מאוד אשמח שמישהו יעשה לי ״סדר״ בראש בנושא מגבר סטריאו

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
רוברט.
מזל שיש חרדים, השומרים על הגחלת של הידיש.
(שפה מקסימה).
פאשטייעס ?!

: -)

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
חגי ברשותך שני דברים :
1) אין באפשרותו של המדע לשלול כח עליון והדבר גם איננו בתחום סמכותו. מה שכן הוא (המדע) בהחלט מוסמך להצביע על כשלים וסתירות בתוך כתבי הקודש עצמם ובינם לבין מקורות חיצוניים וממצאים ארכאולוגים.
2) יש מדענים חרדים , חלקם מומחים בעלי שם עולמי - רובם המוחלט כאלה עוד לפני שפנו למדע.

שבת שלום גם לך ולבני ביתך

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
2) יש מדענים חרדים , חלקם מומחים בעלי שם עולמי - רובם המוחלט כאלה עוד לפני שפנו למדע.
בגדול מדענים חרדים מתחלקים ל 2 קבוצות עיקריות:

1. הפרדה מוחלטת בין המקצוע (מדע) לחיי היום יום (אמונה, תפילות, מסורת וכו' )
2. מנסים לכופף את כתבי הקודש כך שיתאימו למדע העכשווי..... יום בבריאת העולם הוא לא יום הוא מאה מליון שנים וכאלה תובנות מוזרות.

לא מבין את סוג 2 - לדעתי הם "חוטאים" ל- 2 הצדדים - סוג של שלום עולמי של מלכות יופי.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
תודה על הלייק אבל לא ענית לשאלתי.

אם אחיך יכול להצטרף לפוסט, לדעתי שיחה בין מהנדס למהנדס יכולה להיות מעניינת מאוד.....לפחות לחלק מדרי הפורום ;)
לאחי יש זמן מאוד צפוף, ואין סיבה לשרוף אותו על ויכוחי סרק.

לכן, אני לא רואה סיבה לצרף אותו לויכוחי הסרק שלך, שעברו עכשיו גם לפורום הכחול, ועדיף שישארו שם.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לאחי יש זמן מאוד צפוף, ואין סיבה לשרוף אותו על ויכוחי סרק.

לכן, אני לא רואה סיבה לצרף אותו לויכוחי הסרק שלך, שעברו עכשיו גם לפורום הכחול, ועדיף שישארו שם.
אתה מתוק....נשיקות גם לאח העסוק (ורד)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לפני כמה שנים בחתונה משפחתית, יצא שהתיישב מולי אדם דתי שאגב שיחה התברר שהוא מהנדס מכונות. לא זוכר איך השיחה עברה לאמונה אבל הוא אמר לי שהאמונה שאלוהים ברא את העולם לפני 5000 שנים היא סוג של פרשנות שהוא לא מקבל (אני מניח שהוא לא היחיד) ויש הסברים אחרים למתי אלוהים ברא את העולם שלא מעמידים בסתירה את אמונתו מול מה שהוא יודע מפיזיקה.
אני הדיוט לחלוטין בנושא דת אמונה ומדע, אבל אני לא בטוח שמדענים דתיים וחרדים מפרידים בין מה שהם יודעים במסגרת הלימודים שלהם לבין מה שהם מאמינים בו, הפרשנות שלהם אחרת ממה שאנחנו שומעים מרוב האנשים שמקיפים אותנו שאינם מדענים.

עוד הערה שגם אני חוטא בה לא מעט: זה נכון שכל אחד יכול להביע את דעתו וחופש הדיבור חל בפורום אבל יש לנו הרבה פעמים נטיה בויכוחים לומר את דעתנו שלא מבוססת על ידע רחב ומקיף. לכן הבעות דעה ״קלילות״ זה נחמד אבל אנחנו (או לפחות רובנו) לא צריכים לקחת את עצמנו ברצינות גדולה מידי.

מחשבה בלבד.

אריה

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
קצופה, ערב טוב.
(מתנצל, לא יודע איך לבטא את הכינוי).

1 - הוא מוסמך לגורנישט.
אבל לא זה המקום לתאר בפרוטרוט.
(אגב, בחלק מהציטוטים שהבאתי, יש מי ששם את המדע בע"מ).

2 - אין לי מושג.
אתה בטוח מדבר מידיעה ברורה?
אגב, דווקא אלה שאני חשבתי עליהם, המצב הפוך.
(אטרח להביא לך את השמות, אם זה חשוב לך).
אבל גם לשיטתך. הידיעות שלהם בתחום, גדולות משלך ובטוח משלי....
ועדיין אין להם בעיה וסתירה.

טוב ...
מחילה, הגיעו חברים לשמוע מוזיקה....
אז ...
שבוע טוב.
: -)

רוברט. חג'ג' פה.
דש חם.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הינה קצת על מהנדסים, ובתגובה גם על פוליטיקאים, בחיוך:

גבר בבלון אוויר חם הבין שהוא אבוד. הוא הפחית את גובהו וראה אישה מתחת. הוא ירד קצת יותר וצעק, "סלחי לי, את יכולה לעזור לי? הבטחתי לחבר שאפגוש אותו לפני שעה, אבל אני לא יודע איפה אני ".

האשה שמתחת השיבה: "אתה נמצא בכדור פורח, מרחף כ -30 מטר מעל הקרקע. אתה בין קו רוחב של 59 ל -60 מעלות צפונה ובין קו רוחב 107 ל -108 מעלות מערב ".

"את חייבת להיות מהנדסת, "אמר הבלוניסט.

"נכון" השיבה האישה, "איך ידעת?"

"טוב, "ענה הבלוניסט, "כל מה שסיפרת לי נכון מבחינה טכנית, אבל אין לי מושג מה לעשות עם המידע שלך, והעובדה היא שאני עדיין אבוד. למען האמת, את לא היית לי לעזר, עיכבת את הנסיעה שלי ".

האישה שמתחתיו הגיבה: "אתה חייב להיות פוליטיקאי"

"נכון" ענה הבלוניסט, "אבל איך ידעת?"

"טוב, "אמרה האישה, "אתה לא יודע איפה אתה ולאן אתה הולך. יש לך שאיפות להגיע למעלה בשל כמות גדולה של האוויר החם שמעליך. הבטחת הבטחה לחבר שאין לך מושג איך לקיים אותה, ואתה מצפה שאנשים מתחתיך יפתרו את הבעיות שלך. העובדה היא שאתה נמצא בדיוק באותו המקום שבו היית לפני שנפגשנו, אבל עכשיו, איכשהו, זה אשמתי. "

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אריה, בתור מהנדס מדופלם קבל את שלי......מה המשותף בין מהנדס לכלב ? לשניהם יש מבט מאוד אינטיליגנטי בעיניים אבל מאוד קשה להבין מה הם רוצים.

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
אריה, בתור מהנדס מדופלם קבל את שלי......מה המשותף בין מהנדס לכלב ? לשניהם יש מבט מאוד אינטיליגנטי בעיניים אבל מאוד קשה להבין מה הם רוצים.

לא יודע לאיזה כלב אתה מתכוון. לכלב שלי יש הרבה מבטים, אף אחד מהם הוא לא אנטילגנטי (לא בורדר קולי). בד"כ מבטים מבולבלים ובעיקר רעבים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא יודע לאיזה כלב אתה מתכוון. לכלב שלי יש הרבה מבטים, אף אחד מהם הוא לא אנטילגנטי (לא בורדר קולי). בד"כ מבטים מבולבלים ובעיקר רעבים.
התכוונתי שלמהנדס יש מבט אינטיליגנטי ביום טוב, בסתם יום רגיל אנו מבולבלים לגמרי.... ואם תתן לנו משהו לאכול, נאכל ברצון.......ואם היה לנו זנב גם היינו מכשכשים בו בשמחה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
YB-7, זו הגות צרופה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור