כבלים למה לא לקנות כבלים יד שניה ??

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
שלום,

אני יודע שפוסט הזה אני עשוי (ולא בחלילה בכוונה) להרגיז מספר סוחרים הגונים ומקורבים.
יש כאלו שיגידו שבגלל אנשים כמוך (כמוני) תחום האודיו לא מתפתח בארץ....
אבל כשאני רואה איזה היצע יד שניה של כבלים יש בחול ובאיזה מחירים אני חייב לדעת
אם באמת יש סיבה שלא לקנות יד שניה ממקור אמין (ואין לי ספק שהוא כזה ולא יהיו זיופים).
קחו למשל אתר כמו http://www.usedcable.com/ ובוודאי שיש רבים נוספים
שאפשר למצוא שם כמעט הכל מכל והמחירים הם לפני הנחה (מדורגת).
אז נכון, יש דמי משלוח ומע"מ אבל עדיין ההפרש עצום.(ותמיד לזכור שמדובר בכבל יד שניה).

אז האם יש סיבה?
האם כבל אינטרקונקט/חשמל/רמקול מאבד מאיכותו עם הזמן?

מה דעתכם?:מה??????????:

איתי

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
למה לא? בהחלט לקנות יד שנייה.
בהכל.
זה עוזר להזיז סחורה אצל אנשים פרטיים וחוזר חלילה.
לא לפחד מיד שנייה!

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
כבלים עדיף לרכוש יד שנייה – כל עוד ניתן לנסות אותם טרם הקנייה.

הטכנאי קרמר

חבר משקיען
מעורבות
12
נקודות
18
אני לא קונה יד שנייה . מפחד ממוקש . בבת מיצוה של ביתי . הDJ פיתאום המגבר הפסיק ליפעול . ובמנורה הראתה חום מיותר . והעוצמה לא הייתה חזקה . מיד ניגשתי אלו שאלתי את בעל האולם יש לך מאוור . נתן לי הפעלנו אותו נתן רוח לכיוון חורי האויורו מיד המגבר התחיל ליפעול . הDJ חבר שלי . אחרי כמה ימים שאלתי אותו מה עשיתה עם המגבר
ענה מיד מכרתי אותו . שלא יהיו לי פשלות בהופעות הבאות . זה לא אומר שחלילה כולם כאלה . אני אוהב חדש להריחה את רייח הניילונים . שהמכשיר יהייה בתול

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אני לא קונה יד שנייה . מפחד ממוקש . בבת מיצוה של ביתי . הDJ פיתאום המגבר הפסיק ליפעול . ובמנורה הראתה חום מיותר . והעוצמה לא הייתה חזקה . מיד ניגשתי אלו שאלתי את בעל האולם יש לך מאוור . נתן לי הפעלנו אותו נתן רוח לכיוון חורי האויורו מיד המגבר התחיל ליפעול . הDJ חבר שלי . אחרי כמה ימים שאלתי אותו מה עשיתה עם המגבר
ענה מיד מכרתי אותו . שלא יהיו לי פשלות בהופעות הבאות . זה לא אומר שחלילה כולם כאלה . אני אוהב חדש להריחה את רייח הניילונים . שהמכשיר יהייה בתול

גם אני מעדיף להיות צעיר, בריא ועשיר...(lol)

דווקא כבלים הם מסוג פריטי הציוד שצריך לחשוש פחות מקניה מיד 2 .
אם אתה רואה מישהו רציני, שיש לו מערכת מושקעת ורואים שהוא שומר על הציוד שלו, אני לא רואה מקום להיסטריה.

ארז

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
דווקא בכבלים, שלא כמו רוב המוצרים האחרים, אני חושש שיש סיבה להימנע מיד שנייה, והסיבה הפשוטה היא חמצון.
כל כבל מתחמצן, ובשלב כזה או אחר, זה פוגע בצורה ממשית ביכולות שלו.
אין צורך, כמובן, להגזים - אם אתם מוצאים יד שנייה בני שנה או שנתיים במחיר מצוין, אל תחשבו פעמיים.
אבל אם מדובר בכבל בן, נאמר, 10 שנים - אני לא מציע לקנות.
דבר חשוב נוסף, אל תקנו כבלים עם קצוות פרומים או קרועים - כבל כזה חשוף במידה רבה יותר להתחמצנות.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113

איזה פריט בן עשר שנים אתה כן ממליץ לקנות?
טרנספורט/נגן ? - תתכונן להחלפת העינית, שלא לדבר על DAC מיושן
רמקול ? - אולי, תלוי איך נשמר והאם עבד מספיק שעות (שאם לא כן אז יש מצב להתיבשות של הממברנה וחלקי גומי אחרים).
מגבר ? - לדעתי אכן כדאי בסטראו, הרבה פחות רלוונטי בק"ב.
פטיפון ? - אין לי מושג. לא מבין בפטיפונים בכלל.

ארז

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
דווקא בכבלים, שלא כמו רוב המוצרים האחרים, אני חושש שיש סיבה להימנע מיד שנייה, והסיבה הפשוטה היא חמצון.
כל כבל מתחמצן, ובשלב כזה או אחר, זה פוגע בצורה ממשית ביכולות שלו.
אין צורך, כמובן, להגזים - אם אתם מוצאים יד שנייה בני שנה או שנתיים במחיר מצוין, אל תחשבו פעמיים.
דבר חשוב נוסף, אל תקנו כבלים עם קצוות פרומים או קרועים - כבל כזה חשוף במידה רבה יותר להתחמצנות.

שמעון

קצת תלחץ נחושת מחומצנת והיא כמו חדשה, אפילו כבל עם קורוזיה קשה, לחיצה עמוקה תעשה פלאים.
כמו כן כל המתכות (אלומיניום לעומת נחושת סובל מחמצון מהיר ושם אותה השיטה)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור