מאמר: כבל לרמקולים

מצב
הנושא נעול.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
למרות שאני ומיכאל באים בערך מאותה אסקולה אני חושב שההבדלים בין כבלי רמקול נובעים מסיבות נוספות לאלו שמיכאל ציין,

וכן, אני חושב שיש הבדל בין כבלי רמקול, העניין בר מדידה ולכן גם שמיע.

להלן ההסבר שלי:

כבלי רמקול , במיוחד בשילוב עם מגבר שפופרות הם שמיעים בהחלט .... ולא בגלל איזה אקזוטיקה של חומרים, בניה מוקפדת וכו' אלא בגלל השונות ב-RLC בין הכבלים השונים שיוצרים אינטרקציה חשמלית עם 2 גורמים נוספים:
1. הדרגה הסופית של המגבר השפופרתי (שנאי מוצא - רחוק מאידאלי)
2. הרמקול
שלכל אחד מהם יש את ה-RLC שלו.

אינטרקציה זו משנה את ה-Frequency Respons (גבעות ועמקים לאורך ציר השמע של עד +- 2 dB) ולכן כל כבל ישמע
שונה.... אבל גם אז ניתן לשכפל כל כבל רמקול ב-50,000 דולר ב- 200 ש"ח כך שימדד וישמע זהה לחלוטין למקורי. אין שום "קסם מיוחד" בכבלים יקרים.

ואגב כבל "מהונדס" להגדרתי הוא כבל עם "קופסאות" או להבדיל כבל שבמתכוון, ושלא לצורך, ייצרו אותו עם קיבול או השראות גבוהים במיוחד, או להבדיל דק במיוחד, ואז ההתנגדות שלו גבוהה יחסית, וזה רע כפי שמיכאל תיאר.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
נמר, נשגב מבינתי למה אתה משחק את המשחק שלהם. אתה מנסה להצמיד את הדינוזאור הזה לפינה, כדי שיודה בהבדלים בין כבלים? בסבלנות המדומה שאתה מפגין כלפיו, אתה ממשיך את השרשור המטופש הזה. בשביל מה?
זה נראה מהצד כמו אבא שמשחק עם הילד, כדי שהילד יישאר מבודר.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
להלן ההסבר שלי:

כבלי רמקול , במיוחד בשילוב עם מגבר שפופרות הם שמיעים בהחלט .... ולא בגלל איזה אקזוטיקה של חומרים, בניה מוקפדת וכו' אלא בגלל השונות ב-RLC בין הכבלים השונים שיוצרים אינטרקציה חשמלית עם 2 גורמים נוספים:
1. הדרגה הסופית של המגבר השפופרתי (שנאי מוצא - רחוק מאידאלי)
2. הרמקול
שלכל אחד מהם יש את ה-RLC שלו.

לא התייחסתי כלל להגברה שפופרתית. שם ה-DF נמוך וגם ההספקים. סיפור הכבל שם שונה קצת...
לגבי RLC, בהגברה SS, הערכים של DF והתנגדות הכבל, הופכים את מרכיב ה-LC (השראות וקיבוליות) לזניח.
אגב, הכבל לא נשמע שונה בהדגשת או הנחתת תחום תדרים (2dB). מה גם ש-2dB זה המון! 3dB זה חצי ההספק.
התיאור של ההשפעה הסונית של הכבל, מוזכר במאמר.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נמר, נשגב מבינתי למה אתה משחק את המשחק שלהם. אתה מנסה להצמיד את הדינוזאור הזה לפינה, כדי שיודה בהבדלים בין כבלים? בסבלנות המדומה שאתה מפגין כלפיו, אתה ממשיך את השרשור המטופש הזה. בשביל מה?
זה נראה מהצד כמו אבא שמשחק עם הילד, כדי שהילד יישאר מבודר.

זה המחיר שמשלמים כשמחזירים כל מיני פרובלמטיים לפורום.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הישנה הצבוע עורו, והנמר חברבורותיו???
לטוב ולרע.......
(הכוונה אינה ל"נמר") זו אמירה גנרית..

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
צודק בהחלט, אבל האמירה הזו היא חרב פיפיות....;)

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מותר למיכאל שאני לא מכיר באופן אישי לעורר כל דיון נדוש ושחוק ככול שיהיה.
כל עוד הדיון תרבותי הכל בסדר.
אני אפילו לא קראתי את הכתבה של מיכאל היות והעניין נטחן עד אבק ולעולם לא תהיה הסכמה.
נסיוני בעניין מראה שיש הבדל ענק בין כבילה פשוטה של הום סנטר לכבילה מחומרים איכותיים.........
ויש הבדלים שמיעים בין כבלים יקרים ויקרים פחות לטוב ורע. מה סיבת ההבדלים לא יודע .

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
מותר למיכאל שאני לא מכיר באופן אישי לעורר כל דיון נדוש ושחוק ככול שיהיה.
כל עוד הדיון תרבותי הכל בסדר.
אני אפילו לא קראתי את הכתבה של מיכאל היות והעניין נתחן עד אבק ולעולם לא תהיה הסכמה.
נסיוני בעניין מראה שיש הבדל ענק בין כבילה פשוטה של הום סנטר לכבילה מחומרים איחותיים.........
ויש הבדלים שמיעים בין כבלים יקרים ויקרים פחות לטוב ורע. מה סיבת ההבדלים לא יודע .
השאלה היא לא אם מותר אלא מה זה יעשה לפורום. על משל הכונפה הכי מכוערת נכנסת למסיבה.מותר לה? בוודאי. האם היא משביחה את המסיבה? כנראה שלא.
כדי לצאת פוליטיקלי קורקט, הדברים מתייחסים גם לגברים מכוערים.
בקיצור, מיכאל לא קשור, ומטרתו היחידה היא לחנך פה אנשים. כי מיכאל יודע יותר. כי מיכאל מהנדס חשמל. כי מיכאל יודע חוק אוהם. כי מיכאל גבר.
תעיף פעם מבט על המערכת שלו - איכותה עומדת ביחס ישר למידת הרצינות שצריך לקחת אותו פה בפורום.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
השאלה היא לא אם מותר אלא מה זה יעשה לפורום. על משל הכונפה הכי מכוערת נכנסת למסיבה.מותר לה? בוודאי. האם היא משביחה את המסיבה? כנראה שלא.
כדי לצאת פוליטיקלי קורקט, הדברים מתייחסים גם לגברים מכוערים.
בקיצור, מיכאל לא קשור, ומטרתו היחידה היא לחנך פה אנשים. כי מיכאל יודע יותר. כי מיכאל מהנדס חשמל. כי מיכאל יודע חוק אוהם. כי מיכאל גבר.
תעיף פעם מבט על המערכת שלו - איכותה עומדת ביחס ישר למידת הרצינות שצריך לקחת אותו פה בפורום.
מתנוש ידידי
אף אחד באתר אינו מטיל ספק בידע של מיכאל לנג.ואנו בטוחים שיש לו מערכת מעולה.אך מה זה קשור למה שנכתב כאן.
למרות השכלתי הטכנית(שאינה מועטה)מעולם לא ערבתי שום חוקי פיסקה בשמיעה.
ומה שמנסה מיכאל להסביר שאנו טועים בשמיעתנו.
אך לשמחתי אין שום חוק פיסקלי שיכול לשלול את מה שאוזני קולטות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

שלום פיני מה שלומך? צ'בת צ'לום - לונג טיים נו הגבנו זו לזה....

אתה בטח מתכוון "מה שמוחי מפרש" מהחוויה האודיופילית ולא "מה שאוזני קולטות"

נערך לאחרונה ב:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
שלום פיני מה שלומך? צ'בת צ'לום - לונג טיים נו הגבנו זו לזה....

אתה בטח מתכוון "מה שמוחי מפרש" מהחוויה לא "מה שאוזני קולטות"
מימלא כולנו "משוגעים"פירוש נכון יותר :אצבע מורמת

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
מתנוש ידידי
אף אחד באתר אינו מטיל ספק בידע של מיכאל לנג.ואנו בטוחים שיש לו מערכת מעולה.אך מה זה קשור למה שנכתב כאן.
למרות השכלתי הטכנית(שאינה מועטה)מעולם לא ערבתי שום חוקי פיסקה בשמיעה.
ומה שמנסה מיכאל להסביר שאנו טועים בשמיעתנו.

איך למיכאל יש מערכת מעולה?
הכבלים שלו diy,והוא מזכיר את
גלילאו שכולם טעו והוא צדק
ומכליל את עצמו בדוגמה זו :oops:

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
איך למיכאל יש מערכת מעולה?
הכבלים שלו diy,והוא מזכיר את
גלילאו שכולם טעו והוא צדק
ומכליל את עצמו בדוגמה זו :oops:
לא אני כתבתי,רק ציתתי :(

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין לי מושג איזו מערכת יש למיכאל.
איזו באמת. ממה היא מורכבת?

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
האמת. ? לא התגעגענו..

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
האמת. ? אתה יכול לבקש יפה מליאור ונמר ל"חסום בחזרה סלקטיבית" לפי השקפת עולם אודיופילית.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האמת. ? אתה יכול לבקש יפה מליאור ונמר ל"חסום בחזרה סלקטיבית" לפי השקפת עולם אודיופילית.

שמע. זו גם אופציה. במקרה הזה מיכאל פתח את הדיון ואנחנו זרמנו.
במידה וזה יהפוך לסטנדרט כתשובות לגולשים שמעוניינים לשדרג כבלים, אכן יש סיכוי שזה יהווה מכשול לקידום תחום האודיו בישראל.

ואם כבר מדברים על מכשולים לאודיופיליה, יש את האתר הכחול. הוא מנסה להכשיל את האודיו הישראלי כבר שנים רבות. ללא הצלחה כמובן, הרי מה לעשות, יש אותנו בשביל להציל.

אז אנא מכם. זה שירשור הכבלים היחיד שיהיה בפורום הזה שיגע בעניין היש/אין הבדלים שיופק על ידיך ועל ידי מיכאל. בשירשור הזה תקבלו חופש ביטוי מוחלט כל עוד זה לא יגלוש להעלבות אישיות. אי לכך, ממליץ בחום לנצל אותו היטב.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור