להיט בראש ב-VOD והגזענות הזועקת!!!

מצב
הנושא נעול.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ליואב קוטנר השפעה גדולה מאוד עם עולם המוזיקה בארץ אבל אני לא מדבר על השנים
האחרונות
לא יודע מה ולמה גרם לו לעבור לערוץ 24 ולמה הוא נשאר שם ולא על התקופה הזו אני מדבר

ובקשר לנושא הראשי והקצת מוזר לדעתי של הדיון:
אני לא סובל מוזיקה מזרחית, אני מקבל פריחה אם אני נאלץ לשמוע את זה.
כאשר אני שומע רדיו (וזה קורה הרבה שעות ביום) אני רוצה לדעת שאני מוגן מסגנון זה ובגלל זה למשל אני לא שומע רשת ג בכלל כי שם המזרחי משולב באופן קבוע.
לדעתי ההפרדה בין הסגנונות היא חובה (לפחות שעות שידור שונות).

ירון

הסיבה שהוא "עזב" את ערוץ 24 הייתה בגלל שהאמנים המזרחיים החרימו את הערוץ ורובם לא אישרו את השמעתם. כשהוא "עזב" הם החלו לשתף פעולה עם הערוץ והנה - הוא פורח.

אין מוסיקה שאני לא סובל, אני אוהב כל דבר שהוא טוב. אני מקבל פריחה ממוסיקה לא טובה ולא משנה באיזה ז'אנר.

nitayn

חבר משקיען
מעורבות
8
נקודות
38
נמאס כבר מהבכיינות הזו. {שישאירו לנו מקום אחד נקי ללא סילסולים :rolleyes:}

אני משער שאתה בטח גם מתגאה
בזה שיש לך חברים מזרחיים

הגזענות בארץ בתחום המוזיקה חיה ובועטת
לצערי הרב

:מה??????????::(:מה??????????:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
כל חברי הם מזרחיים {רובם} וגם אני

אני משער שאתה בטח גם מתגאה
בזה שיש לך חברים מזרחיים

הגזענות בארץ בתחום המוזיקה חיה ובועטת
לצערי הרב

:מה??????????::(:מה??????????:

אז מה הקשר בדיוק בין לאהוב מוזיקה מסוימת, לבין גזענות? באמת שאין לי מושג.
ואל תהיה עצוב,תשאיר לי להחליט לבד מה מתאים לי לשמוע,ומה לא.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
השנה 2017- הגלגל התהפך.
יחיד סטטיק ובנאל. אחלה מוסיקה בעולם.מוצרט מקנא.:מאזין:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
העלייה ממרוקו בתחילת שנות ה 50.

מוסיקה מזרחית בפריים טיים ברדיו התחילו להשמיע רק באמצע שנות ה 90.

בכלל התפיסה של "כור ההיתוך" הייתה שצריך "למחוק" תרבויות שונות ולהפוך את כולם ל"שטנץ" של צבר.

הגישה הזו הייתה כמובן פסולה לחלוטין והופסקה.

אריה

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
נושא טעון שבקלילות יסטה למקומות שהפורום הזה לא מאפשר דיון בהם - ובצדק.

כמה הערות שלי בעניין:

ישראל 2017 איננה מדינה גזענית,היא כן מדינה שבה יש ריבוד חברתי שאיננו שווה הזדמנויות ואי השיוויון ניזון עמוקות מפערים חברתיים בין יוצאי המזרח למערב. יש לזה הרבה מאוד הסברים ומחקרים אקדמאיים שמסברים או חוקרים את הפערים על רקע עדתי - ודגש על עדתי. לגזענות בישראל 2017 ישנה משמעות אחרת שאיננה קשורה לפוסט הזה ונעזוב אותה.

קורפוס המוזיקה הישראלי (ואללה יש דבר כזה) בהחלט כולל בתוכו מוזיקה שכונתה פה "מזרחית" יש הרבה שמות של מבצעים - ומאחר ונמר,וכמה אחרים,הזכירו פה אדלג עליהם לא מבלי להזכיר:הסוגה הזו היא בהחלט חלק מקורפוס המוזיקה הישראלית

מוזיקה השואפת את מקורותיה מקורפוס הנגינה של האגן המזרחי של הים התיכון,גם היא חיה ובועטת במקומותינו ושכיחה מאוד בקרב יוצרים בתחום האינדי,שם -לפחות אני - נחשפתי לכמות גדולה מאוד של מוזיקה מהקורפוס המוסיקלי של אגן המזרחי של הים התיכון וחלקה הגדול מושר בשפת המקור - קרי:ערבית.

אחד מאבני הבניין של קורפוס המוזיקה הישראלית זו ברכה צפירה. אף על פי שהיא איננה איתנו כבר כמה וכמה עשורים,ואף על פי שספק עם רבים הקוראים פה ששמעו עליה או יודעים בכלל מי היא,עדיין: ברכה צפירה היא מאבני היסוד של קורפוס המוזיקה הישראלית והשפעתה עליה היא ענקית ועצומה.

...וכן גם בעשור השני של המאה ה-21 המוזיקה של צפירה חיה ובועטת,הינה שתי דוגמאות:

בלינק שיצורף אלבום אינדי (חופשי להורדה ולשימוש) ובו חידוש מודרני ליצירות פרי עיטה של צפירה. העיבוד נעשה לאחר מחקר,אקדמי,של יצירותיה וכולל בתוכו לא מעט קטעים (קטעי המעבר בין השירים) בקולה של צפירה עצמה,שנלקח מהקלטות שלה שנשמרות בארכיונים שונים - כולל זה של קול ישראל מירושלים זכר צדיק לברכה.

בשביעי ליוני 2017 נוגנה יצירה של ברכה צפירה שהיא עצמה חיברה,ומבוססת של מזמור תהילים,והולחנה על ידי פאול בן חיים. הביצוע היה במסגרת פסטיבל ישראל. אלא שהביצוע הזה לא הוקלט ולא שודר בשל קבורת החמור שנערכה לקול ישראל מירושלים - זכר צדיק לברכה....

במקור התכוונתי לכתוב פה משהו על מישהו ממשלת ישראל שאמר משהו בפתח של אותו פסטיבל ישראל אבל די ברמיזא לחכימא בעניין הזה וכל מה שאוסיף יהיה מחוץ לסקופ של הפורום הזה-ובפועל אסור על פי כלליו,אך,כאמור,די ברמיזא לכחימא

לינק לאלבום ובו עיבוד ליצירות פרי עיטה של ברכה צפירה - תהנו!!!!!.

מנחם.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ישראל 2017 איננה מדינה גזענית - זה משפט שלקוח ממחקרים?

אם כן, מחקרים לא טובים.

אריה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
תחנה זה לא מייצג שום דבר, פרט לטעם של העורך.
זה לא פדגוגי, משרד החינוך.
ואם הוא אשכנזי ומעדיף בלי סלסולים, אז אתה כועס עליו?
מה הקטע?
כל אחד וסגנונו, למה תחנה "אשכנזית" צריכה להשמיע סילסולים?
כדי לרצות מישהו?
אוי ואבוי אם גלגלצ יתחילו להשמיע מוזיקה קלאסית בבוקר.
ישר אני עף משם.

גלגל"צ תחנה רדיו צבאית. והיא לא מתנהלת כתחנה צבאית.
היא אמורה לשדר מוסיקה לפי רצון החיילים.
מה עוד... שלמוסיקה המזרחית.. הים תיכונית. יש ביקוש אדיר בקרב ציבורים רבים בעם.
חבל... שנותנים לתחנה להתנהל בצורה מכוערת כפי שהיא מתנהלת..
לדעתי.. יש צורך לסגור את גלגל"צ.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
נולדתי בשנתה הראשונה של המדינה.
״זמר מזרחי״ היו עבורי שושנה דמארי,פילפל אל מסרי,ג׳ו עמר.
כמובן שברכה צפירה,ואפילו אסתר עופרים,ששרה בח׳ת ועין דגושים.
זוכר ששמענו ברדיו אין ספור פעמים צלילים מזרחיים שמאוד נעמו לאוזניי.
אחר כך באו בועז שרעבי,זוהר ארגוב,עפרה חזה,ועוד רבים אחרים.
מה שקרה בעשורים האחרונים הקשר בין מוזיקה מזרחית למה שאנו מכנים כך מקרי בהחלט.
המילים והמנגינה הפכו לדומים מאוד,ככל שתרבה בסילסולים הרי זה משובח.
כמזרחי גאה אני מנסה להתחבר למה שמשמיעים,אך לא מצליח.
האם הייתה גיזענות בתחנות השונות ?
זה התפתח בעיקר בגלי צה״ל שבה הילדים שהחליטו מה לשדר היו נעולים על כיוון מסויים.
שברבות השנים יצר ניכור ע״י רוב המאזינים ולאו דווקא ה״מזרחיים״ שביניהם.
היום ישנה הרגשה של אפלייה הפוכה,איך אמרה שרת התרבות והספורט:
״אנחנו 30% ואנחנו נקבע״ כדברי הגשש אנחנו ניקבע מי יהיה מאמן,מי תהיה הקבוצה,ומי יהיה השופט ;)

נערך לאחרונה ב:

ALMA

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
לצערי הרב, אני לא מצליח להתחבר למוסיקה הים תיכונית העכשווית שמשמיעים בחתונות
שפנתה ברובה לצד המסחרי יותר.
אבל עדיין ישנם זמרים נפלאים בז'אנר הזה כמו: סגיב כהן, שי צברי, ודודו טסה
שימשיכו את דרכם של דקלון בועז שרעבי וזוהר ארגוב

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
לצערי הרב, אני לא מצליח להתחבר למוסיקה הים תיכונית העכשווית שמשמיעים בחתונות
שפנתה ברובה לצד המסחרי יותר.
אבל עדיין ישנם זמרים נפלאים בז'אנר הזה כמו: סגיב כהן, שי צברי, ודודו טסה
שימשיכו את דרכם של דקלון בועז שרעבי וזוהר ארגוב[/QUOTE
דודו טסה רחוק מהז׳אנר של״כל זה מלמעלה״.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
דודו טסה הוא היורש של הגדול מכולם, הנשר הגדול, הכהן, מלך מלכי המלכים, אהוב ליבי-
ברי סחרוף

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נולדתי בשנתה הראשונה של המדינה.
״זמר מזרחי״ היו עבורי שושנה דמארי,פילפל אל מסרי,ג׳ו עמר.
כמובן שברכה צפירה,ואפילו אסתר עופרים,ששרה בח׳ת ועין דגושים.
זוכר ששמענו ברדיו אין ספור פעמים צלילים מזרחיים שמאוד נעמו לאוזניי.
אחר כך באו בועז שרעבי,זוהר ארגוב,עפרה חזה,ועוד רבים אחרים.
מה שקרה בעשורים האחרונים הקשר בין מוזיקה מזרחית למה שאנו מכנים כך מקרי בהחלט.
המילים והמנגינה הפכו לדומים מאוד,ככל שתרבה בסילסולים הרי זה משובח.
כמזרחי גאה אני מנסה להתחבר למה שמשמיעים,אך לא מצליח.
האם הייתה גיזענות בתחנות השונות ?
זה התפתח בעיקר בגלי צה״ל שבה הילדים שהחליטו מה לשדר היו נעולים על כיוון מסויים.
שברבות השנים יצר ניכור ע״י רוב המאזינים ולאו דווקא ה״מזרחיים״ שביניהם.
היום ישנה הרגשה של אפלייה הפוכה,איך אמרה שרת התרבות והספורט:
״אנחנו 30% ואנחנו נקבע״ כדברי הגשש אנחנו ניקבע מי יהיה מאמן,מי תהיה הקבוצה,ומי יהיה השופט ;)

גלי צהל עשויה לעבור שידרוג מוסיקלי בתקופה הקרובה. אני מקווה לפחות, מקווה מאוד.
אבל משנת 2009 (כשפתחתי את השירשור) ועד היום, חל שיפור משמעותי ברדיו ובטמבלויזיה. היום למשל, לא הייתי כותב את השורות הללו.

דבר שני, וחשוב לא פחות, אין אפליה הפוכה, יש תיקון של העיוות בתרבות, במוסיקה ובטלוויזיה (לא מדבר על פוליטיקה, מדבר על תכנים). עד היום, כולל היום והיום במיוחד, ישנה תחושה של התנשאות של מליאה מסויימת כלפי אוכלוסיה אחרת. יכולים לבוא ולהגיד שזה לא נכון, אבל מי יכול להתווכח עם תחושות?

מירי רגב אמנם עושה את הדברים בצורה שהיא אינה לטעמי בכל אספקט, אבל היא עושה. היא הצליחה להגדיל תקציבים לכל הקשת התרבותית ועם זאת, כאשת ימין, החליטה לחדול לממן הצגות או מופעים שנוגדים באופן בוטה את תפיסתה הפוליטית. אם אני בעד או לא זה לא משנה. אבל זה מצב נתון.

אני חושב שהתרבות בישראל עוברת תהפוכות טובות, מועילות חברתית. פתאום אמא שלי יכולה ללכת למופע ״אחי בני תימן״ שהיום מסופסד על ידי המדינה. פתאום קיבלו תיקצוב שעד היום לא היה אפילו באופציה. את המופע מנהל בן דודי, תוך שלושה חודשים קיבל 350,000 ש״ח להקמת המופע וניהולו - כייף לא נורמלי.

אין דבר שאנו רוצים יותר מאשר רב תרבותיות. אופרה מצד אחד ושירי פולקלור של עידות המזרח השונות. הצגה ביידיש מצחיקה ומהצד השני במרוקאית. כולם צריכים לקבל מימון על מנת שנוכל להינות כל אחד על פי מה שהוא מתחבר אליו.

אמנם רגב היא גסה, לא ממש צודקת כל הזמן. אבל היא בולדוזרית רצינית, מצליחה לגייס כספים ובהחלט באה ״לשנות״. השינוי הזה אמנם צורם לחלק מהאוכלוסיה, אבל לדעתי בשנים הקרובות, זה יביא לקירוב תרבותי מאוד משמעותי. אין מה לעשות, לכל שינוי יש להתרגל.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
איזה תקציבים מירי רגב הגדילה?

אריה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אמנם רגב היא גסה, לא ממש צודקת כל הזמן. אבל היא בולדוזרית רצינית, מצליחה לגייס כספים ובהחלט באה ״לשנות״. השינוי הזה אמנם צורם לחלק מהאוכלוסיה, אבל לדעתי בשנים הקרובות, זה יביא לקירוב תרבותי מאוד משמעותי. אין מה לעשות, לכל שינוי יש להתרגל.

לא מענין אותי שהיא גסה. מענין אותי שהיא מביאה לשנוי בחלוקת התקציבים.
ונותנת במה למגזרים נרחבים בעם שנדחקו לשוליים..במשך עשרות שנים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איזה תקציבים מירי רגב הגדילה?

אריה

http://www.themarker.com/news/1.2701459
http://sports.walla.co.il/item/2920029
http://www.shaham.org.il/?CategoryID=555&ArticleID=6331
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001145791

אגב, יש קונצנזוס על זה שהיא בהחלט הגדילה את תקציב התרבות באופן חריג לעומת התקופה שלפניה.
היא שרה מצוינת לעניות דעתי. אם נשים את הסגנון בצד, ועם חלק נכבד מזה אני בהחלט מזדהה ומרגיש כאילו דבריה יוצאים מפי, היא יודעת את העבודה יותר טוב מרוב חברי הכנסת שאתה מכיר. מירי רגב יודעת לעשות את מה ששרי תרבות לשעבר לא ידעו לעשות - לגייס תקציבים ולדפוק על השולחן. היא גם יודעת לעשות עוד משהו חשוב - לדפוק על השולחן שצריך למרות שהיא דופקת עליו גם שלא צריך.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
הרגתם אותי...
קראתי היום את תחילת השרשור, ראיתי תאריך של סוף חודש מאי,
לא שמתי לב לשנה...:) לא הבנתי איך פספתי מסוף חודש מאי עד עכשיו את השרשור :)
אגב , לא זוכר את כל המגישים של להיט בראש , אבל אחד מהם היה מנחם גרניט (היום בערוץ 88 של כאן) , חבר טוב מהשרות הצבאי, בזכותו למדתי על הרבה להקות רוק בזמנו :)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
...לא שמתי לב שזה פתיל מ 2009,אבל הדברים עדיין נכונים גם ב 2017.

הבעיה היא לא מירי רגב,גלי צה"ל או תאגיד השידור אלא הרגולטור שיושב בבניני הממשלה בקריית הממשלה ירושלים עיר הקודש.

ב 1990 חוקק חוק הרשות השנייה. החוק לא רק מסדיר את שידורי החוזי (טלויזיה) של ערוצים 2 ו 10 ושל הכבלים והלווין אלא גם מסדיר את שידורי הרדיו.

נלך צעד אחד אחורה: תדרי הרדיו הן רכוש שלי ושלך ומי שמנהל אותם בשמנו זה משרד התקשורת. עד 1990 היו בישראל שתי תחנות רדיו שמשדרות בפריסה ארצית:קול ישראל (זכר צדיק לברכה) וגלי צה"ל.

לאחר שינוי החוק ניתנו זכויות שידור לתחנות רדיו אלא שהרשיון הזה הגביל את התחנות לשידור באזורים גאוגרפים של הארץ אך לא בפריסה ארצית.

למעשה: אם תרצה היום להקים תחנה בפריסה ארצית שתשדר לכל הארץ רק ג'ז או רק רוק או רק מוזיקה קלאסית או רק מוזיקה ים תיכונית - בקונסולציה של החקיקה היו זה בלתי אפשרי.

לא מדובר כאן לא התחרות ולא בשוק חופשי - אלא בהנגשה של נכסי תרבות לציבור בישראל ברמה הארצית - וזה,כאמור,בקונסטלציה התחוקתית הקיימת היום בלתי אפשרי.

במידה וישונה החוק,אם וכאשר ובכלל,אז אפשר יהיה להקים תחנות רדיו מתמחות החל מכאלה שיתמחו בהגשת מלל ושיח וכלה באלה שיתמחו בהנגשה של סוגות שונות מהקורפוס המוסיקלי לציבור הרחב ובפריסה ארצית.

למה זה לא קורה? יש לזה סיבה ואפילו טובה מאוד אבל זו סיבה שכדי לציין אותה אצטרך לטעון טיעונים שהם לא בסביבה הנוחה לשיח בפורומים פה ונמצאים מחוץ לשיח המקובל פה והמותר פה - וטוב שכך. מי שנורא רוצה לדעת מוזמן לפנות בפרטי.

למיטב ידעתי עד לשנת הכספים של 2019 אין שום כוונה לפתוח את תחום ערוצי הרדיו הארציים לתחרות או לשימוש אחר ממה שנעשה בהם היום. ולמה 2019? כי על הכוונות של הממשלה,מה לעשות,איך ומניין יבוא הכסף,לומדים מספר תקציב המדינה ובספר הזה היחוס היחידי לתחום הרדיו נוגע לתאגיד השידור בלבד.

אני כן יודע שישנה חשיבה על הפעלת רדיו סיפרתי בישראל,ויתכן שבעתיד,כאשר יקצו תדרים לרדיו ספרתי גם יקצו רישיונות לתחנות רדיו בפריסה ארצית שיתמחו בסוגה זו או אחרת.

מנחם

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
רדיו ספרתי חלף עבר מן העולם עוד לפני שהתחיל... מי צריך להקצות תדרים, יש היום מיליון תחנות באינטרנט (היתה תקופה שגם אני שידרתי) ,
כמו שהפסיקו ליצר בסלולרי רדיו FM (בזמנו התעצבנתי עד שהבנתי שלא צריך FM ...)
האינטרנט לאט לאט נכנס גם למכוניות אז עוד כמה שנים לכולם יהיה אינטרנט במכונית,
בשנת 2020 יהיה כבר פעיל הדור החמישי של הסולר כאשר המטרה העיקרית זה רכבים...
גם במכונית חדשה שרכשתי הרדיו FM על הפנים, המזל שיש אינטרנט במכונית ואילץ אותי להתרגל לשמוע ערוצי רדיו דרך האינטרנט, גם רוב בעלי הדאקים למיניהם ממזמן שומעים רדיו דרך האינטרנט...

MOAR

אוהב את התחום
מעורבות
51
נקודות
28
מה הבעיה שקוטנר לא מתחבר לזאנר?
כמה אומניי הינדי צערים ומוכשרים לא מקבלים במה בשום תחנה?
האומניים המיזרחיים הם כניראה המישתכרים הגדוליים המוזיקה אבל ממשיכם ליילל להפליה.
למה לא שומעים את ערן צור , דנה ברגר למשל מייללים שלא משמעים אותם או שלא מזמינים אותם להופעות של מוסדות?
כל הדיון הזה פטתי וקטנוני ,כל תחנה והאגנדה שלה והקהל שלה מי שלא טוב לו שיעביר לירון אילן שלא זכור לי ששמעתי אותו מנגן מוניקה סקס בתוכניות.שלו.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור