כתבת סיכום - פנל המאזינים לנגני CD של חברי הפורום

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני אנסה לסכם

מתנוש:
בקטע מס' 1 אהב יותר את ה EAR ואחריו את ה LINN
בקטע מס' 2 אהב את ה LINN ואחריו את המרידיאן
בקטע מס' 3 אהב את ה - EAR ואחריו כנראה את ה AYON
בקטע מס' 4 אהב כנראה- אם אני מבין נכון - אתץ ה פלייבק דיזיין ואחריו את ה EAR

אורי:
אהב את ה EAR יותר מכולם בכל הקטעים.

שלמה:
בקטע מס' 1 אהב את ה LINN אחריו המרידיאן
בקטע מס' 2 אהב את ה EMM אחריו את המרידיאן
בקטע מס' 3 אהב את ה AYON ואחריו את המרידיאן ואת ה EAR באותה מידה.
בקטע מס' 4 אהב את ה פלייבק דיזיין ואחריו את ה EAR

מיכאל:
בסך הכל אהב את הבורמייסטר את הפלייבק ואת ה EMM. גם ה EAR היה לא רע....

TakeOne (אנוכי):

בקטע הראשון - EAR אחריו LINN
קטע שני -EAR אחריו LINN
קטע שלישי - AYON ואחריו EAR ומרידיאן
קטע רביעי - EMM ואחריו EAR ומרידיאן

מקווה שלא טעיתי בסיכום. תקנו אותי אם אני טועה......

NStudio-Hiend

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
ללא ספק שהמחיר ל קובע
לכן הEAR לפי דעתי המכשיר הטוב ביותר לפי דיעות של הפאנל
לפי ביקורת זו הEAR אדון לוי רכש אותו כמכשיר רפרנס שלו
http://www.positive-feedback.com/Issue54/ear_acute.htm

נערך לאחרונה ב:

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
ה"מנצחים" הגדולים הם ללא ספק הEAR וה LINN. לא שזה קל לעשות נגן מעולה במחיר של עשרות אלפי דולרים, אבל כנראה שזה יותר לא-קל לעשות נגן במחיר סביר שיתחרה איתם ראש בראש.

בלי לשמוע בעצמי, ועל סמך היכרות מזדמנת עם מכשירים כאלה או אחרים, נראה שיש המעדיפים מכשירים יותר "אנליטיים" (מכאל למשל), ואלה שמעדיפים את הסוג המתקרא "מוסיקלי" (אורי, טייק1, מתנוש).

וחשבתי על הנקודה הבאה : השוו פה מכשירים של 2,000$ (בערך) עם מכשירים של 20,000$ (בערך). אם הייתי מנסה לדמיין השוואה כזאת בין רמקולים שעולים פי 10 אחד מהשני - זה לא היה נראה אפשרי. אם הייתי מדמיין השוואה של הגברה - אפשרי, מגבר של 2000$ יכול בתנאים מסויימים להשמע טוב כמו מגבר ב 20,000$. קרוב לוודאי שיהיה מוגבל בתחומים מסויימים , והמגבר היקר יותר "ייכסה" יותר אזורים.

ובעודי כותב כל זאת, אני מבין שבעצם כל "אמת" או "אמירה" שהעליתי או שאעלה תמיד יהיו לא מדוייקים , והניסיון הפרטני לא יפסיק להפתיע אותנו בכל תחום.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
המנצחת היא מזדה 3

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
לברקצ' - לא חושב שהיה שם מכשיר של 2000$ ריטייל.
אני כמעט בטוח שמכשיר כזה לא היה מצליח להתחרות במכשירים שהיו על המדף.
מחירי המכשירים שהשתתפו נעים בין 25,000$ עד ל - 5000 או 6000$ ריטייל.
למעט הלין שכבר לא מיוצר, עלה בתקופתו בערך 3500 - 4000$ לדעתי

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
דיברתי כרגע עם שלומה זבדה ! אנחנו נחליף בינינו ראש בראש כי הוא חבר ,וויתר לי להוסיף לו.

לא יודע...לא כל כך בטוח,הבנתי שיצחק לוי העלה הערב בשוק המשומשים,
את מחיר הלין.נחכה למחירון וניראה.לא כדאי להיסתכסך עם חבר ביגלל CD
של EMM לא?:גאה:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,478
נקודות
113
בכל אופן ,אחת מהמסקנות לפי התוצאות - מי שקונה נגן בהמון כסף הוא חמור גדול-
ואני לפי זה החמור הגדול ביותר כנראה,
מזל שחברים טובים נקבצו לנחם אותי , אמרו לי שהחברה לא יודעים לשמוע ,שסתם מקנאים , שהקובלה סוסנה לא מתאים ,ועוד מילות ניחומים חבריות .

jecky49

אוהב את התחום
מעורבות
5
נקודות
8
אחלה סקירה .כל הכבוד על ההשקעה .
אבל לא חסר איזה נגן ...מטרונום ...כזה ....מה קרה ..ניל דפק ברז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,409
נקודות
113
מי שקונה נגן בהמון כסף הוא חמור גדול

מי שקונה נגן בימינו הוא חמור :)

לפי תוצאות, את זה אני יכול להגיד רק על Meridian.

אם Ed Meitner שמר על הסאונד שלו בממירים החדשים, הם בהחלט שווים בדיקה מבחינתי

nizans

חבר משקיען
מעורבות
10
נקודות
18
מזל שחברים טובים נקבצו לנחם אותי , אמרו לי שהחברה לא יודעים לשמוע ,שסתם מקנאים , שהקובלה סוסנה לא מתאים ,ועוד מילות ניחומים חבריות .

חמור גדול מאוד בהחלט בלי קשר להשקעה בנגן ( הוא יודע למה ). אבל רק כזה חמור יכול לארגן , תצוגת תחליט ומבחן בררמה כזאת. לא מקנא בשופטים ושאפו אין סופי למארגנים ולמאותגרים.

השורה תחתונה לדעתי וניסיוני ככל שהתקציב לתחביב גדל השמיעה משתפרת לטובת מוצרים יקרים יותר .

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
בסיכומו של יום הצלחתם לעורר את הדו-ערוצי.
למרות שלעניות דעתי,נגן יכול להשמע נפלא במערכת מסויימת,וגרוע בשניה.
תודה לכולם על השיתוף (ורד)

rel_benrey

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
קיים קטע וידאו של סשן ההאזנה?

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43

לחמור יש יתרון גדול מאוד על פני שאר החיות, תתנחם בזה :)
לגופו של עניין, מאחר והנגנים השתמשו בספקים פנימיים- נגזר מדבריך שגם השקעה בספק כח משודרג
גם את כדאיותו יש להטיל בספק.
אם נגלה בעתיד שגם כבלים משפיעים בעירבון מוגבל אז מה נשאר לנו ?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני לא חושב שחמור מי שוקנה היום נגן, ממש ממש לא!
מטבע הדברים רובינו נתפסים בדכ' לפיקנטריה התחרותית של "איזה נגן פרק ת'עצמות ליתר הנגנים" אבל שוכחים דבר אחד חשוב מאוד - כל הנגנים ניגנו שם בוננזה. לא היה סאונד "מחורבן" באף אחד מהקטעים. נכון שחלק נשמעו חריף או אנליטי יותר וחלק היו מוזיקליים ונעימים יותר לכמה מאיתנו, יש בזה הרי גם הרבה ענייני טעם. אבל כל הנגנים ניגנו טוב ומשובח, עם המון המון פירוט, וקילפו טוב מאוד את השכבות של הדיסקים.

אני חושב שבאודיו היי אנד כמו באודיו היי אנד, בדכ' צריך להוסיף הרבה מאוד כסף בשביל לקבל קצת יותר איכות. בדכ' מי שמחזיק בבית מערכת יקרה ומושקעת כמו של שניצל למשל (לא יאומן איך הארונות קיר שלו נעלמים בחדר. אתה רואה רמקול ממותה מולך, אבל המוזיקה באה מכל הכיוונים ולא ממנו) יתקשה להסתפק בציוד פשוט, שיהווה חוליה חלשה ויחשוף את החסרונות שלו.

מה שכן, המבחן הזה אולי הראה שאפשר לחבר למערכת סופר יקרה נגנים לא סופר יקרים (הכל יחסי, כן) ועדיין לקבל ביצועים מעולים. לטעמי היתרון הגדול של ה EAR וה LINN במקרה הזה שהם יכולים לספק סחורה משובחת של צליל במחיר יחסית שפוי. הם התחרו בכבוד כמו גדולים מול נגנים שעולים פי כמה מהם והתעלו עליהם, אבל בואו לא נשכח שהם לא נגנים של 1000 ש"ח.

בשורה התחתונה, מי שמחפש מקור מוזיקלי מעולה שבמעולים ומוכן להשקיע כמה אלפי שקלים (או מאות) בודדים במשומש ותיק וזול, שיקנה LINN ולא יצטער (כמובן בהנחה שמדובר במכשיר שמור שלא שחטו לו את הצורה לאורך השנים: הייצור שלהם החל בראשית שנות ה - 90 ווהופסק בסוף שנות ה - 90). מי שמוכן להשקיע יותר ולהכנס לנישה עליונה של ההי אנד, יכול ב - 5000- 6000$ לרכוש את ה EAR ולקבל מכשיר פנומנלי לדעתי. קשה באמת למצוא לו תחרות במחירים כפול ופי ארבע -חמש. זה הישג יפה מאוד. ומי שבכ"ז מעדיף מכשירים אנאליטים וקצת יותר "קרים" ומוכן להשקיע בזה את הכסף, יש מבחר מצוין ויקר יותר - מהבורמיסטר, דרך הפלייבק וה EMM. לפחות ממה ששמענו במבחן הזה.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28

תגיד שניצל, החברים החמורים שלך, יודעים שהיה מדובר במבחן עיוור? אז כך שגם אם החבר'ה כאן מקנאים, איך יכול להיות שזה בא לידי ביטוי בבחינה???

לגבי ה"לא יודעים לשמוע", נדמה לי שגם בפעם הקודמת שהגיעה אליך קבוצה מהפורום שפרסמה מסקנות כלשהן, גם תגובת אותה קבוצת החמורים היתה דומה - אז טענת שלא חמורים הם אלא אודיופילים "אמיתיים", אלו שלא כותבים בפורום ויודעים לשים האצבע גם על בעיות סבוכות כמו קובלה שמחובר ל EMM.

על זה נאמר, דע את חבריך!

(lol)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מי שקונה נגן בימינו הוא חמור :)

לפי תוצאות, את זה אני יכול להגיד רק על Meridian.

אם Ed Meitner שמר על הסאונד שלו בממירים החדשים, הם בהחלט שווים בדיקה מבחינתי

אתה טוען את זה מפני שאתה לא מעודכן.
נגנים קונים וקונים לא מעט. המחשב עדיין לא ניכנס לנורמה האודיופילית.

יחד עם זאת, רוב חובבי האודיו שומעים עם דיסקים ולא עם מחשב. כיום, האודיו ממחשב הוא נישה.

aviram_1

אוהב את התחום
מעורבות
8
נקודות
18
אולי אתה לא מעודכן ? יש לך סטטיסטיקות בדוקות או סתם תחושות שלך ?

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
85
נקודות
28
אלדר יקירי,
מקווה שאתה לא לוקח קשות ללב...שים לב שמה שבלט לטובה בנגנים הזולים יחסית היתה המוזיקליות,בהסתמך על נתוני הפנל,וזה מה שחשוב לפחות בעיני.
כל הסאגה הזו רק מחזקת את החוויה ,ושבעקבותיה תובנה,שעברתי בזמנו ועליה גם כתבתי כאן.אין טעם להשקיע סכומי עתק בנגן משולב. במידה והנגן מגיע מבית טוב ויש לו גם ספק חיצוני ,גם השקעה של 3000$ מספקת. מעבר לה,לא תחוש בהבדלים ברורים ומשמעותיים,שיצדיקו השקעה נוספת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור