לבסוף מלחמת הקודש נגמרה, אנדרואיד על אייפון...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113

Tendigi תכננו ובנו מה שמאפשר לחסידי האייפון לטעום...
תומר

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
מעניין מה יהיה לאחר שיתרגלו לאנדרואיד?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
או...יש צדיק בסדום :אצבע מורמת.
אל תדאג הם לא יתרגלו.

תומר

Golan Ziv

אוהב את התחום
מעורבות
31
נקודות
28
היום שעברתי מאייפון ל S7 הוא אחד הימים המקוללים של חיי. באותה הזדמנות מעוניין להחליף את ה S7 Edge לאייפון S

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ה-S7 אדאג' מצוין, מה רע לך איתו?

תומר

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
השאלה לגולן?

תומר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בלי קשר לאיפון
העולם האנדרוייד מתחלק ל 2:
אלו שלא מוכנים לשמוע על שום דבר אחר פרט לסמסונג
ואלו שלא מוכנים לשמוע על סמסונג

מערכת אנדרוייד שאמורה להיות זהה בעצם שונה עבור כל יצרן וכן כל יצרן מתכנן את הטלפון שלו שונה - מה שמספק חווית משתמש ממש שונה בין מכשיר של חברה אחת לאחרת

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
לא מדוייק ,
כנאמן לסמסונג אני מוכן לשמוע על דבר אחר פרט לסמסונג, אבל רק לשמוע :)
נכון שיש סמסונג וכל השאר, אבל לגבי כל השאר אפשר לחלק את זה שוב:
כאלו שלא אוהבים את סמסונג (ואוהבים יצרן אחר) או כאלו שלא יכולים או לא רוצים לשלם הרבה...
לא ממזמן קניתי לבת שלי (הורסת מכשירים סדרתית) מכשיר זנפון 2 של אסוס , 5.5 אינץ , מכשיר ממש מצויין !
שווה את ה 1300 ש"ח ......
גם מה שכתבת שהמערכת שונה עבור כל יצרן לא מדוייק,
אני אישית לא אוהב את את ממשק ההפעלה של סאמסונג ומשתמש בממשק אחר go launcher ,
אפשר להתקין launcher של יצרן א על מכשיר ב וההיפך, כל השאר מתחת זהה (אנדרואיד).
שאני בוחן מכשיר אני מסתכל על החומרה - מסך , מצלמה וכו... ולא על הממשק

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה ממש לא רק ה launcher זה התוכנות שמותכנות עליו, שבסמסוניג צריך לעבוד כדי לבטל אותם - ולא כל אחד מבין מספיק לשנות את המכשיר (לדעתי הרוב לא משנים את המכשיר)

זה גם עניין הלחצנים שיש במכשיר והמיקום שלהם - את זה ה launcher לא יכול לשנות

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
גם ללא שימוש ברום מקוטם, בסמסונג פשוט מאוד לבטל מה שלא צריכים ,
פשוט עושים turn off ממנהל האפליקציות...לא צריך להיות מומחה...
הלחצנים ומקומם זה יתרון גדול מאוד בסאמסונג וזה חלק מהחמרה הטובה לעומת "מקשים וירטואליים" מעצבנים בחלק מהמכשירים האחרים , גם יש אפשרות לשנות את תפקוד הלחצנים התחתונים בעזרת תוכנות מתאימות עניין פשוט אם כי מצריך קצת ידע.... אבל גם ללא שינוי תפקוד הלחצנים מה שיש כבר זה טוב מאוד..

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נסה להסביר זאת לאמא שלי - כמו כן זה לא מבטל את כל משעבי הזיכרון וה CPU (נסה להגדיר בסמסונג הפעלת BT בלחצן מרכזי לחיוג קולי 0 זה בית ספר עם שעות נוספות (ממש קרוב לגן הסגור של אפל)
ואני אישית ממש לא מסתדר עם הלחצנים של סמסונג - אני מבין שאתה כן וקשה לך מאוד להבין שיש אנשים שזה לא נוח להם - אבל מה לעשות אני ועוד רבים מוזרים כאלו שמיקום הלחצנים בסמסוניג מאוד לא נוח להם

אבל עזוב אתה נעול סמסונג כמו שחברים שלי נעולי אפל - אותה מחלה עם שם אחר

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
כמו שכתבתי לבת שלי קניתי זנפון של אסוס (גם באסוס לא חסכו ואין לו מקשים וירטואלים),
אותי מעניין רק החמרה של המכשיר, מבחינת הפעלה, כל האנדרואידים אותו הדבר (למביני עניין).
לפי דעתי, נכון להיום אין מכשיר שיש לו חמרה טובה יותר מסמסונג שלא כוללת מקשים וירטואליים,
ואם אתה חושב שמקשים וירטואלים זה יתרון אז שיבוסם לך :)

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אבל רק בגרסת active לסמסונג יש מקשים פיזיים, על מה מדובר?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
כרמי, ברשותך הסברון בקשר לאנדרואיד - ובהקשר לזה:
מערכת אנדרוייד שאמורה להיות זהה בעצם שונה עבור כל יצרן וכן כל יצרן מתכנן את הטלפון שלו שונה - מה שמספק חווית משתמש ממש שונה בין מכשיר של חברה אחת לאחרת

"קצת" הסטוריה:

מנוע החיפוש של גוגל ובכלל שלל שירותיה רצים על וריאנט של לינוקס. יש הרבה "אגדות אורבניות" בקשר לאיזו לינוקס מדובר,וכאשר גוגל הנפיקו עצמם לבורסה בארה"ב (ניו יורק) הם הכריזו על מערכת ההפעלה של מנוע החיפוש כסוד מסחרי וככזה לא דווח לבורסה בפרטי הפרטים.
מה שכן ידוע הוא שגוגל לקחו הפצה ציבורית חינמית (ככל הנראה את קוד המקור של דביאן) ולמעשה שיכתבו אותו וקימפלו אותו מחדש. השיכתוב והקיפול נדרשו שכן גוגל מריצה אשכולות של שרתים שכולם בנויים לוחות אם ודיסקים שמיוצרים במיוחד עבור גוגל וגם הם סוד מסחרי.
אין ספק שבגוגל צברו מידע וידע נרחבים ביותר בתחום הלינוקס וניגזרותיו.

"קצת"על לינוקס:

באמת בקצרה ולמען הפשטת הדברים: לינוקס בנוייה שונה לחלוטין מחלונות. בעיקרון מדובר בליבה מונוליטית שעליה מולבשים שירותים שונים שרצים עצמאית תוך כדי קבלת שרותים מהליבה (למשל שרותי "דרייברים",גישה לזיכרון וכו).

ללינוקס עצמה אין ממשק למשתמש ואפשר להריץ את המחשב משורת הפקודה - בלבד. בלי קשר לזה שורת הפקודה של לינוקס היא כלי רב עוצמה ועדיין יש בה אופציות שלא ניתן לבצע מן הממשק למשתמש הגרפי.

על הרקנל/ליבה של לינוקס רץ שרת וידאו בשורת הפקודה הוא מדבר עם המסך של המחשב ואם מתקינים ממשק גרפי שרת הוידאו (ויש כמה גרסאות כאלה...) הוא זה שמספק את הקשר עם הליבה/קרנל.

ממשק למשתמש בלינוקס הוא בעצם פרויקט של גופים מתמחים שהתמחותם היא ביצירת ממשק גרפי למשתמש ויש כעשר כאלה שבשימוש תדיר ועוד כמה וכמה זניחים למדי.

אנדרואיד:

אנדרואיד היא פורק או נגזרת של לינוקס שקומפלה על מעבדי ARM (*) ולמעשה מכילה את הניסיון העצום שצברו בגוגל על מערכות לינוקס.
כמו לינוקס,גם אנדרואיד,כשיוצאת מבית היוצר של גוגל, היא בעצם קוד מקור שדורש קימפול למעבד ARM ובסיום ההתקנה זה "בעצם" מערכת הפעלה ללא ממשק למשתמש אבל עם שרת וידאו מותקן ומוכן לקבל ממשק למשתמש.
יצרני המכשירים כותבים ומישמים את הממשק למשתמש,כאשר גוגל,באמצעות הקרנל/ליבה, מתווים את הגבולות והאפשרויות של הממשק למשתמש.
יוצא איפה:בכל מכשירי האנדרואיד מערכת ההפעלה היא אותה מערכת הפעלה (תלוי גירסה וקומפילציה למעבד שבמכשיר) והממשק למשתמש רוכב על מערכת ההפעלה והוא ... נכתב על ידי יצרן הטלפון עצמו.
כמו בממשקים הגרפיים של לינוקס גם זה של אנדרואיד ניתן להוסיף לו כל מיני תוספים (יומן,דפדפן וכו וגו') ומה להוסיף לממשק תלוי בספק מכשיר הטלפון.

הערה:

כל מה שקשור בטלפון כטלפון סלולרי איננו קשר לאנדרואיד ו"רק" מקבל מהאנדרואיד שירותי ממשק גרפי למשתמש האודיו וכל מה שקשור לפרוטוקול השיחה,מטופל באמצעות "מערכת הפעלה" שיושבת על אפרום נפרד בתוך הטלפון ומטפלת בשיחה,כולל באודיו,על פי פרוטוקולים קבועים וידועים מראש (במקרה שלנו GSM דור 3.5 ודור 4).

גלוי נאות:
הדברים כאן כתובים ממש על קצההמזלג ובפשטות הכי בסיסית שיכלתי העסקקצת יותר מורכב מהרשום לעיל שנרשם לקבלת מושג בלבד.

(*) ARM איננו שם יצרן מעבדים,אלא שם של חברה (בריטית אם אינני טועה) שכתבה את קוד המכונה של המעבד ומשחררת אותו,בתמורה לכסף,עבור יצרני משנה שהם עצמם בונים פיזית את המעבד. הידועה ביותר בבנית מעבדי ARM היר קוולקום אך לא רק היא. למעשה כל אחד יכול לקנות את פרוטוקולי ההפעלה של מעבד ה ARM וליצר מעבד כזה לעצמו...נו טוב,לא כל אחד כי כן צריך לדעת,טכנולוגית והנדסית,ליצר מעבדי ARM...

HIH

מנחם

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
menahem

לא הבנתי את הפוינטה

גם ל-amazon, oracle, facebook וכמובן apple גרסאות של Unix ו-HW תואם.

Google אגב עד כמה שאני מבין עוברים לפלטפורמה OpenPower של IBM

מה רצית להגיד?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
מנחם, תודה על ההסבר, (אני אומנם מכיר את הנושא, מה לעשות אני מהנדס תוכנה).
אבל חסרה לי השורה התחתונה שלך לאחר ההסבר...אז אני ממתין

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
איפון אגב גם כן מריץ יוניקס.. עם הסטוריה לא פחות מפוארת

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
גם מחשבי מק מריצים יוניקס

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
מנחם , רק הערה קטנה בקשר לאנדרואיד,
כבר ממזמן אנדרואיד לא רק על ARM,
למשל הזנפון 2 יש סמל intel inside
וזה רץ על ATOM של אינטל ...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור