כתבה על מצב שוק הסטריאו

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
http://www.nytimes.com/2010/05/10/business/media/10audio.html
מ 2000 עד 2009 שוק הסטריאו בארה"ב ירד בשליש ל $960M. לעומת זאת שוק המכשירים הניידים עלה פי 50 ל $5.4B.
ב 2003 נמכרו 1.7M דיסקים ברזולוציה גבוהה - ירד ל 200K ב 2009.
עוד הרבה דברים מעניינים, למשל על הנורמה החדשה להקליט מוזיקה בעוצמות גבוהות (ע"מ שהשיר לא ישמע פחות חזק משיר אחר באייפוד), מה שגורם כמובן לקומפרסיה בקול. חובה לקרוא, לא שאני מסכים עם הכל, אבל מאוד מעניין. כמובן שבטוקבקים יש כבר וויכוחים על כבלים וכו'... :D

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא שאני חבר לטרנד אבל מה שלא כתוב זה עליית מכירות תקליטי ויניל בתקופה שבה דווח על ירידה חדה בדיסקים היי רז.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לא שאני חבר לטרנד אבל מה שלא כתוב זה עליית מכירות תקליטי ויניל בתקופה שבה דווח על ירידה חדה בדיסקים היי רז.

זו עלייה מלאכותית, עדיין מדובר במס' זעום

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אין לי מושג. אבל אם ניקח את מכירות ההיי רז ביחד עם תקליטים, אני די בטוח שעדיין יש נפילה גדולה מאז 2000. אם תראה את הפורמטים האלה בתור אינדיקטורים לגבי שוק ההיי-אנד, אז שוק ההיי אנד נפל חזק בעשור האחרון, אגב השרשור פה בפורום. 

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
לא מסכים. מכירות ההי-רז שנפלו הם מדיה קשיחה, כמו SACD. היום הי-רז נמכר בקבצים, ואני מניח שהסקר לא מתייחס לקבצים.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אין לי מושג. אבל אם ניקח את מכירות ההיי רז ביחד עם תקליטים, אני די בטוח שעדיין יש נפילה גדולה מאז 2000. אם תראה את הפורמטים האלה בתור אינדיקטורים לגבי שוק ההיי-אנד, אז שוק ההיי אנד נפל חזק בעשור האחרון, אגב השרשור פה בפורום. 

אתה מטעה - מדיה פיזית דיגיטלית מתה, אבל אתרים להורדה של היי-רז צצים כמו פטריות לאחר הגשם.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
כמה הורדות בוצעו לדעתך בהיי רז? כל האתרים האלה הם די קטנים, עם היצע היי רז די קטן, אשמח לשמוע שאני טועה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
זה לא חייב להיות HI RES, צריך לברר לגבי הורדות כל הפורמטים שהם ברמה של LOSSLESS ומעלה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה מטעה - מדיה פיזית דיגיטלית מתה, אבל אתרים להורדה של היי-רז צצים כמו פטריות לאחר הגשם.

אתה מטעה, המדיה הפיסית קיימת ונמכרת בחניות.

האם אתה מכיר אמן שהוציא את הדיסק שלו רק כקובץ בלי מדיה פיסית?

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
נמר - מדובר על הי-רז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
נמר - מדובר על הי-רז

נכון,

שוב, מדיה היי-רז הוחלפה ב-DOWNLOAD אלקטרוני.
SACD מת (סוני ופיליפס יצאו רשמית מזה לפני כמה שנים),
DVD-A מת כמו גם ה-MLP של MERIDIAN שמת עם HD-DVD

אגב, HDTRACKS חתמו עם VERVE לפני כחודש, אז כל הקטלוג שלהם (דיאנה קראל למינהם) יופיע להורדה בשלב מסוים

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
נו - אז נראה שנמצא הפתרון אם שוק הHIGHEND בירידה \עליה...

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אני מניח שזה לא כולל את שוק הקולנוע הביתי כן ?
כי אם לא, מ2000 עד 2009, יש גם את העניין של השלמת הכנסות ללא מעט יצרנים מהשוק הזה.

mokes

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
לא כולל - דובר על שוק הסטריאו.

צפיד

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
נמר,

אתה מקבל את הנתונים האלה ששוק הסטיראו בירידה?לא מזמן פתחת שרשור עם דיעה שונה.
סקרן לשמוע את דעתך.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
צפיד.

הנתון הזה אינו משקף דבר. אסביר.

נכון, מדובר בירידה אך אין לשכוח כי שנת 2008 ו-2009 היו שנים קשות לתעשיה באופן כללי. צריך להבין ולבדוק אם הירידה הזו חלה רק על שוק האודיו או שמה היא חלה על שווקים נוספים שמשתייכים לקטגוריית מוצרי מותרות.

אני טענתי אחרת בכל מה שקשור לאודיו היי אנד בארץ. הטענות שלי מבוססות מאוד. בקרוב אעלה את הנתונים היותר מדוייקים {אני עושה על זה "דוקטורט"}.

נכון להיום, בארץ, ביחס למספר המוצרים הקיימים, וביחס למכירות בשנים עברו, אנו עדים לעליה ניכרת במכירות של ציוד אודיו יקר.

אוסיף כי הנתונים שהביא מיכאל אינם ממוקדים כלל. הם אינם מדברים על שוק ההיי אנד אלא על שוק הסטריאו באופן מאוד כללי. אם ניקח רק את הסטרימרים שצצו בשנה שנתיים האחרונות נבים מיד שמכירות הקומפקטים ירדו, והם חלק מהסטטיסטיקה. לכן הנתון הזה אינו משקף במדויק {אפילו לא בערך} מה קורה בשוק ההיי אנד. בטח שלא בארץ.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור