מארזים ענקיים של מוזיקה קלסית

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
לא הבנתי עד עכשיו למה אתה מתכוון ב"בגרמופון" -- בלי ה"דויטשה" בהתחלה האסוצייאציה הראשונה שלי היא היירחון הבריטי. עדיף כנראה לקרוא לזה DG (בעבר DGG).

מכל מקום, אני לא מצדד באוספים גדולים למתחילים. להיפך. עדיף לדעתי להכיר דבר אחרי דבר, לראות אם אוהבים ואולי לבחור כיוון אחר אם לא. חמה להתעסק במכה בהמון יצירות של בטהובן בביצועים שאינם דווקא המיטב במקום רק במיטב בביצועים מיטביים, ובמקביל לבדוק עוד כיוונים בביצועים מיטביים?

אני מעדיף את הדרך הארוכה ורבת הזרועות שבבסיסה איכות על פני הדרך שמונעת בעיקר על ידי מה שזול.

עמיר

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מה שזול לא בהכרח לא איכותי... וזו הגדולה של הסטים האלו... הניסיון בהם- זול, מקסימום לחלק לא מתחברים. לי אבל יש בדרך כלל כיף גם מהניסיון עצמו. ואם יש כמה דיסקים בסט שלא ממש הכי פסגה, גם ההתנסות לגלות את זה הייתה מבחינתי מהנה.
והסטים האלו בכללם בטוח שלא ביצועים חלשים. להפך, רובם מהפסגה הקיימת היום, וכמובן שיש מקום לדעה אישית. יש שאוהבים את מוטי ויש שלא... :)
אבל כמובן שזו דעתי ואני מכיר, מקבל ומכבד אנשים שחושבים אחרת.

בקשר לווגנר של שולטי, גם הטריסטן שם מעולה לדעתי...

(ועוד משהו... אני מציג את הסטים האלו כ"שרות לאחרים"... :) לא קניתי ולא אקנה את חלקם שהצגתי כבר כאן כי פשוט יש לי את רוב ההקלטות ששם.... ומתוך כך אני גם ממליץ...)

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
טריסטאן בהקלטה של קאראין עדיף משמעותית מזה של שולטי וכך גם הרינג וגם המייסטרזינגר (שתי ההקלטות)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
טריסטאן בהקלטה של קאראין עדיף משמעותית מזה של שולטי וכך גם הרינג וגם המייסטרזינגר (שתי ההקלטות)
כה אמר זאראתוסטרא
(אופס, לא זאראתוסטרא, מישהו משונאי שולטי המובהקים, כזה שמעדיף שלא ישמעו פרטים מיותרים כמו מתי נכנסים כלים ומתי הם מפסיקים לנגן -- צריך להיות ערפל מיסתורי על הכל, ולכן גם עדיפות הקלטות ישנות).

ואין כאן עניין של טעם, קאראיאן עדיף -- אבסולוטית -- על שולטי בכל היצירות האמורות
(לא כך לטעמי, אבל כאמור אין מקום לטעם אישי כשייש זאראתוסטרא שקובע מה עדיף על מה, אבסולוטית)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
מה שזול לא בהכרח לא איכותי... וזו הגדולה של הסטים האלו... הניסיון בהם- זול, מקסימום לחלק לא מתחברים. לי אבל יש בדרך כלל כיף גם מהניסיון עצמו. ואם יש כמה דיסקים בסט שלא ממש הכי פסגה, גם ההתנסות לגלות את זה הייתה מבחינתי מהנה.
והסטים האלו בכללם בטוח שלא ביצועים חלשים. להפך, רובם מהפסגה הקיימת היום, וכמובן שיש מקום לדעה אישית. יש שאוהבים את מוטי ויש שלא... :)
אבל כמובן שזו דעתי ואני מכיר, מקבל ומכבד אנשים שחושבים אחרת.

בקשר לווגנר של שולטי, גם הטריסטן שם מעולה לדעתי...

(ועוד משהו... אני מציג את הסטים האלו כ"שרות לאחרים"... :) לא קניתי ולא אקנה את חלקם שהצגתי כבר כאן כי פשוט יש לי את רוב ההקלטות ששם.... ומתוך כך אני גם ממליץ...)
מעולם לא טענתי ולא התכוונתי שזול==לא איכותי.

ההבדל בגישה אינו זול מול יקר, אלא מה מנחה את הרכישות.

בגישה אחת למחיר יש משקל כבד, כשהפשרה היא על האיכות.
בגישה אחרית לאיכות (ולהדרגה, ולריבוי הכיוונים) יש משקל כבד, כשהפשרה היא על המחיר.

אם מתרגלים לקנות סופר זול, כנראה שגם לא ישקיעו בהמשך לשפר את הביצועים/הקלטות שאינן המיטב, כי כבר "יש את זה".

אז אני ממליץ ללכת לפי המיטב, ולא להתרכז בבת אחת בהמון דיסקים של אותו מלחין, אלא להתפרש בכמה כיוונים.

עמיר

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0

לקראיאן יש שלושה טריסטנים. אני מניח שאתה מתכוון להקלטה עם הברלינאים שיצאה באמי.
גם אני כמו עמיר לא הייתי יוצא בהכרזות קיצוניות, ולדעתי גם לקראיאן וגם לשולטי יש מקום של כבוד, בין השאר גם בוואגנר שעשו. אני בכול אופן אוצר את שניהם, נהנה לשמוע אותם, ולא עושה תחרויות מי מגיע ראשון...
:)

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
כה אמר זאראתוסטרא
(אופס, לא זאראתוסטרא, מישהו משונאי שולטי המובהקים, כזה שמעדיף שלא ישמעו פרטים מיותרים כמו מתי נכנסים כלים ומתי הם מפסיקים לנגן -- צריך להיות ערפל מיסתורי על הכל, ולכן גם עדיפות הקלטות ישנות).

שטויוות במיץ , שום דבר ממה שכתוב כאן לא נכון לגבי , עדיף לך היה להגיב לגופו של עניין ( או שלא השוות כלל ולכן
אין לך מושג- גם זה בסדר אבל תגובה לגופו של אדם ועוד כזאת ?? )ועוד אתה טוען שהאמת אינה מונחת בכיסך?!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
שטויוות במיץ , שום דבר ממה שכתוב כאן לא נכון לגבי , עדיף לך היה להגיב לגופו של עניין ( או שלא השוות כלל ולכן
אין לך מושג- גם זה בסדר אבל תגובה לגופו של אדם ועוד כזאת ?? )ועוד אתה טוען שהאמת אינה מונחת בכיסך?!
מו-זר :בהלם:

את זה שכן השוויתי אתה יודע באופן אישי -- פשוט כי ישבנו יחד והשווינו אוסף קטעים מה-רינג -- קיילברת' מההקלטת הסטריאו הראשונה של הרינג לעומת שולטי.

שמענו את הפרלוד לריינגולד, כשאצל שולטי שומעים כל כניסה וכניסה של 8 הקרנות, ואצל קיילברת' הכל מעורפל, אבל העדפת את קיילברת' בגלל העירפול וה"מיסתורין".

אני מוחה -- זו לא תגובה לגופך אלא לדבריך, ולאור מה שהייה, הניסיון להציג את זה כאילו "לא השוות כלל ולכן אין לך מושג" הוא תמוה ביותר כשהוא מגיע ממך.

ומה שכתבתי לא קשור לעניין של האם ה"אמת" בכיסי או לא -- לא הייתה לי שום טענה מהסוג של זה שבאופן אבסולוטי X "עדיף" על Y, בניגוד לטענתך ש"טריסטאן בהקלטה של קאראין עדיף משמעותית מזה של שולטי וכך גם הרינג וגם המייסטרזינגר (שתי ההקלטות)".

עמיר

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
הלו, לא קראת את השרשור או מה?? דובר על שולטי vs קאראין !! מה קשור קיילברט??, עד כמה שאני זוכר אין לך שום חלק
מהרינג של קאראין אז הנחתי שאכן לא השוות כלל ביניהם .

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
הלו, לא קראת את השרשור או מה?? דובר על שולטי vs קאראין !! מה קשור קיילברט??, עד כמה שאני זוכר אין לך שום חלק
מהרינג של קאראין אז הנחתי שאכן לא השוות כלל ביניהם .
יש לי את הוואלקירות עם קאראיאן (שלא עוררו בי שום חשק להשלים את שאר הרינג), ואת הטריסטאן אתו ועם שולטי, אחד מהמייסטרזינגרים של שולטי הייה לי ב-LP ואת השני יש לי בדיסקים, ומעולם לא אהבתי את ההקלטות של קאראיאן למייסטרזינגר, לא הסטריאו, ולא במונו (שאני לא אוהב בכלל).

ואני ממש לא בטוח שבאותה הזדמנות לא שמענו את שיר האביב מהוואלקירות גם עם קאראיאן, אבל אני לא בטוח שכן.

קיילברת' קשור לאהבה העיקבית והגדולה לשולטי, שאינה נעצרת בואגנר, אלא, אם אני זוכר נכון, יש לה שלוחות גם בענייני מאהלר ועוד.

וקשר נוסף לקיילברת' הוא שגם קאראיאן מעדיף התמזגות של כלים לתוך המיכלול ולא כניסות חדות וברורות.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
דוייטשה גרמופון יוציאו באמצע אפריל מארז של ארכיב פרודקשן.

הרבה מוזיקת ברוק מובטח.

http://www.jpc.de/jpcng/classic/detail/-/art/DGG-Archiv-Produktion-1947-2013/hnum/3317227

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור