מאמר: כבל לרמקולים

מצב
הנושא נעול.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אתיייחס למשפט אחד במאמר שאומר הכל....
שהבידוד אינו חשוב ואינו תורם דבר....
אז הבידוד כן חשוב, יש קיבול ,
אמנם התדרים לא גבוהים אבל גם בתדרי השמע לקיבול יש משמעות לעיוות הצליל כי הוא לא ליניארי ביחס לתדר...

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
מה אנחנו מדברים על כבלים - כשהתפיסה הסובייקטיבית שלנו במילא כל כך שונה? ידידי היקר גיא לנדאו הכתיר את הפוקאל עם האזוטריק כתוצאה הטובה בתערוכה. לי זה נשמע מערכת פח ממחסני חשמל. אפשר בכלל להתווכח?

תמימות דעים בינך לביני, ללא קשר לתפיסות שלנו. כמו שכתבתי, הבעיה לדעתי לא בפוקל, אלה בתת הגברה של האיזוטריק (120W ב-8 אוהם). פשוט לא מספיק לחדר הענק, הקהל והרעש הסביבתי של תערוכה.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
הבעיה היא כשמתייחסים למדע כאל דת, והתופעה מחמירה כאשר אלה שמתייחסים למדע כאל דת, אינם מדענים בעצמם.

אריה, הבעיה הכי גדולה זה כאשר הדת התייחסה כך למדע! לך וקרא מה עשו לגליליאו ולכמה ברנשים עם פחות מזל, שהוצאו להורג בשל אמירותיהם שנגדו את האמירה של הכנסייה (דת). אפילו בימינו, החרדים לפעמים תופסים עמדה כאילו ה' הסמיך אותם להיות נציגו, ואומרים ועושים דברים די מקוממים. לעומת זאת, המדע לא נהג כך בדת.

חשוב להפריד בין דת ומדע. לצערי, למרות הקדמה, עדין יש נושאים לא פטורים ומובנים, שבהם קל יותר לאחוז בדת, מפני שלמדע עדיין אין להם מענה. אך הרשימה מתקצרת כל הזמן.

לגבי נושאים שיש למדע מענה, אך לדת יש על כך טאבו (למשל לגיל העולם ע"פ הבריאה), עדין הדת מתעקשת ונלחמת.
וזו רק דוגמה אחת.

ההבדל העיקרי בין דת (אמונה) ומדע, זה שבאמונה לא מחפשים תשובות. מקבלים אותן מהרב AS IS. במדע, צריך להוכיח,
לעשות ניסויי, לחזור עליו ועל התוצאות ועוד. דווקא לאחרונה הצליחו להוכיח מדענים, כמה מהתיאוריות שאלברט אינשטיין כתב.
מאחר ו-99.99% מהאנשים בעולם לא מבינים בזה, לדת אין הסגות. איזה מזל!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עניין הכבלים הוא אינו קשור לאמונה. הוא קשור להעדר יכולת שלך להסביר את ההבדלים. הבדלים יש, אתה לא יודע להסביר אותם, אחלה. למה לעשות דיון על משהו שאתה לא יודע.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
אתיייחס למשפט אחד במאמר שאומר הכל....
שהבידוד אינו חשוב ואינו תורם דבר....
אז הבידוד כן חשוב, יש קיבול ,

הקיבול משמעותי בכבל Interconnect, במיוחד ל-Phono.
לרמקולים לא.
במיוחד שהכבלים שאני בניתי והביאו לכתיבת המאמר, מרוחק מאוד זה מזה. מדובר ב-2 נפרדים.

תמונות מצורפות

• 20170829_211817.jpg
    20170829_211817.jpg
    KB 123 · צפיות: 502

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה, הבעיה הכי גדולה זה כאשר הדת התייחסה כך למדע! לך וקרא מה עשו לגליליאו ולכמה ברנשים עם פחות מזל, שהוצאו להורג בשל אמירותיהם שנגדו את האמירה של הכנסייה (דת). אפילו בימינו, החרדים לפעמים תופסים עמדה כאילו ה' הסמיך אותם להיות נציגו, ואומרים ועושים דברים די מקוממים. לעומת זאת, המדע לא נהג כך בדת.

חשוב להפריד בין דת ומדע. לצערי, למרות הקדמה, עדין יש נושאים לא פטורים ומובנים, שבהם קל יותר לאחוז בדת, מפני שלמדע עדיין אין להם מענה. אך הרשימה מתקצרת כל הזמן.

לגבי נושאים שיש למדע מענה, אך לדת יש על כך טאבו (למשל לגיל העולם ע"פ הבריאה), עדין הדת מתעקשת ונלחמת.
וזו רק דוגמה אחת.

ההבדל העיקרי בין דת (אמונה) ומדע, זה שבאמונה לא מחפשים תשובות. מקבלים אותן מהרב AS IS. במדע, צריך להוכיח,
לעשות ניסויי, לחזור עליו ועל התוצאות ועוד. דווקא לאחרונה הצליחו להוכיח מדענים, כמה מהתיאוריות שאלברט אינשטיין כתב.
מאחר ו-99.99% מהאנשים בעולם לא מבינים בזה, לדת אין הסגות. איזה מזל!
מיכאל,
לי לא מפריעה הכתבה שהבאת.
אתה צודק במה שכתבת בהתייחס לדת, אם כי כבר משנת 1500 כוחה של הכנסייה הלך ונחלש בגלל קופרניקןס, המצאת הדפוס, לותר בגרמניה, גילוי אמריקה. אני מניח שלפחות רובם של חברי הפורום לא נמצאים בעניין של דת. לעומת זאת, כמה מדענים "נזרקו לפח" כי הידע הרווח בזרם המרכזי של המדענים המקובלים סתר את הידע של המחדשים? לא צריך ללכת רחוק: רק לפני 20 שנים לא התייחסו לפרופסור שכמן מהטכניון ולפני שלוש שנים הוא קיבל פרס נובל על מה שלא קבלו אצלו לפני 20 שנים.
חוץ מזה, כמות "אי הידע" המדעי לא מתמעט עם הזמן. ככל שהמדע מתקדם יחד עם הגידול בידע מתברר שהחוסר בידע גדל.

אריה

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הקיבול משמעותי בכבל Interconnect, במיוחד ל-Phono.
לרמקולים לא.
במיוחד שהכבלים שאני בניתי והביאו לכתיבת המאמר, מרוחק מאוד זה מזה. מדובר ב-2 נפרדים.
לפי התמונה מה שיצרת גרוע ביותר, אסביר:
יש מושג שניקרא דיפרנצילי , BALANCE , מה שיצרת בכבלים לפי התמונה זה סליל ולא מאוזן,
אין גרוע מזה בעולם השמע... נכון שזה משפיע בהתנגדויות הגבוהות יותר וזרמים נמוכים (בין הפרה למגבר או בין מקור אות אחר למגבר) , יש השפעה גם על הכבלים לרמקולים , התוצאה בכבלים שלך זה הממ , אולי בבית שלך או בפינה שלך זה פחות יורגש , במקום אחר זה בהחלט יורגש...
גם 2 כבלים מסוככים שלא הולכים יחדיו גורמים לחוסר איזון ,
יש שדות מגנטים בחדר (50 הרץ בדרך כלל) , כאשר הכבלים מאוזנים והולכים צמוד רעש הסביבה (50 הרץ) מבטלים זה את זה , מכיוון שההתנגדות הכבלים מאוד נמוכה לרוב אין צורך בסיכוך , אבל בהחלט יש חשיבות לאיזון (BALANCE ) בין הכבלים, ברור ש twisted-pair (זוג כבלים מלופים אחד לשני , בדומה לחוטי הטלפון בקיר) טוב ביותר נגד שדות מגנטיים , הבעייה שזה מגדיל את אורך החוט ואז ההתנגדות עולה וגם הקיבול.
לכן כבל רמקול טוב זה לא רק חוק אוהם של כיתה א, כבל טוב מוצא את האיזון בין התנגדות נמוכה, ביטול השראות, וקיבול נמוך (ועוד כמה גורמים שוליים כמו skin effect ) , וכן, גם אוזן האדם :)
איני מצדיק כבלים לרמקול במחיר מופרז של אלפי דולרים , גם כאן יש למצוא את האיזון בין מחיר סביר ולשאר הגורמים שציינתי במחיר שווה לכל נפש...

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
אני

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
גם 2 כבלים מסוככים שלא הולכים יחדיו גורמים לחוסר איזון ,
יש שדות מגנטים בחדר (50 הרץ בדרך כלל) , כאשר הכבלים מאוזנים והולכים צמוד רעש הסביבה (50 הרץ) מבטלים זה את זה , מכיוון שההתנגדות הכבלים מאוד נמוכה לרוב אין צורך בסיכוך , אבל בהחלט יש חשיבות לאיזון (BALANCE ) בין הכבלים, ברור ש twisted-pair (זוג כבלים מלופים אחד לשני , בדומה לחוטי הטלפון בקיר) טוב ביותר נגד שדות מגנטיים , הבעייה שזה מגדיל את אורך החוט ואז ההתנגדות עולה וגם הקיבול.
לכן כבל רמקול טוב זה לא רק חוק אוהם של כיתה א, כבל טוב מוצא את האיזון בין התנגדות נמוכה, ביטול השראות, וקיבול נמוך (ועוד כמה גורמים שוליים כמו skin effect ) , וכן, גם אוזן האדם

אין צורך לסכך כבל רמקול.
רובם לא. היחיד שנתקלתי עושה זאת, היה MIT, ולא מהסיבה שסיכוך מצוי בכבל (להגן מרעש אלקטרו מגנטי חיצוני) אלה לייצר מוליך טוב לתופעת ה-skin effect (שאינה קיימת!)
הסיבה שאין צורך בסיכוך, אינה התנגדות הכבל, אלה התנגדות המוצא של המגבר, ועוצמת האות.
כאשר ההתנגדות כ"כ נמוכה, לקיבול אין כמעט משמעות. מושג הקיבול (RC) כאשר R שואף ל-0, גם המכפלה שואפת לאפס.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
אין צורך לסכך כבל רמקול.
רובם לא. היחיד שנתקלתי עושה זאת, היה MIT, ולא מהסיבה שסיכוך מצוי בכבל (להגן מרעש אלקטרו מגנטי חיצוני) אלה לייצר מוליך טוב לתופעת ה-skin effect (שאינה קיימת!)
הסיבה שאין צורך בסיכוך, אינה התנגדות הכבל, אלה התנגדות המוצא של המגבר, ועוצמת האות.
כאשר ההתנגדות כ"כ נמוכה, לקיבול אין כמעט משמעות. מושג הקיבול (RC) כאשר R שואף ל-0, גם המכפלה שואפת לאפס.
זה מה שכתבתי..."מכיוון שההתנגדות הכבלים מאוד נמוכה לרוב אין צורך בסיכוך"
אז מה אתה חוזר על מה שכתבתי :)
לא התייחסת לנושא העיקרי לתגובתי של חוסר איזון בתמונה שצרפת...
וכן יש חשיבות לקיבול , יש גם LC ולא רק RC , ושואף ל 0 זה לא 0 בתחום האודיו בתדרים של 20K
ופגיעה בליניאריות ועקום הענות, אפילו במאמר המצורף מסופר על התנהגות הרמקול, כמו שיש עקבת לרמקול יש עקבת לכבל של האודיו , אתה התיחסת רק לרכיב ההתנגדות , לא לקיבול לא להשראות ולא לאיזון , לכן המאמר לוקה בחסר...

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
נערך לאחרונה ב:

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
יש הבדלים עד גבול מסוים ומתקיימים מספר תנאים כדי שהם יבואו לידי ביטויי בצורה ברורה:

1) המערכת צריכה להיות טובה אחרת השינוי לא יהיה קיים גם אם יש את המוליך הכי טוב ביקום.
2) צריך הקלטה איכותית.
3) צריך להכיר את ההקלטה וצריך שמיעה טובה כדי שיהיה אפשר להבחין בשינויי.
4) הכבל צריך להיות באמת איכותי, אין ספק שמעטפת יפה בלבד אינה תורמת לאיכות הסאונד (גם זה לצערנו ולשמחתם של הספקנים קיים).

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
איך זה פתאום?...
האם אתה בא לבטל חוק פיזיקלי??
תופעות של צפיפות זרם בתלות בתדר, ו-SKIN EFFECT הם כללי יסוד ב- POWER TRANSFER.
מיכאל, אתה לא רציני..
https://www.researchgate.net/figure...and-internal-proximity-effect-current-density

הסבר:
תופעת ה-SKIN EFFECT קיימת בטבע.
ככל שהתדר עולה, התופעה מתגברת, ראה בויקיפדיה.
ברם, ככל שהתדר עולה, הזרמים בכבל הרמקול קטנים. בתחום שבין 10-20K זה הרוב הרמוניות. הזרם כ"כ נמוך, שגם החלק
היחסי בהיקף החומר, בכבל 4# מספיק גם מספיק. גם בכבל פחות עבה.
הזרמים הגבוהים בתחום התדר הנמוך והביניים בהם התופעה זניחה.
כך שבניית כבל סביב התופעה מיותר. אפילו הכבל המוערך של nordost לא מתחשב בתופעה.
http://www.nordost.com/leif.php
כמו שכתבתי, רוב החברות לא מתחשבות בתופעה ולא מקדישות לה כל תשומת לב.
אגב, זה נכון גם:
לחיווט בתוך המגבר, לחיווט בתוך הרמקול, ולחיווט בכל הרכיבים האחרים בציוד.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הרשו לי לסכם:
אם לבדוק את נושא הכבלים אני צריך:
1. לקרוא ולהבין את כל הנתונים המובאים בשרשור הזה.
2. לשבת ולבדוק בהאזנה.

אני בוחר באפשרות מספר 2.

אריה

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
הרשו לי לסכם:
אם לבדוק את נושא הכבלים אני צריך:
1. לקרוא ולהבין את כל הנתונים המובאים בשרשור הזה.
2. לשבת ולבדוק בהאזנה.

אני בוחר באפשרות מספר 2.

אכן, לסוגיה כמה פתרונות:

1. לבדוק את כל הכבלים שבשוק המקומי הישראלי (לא בעולם!) ולבחור את הטוב שבהם.
לשלם עליו מחיר (לפעמים יקר מכל הציוד גם יחד!) ואח"כ להחליף, כל פעם שמזדמן אחד עדיף. לדרך הזו כמה מגבלות כמו להביא את כל הכבלים לביתך, להקשיב להם וגם לזכור כל פרט בין 1 לאחרון, או כ"א ביניהם. דורש הרבה זמן, רצוי רישום, ולבסוף להחליט. אני מניח שיש לפחות 100 אפשרויות או יותר.
תהנה. כמובן, שעם כל העושר הזה תדע לברור את האחד. וגם אז, לך תדע אם לא פספסת אחד, שנשמע יותר טוב?

2. לקרוא ולהבין את כל הנתונים. לבצע בחירה מושכלת, מכוונת וזולה בהרבה מהאופציות לרכישה, אם תבנה לך בעצמך.

ואתה בחרת בדרך הקלה והטובה...לשבת ולבדוק בהאזנה.
תהנה.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור