעיל אין מדד אובייקטיבי לפז"מ, או "מקצועיות" או "הבנה". בהנחה שההוצאה הכספית המצטברת לא מהווה מדד.
ישנם תחביבים אחרים כמו רכיבת אופני הרים, אמנויות לחימה, נגינה וכלי נגינה, נהיגת שטח או אפילו צילום בהם לוקח בדיוק שתי דקות להבחין בין מי שמבין ומי ש"מבין".
באודיו זה לא עובד. מה, מישהו יודע לקנות יותר 'נכון'? יודע להאזין למוסיקה יותר 'נכון'? זה יותר מדי מופשט. וזה עוד מבלי להכניס למשוואה טעם אישי: האחד הלך על טאנוי פרסטיג' כלשהו, והשני על האלקטרוסטטי הגדול. מה, רק אחד מהם "מנוסה" או "מבין"? זה לא כל כך הגיוני.
יתכן שבגלל זה יש כמה חברים שמסמנים את מעמדם בפוסט מסוג זה באמצעות תגובות פאסיב-אגרסיב כשהם מחלקים "מחמאה מלאת חמלה". בכל זאת, זה יותר בוגר ותרבותי מלשלוח מישהו 'לנגב את החלב מהשפתיים כי אני טחנתי כבלים כשאתה עוד היית עם אוזניות של שקם אלקטריק'.
להבהיר, אין לי ספק שאותם חברים מבינים (בלי מרכאות) פי חמש ממני (למשל), אך תמיד קיימת האפשרות כי עסקינן ב'סתם' מתלהב סדרתי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור