מבחן השוואתי : שינדק 6800 מול 6900

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
נכתב כהמשך לשרשור הקודם שכתבתי "מקסימום סאונד במינימום כסף"

בעקיבות חיפוש אחר הסאונד הטוב ביותר עבור כל שקל (לטעמי ) ובעקיבות המלצה של נמר הזמנתי לביתי מאייל פור את השינדק 6900 (אינטגריטד היברידי -פרה מנורות והגברה קלאס A בדואל מונו ב-5200 שח !!) , בתעות הגיעה אליי ה-6800 וכך החל מבחן השוואתי עם סוף מפתיעה .

קצת על המכשירים :
שינדק 6800 - מגבר משולב טרנזיסטורי שמשלב הגברה CLASS A ו-CLASS AB
הספק של 80W לצד.
מהצצה קצרה באתר החברה רואים שמדובר בחברה סינית שבמפתיעה את רוב הרכיבים הקריטיים במגבר מייבאת מחברות אירופאיות ידועות (התהפכו היוצרות )
המגבר שוקל 20 קג.
בחזית יש בורר כניסות בורר ווליום ומתג ON|OFF
בחלק האחורי יש חיבור לכבליי הרמקולים ו4 כניסות למכשירים שונים
אן יציאות פרה.
4200 שח

שינדק XA6900 - מגבר משולב היברידי (פרה מנורתי)
הספק של 90W לצד בדואל מונו מופיעה באתר היבואן כ- CLASS A
ו-6900 יש בנוסף יציאות פרה .
ה6900 קצת יותר קליל מהה 6800 רק 18 קג
מעטפת של ה-6900 נראית פחות מרשימה ועשויי מפח מחורץ ואיורור בניגוד ל6800 שעטוף כולו בצלעות קירור אופייניות למגברי הספק.
אבל אותי מעניין הסאונד בלבד אז אני אגש לעיקר !

הסט אפ : מורל אוקטב ,כבל רמקול של מיפלשייד,DVD בסיסי מחובר דיגיטלית לברינגר שמשמש כמעבד ונמצה במצב ביי פס .

אז כמו שאמרתי ה6800 נחת אצלי בטעות ויצא חדש מהקרטון (הפעלה ראשונה) .
מהצליל הראשון היתה לי תחושה של WOW המורל שהוא רמקול מאוד לא נציל התעורר לחיים
המורל היו מחוברים בתחילה לאונקיו 701 וזה לא שהאונקיו לא עשה עבודה מצוינת פשוט כנראה שהיה חסר לרמקול הזה הכוח והדרייב שמגבר CLASS A מסוגל לתת.
התחושה הראשונית היתה בכמות המוזיקה שפרצה מהרמקול הנפח הדינמית המסה קשה להסביר -הרמקול המדפי נעלם ושב בצורת רמקול רצפתי.
בחלק התחתון של הסקלה התווספה לי לפחות חצי אוקטבה שלא היתה שם .
הדרייב שהמגבר הזה יצר היה פשוט מעולה .
פרוט : גם עם האונקיו המורל היה מאוד מפורט (גם בתדרים הנמוכים הפרוט תמיד היה טוב) אבל עם ה6800 הדיוק היה מצוין מה שהוביל לפרוט ברמה של ניתוח חרוגי (בעניי אין יותר כף מלשמועה כל וברצייה שמייצרת גיטרה בס )
החיסרון העיקרי שחשתי בו היה בהירות :קול גבוהה של נשים ומצילות נטה לבהירות יתר .

לאחר יומיים אייל פור הביא לי את ה6900 וקיוויתי בכל ליבי שה-6900 ייתן לי את כל הדרייב שקיבלתי מה6800 פחות הבהירות שהציקה לי ב-6800 בעזרת פרה המנורות שיש ל6900,
אבל מיד הבחנתי שאן את אותו דרייב ופרץ של כוח מה-6900
מה שהוביל אותי לחשוש שמה המגבר אינו מגבר CLASS A כמו שמופיעה באתר היבואן , מייל קטן לשרות לכוחות של שינדק אימת את חששותיי ה-6900 אינו מגבר CLASS A אלה CLASS AB מתחילתו ועד סופו ללא ואט אחד של קלאס A טהור גם ה6800 התגלה כמגבר המשלב קלאס A טהור ב-16 ואט הראשונים ן-AB בשאר (אני מניח שטעות זו באתר היבואן נובעת מזה שלשינדק יש 2 ליינים של מוצרים עם שם דומה מאוד (שינוי של אות אחת לכן או לכן ) .
בגדול ה6900 עשה את העבודה מצוין לא חסר פרוט בהחלט סאונד חמים של מנורות הבס היה הדוק ועצומתי וגם הדינמיות היתה טובה ,אך בשורה התחתונה היה חסר לי אותו הכוח אותו הדרייב שהדביק אותי לספה ב-6800.
ולכן ביקשתי את ה6800 להשמעה נוספת יותר יסודית וכמו שציפיתי לאחר מס שעות של עבודה הבהירות ב-6800 התמתנה וקיבלתי בחזרה את אותו סאונד שעשה לי WOW בפעם הראשונה .
לסיכום אני לא אחלק ציונים אני הסכם את מה שהבטן מרגישה :
הייתי רוצה שיהיה מגבר נוסף שמשלב את הטוב מ-2 המגברים הפרה של ה6900 ושלב ההגברה של ה6800
מביין ה-2 לעוזן שלי הבחירה הנכונה היתה ה6800 הדינמיות והדרייב שהמגבר הזה סיפק הרשימו יותר ממיוזיקל פידלטי A3 שהיה לי בבית ויותר מניו פורס שעולים פי שלוש
לאנשים בעליי רמקול נציל סביר להניח שה6900 תהיה אופציה יותר טובה
אני לא בטוח שברמת מחיר של 4200 שח לאינטגריטד שמשלב הגברת CLASS A יש לשינדק הזה תחרות אני גם לא בטוח שברמות מחיר גבוהות יותר הוא לא ייתן קרב .

ואני נשארתי עם ההתלבטות העם לוותר על קולנוע ביתי לטובת סטראו ?
עם למשהו יש המלצות נוספות ברמות מחיר אילו השמח לקבל !

תמונות מצורפות

• XA6800R.jpg
    XA6800R.jpg
    KB 55.3 · צפיות: 513
  • xa6900_1.jpg
    xa6900_1.jpg
    KB 38.5 · צפיות: 501

רדנקו

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
גם אני עשיתי אותו מבחן אצלי בבית עם הקובלט 816 שלי.

אצלי לא היתה בעיה של כוח, מכיוון שהרמקול שלי די סביר מבחנת הנצילות אבל בעיית האקוסטיקה הנוראה גרמה לויתור על שני המגברים, מכיוון שהםסוציאו יותר מדי בס מהרמקול שלי.

המסקנות לגבי ההבדלים בהחלט היו דומות.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
רדנקו אני ממליץ לך לפתור את הבעיות האקוסטיות בצורה אחרת ולא על מגבר עם שלא ייצר בס לדוגמה : הרחקת הרמקול מהקיר והפינות , סגירת הפורטים , קולתיי בסים ,ואו RQ דיגיטלי דוגמת הברינגר.
בסים מהדהדים נגרמים בגלל אקוסטיקה גרועה ומגבר שמיצר בס אלול להחמיר את התופעה .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
האם הרעיון של נגן CDP עם מנורות בשילוב עם ה 6900 זו אופציה אפשרית לפתרון מבחינתך?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אתה מתכוון בשילוב ה-6800 הטרנזיסטורי ?
עם לזה התכוונתה אז בהחלט חשבתי על זה - חשבתי להשאיל CD מנמר אבל כרגע אן לי תקציב להחליף CD ואני עדיין לא סגור על הוויתור בקולנוע ביתי לטובת סטראו - אני כבר שנתיים בלי קולנוע ביתי ותמיד כסף שיש פנה לסטראו אבל עם אני בוחר בשינדק נמחקת האופציה של הקולנוע הביתי העתידי .

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אהבתי , מבחן יפה , נהנתי .

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אתה מתכוון בשילוב ה-6800 הטרנזיסטורי ? - כן כן
טעות שלי

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
חשוב לי לחדד
אני בטוח שמעל כל ספק הטעות באתר היבואן נובעת מזה שלשינדק יד מס דגמים עם שם זהה לחלוטין למעט אות אחת !
כאשר ניסיתי לדלות אינפורמציה באינטרנט על ה-6900 קיבלתי מס מגברים שונים של שינדק ואני בטוח שזה מקור הטעות .
חשוב לציין : ה-6900 הוא אנטגריטד עם פרה מנורות והגברה טרנזיטוריט בדואל מונו CLASS AB במחיר של 5200 שח
ה-6800 הוא אינטגריטד טרנזיסטורי 16W ראשונים CLASS A והשאר AB במחיר 4200 שח
שניהם בעליי יכולות ללא תחרות ברמת מחיר זו ונותנים פייט לדעתי אפילו למוצרים בפי 5 מהמחיר !!!!!

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,010
נקודות
113
tzachi ל xindak יש פרה מנורות XA3200MKII ומגבר כוח Class A בשם 8550 - 130W לכול צד.
השילוב הזה עונה להגדרות החיפוש שלך - עוצמה עם צליל שאינו בהיר מידי ובמחיר ללא תחרות.

ofek4490

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
tzachi ל xindak יש פרה מנורות XA3200MKII ומגבר כוח Class A בשם 8550 - 130W לכול צד.
השילוב הזה עונה להגדרות החיפוש שלך - עוצמה עם צליל שאינו בהיר מידי ובמחיר ללא תחרות.

אלו הרכיבים המצויים כרגע אצל נמר טובים מאוד אבל חורגים מהתקציב שלו

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
נכון חורגים בגדל

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
חשוב לי לחדד
אני בטוח שמעל כל ספק הטעות באתר היבואן נובעת מזה שלשינדק יד מס דגמים עם שם זהה לחלוטין למעט אות אחת !
כאשר ניסיתי לדלות אינפורמציה באינטרנט על ה-6900 קיבלתי מס מגברים שונים של שינדק ואני בטוח שזה מקור הטעות .
חשוב לציין : ה-6900 הוא אנטגריטד עם פרה מנורות והגברה טרנזיטוריט בדואל מונו CLASS AB במחיר של 5200 שח
ה-6800 הוא אינטגריטד טרנזיסטורי 16W ראשונים CLASS A והשאר AB במחיר 4200 שח
שניהם בעליי יכולות ללא תחרות ברמת מחיר זו ונותנים פייט לדעתי אפילו למוצרים בפי 5 מהמחיר !!!!!

איזה מגברים שעולים פי 5 מהשינדק שמעת ובחנת מולו על אותה מערכת?

ד"א, כל הנתונים הטכניים האלו לא עזרו לי אישית מעולם לדעת מה שווה המוצר מבחינת
תפקידו לייצר סאונד מרגש וכיפי במערכת שלי.

רדנקו

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
רדנקו אני ממליץ לך לפתור את הבעיות האקוסטיות בצורה אחרת ולא על מגבר עם שלא ייצר בס לדוגמה : הרחקת הרמקול מהקיר והפינות , סגירת הפורטים , קולתיי בסים ,ואו RQ דיגיטלי דוגמת הברינגר.
בסים מהדהדים נגרמים בגלל אקוסטיקה גרועה ומגבר שמיצר בס אלול להחמיר את התופעה .

ברור לי שאני צריך לפתור את הבעיות האקוסטיות. פשוט אחרי ששמעתי את המגברים אצל איל פור בבית עם הרמקולים שלי והם מצאו חן בעיני, הגעתי הביתה והכל פשוט היה מחריד.

זה גרם לי לוותר על החיפוש של המגבר עד שאני אתפנה לטפל באקוסטיקה.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אופיר ה-6950 בהחלט אופצייה ששווה בדיקה
לפי מה קמצאתי על המגבר הזה מדובר כבר בליגה אחרת ומאכלס רכיבים מיובאים של חברות ברמה גבוהה כמו טרנזיסטורים של MOS FET הוא 100W CLASS A דואל מונו
לפי מחיר חול מחירו בארץ לא צריך לעבור 6000 שח !

רדנקו

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
MOS FET זו לא חברה ולא רמה של רכיבים.

offirs

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אופיר ה-6950 בהחלט אופצייה ששווה בדיקה
לפי מה קמצאתי על המגבר הזה מדובר כבר בליגה אחרת ומאכלס רכיבים מיובאים של חברות ברמה גבוהה כמו טרנזיסטורים של MOS FET הוא 100W CLASS A דואל מונו
לפי מחיר חול מחירו בארץ לא צריך לעבור 6000 שח !
לפי ההודעה של איל פור בכחלחל,מחיר ה6950 יהיה 6600 ש"ח.הוא כבר בארץ.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הוא בהרצה כרגע.
בקרוב תהיה סקירה עליו.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
המגבר אצלך בבית ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כרגע לא. הוא אצל אייל בהרצה - שיסיים יגיע אלי.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור