מאוד אשמח שמישהו יעשה לי ״סדר״ בראש בנושא מגבר סטריאו

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
היי,
בהמשך לשדרוג נושא הסטריאו אצלי , התחלתי
להכנס להילוך גבוה בנושא והאזנתי לכמה מגברים
טובים יותר וקצת פחות .
התחלתי עם תקציב של 5000 אבל אני חושב שאגיע
לבסוף לאיזור 10k . לא הרגשתי שמגבר בתקציב
הנמוך הביא אותי לתוצאה אחרת מהתוצאה של
הרסיבר.
החשוד העיקרי שמסקרן אותי זה ההגל H160.
יש לו Ht by pass ( חובה מבחינתי ) ודאק
מובנה ברמה טובה ( כך אומרים ).

עכשיו רציתי הבהרה בבקשה - כמה הדאק חשוב
ואם בכלל?
כמה התקדמו המגברים ב 10 שנים האחרונות מבחינת הסאונד ?
אתן דוגמא - קבלתי הצעה למגבר של AMR-777
שעלה לפני שנים רבות 18 והיום ימכר בשליש.
בהנחה והוא תקין ועבר יד או ידיים טובות, האם
יהיה ״ חכם״ להתקדם עם מגבר כזה?
אמר לי עוסק בתחום אתמול , מאוד מכובד בפורומים
של הסטריאו ובציוד שהוא מחזיק , שהוא לא מכיר
( בטווח מחירים דומה ) מגבר בן 10 או 15 או 7
שיהיה עדיף על מגבר עכשוי . מאותו יצרן . או יצרן
מתחרה באותה הרמה כמובן.
כמו שהוא לא מכיר מכונית בת 10 שתהיה עדיפה
על מכונית חדשה באותו התקציב , כמו שהוא
לא מכיר טלויזיה בת 10 שתהיה איכותית כמו חדשה.. בקיצור הנושא מובן .
לדעתי סטריאו קצת יותר מורכב ואוזניים זה לא
עיניים.

בכל אופן , כמה לשים דגש על דאק במגבר?
כמה ״לחשוש״ מגבר ישן בן 10 לערך?
תודה למי שיש סבלנות להבהיר קצת את הדברים
עבורי.
אחלה יום

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
הי
אם חשוב שלמגבר תהיה יכולת לפענח את סוגי הקבצים האחרונים שיצאו לשוק אז כמה שיותר חדש, אבל זה לא מבטיח שהתוצאה תערוב לאוזניך יותר מאשר מגבר ישן יותר שלא בהכרח מצוייד ביכולת הזו.
מכיוון שזה מגבר משולב ב dac אז כדאי לשאוף שיהיה בן 5-7 מקסימום, אבל בהחלט ייתכן לחרוג בשביל משהו שמאוד ימצא חן בעיניך.
וחשוב שתאהב את הצליל שלו, אם תוכל לשמוע עם הרמקולים שלך בחלל שלך הכי טוב.
בקיצור לך תשמע מגברים שונים ותן עדיפות לכאלו שמסכימים להשאיל לך לשמוע בבית.
(תהנה מהשלב הזה, הוא כיף, תשאיר ארנק בבית כדי לא לעשות טעויות של רגע, יש מוכרים מאוד מיומנים, תמיד כדאי לישון על זה לילה)
סמוך רק על האוזניים שלך כי אתה תצטרך לחיות עם זה, היזהר מסאונד חד מדי שאחרי זמן מה יכול לכאוב באוזניים ותבקש לשמוע מדגם מייצג של המוסיקה שאתה אוהב ולא כל מיני קטעים אודיופיליים שיודעים להתל במאזין ולהישמע כאילו טוב כמעט בכל סט-אפ.
בהצלחה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אם אתה מתחבר לדאק ב- USB, הייתי קונה את הדאקים הכי חדשים שאפשר למצוא. צ'יפים ישנים יותר של USB הגבילו את האיכות בכניסת USB.

ובכלל, לא הייתי קונה מגבר שהוא יותר זקן מכמה שנים בודדות. קרה לא פעם ולא פעמיים שהשוויתי מגבר חדש למגבר ישן שעלה כפול והחדש נשמע טוב יותר.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
תנסה להקשיב למגברים ללא קשר למותג.
אל תנעל על שמות,זה מה שמנסים לעשות הסוחרים,תקשיב עם האוזניים שלך ולא של אחרים.

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
ראיתי באתר של אבי יפה NAIM SUPERNAIT 2 די צעיר וקרוב מאד לתקציב שלך.מגבר פנטסטי

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
770
נקודות
113
דעתי בעיניין הדאק במגבר הינו די פשוט - לא... ולמה? כי לדעתי הגברה אינה משתנה כול כך מהר לאומת זאות דאקים שמפענכים יכולים להשתנות ומשתנים בקצב מהיר מאוד.
יחד אם זאות יש מגברים שפשוט ניתן להוציא ולהחליף את כרטיס דאק באופן עצמאי.
בכול אופן אני חושב שמכשיר דאק אם ספק משלו ועוד יותר טוב עם ספק חיצוני תמיד ייתן תוצאה טובה יותר.
כול השאר - חובה לשמוע ועוד יותר נכון - בבית שלך

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מתחרה באותה הרמה כמובן.
כמו שהוא לא מכיר מכונית בת 10 שתהיה עדיפה
על מכונית חדשה באותו התקציב , כמו שהוא
לא מכיר טלויזיה בת 10 שתהיה איכותית כמו חדשה.. בקיצור הנושא מובן .
לדעתי סטריאו קצת יותר מורכב ואוזניים זה לא
עיניים.

אתה צודק בהערכה שלך, ומי שאמר לך את מה שכתבת - תתרחק ממנו

ארמה אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
963
נקודות
113
מתחרה באותה הרמה כמובן.

אני אמרתי וחוזר ואומר , שמגבר משולב ממיר בן 10 שנים לא יכול יותר טוב ממגבר חדש ועכשווי של אותו היצרן.
בדיוק כמו שאוטו בן 10 שנים לא יכול להיות יותר טוב מרכב חדש של אותו היצרן מאותו הדגם .

אני לא מאמין שיצרנים הולכים אחורה ומייצרים ממיר / מגבר . וכו , מודל 2009 שיותר איכותיים ממכשיר מודל 2019.
יתרה מזאת , מאד יכול להיות שמכשיר בן 7-10 שנים עבר תיקון וגם בלאי מואץ במיוחד (מה שיתרום לאפשרות תקלות בעתיד ) כאשר מדובר במכשיר אודיופילי שעבד פי 10 שעות ,טסטים, וידיים ,ממכשיר של אחד שיש לו רסיבר שנידלק לאיזה פעמיים בשבוע לשעתיים שלוש.

כמובן, שלכל דבר בחיים יש מחיר וסיכון , ומגבר יד שנייה ובמיוחד זה שמשולב בו ממיר לא מעודכן , מתומכר בהתאם למצבו. ולמי שאין תקציב לרכוש מכשיר חדש , שינסה לפחות למצוא מכשיר בן 1-3 שנים.

בקניית מכשיר יד שנייה , לדעתי הדבר החשוב ביותר הוא לבדוק את ההסטוריה שלו ואם עבר תיקון פרללי או לא , שכן תיקון שלא עיי היבואן עם חלקי חילוף מקוריים משנים את הסאונד של המכשיר , ואז זה כבר לא אותו המכשיר.
ולכן , אם אי אפשר לבדוק את ההסטוריה מתוקף ריבוי ידיים או כל דבר אחר , מה שצריך לעשות לפני הכל זה לבדוק
האם המכשיר עבר תיקון , ואם כן , האם תיקון בוצע עם חלפים מקוריים,ואת זה אפשר לבדוק בביקור של כמה דקות אצל הטכנאי של היבואן או כל טכנאי אחר , שיפתח את המכשיר ויבדוק שלא בוצעו בו מודופיקציות / שידרוגים / הלחמות או תיקונים , ואם כן בוצעו ,לבדוק שבוצעו תיקונים מקצועיים עם חלפים מקוריים.

מכשירים שעברו תיקונים מקומיים לא מקצועיים וזולים או שיפורים ומעקפים מסויימים ב99% מהמקרים משנים את הסאונד של המכשיר
והבעייה החמורה פה נעוצה בכך שהרוכש החדש אינו מודע לכך , קונה את המכשיר על עיוור כי זו מציאה , ויוצא אח״כ שהוא אינו מרוצה מהתוצאה , ומוכר את המכשיר למישהו אחר , וככה הולך לטמיון מוניטין של מכשיר שעל פניו כאשר הוא תקין ומקורי נשמע מדהים , אולם כל אלא שרכשו אותו מתוקן ולא נשמע במיטבו , לא יודעים זאת , ויוצא מצב שהם פשוט מלכלכים עליו ועל החברה.

אז אין פסול בכלל בקניית מכשיר יד שנייה , אדרבא , במקרים רבים אפשר למצוא מכשיר צעיר שלא עבר שום תיקון במחיר מצויין . ומי שבכל זאת נדלק על מכשיר ישן בזול, פשוט שיבדוק אותו , זה הכל.

לעניין המחיר : יש לא מעט מצבים שמכשיר יד שנייה בן 10 שנים עלה בזמנו 5,000$ ונמכר ב 7,000 שח , אז הגיוני שיחשוב כל אחד שלא יכול להיות שמכשיר חדש שעולה 2,500$ הוא יותר טוב , ופה הטעות כי יש לא מעט מצבים שההפך הוא הנכון , אולם נוח לאנשים לומר שיש להם מכשיר של 5,000$ על הסטנד ...והם אפילו לא מעלים בדעתם לבדוק את החדש הזול יותר.

ועוד דבר , כאשר רוכשים מכשיר יד שנייה , צריך לבדוק שיש לו יבואן בארץ ושירות , ואם אין לו , אז צריך לקחת את זה בחשבון במחיר הקנייה , וכמובן לקחת בחשבון שבמקרה של בעייה , להשיג סכמה חשמלית ושירות , יהיה קצת יותר מסורבל וארוך.

אמיר ארמה

נערך לאחרונה ב:

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
היום יצרנים חושבים רק איך לייצר בסין עם רכיבים פשוטים, לפנפן ביקורות טובות ואז לנפח מחיר
תכלס, אין הרבה חדש תחת השמש בתחום ההגברה

אני מבין רק שזה טוב לביזנס למכור חדש ולפזר מיטוסים

ממירים כמובן זה משהו אחר, אבל זה לא הנושא.

Ls77

אוהב את התחום
מעורבות
78
נקודות
28
ראיתי באתר של אבי יפה NAIM SUPERNAIT 2 די צעיר וקרוב מאד לתקציב שלך.מגבר פנטסטי

נכנסתי לאתר ולצערי לא מצאתי אלא חדש
במחיר שלא עומד בתקציב שלי. (כ 16k)

תודה על התגובות חברים.
מעריך מאוד את אמיר ארמה שהגיב, למרות
שלא היתה לי כוונה לרמוז אפילו בצחוק
על אותו עוסק בתחום שדברתי איתו.

למדתי שאין ״נכון״ ״וצודק ״ בתחום המורכב
הזה. כל דעה שלכם , בין אם מסכימים איתה פה
החברים או שלאו - תעזור לי להגיע לתוצאה
טובה יותר בסופו של דבר.

קבלתי החלטה לתמוך בדברים של אמיר ולחפש
מגבר בין 1-3 שנים ומקווה שאמצא משהו במצב
מצוין שלא עבר תיקון או שימוש שלא סביר .

כרגע יש לי את ה Rega elicit -r במצב מצוין
מטרייד באחת החנויות המכובדות .
הוא גם מאוד מתאים לי תקציבית וישאיר לי
אוויר לשדרוג כבלי רמקולים או נגן רשת נחמד.

יש בנוסף ניים XS2 - גם מטרייד בחנות מכובדת.
אפילו הארקאם שנסקר כאן לאחרונה מעניין אותי.

אלה הם המועמדים כרגע - אשמח אם למישהו פה
היה את אחד מהשניים הראשונים ויכול להביע דעתו.

נ.ב - הסופר נייט מאוד מעניין אותי אם בנמצא
בלוחות .

תודה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ובכלל, לא הייתי קונה מגבר שהוא יותר זקן מכמה שנים בודדות. קרה לא פעם ולא פעמיים שהשוויתי מגבר חדש למגבר ישן שעלה כפול והחדש נשמע טוב יותר.

קדימון: שלום מתנוש איזה יופי לנו "אין שום מחלוקת בין עמי לתמי רק חוסר הבנה קטנה" ;)

Ls77, קבל את הגישה הטכנוקרטית האודיופילית שכנראה תבלבל אותך יותר כי היא באה בניגוד לכל שיאמר כאן ע"י החברים.- הטכנולוגיה של המגברים לא השתנתה ב 30-40 שנה אחרונות וכנראה גם לא תשתנה בכל הנושאים המרכזיים של תכנון המגבר.

אני מתעמק רבות בבדיקות שעושה הירחון Sterophile זה עשרות שנים בכל הציודים, ואנו עוסקים במגברים כרגע ומבחינת נתונים טכניים לא השתנה כלום ב- 30 שנה האחרונות!!!

עכשיו כולם יקפצו עלי שמדידות ונתונים טכניים לא אומרים כלום על איך שהעניינים נשמעים....שיגידו.

ולעצם העניין, אם המגבר איכותי, דגש איכותי, הוא יכול להחזיק עשרות שנים והוא יהיה מצויין כמו "בימיו העלומים" וגם כמו כל מגבר מהשנים האחרונות. לי אישית יש מגברים בני 40 שנה שמעולם לא עברו שום תיקון וגם מגבר "נחשב" יחסית ARAGON 4004 Mk2 בן 25 שנה שמועלם לא שיהק וכמובן שהוא נשמע מצויין.

נערך לאחרונה ב:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
רוברט.
: -)

עכשיו כולם יקפצו עלי שמדידות ונתונים טכניים לא אומרים כלום על איך שהעניינים נשמעים....שיגידו.
מה זא ?!
נכון שאני ממש לא בקיא, אבל כשאתה אומר אין שינוי, אתה מתכוון לחלקים ממנו מורכב מגבר.
כגון קבלים, חוטים, מעגלים וקלעווי.
אבל אין שיפור באיכות החלקים במשך עשרות שנים?
או בתיכנון המעגלים?
(דוגמה. אין קבלים יותר איכותיים במשך השנים?)
מה עם בלאי החלקים, לא קיים במשך השנים?

כל מנוע של אוטו בנוי מצילנדר, בוכנה, גל זיזים וכו.
אז אין הבדל בין מנוע של לואי דה פינס (רנו 4 כמדומני), לרנו מגאן 2019?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אבל אין שיפור בתיכנון המעגלים?

במגברי Class AB ו Class A אין כפי שכתבתי ואני מצטט מעצמי "אין שום שנוי בתכנון המגבר בכל הנושאים המרכזיים של תכנון המגבר"

ClassD זה סיפור אחר, הוא התפתח ב 1,000 % בשנים האחרונות.

( אין קבלים יותר איכותיים במשך השנים?)

מבחינת איכות החלקים כנראה שב 95% מהמקרים יש "שיפור לרעה"

אתה לוקח רדיו טרנזיסטור מסריח מלפני 50 שנה מחבר לו בטריות והוא עובד כמו חדש חוץ מ"קרחצים" כשאתה משחק בווליום.

נערך לאחרונה ב:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אז לפי דבריך, אין שינוי במעגלים, בתכנון ובחלקים
אם ניקח 20 מגברים שונים קלאס AB (אותה שנת יצור), לא יהא הבדל בסאונד!
לצורך הדיון, כולם 100W

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אז לפי דבריך, אין שינוי במעגלים, בתכנון ובחלקים
אם ניקח 20 מגברים שונים קלאס AB (אותה שנת יצור), לא יהא הבדל בסאונד!
לצורך הדיון, כולם 100W

בוודאי- שום הבדל בסאונד !!! .....אם לכולם תכנון נכון, כלומר עיוותים פחות מ 0.05 % מ 20 עד 20,000 הרץ , יחס אות לרעש טוב מ100 dB , דמפינג פקטור גדול מ-100 זהה בכל תחום השמע ,כולם מכפילי הספק כלומר יש להם "ספק בריון " וכולם טרנזיסטוריים....ולא משנה טכנולוגיית הטרנזיסטורים .....FET , Bipolar ....או בטכנולוגיית אאמו.

חפש בגוגל את המבחן שמציע מנכ"ל Harbeth למי שמסוגל לשמוע הבדלים בין מגברים על הרמקולים שלו- זה לא רק אני זה גם הוא.

נערך לאחרונה ב:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אם כך, כשרכשת את המגברים שלך ....
ביררת על כל המגברים הקיימים בשוק (לפחות רובם), בעלי הנתונים שרשמת
וכמובן הקפדת לרכוש את הכי זולים שהיו קיימים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
פגעת בול !!!! רכשתי לפני 25 שנה מגבר בשם Aragon 4004 mk2 בלי לשמוע אותו כלל ועל סמך תוצאות מדידה ב- Stereophile.... כעקרון הוא "רתכת" ברוטלית עם נתונים של מגבר מכפר שוויצרי ציורי.....כינו אותו Krell לעניים......עלה כ-2,000 דולר בחו"ל אז כשהמיסים בארץ היו כ-150%.

כל דולר במגבר מושקע בברזל, נחושת, אלומניום וחלקים אלקטרוניים איכותיים- אין לו ולו טיפה של בולשיט אודיופילי.

כמובן שעד היום הוא לא צייץ והתקלקל ולו פעם אחת.

נערך לאחרונה ב:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
במילים אחרות, אתה מעולם לא שמעת סאונד.
הנתונים קובעים לך מה אתה "שומע".
זכותך.
: -)

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
הסופרנייט2 היה לפני מספר ימים באתרכנראה נמכר.אם תפנה לאילן תמיר הוא ימצא לך.גם ה-rega וה-xs2 מגברים טובים.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור