מאיזה שנה התחילו לבצע הקלטות דיגיטליות לתקליטים?

Nir78ef

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
מאיזה שנה התחילו לבצע הקלטות דיגיטליות לתקליטים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מעולם לא עשו הקלטה דיגיטלית לתקליט.

Sync

עוסק בתחום
מעורבות
5
נקודות
8
תשובה יפה מעלי.
נסיונות בהקלטה דיגיטלית נערכו כבר בשנות השישים היפות ומוזיקה קלאסית ואפילו ג'אז כבר הוקלטות דיגיטלית בתחילת שנות השבעים על בסיס נסיוני. שנת האפס להקלטות מסחריות שכולן דיגיטליות נחשבת 1979. אם איני טועה בנתון הטריוויה האלבום שנחשב לראשון הוא אחד מאלו של ריי קודר אבל השם חומק ממני. חפש אלבום משנת 79... למרות שההקלטות היו דיגיטליות ההפצה המשיכה להיות אנלוגית עד אמצע שנות ה80. שנת 1985 היתה השנה הראשונה שבה ראיתי CD בחנות (באותה עת עבדתי ביפן בתחום המוזיקה). אני מניח שזו גם השנה שבה יצאו הCD המסחריים הראשונים. שני הCD הראשונים שלי עדיין איתי ומנגנים יפה... 25 שנים אחרי

נערך לאחרונה ב:

Nir78ef

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
איך אפשר לדעת בתקליטים חדשים שהמקור הוא לא דיגיטלי במידה ולא ציינו זאת על העטיפה ?

ariekarp

אוהב את התחום
מעורבות
119
נקודות
43
אני ניתקלתי לראשונה בתקליט שהוקלט במסטר דיגיטלי בתחילת ה80 של דונלד פייגן. בתחילת שנות ה80 רוב ההקלטות ובעיקר המסטרינג נעשו דיגיטלי אפילו אם לא כתוב על התקליט.
איך אפשר לדעת אם לא כתוב על התקליט? יש כאלה הטוענים שיכולים לשמוע. אני מבדיל רק אם תקליט נשמע לי טוב או לא טוב בלי קשר לשיטה שבה נעשתה הקלטה.
הנה מה שכתוב בוויקיפדיה על ההיסטוריה של הקלטות דיגיטליות:

History of digital audio use in commercial recording

Commercial digital recording of classical and jazz music began in the early 1970s, pioneered by Japanese companies such as Denon, the BBC, and British record label Decca (who in the mid-70s developed digital audio recorders of their own design for mastering of their albums), although experimental recordings exist from the 1960s. The first 16-bit PCM recording in the United States was made by Thomas Stockham at the Santa Fe Opera in 1976 on a Soundstream recorder. In most cases there was no mixing stage involved; a stereo digital recording was made and used unaltered as the master tape for subsequent commercial release. These unmixed digital recordings are still described as DDD since the technology involved is purely digital. (Unmixed analog recordings are likewise usually described as ADD to denote a single generation of analog recording.)

Although the first-ever digital recording of a non-classical music piece, Morrissey-Mullen's cover of the Rose Royce hit "Love Don't Live Here Anymore" (released 1979 as a vinyl EP) was recorded in 1978 at EMI's Abbey Road recording studios, the first entirely digitally recorded (DDD) popular music album was Ry Cooder's Bop Till You Drop, recorded in late 1978. It was unmixed, being recorded straight to a two-track 3M digital recorder in the studio. Many other top recording artists were early adherents of digital recording.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור