לבחור רמקול קשה יותר מאשה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
טוב, נתת לי על הראש, חיפשתי למה הזכרתי את חשיבות המקור ומתברר שבתשובה למי שכתב שהוא בונה את המערכת סביב הרמקולים. התגובה שלי לגיטימית, למה לצעוק עלי ללא סיבה? )-:

אריה
סליחה, נשמה, פשוט זה כל פעם קופץ לך, המנטרה הזאת, והזמנים קצת השתנו. קודם כל, המקורות בדיגיטל הרבה יותר טובים ממה שהיו פעם. ושנית, אתה בפורום של אנשים שזה התחביב שלהם. לא כאלה שנכנסו אתמול לתחביב. בדר"כ, אלא אם כן יש להם מערכות של מאות אלפי שקלים, והם מטומטמים מספיק כדי להאזין עם טרנספורט של DVD, צוואר הבקבוק הזה הוא פיקציה. זה לא אומר שמקור טוב יותר לא משפר. אבל זה כן אומר שאם מישהו חם על לשנות משהו בסט הגברה/רמקולים שלו, הטיפ האדיר של החלפת מקור לא רלוונטי. ולמה זה הקפיץ אותי? כי זה תלוש הקשר. תמיד.

מתי זה כן בהקשר? אם למישהו יש מערכת נורא מאוזנת, והיא חמודה ועושה לו נעים, ופשוט בא לו לשפר בה משהו אבל הוא לא יודע איפה להתחיל. איפה אז מתחילים? מקור תהיה בחירה מצויינת. או לחלופין אם הוא מטומטם כמו בדוגמא שהבאתי לעיל.
שתהיה לך שבת שלום ניימית!

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
אשריך לגבי המוסיקה והמתנה. אבל תגיד, זה גורם לך להרגיש יותר גבר שאתה מחפיץ את אשתך לכדי מטרד ומכשול בדרך לנירוונה אודופילית? פשוט דוחה. לא מבין למה יש בכל פורום אנשים שמתייחסים אל בנות הזוג שלהם, מאחורי גבן, כאילו הן משוכה בדרך להגשמת החלום. אתה כזה גבר? תציב לה עובדה שאתה קונה. לא יכול? אה, צריך להתחשב בה? באסה. משתתף בצערך על הנישואים הכושלים. אה, הם לא כושלים? וואלה. שוב - אני שמח בשמחתך. מקווה שתחסוך מאיתנו להבא ביקורת שובינסטית עליה בפורום אנונימי מאחורי גבה.
ולא, אני לא פמיניסט כלל.

לגופו של ענין: קרה לי יותר מפעם אחת שהחלפת רמקול לאחד מעליו באותה סדרה, דווקא עזר למגבר להתמודד עם מצבים כמו שתיארת: קריסה בעומס. הגדול יותר היה נציל יותר, יציב יותר, מתאמץ פחות. אבל החסרון הוא שאתה עלול לגלות שהוא גדול על המגבר שלך ופתאם אתה שומע חסרונות בסטאפ שלא היו קודם.
לדעתי זה סיכון נכון כי זאת הדרך להתקדם. פשוט צריך לקחת בחשבון שיש סבירות גבוהה שמגבר יוחלף בשלב הבא ודי מהר.
אתה ממש לא בכיוון. הפוסט נכתב עם שזירה קלילה של צחוק. כבר כתבתי למעלה שמותר קצת הומור ושאלתי האם הומור בכתיבה הוא מחוץ לתחום כאן.
מותר לצחוק על אשכנזים וספרדים וקמצנים וחרדים וערבים וכן... גם על נשים. הן לא מחוץ לתחום והן בעצמן מעבירות עלינו דאחקות וגם לא חסות על ציפור נפשנו. מותר להזכיר אותן כדימוי וכמטאפורה. הן לא קדושות בדיוק כמונו. אתה יכול לומר שההומור לא מוצלח ואקבל את הביקורת בהבנה ואנסה להשתפר.
לעניין הפרטי שלי - המעורבות של האישה היא אקטיבית בדיוק כפי שתארתי. אחת לאחד.
נ.ב. היא קראה את הפוסט וצחקה ואמרה שגברים הם כמו תינוקות אחרי שהם גדלים הם הופכים לילדים. אז הסר בבקשה את הכיווץ בין עיניך.
באפן אישי אני בנירוונה מזמן עם ובלי רמקולים.

ולגופו של עניין - יש אנשים שהופכים את הציוד שקנו לקדוש ומתעלמים מהחסרונות שיש בו. סוג של רזוננס ושכנוע עצמי מובנים בהחלט.
ואין ציוד ללא חסרונות.
אני באמת אוהב את הצליל של המקינטוש ובחרתי בו אחרי ששמעתי את מיטב התוצרת.
החסרונות שלו הם בנתוני הדאמפינג פאקטור והדינאמיות. ושני אלה מגיעים לידי ביטוי, כנראה, בהתמודדות עם עומסים. בשלב הזה אין לי כוונה להחליף אותו. המקורות בסדר ואני מנסה להתגבר על הבעיה באמצעות רמקולים אחרים.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,563
נקודות
113
אתה ממש לא בכיוון. הפוסט נכתב עם שזירה קלילה של צחוק. כבר כתבתי למעלה שמותר קצת הומור ושאלתי האם הומור בכתיבה הוא מחוץ לתחום כאן.
מותר לצחוק על אשכנזים וספרדים וקמצנים וחרדים וערבים וכן... גם על נשים. הן לא מחוץ לתחום והן בעצמן מעבירות עלינו דאחקות וגם לא חסות על ציפור נפשנו. מותר להזכיר אותן כדימוי וכמטאפורה. הן לא קדושות בדיוק כמונו. אתה יכול לומר שההומור לא מוצלח ואקבל את הביקורת בהבנה ואנסה להשתפר.
לעניין הפרטי שלי - המעורבות של האישה היא אקטיבית בדיוק כפי שתארתי. אחת לאחד.
נ.ב. היא קראה את הפוסט וצחקה ואמרה שגברים הם כמו תינוקות אחרי שהם גדלים הם הופכים לילדים. אז הסר בבקשה את הכיווץ בין עיניך.
באפן אישי אני בנירוונה מזמן עם ובלי רמקולים.

ולגופו של עניין - יש אנשים שהופכים את הציוד שקנו לקדוש ומתעלמים מהחסרונות שיש בו. סוג של רזוננס ושכנוע עצמי מובנים בהחלט.
ואין ציוד ללא חסרונות.
אני באמת אוהב את הצליל של המקינטוש ובחרתי בו אחרי ששמעתי את מיטב התוצרת.
החיסרונות שלו הם במתוני הדאמפינג פאקטור והדינאמיות. ושני אלה מגיעים לידי ביטוי, כנראה, בהתמודדות עם עומסים. בשלב הזה אין לי כוונה להחליף אותו המקורות בסדר ואני מנסה להתגבר על הבעיה באמצעות רמקולים אחרים.
שמע, אני לא מכיר אותך ולא יודע מה הולך בין כתלי ביתך. מה שאני מכיר זה את הבדיחות החוזרות ונשנות על האשה בבית כגורם שיטור מסרס המהוה מכשול בדרך להגשמת החלום האודיופילי. שמענו את זה הרבה פעמים יותר מדי.
כמו שלא אגיד על עבודה לא יסודית בהרכבת מערכת שהיא עבודה ערבית כי אין לי מושג מי רגיש לזה יותר ומי פחות, ככה בדיחות על נשים בהקשר הספציפי הזה הן בעיני פוגעניות.
אשריך שאשתך לוקחת את זה בהומור. אני לא נפגע בשבילה. קטונתי. אני פשוט מואס בזה. האשה כשק חבטות להחלטות אודיופיליות שגויות? מיצינו. ויש לי הרבה הומור. זה ספציפי פשוט לא מצחיק. ואגב, הדבר היה נכון גם לזוג הומואים או לסביות. אני לא פמיניסט גדול. אם כבר, משווע להומור קצת פחות.... לעוס.
למשל, אם הייתי אומר שאשתך אסרה עליך להכניס רמקול x הביתה כי הוא בצבע שחור ולא אדום, ניחא.
אבל מיצינו. שמח בשבילך באמת שהתא המשפחתי שלך, שאין לו שום קשר לדיוני הפורום, הוא מקור לנחת.

לגופו של מגבר: באהבה אני אומר לך, שאתה חייב לבדוק את שני הדברים לפני שתקבל החלטה: מגבר אחר על אותו רמקול או רמקול אחר על אותו מגבר. אתה עושה הנחות יסוד שאין להן ביסוס: שהבעיה שאתה שומע היא בהכרח תוצר של החולשה בדינמיות ובדאמפינג פקטור. מי יודע מה גורם לה. הרי עומס זה תיאור חוויתי סובייקטיבי. לא אני ולא אתה מתכננים מגברים.

אתה חייב לנסות את הרמקול הגדול יותר אצלך בבית. זאת תהיה הדרך היחידה לקבל החלטה עם אפס סיכון. שאלת את היבואן אם הוא מוכן להדגים לך אותו בתשלום?

לפי דעתי הסיכוי שיסכים הוא גבוה כי זה צליל שאתה כבר אוהב. יותר סביר שתקבל אפקט של וואו וכאפה לפנים מאשר תתבאס. אם הייתי יבואן, אלו השיקולים שהייתי עושה. אבל אני לא....

בכל מקרה בהצלחה. יש לך את כל הנתונים להתקדם.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
הנתון של דמפינג פאקטור פחות רלבנטי שיש שנאי מוצא כמו במקרה של מקינטוש.

מצטרף למתנוש כפרה עליו.

נסה מגבר אחר או רמקול אחר על אותו מגבר.
מנסיוני, וניסיתי מגברים שאפילו ספנדור לא חלמו לנסות עם ה D7, כנראה זה יותר המגבר מאשר הרמקול.

אתה יכול לקרא כאן http://www.dtown.co.il/articles/3391.html

וכאן http://www.dtown.co.il/articles/3589.html

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
עוד פעם אמרות כנף שנשמעות ונקראות טוב, עושות הרבה היגיון בקורס לוגיקה בטכניון, אבל חסרות משמעות פרקטית.
מה זה "אלקטרוניקה דופקת"? אתה לא מדבר על ציוד של הדיוטי פרי. בכיאת. אין לך מושג מה יפתור לו את הבעיה. יכול להיות שהבעיה היא אצלו בראש בכלל. אז סתם לדחוף שוב את המנטרה של מקור תחילה שטמירים ומוכרים אחרים דחפו לנו בצעירותנו, לא מקדם כלום בשביל פותח השרשור. הרי ברור לכולם שהחלפת מקור לא תפתור לו את הבעיה. במקרה הטוב היא תהווה שיפור חלקי, ואולי מבורך, אבל לא פיתרון.

וגם מה המשמעות של השיח הזה בכלל? המשמעות היחידה היא במקרים שבהם המקור הוא נחות משמעותית משאר הרכיבים. זה המקרה כאן? סביר שלא. יש היתכנות שכן? אולי. משם כדאי להתחיל? ברור שלא.

ולאחר האגרסיות, אריה, שיהיה לך ברור: אני חושב, כמוך, שמקור הוא מה שהוא עושה את המערכת. זה פשוט לא קשור בשיט לשרשור הזה.
מה שעושה את המערכת זה ההתאמה של הרכיבים.
ולכן אני מסכים איתך שהוויכוח האידיוטי של מה תחילה, הוא לא רלוונטי, לא לכאן ולא בכלל.
כי אם יש סטאפ שמנגן יפה אז מה זה משנה אם חיברת קודם את המגבר לרמקולים או את הרמקולים למגבר???

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
זה אחד המקרים הנדירים שכולם צודקים בו...
אז נאתגר את המוכרים - מי מוכן להביא רמקולים אלי הביתה להדגמה?
אם כן מה העלות?
מובטח אירוח כדת.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
.
זה אתה כותב כי אתה חדש בפורום וגם כי אתה מנומס.
האמת היא שברוב המכריע של המקרים כולנו צודקים, גם אם דעותינו הפוכות לחלוטין.
זה מה שיפה בתחביב הזה. אין אמת אבסולוטית. הכל אישי.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זה אתה כותב כי אתה חדש בפורום וגם כי אתה מנומס.
האמת היא שברוב המכריע של המקרים כולנו צודקים, גם אם דעותינו הפוכות לחלוטין.
זה מה שיפה בתחביב הזה. אין אמת אבסולוטית. הכל אישי.
כמו שני היהודים שנמצאים בסכסוך ופונים לרב שיפתור את המחלוקת ביניהם. הראשון מעלה את טענותיו וכשהוא מסיים הרב אומר לו: אתה צודק.
מעלה השני את טענותיו וכשהוא מסיים גם לו אומר הרב: אתה צודק.
כששניהם הולכים, פונה אשתו של הרב לרב ושואלת אותו: איך זה יתכן ששניהם צודקים? גם את צודקת, עונה לה הרב.

אריה

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
אין כאן שום סכסוך. רק אהבה משותפת

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
חוזר על ההמלצה לנסות לחבר ליציאת ה 4 אוהם במגבר.

שווה בדיקה.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
האמת היא שאנחנו לא מפסיקים להנות לרגע מהסט. המוסיקה אצלנו היא חלק מתפריט היומיומי.
היום הבן השתחרר ולקחתי אותו לכלי זמר לקנות לו מתנת שחרור. הוא בחר גיבסון לז פול קלאסיק חשמלית. נראית ונשמעת נפלא.
עכשיו צריך לבחור לה מגבר....
שמענו שני מגברי מנורות של fender ושל vox. שניהם 15 וואט. שניהם נשמעים טוב ומרוב שהם נשמעים טוב - לא יודעים במה לבחור....

לפחות למגברי גיטרה לא צריך להחליף בית ואשה
נסו גם מגבר 5 וואט של laney שנשמע מדהים מסדרת ה- Lionheart.
https://www.laney.co.uk/products/lionheart-l5t-112-tube-combo
אז נאתגר את המוכרים - מי מוכן להביא רמקולים אלי הביתה להדגמה?
אם כן מה העלות?
מובטח אירוח כדת.
בניגוד למתן, אני מתקשה להאמין שיבואנים יסכימו להביא לך להדגמה רמקולים בעשרות אלפים הביתה.
למה שלא תיקח את המגבר לגבי ותחבר אצלו פעם אחת ל7 ופעם אחת ל9 ותאזין להבדלים ביניהם?
אח''כ תוכל גם להשוות על ה- 7 את המגבר שלך מול מגבר אחר שיש לגבי וככה להבין מה אתה צריך להחליף.
מקסימום תחליף את שניהם....

נערך לאחרונה ב:

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
עדיף שההשוואה תעשה בתנאי אקוסטיקה של הבית. ד.א. הנוף שלנו ממש יפה וזה אחד הפקטורים שמשפרים את הסאונד בעיקר בבלוז ובג'אז.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
עדיף שההשוואה תעשה בתנאי אקוסטיקה של הבית. ד.א. הנוף שלנו ממש יפה וזה אחד הפקטורים שמשפרים את הסאונד בעיקר בבלוז ובג'אז.
עם כל הכבוד לנוף שאני בטוח שהוא באמת מקסים, לאותו יבואן שיגיע אליך עם רמקול יקר להדגמה ולאחר ששבר את הגב שלו בעבודת סבלות ונתן לך שירות עד הבית מגיע תשלום, זאת אמרת כסף. לא נוף לא בשר ולא יין. כסף.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
עם כל הכבוד לנוף שאני בטוח שהוא באמת מקסים, לאותו יבואן שיגיע אליך עם רמקול יקר להדגמה ולאחר ששבר את הגב שלו בעבודת סבלות ונתן לך שירות עד הבית מגיע תשלום, זאת אמרת כסף. לא נוף לא בשר ולא יין. כסף.
גם עבור כסף רוב היבואנים לא יביאו אליך הביתה רמקולים יקרים וכבדים...
הם לא יוציאו אותם לסיבוב הופעות. גם לא עבור תשלום

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
461
נקודות
83
אף אחד לא יבוא אליך הביתה, אלה אם אתה מתחייב לקנות נניח 1 מ 3, אז כן.
חנות רוצה למכור ולא לשחק בנדמה לי, אם תלך לחנות, תגהץ כרטיס, תיקח אז אולי תהיה לך האפשרות להחליף אם לא מתאים לך, כי כבר שילמת מכסימום תיקח משהו אחר(העיסקה בוצעה), אבל ככה באויר תמשיך לחלום.
החלל שלך גדול ופתוח, ההבדל הגדול ייתן לך תוספת סאבוופר על הרמקולים שלך (אפילו שיש לך דודה על רמקול,זה יחלוף) או לחילופין תביא רמקול הורן 100db ימלא לך את החלל רק מקווה שתתחבר לזה כי בסגנונות מסויימים זה מוות.
בהצלחה במסע לעבר הלא נודע.

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
די נו. מה קורה לכם. לא באמת התכוונתי שהנוף משפר את הסאונד. גם לא הצעתי אותו כתחליף לתשלום. אל תהיו כאלה רציניים....

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
די נו. מה קורה לכם. לא באמת התכוונתי שהנוף משפר את הסאונד. גם לא הצעתי אותו כתחליף לתשלום. אל תהיו כאלה רציניים....
אם כך, לא הבנת....
גם תמורת תשלום לא יגיעו אליך עם רמקולים גדולים וכבדים

אפי ווגדן

אוהב את התחום
מעורבות
72
נקודות
28
את זה דווקא הבנתי מהפתיח .
אם כך, לא הבנת....
גם תמורת תשלום לא יגיעו אליך עם רמקולים גדולים וכבדים

את זה דווקא הבנתי מהפתיח.
משווק אחד הסכים לבוא אלי עם הרמקולים שלו. הוא לא כלול ברשימה שבתחילת השרשור אבל הסכים לבוא עם רמקולים כבדים.

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
את זה דווקא הבנתי מהפתיח .
משווק אחד הסכים לבוא אלי עם הרמקולים שלו. הוא לא כלול ברשימה שבתחילת השרשור אבל הסכים לבוא עם רמקולים כבדים.
כל הכבוד, הצלחת איפה שרבים נכשלו

shushu

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
חלל של 100 מטר? זה ענק נשמה!
ממליץ לתחום שטח האזנה (של 15 מטר רבוע נניח) בו אתה יושב יחסית קרוב לרמקולים. לא התכוונתי שתבנה קירות אלא סדר לך איזור שמיעה 5*3 או משהו כזה. קל יותר להגיע לתוצאה נורמלית ככה. אם אפשר נסה שהקיר האחורי יהיה רחוק מעמדת האזנה שלך.
מצטרף לדעת מתנוש, אם אתה אוהב את ה d7, תנסה d9, תקבל יותר משקל, נפח כאשר סף הקריסה יעלה. זה בדיוק מה שרמקולים גדולים יותר עושים. מכיר פה הרבה בפורום ששידרגו באותה החברה.
גם חברה אחרת זה אחלה, יש המון רמקולים טובים, אבל אתה צריך כנראה רמקולים טובים וגדולים!
לא הייתי מחליף מגבר כרגע, המקינטוש שלך נראה לי בסדר בשלב הזה, לא איטי ולא נעלים. יש לי הגברה שנחשבת איטית, אבל הוספת מלכודת בס פשוטה הפכה אותו למהיר בטירוף...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור