מארזים ענקיים של מוזיקה קלסית

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
פעם פתחתי שרשור כזה בפורום מתחרה. השרשור היה מוצלח מאוד ונראה לי שכדאי גם כאן לפתוח כזה... אז הנה פתחתי...

החברות הגדולות וכעת כבר גם חברות לא כל כך גדולות מנסות כל הזמן להגיע לכיס שלנו, מה שעם התחרות הגדולה מאוד בענף הקלסי והביקוש ההולך ופוחת ועם ההיצע הענק שיש, אנחנו מרוויחים...

החברות מציעות אוספים שונים ומשונים וכאן אציין מידי פעם כאלו שבעיני מעניינים או שווים התייחסות...

בדיוק כעת הודיעה דקה שלכבוד שנת וורדי הבאה עלינו לטובה הם מוציאים מארז עם כל האופרות של וורדי. מחיר כבר יש את התכולה עדיין לא ראיתי אבל דקה מחזיקה ברפרטואר הזה יופי של הקלטות...

הנה:

http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/B00AFOS8A0/capricciokult-21

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
החברות חופרות בארכיבים שלהם ומציעות דברים (שאם אין לנו אותם עדיין, מחיר מלא בזמנו) שקשה לעמוד בפיתוי...

למשל זה:

http://www.amazon.de/Living-Stereo-Collection-Arthur-Rubinstein/dp/B009J3K4MI/ref=pd_rhf_gw_s_cp_5

ליווינג סטראו משנות השישים זו אחת הסדרות שגדלנו עליהם... :) עם חיפץ, רובינשטיין ריינר מונך ועוד...
וכל זה בשבעים יורו? יותר זול מלצרוב... :)

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
סוני הכריזו שעוד כחצי שנה הם מוצאים את הסט המגוון מאוד הבא:

http://www.jpc.de/jpcng/classic/detail/-/art/Vivarte-Collection/hnum/2487942

במחיר הזה (כ100 יורו, ויש סיכוי שהמחיר עוד ירד...) ממש מציאה...

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אחד האוספים החשובים שמוצעים כעת למכירה הוא זה:

http://www.jpc.de/jpcng/classic/detail/-/art/Wilhelm-Furtw%E4ngler-Das-Verm%E4chtnis/hnum/4967738

האוסף מכיל את כל היצירות שאותם הקליט פורטוונגלר. לא כל ההקלטות אלא כל היצירות כמובן בניצוחו.
הקלטות היסטוריות כמובן, אבל דוקומנטס עושים בדרך כלל עבודה סבירה.

חלק גדול של ההקלטות יש לי בהוצאות אחרות, והעניין בהם הוא הרבה מעבר לדוקומנט היסטורי...

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אחת החברות המעניינות שבשוק הקלסי- cpo
החברה "מתמחה" ברפרטואר לא שגרתי, ומקליטה יצירות נשכחות פחות או יותר של מלחינים נשכחים פחות או יותר.
כעת מארזים שונים במבצע:

http://www.jpc.de/s/1228588_45729?searchtype=cid

לא ממש זול, אבל בהתחשב בנדירות הקלטות של רבות מהיצירות, גם המחיר הזה (שזול משמעותית ממחיר מלא) אטרקטיבי.

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אחד הדברים הכי מיותרים בעולם:

http://www.jpc.de/jpcng/classic/det...h-Anniversary-Collectors-Edition/hnum/1287729

יצא באמצע החודש הקרוב... שלושים ושמונה (בספרות- 38 ) ביצועים שונים של היצירה הזו... מי צריך דבר כזה בכלל?

החברות ממש טוחנות את הארכיבים כדי למצוא משהו להעסיק אותנו אתו... :)

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63

http://www.jpc.de/jpcng/classic/det...h-Anniversary-Collectors-Edition/hnum/1287729

יצא באמצע החודש הקרוב... שלושים ושמונה (בספרות- 38 ) ביצועים שונים של היצירה הזו... מי צריך דבר כזה בכלל?

לגבי צריך (או שלא): קופסה עם 68 (ובמילים: שישים ושמונה) תקליטורים של ג'וני קש (סוני) יוצאת לאור.

נקדי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16

נראה לי שיש לי ביצוע יחיד בלבד ליצירה הזו (הייטינק עם הברלינאית), וגם הוא מיותר עבורי....

נערך לאחרונה ב:

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
צריך איזה שניים-שלשה ביצועים מלבד המלחין עצמו, אני בעד קאראין ואבדו, אפשר גם שאייי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
צריך איזה שניים-שלשה ביצועים מלבד המלחין עצמו, אני בעד קאראין ואבדו, אפשר גם שאייי
כהכללה, לא "צריך" אפילו אחד.

למי שמעוניין ביצירה, יש הרבה ביצועים מופלאים, כאשר חלק מאלו שצויינו הם בעייתיים במידת מה:
  • סטראווינסקי הייה מלחין דגול, אבל כמנצח הוא הייה רק בינוני, והיצירה שלו מאוד מסובכת... :(
  • סטראווינקי כנראה ידע להבחין מתי הביצוע טוב ומתי לא, למרות שהוא כנראה לא הצליח להשיג את מה שהייה רוצה. על הביצוע (הראשון) של קאראיאן הוא ממש ליגלג: "טמפו די הוצ'י קוצ'י" :)
  • באבאדו יש דברים טובים, אבל ההקלטה די בינונית, וחסר לי די הרבה בעניין האימפאקט, למרות הטמפי המהירים והברק התזמורתי. הוא מאופק מדי, לטעמי.
  • אם זכור לי נכון, השאיי כבר ממש בין הטובים, לטעמי, אבל צריך לבדוק שוב
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
נראה לי שיש לי ביצוע יחיד בלבד ליצירה הזו (הייטינק עם הברלינאית), וגם הוא מיותר עבורי....
האם אתה לא אוהב את סוג המוסיקה הזה, או ספציפית את הייצירה הזו?

ההייטינק כנראה גם לא מהמלהיבים. גם זו יכולה להיות סיבה.

אבל אולי אתה פשוט לא אוהב רעש ואלימות מוסיקאלית ובארבאריזם וניגודים גדולים ומיקצבים מסובכים ולא סימטריים ודיסונאנסים, וכל מה שחוגג שם.

לא חייבים לאהוב, אבל אם מצליחים להתחבר, זו יצירה עם פוטנציאל כייף מהגבוהים שייש בכלל ב"קלאסית".

עמיר

נקדי

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
הפיסקה השלישית זוהי הסיבה הנכונה.

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אהלן,

את פולחן האביב אני מסרב לשמוע... ראיתי אותו כמה פעמים עם התאטרון מוופרטל, באחת הפעמים פינה באוש ישבה במושב לידי...
אני לא יכול לראות את היצירה הזו או לשמוע אותה בשום צורה אחרת...
:)

מעבר לזה זו כמובן יצירת מפתח במוזיקה למחול של המאה ועשרים. משום מה סטרווינסקי וגם פרוקופייב הם מלחינים שאני מאוד אוהב אבל איכשהו ממעט להקשיב להם. וכל פעם שיוצא לי לשמוע יצירה שלהם, נגיד בקונצרט או ברדיו מזדמן, אני אומר לעצמי וואללה יפה, צריך לשמוע יותר... ובסוף לא שומע...

מוזר...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אהלן,

את פולחן האביב אני מסרב לשמוע... ראיתי אותו כמה פעמים עם התאטרון מוופרטל, באחת הפעמים פינה באוש ישבה במושב לידי...
אני לא יכול לראות את היצירה הזו או לשמוע אותה בשום צורה אחרת...
:)

מעבר לזה זו כמובן יצירת מפתח במוזיקה למחול של המאה ועשרים. משום מה סטרווינסקי וגם פרוקופייב הם מלחינים שאני מאוד אוהב אבל איכשהו ממעט להקשיב להם. וכל פעם שיוצא לי לשמוע יצירה שלהם, נגיד בקונצרט או ברדיו מזדמן, אני אומר לעצמי וואללה יפה, צריך לשמוע יותר... ובסוף לא שומע...

מוזר...
אהלן וסהלן! :)

ואני לא מסוגל לחשוב על השם "פינה באוש" בלי לתמוה איך זה שדווקא איבר, שבכלל לא אמור להיות לה, מסריח... :(

אם אתה מוצא בסטראוונסקי ופרוקופייב משהו, נראה לי שהמאמץ להכירם יכול להיות "ריווחי" ביותר.
לא בגלל ה-title המנופח של "יצירות מופת של המאה העשרים" ובלה בלה, ולא בגלל חדשנות ומקוריות וכלה (שיותר רלוואנטיים להיסטוריונים ולמוסיקולוגיים) ולא בגלל אף סיבה חוץ-מוסיקאלית פרט לכך שנאמר בהן משהו שאם מתגברים על מחסומי ה"שפה" המוסיקאלית, הוא מאוד מרגש ונוגע.

עמיר

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
בוקר טוב עמיר,

אני מכיר מאוד את סטרווינסקי ופרוקופייב, ויש לי גם הקלטות של רוב הדברים החשובים שלהם, וזה בדיוק העניין, שיש לי, ואני מכיר, ואני אוהב, אבל משום מה אני לא יוזם שמיעה שלהם... מוזר כזה, ולא קורה עם מלחינים אחרים...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
בוקר טוב עמיר,

אני מכיר מאוד את סטרווינסקי ופרוקופייב, ויש לי גם הקלטות של רוב הדברים החשובים שלהם, וזה בדיוק העניין, שיש לי, ואני מכיר, ואני אוהב, אבל משום מה אני לא יוזם שמיעה שלהם... מוזר כזה, ולא קורה עם מלחינים אחרים...
פוקרטוף!!! :)

אכן, מו-זר, כפי שאמרה פרה אחת לרעותה ברפת, בדיוק לפני שהופיעה הפרה החדשה... :)
מה עם קאמראד שוסטאקוביץ'?

עמיר

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
שוסטקוביץ אני דווקא שומע בהנאה, גם הרוסים המוקדמים יותר, ואפילו כמה שכוחי אל כאלו...
אחד הקונצרטים הגדולים שהייתי בהם היה עם וונגרוב מנגן את שוסטקביץ (נדמה לי הראשון).

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
שוסטקוביץ אני דווקא שומע בהנאה, גם הרוסים המוקדמים יותר, ואפילו כמה שכוחי אל כאלו...
אחד הקונצרטים הגדולים שהייתי בהם היה עם וונגרוב מנגן את שוסטקביץ (נדמה לי הראשון).
אתה מתכוון לראשונה -- סימפונייה -- אני מניח :) -- ושאת שמיעת שוסטאקוביץ' אתה כן יוזם, בניגוד לפרוקופייב / סטראווינסקי, שאותם אתה גם נהנה לשמוע (אולי פחות) אבל לא יוזם. הבנתי נכון?

באשר למארזי ענק, הם בהחלט חסכוניים, אבל מעיקים עלי, בגלל ההרגל שלי לשמוע כל דבר שאני קונה בהקדם האפשרי לפחות פעם אחת, לוודא שאין "דפוקים" ושאפשר יהייה להחזיר אותם. מילא כשמדובר בשנים או אפילו עשרה דיסקים, אבל עשרים זה כבר המון, ושישים בכלל... :(

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור