כרטיס קול חיצוני של avid

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
בוקר טוב לכולם.
יש לי כרטיס קול חיצוני mbox pro של avid שרכשתי לפני כמה שנים עם תוכנת protools מיתוך חלום אופטימי מדי ליצור קצת מוזיקה. כרגע הוא פשוט מחובר למחשב בחדר עבודה ומשמש כdac (עד שאמצא את הכוחות והמשמעת לחזור להתעסק וללמוד את תוכנת הסיקוונסר המורכבת הזו). הבעיה שהמוסיקה מנגנת כמה שניות ואז הmbox נכנס לmute כשנורת הpower מהבהבת ולאחר כדקה או יותר המוזיקה חוזרת לנגן (המנורה מפסיקה להבהב) לכמה שניות וחוזר חלילה. ניסיתי להתעסק עם העצמה אבל לא מוצא שום השפעה לווליום בשום שלב בשרשרת. למישהו יש עיצה, מושג או פתרון? אולי נמר שבוודאי מכיר הייטב את המכשיר?

20170213_101912-1.jpg

תמונות מצורפות

• 20170213_101912-1.jpg
    20170213_101912-1.jpg
    KB 43.1 · צפיות: 312

Adifigen

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
דריבר תקין?
כבל תקין?

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
דריבר תקין. כבל היה תקין עד עכשיו.. אתה אומר שיכול להיות שהתקלקל מבלי שיתעסקו איתו...? אנסה לבדוק עם כבל אחר ואעדכן.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
תסתכל בלינק המצ"ב. קרא היטב את ההוראות כולל את אלה שמתארות את איתור גירסת הקושחה של המכשיר.

מניסיון,עם כרטיסי קול אחרים, פתאום,משום מקום,הכרטיסים מגמגמים בתפקוד שלהם וזה בגלל תאימות בין הקושחה/תוכנה לבין העדכונים והשינויים במערכת ההפעלה.

שם לב לשתי ההערות בתחתית העמוד (אחרי רשימת הדרייברים לחלונות) ואם יש ספק בהערה האחרונה יש לינק לאתר ההורדות של AVID ...נצל אותו.

בהצלחה.

לינק.

מנחם

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
מנחם תודה על התגובה.
העניין הוא שהמחשב אליו מחובר כרטיס הקול המדובר אינו (ומעולם לא היה) מחובר לאינטרנט כך שאין אפשרות לתרחיש של עידכונים במ.הפעלה. אם כך אני יכול להסיק שהבעיה היא בוודאות לא בתוכנה וכנראה בחומרה/כבילה?

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
@במבי
תן בבקשה פירוט:

מערכת הפעלה (גרסה)
כיצד מחובר ה AVID למחשב (USB FW וכו)

לביצוע הסעיף הראשון הרץ בשורת הפקודה של חלונות (cmd) את הפקודה winvar וצטט את הפלט.
תלוי בגרסת מערכת ההפעלה: בדוק במנהל החומרה שכל החומרה מזוהה.

עם ובלי קשר לאמור לעיל: בהנחה שמדובר בקישור ע"ג USB למחשב,החלף בין כניסת ה USB של העכבר לזו של הכרטיס ובדוק מה קורה.

כשהתופעה שתארת מתרחשת: האם ניסית לאתחל את המחשב ואם כן האם התופעה חזרה או לא?

אמרת שהכרטיס משמש כ DAC. תפרט קצת,כלומר: מה מחובר אליו (קלט) ולאן הוא עצמו מחובר (פלט).

ה AVID PRO נחשב כרטיס קול מצויין ובעיקר...:אמין ויציב. לא חיטתתי בפורומים של AVID אבל נסה בעצמך אולי משהו נתקל בבעיה ומן הסתם ניתן לו הפתרון.

ממה שאני מכיר הבעיה שאתה מתאר נובעת מאי יציבות של חיבור ה USB. "צרה" שתוקנה (לא בצורה מושלמת) בחלונות 7 Service Pack 1 ולטענת M$ נעלמה בחלונות 10 - מניסיון שלי,עם 10,באמת לא נתקלתי באי יציבות של כניסות ה USB. - כל זה כמובן בהנחה שהכרטיס מחובר למחשב ע"ג USB.

עוד מתסמיני העונה: האם לפני שה"צרה" הופיעה המחשב כבה (כשה AVID מחובר אליו) כתוצאה מהפסקת חשמל (מתמשכת או רגעית)?

עוד כיוון (ולא מניסיון אמפירי): האם ה PROTOOLS רץ ברקע כשהכרטיס עובד והאם,כשה PROTOOLS ברקע ה"צרה" מתרחשת. אם כן האם כל הקנפיגורציה ב PROTOOLS תקינה,הכרטיס מוכר והניתובים (אם יש,לא בקיא ברזי PROTOOLS) פועלים ותקינים.

תגלוש לאתר הזה: act.co.il כנס לפורומים. בחלק העליון של המסך יש מנוע חיפוש,הכנס לתוכו את שם כרטיס הקול שלך וחפש בתוצאות - אולי משהו נתקל בשכזה,ואם כן:רוב הסכוי שיש פתרון או רמז לכזה.

בהצלחה.

מנחם

במבי

אוהב את התחום
מעורבות
220
נקודות
43
מנחם

המחשב לא כבה באמצע ואותחל כנדרש כמה פעמים
הפרוטולס לא רץ ברקע
הכרטיס מחובר למחשב ב fw
המוזיקה מתנגנת מהמחשב
לכרטיס מחובר רסיבר פשוט

הכל עבד טוב עד לא מזמן ולפתע החל לגמגם

המון תודה על הלינקים, אני טיפוס מאותגר טכנולוגית אבל אני אנסה את הפתרון שהצעת

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור