קולנוע ביתי

לתת לרמקולים חיים חדשים

הנושא בפורום 'לוח מכירה וקניה - ציוד פרטי' פורסם ע"י chorussp, ‏16/2/14.

1. chorussp

chorussp חבר אתר

לייקים:
    0
    יש לכם רמקולים של חברות טובות ובכל זאת אתם רוצים להחליף אותם וכביכול לעלות רמה - אל תמהרו - יש דרך אחרת - לשדרג את הקרוסובר של הרמקול בקבלים, סלילים ונגדים של החברות הטובות בעולם - Mundorf, Jensen, Mills, כמו כן להחליף גם חווט וטרמינלים - ותקבלו רמקול עם ביצעים שלא חלמתם - נושם, צלול, מדויק - בקיצור חי.
    אני זמין בנייד 050-2035105
    יבגני

2. Adifigen

Adifigen אוהב את התחום

לייקים:
    12
  3. matanoosh

matanoosh חבר משקיען

לייקים:
    645
    לך על זה, גבר! יש מכבי, יש חברים!

4. yehudaa

yehudaa אוהב את התחום

לייקים:
    35
    למה להתעסק עם רמקולים יקרים ואחר כך למצוא קשיים במכירתם
    אנשים אוהבים מוצרים אורגינלים שלר נגעו בהם .

5. chorussp

chorussp חבר אתר

לייקים:
    0
    מחלה של אודיאופילים - כל הזמן לקנות משהו חדש בלי לחשוב על אפשרות אחרת. מוצרים אוריגינלים לרוב בנויים מרכיבים בסיסיים - עם יש ברשותך רמקול יחסית יקר של Proac, Sonus Faber ודומים להם, תהיה בטוח - אתא לא שומע אפילו 50% מיכולת של הרמקול בגלל הרכיבים, שלא תואמים את האיכות הדרייברים. קבלים, סלילים, נגדים, חווט וטרמינלים - כל אלה מכשולים בזרימה של סיגנל ואם אתא לא מבין את חשיבות של הדברים - תמשיך בדרך לבזבז אלפי שקלים בהחלפות.

6. jabareen

jabareen חבר משקיען

לייקים:
    196
    אני לא חושב שזה נכון, ברמקולים פשוטים אין מה לתקן, עדיף לא לגעת כדי לא לחשוף בעיות אחרות.
    לגבי מוצרים יקרים מאד, אני לא חושב כשאתה משלם על רמקולים סביבות 50K דולר ויכניסו לך קבל ב 1 דולר, למרות שהיצרן רוצה לחסוך אבל לא עד כדי כך.
    מזכיר לי מי שרוצה לקנות מחשב הכי טוב, הלך לקנות הרכיבים הכי טובים שיש והרכיב אותם ובסוף הופתע מהתוצאה כאשר ניסה מחשב מותג כמו IBM שהרכיבים בו טובים אבל הכי טובים, והתוצאה הייתה מועדפת למחשב מותג. מסיבה פשוטה שהיא בעת התכנון ישנה בדיקת התאמה וביצועים של כל הרכיבים ביחד, והחוכמה לקבל מקסימום ביצועים במחיר הגיוני.

דוגמא מתחום האודיו, מישהו יש לו מגבר איכות פתח אותו וראה כבל ארוך ופשוט, ניסה להחליף אותו בכבל יותר קצר ובאיכותי והופתע התוצאה הסופית הייתה זבל.

שיהיה בהצלחה

7. katzofe

katzofe חבר משקיען

לייקים:
    72
    אתה טועה לחלוטין ולבטח לא מדבר מניסיון , ראיתי בעצמי רכיבי הקרוס ב Electa Amator 2 ,
    שהינם פשוטים מאד.החלפתם שידרגה פלאים את הרמקול כולל החלפת החיווט הירוד שמחובר לטרמינל באמצעות... נעלי כבל ר"ל.

8. daz

daz חבר משקיען

לייקים:
    121
    שידרוג רכיבים ברמקולים
    זה דבר נפוץ בחול ומומלץ למי שמבין
    במיוחד החלפת קבלי פילם
    אני ככל הנראה בקרוב אחליף בקרוס אובר של הרמקולים שלי בחדר שינה את הקבלים הביפולרים ב DALI IKON 6
    לקבלים 5.6UF של
    MUNDORF SUPRIME

קבלים מדהימים השתמשתי בהם בכל פרויקט DIY שלי על נגנים שבניתי

נערך לאחרונה ב: ‏17/2/14
  9. שניצל

שניצל חבר משקיען

לייקים:
    180
    תגיד? אצלי בקרוס של המיד הכל auricap ,חלק מהחברים לצרה בעולם החליפו ל v caps ,והוסיפו גם קבלים קטנטנים כמגשרים מעל הגדולים , האם יש טעם בכלל להתעייף ,מה עוד שמהניסיון שלי האוריקפים לא צריכים שום תוספת מגמפרת ,רק מה קצת נקיים מידי בצליל יחסית לנדנוד במונדוררף ודומיהם ,האמת ,אני פוחד שיברח לי הצליל אפילו הקבלים יותר טובים ,חוץ מזה אין סבלנות לברייק.

10. daz

daz חבר משקיען

לייקים:
    121
    הקבלים הכי טובים לDIY זה מונדורף סופרים קבלים מדהימים וגם הסדרות הרגילות לא מחירים בשמיים
    ואם אתה מוכן להשקיע יש את המונדורף סופרים סילוור אנד גולד .קבל כזה יכול להגיע לסכומיםשל 1000 שח לקבל

11. FOXY

FOXY אוהב את התחום

לייקים:
    6
    נערך לאחרונה ב: ‏17/2/14
  12. daz

daz חבר משקיען

לייקים:
    121
  13. TakeOne

TakeOne חבר משקיען

לייקים:
    496
    השאלה היא אם אתה יודע מה אתה מקבל בסוף התהליך.......ואם אחרי ההחלפות והשיפורים תקבל רמקול שאתה פשוט לא אוהב את הצליל שלו? זה הרי רמקול אחר, לא מה שקנית. אז מה, מפרקים ומחזירים?

14. daz

daz חבר משקיען

לייקים:
    121
    דבר ראשון שמחליפים קבלים
    יש לקחת בחשבון הרצה ארוכה מאוד זה יכול להגיע עד ל כ 500 שעות עבודה
    מניסיון :) 100 שעות זה מינימום כדי לקבל אינדיקציה לפחות או יותר איך הקבל משפיע .
    בשעות הראשונות זה משתנה משמעותית

15. dupo

dupo חבר משקיען

לייקים:
    15
    מציע להיזהר כמו מאש, על פניו זה נכון, ברוב המקרים ניתן לשדרג את הרכיבים לאיכותיים יותר, אבל הרכיב לא נמדד כרכיב בפנים עצמו, הרי הוא משמש חוליה כזאת או אחרת במכלול, לכן ההתאמה בין החלקים חשובה, מושפעת ומשפיעה, ישנה אפשרות (כבר נתקלתי בכזאת) שרכיב פשוט וזול ישמע טוב בהרבה מתחליף חדש ומדופלם בהרבה, במעגל ותכנון מסוים..

16. chorussp

chorussp חבר אתר

לייקים:
    0
    כשהתחלתי להתעסק ברמקולים לפני 30 שנה, חשבתי בדיוק ככה: המהנדסים, שעובדים במפעלי רמקולים יודעים הכל ולא תועים - מסתבר שלא הכל ורוד, יש תעויות חמורות בתכנון קרוסים, ניסיון מתופש לחסוך בעלויות. עבדתי בסין מספר שנים בחברות יצרני רמקולים של רמה בינונית והרמקולים, שהסינים עשו העתק מהם - B&W, Tannoy, Mission ורבים אחרים. הגישה של יצרנים הגדולים, שקיימים עשרות שנים, בא משנות השישים והשבעים כאשר היו להם כלים לבנות דרייברים פנטסטיים אבל הרכיבים הפסיבים היו באיכות נמוכה מאוד. מסורת עקומה לגמריי.

17. chorussp

chorussp חבר אתר

לייקים:
    0
    לא מציע לאודיופילים להתעסק בשדרוג ללא נסיון. אני נותן את השירות הזה עשרות שנים. יש מעגלים, שאין להם השפעה ישירה על הסאונד ואתא כניראה נתקלת בכזה. חוץ מרצון צריך גם ידע ונסיון.

18. chorussp

chorussp חבר אתר

לייקים:
    0
    לגבי קבלים - יש תורה שלמה ששמה - הנדסת חומרים - אין וודו-שמודו, יש איכות חומר מוליך, איכות חומר מבודד, נסיון היצרן בבחירת מתיחות התואמת את התכונות של המרכיבים, צורה ופיניש חיצוני ועוד דברים קטנים בדרך. סלילים בערך אותו דבר

19. arye.gur

arye.gur חבר משקיען

לייקים:
    496
    אני חושב שכל יצרן שמכבד את עצמו שם רכיבים זולים במקומות בהם הוא מאמין שההשפעה של רכיבים יקרים יותר לא תורגש. אתה קונה רמקול ב 20,000 ש"ח והיצרן יחסוך בעלויות קבל או סליל בקרוסאובר?

מה שאני יכול להעיד מניסיוני ועברתי לא מעט בנושא הזה - כל החלפת רכיב משנה את הצליל. אם אתה אוהב את מה שקנית - כדאי לא לגעת בכלום. אם אתה לא אוהב את מה שיש לך - לדעתי המשחקים ברכיבים ישפרו דבר אחד ויהרסו דבר אחר והתוצאה הסופית איננה שדרוג של מה שקנית אלא מוצר אחר לחלוטין.

אריה

20. chorussp

chorussp חבר אתר

לייקים:
    0
    קניית רמקול ב 20000 שקל לא נותנת לך ינדיקציה על הרמקול עצמו חוץ מגימור יפה ושם טוב של היצרן. היצרן עצמו השקיע ברמקול במקרה הטוב אולי 2000 שקל - שער המחיר הוא עלויות פירסום, רווחים של דילרים, חנויות וכ....
    don't be so naive

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!