כנות רבותי כנות

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
נו טוב..
אז למה לא בחרת להשוות לרדיו קופסא שהיה מנגן בבתינו בשנות החמישים... כי אז כל נגן הכי זבל היה מנגן באופן יחסי הרבה יותר טוב.. בשביל מה להביא את ה-"מוישה זוכמיר" הזה עם מכשיר ענתיקה בתור רפרנס ל-OPPO המהולל שלך??

YB-7, הזכרונות שלי מהרדיו קופסה שניידר שהיה בביתי כשהייתי ילד, מעמידים בספק רב את השאלה אם כל נגן מודרני היה נשמע טוב יותר. זה לא היה סטריאו, הפירוט של נגן מודרני בוודאי עשיר יותר - אבל הנאה מהצליל? אני לגמרי לא בטוח שכל מכשיר חדש נשמע מהנה יותר מאותה קופסה ענתיקה.

הייתי מסוגל לשבת שעות ליד המכשיר ולהאזין לפטיפון גרארד האוטומטי. היום יש מערכות מודרניות שאחרי 30 שניות לא בא לי להישאר לידן.

אריה

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
YB-7, הזכרונות שלי מהרדיו קופסה שניידר שהיה בביתי כשהייתי ילד, מעמידים בספק רב את השאלה אם כל נגן מודרני היה נשמע טוב יותר. זה לא היה סטריאו, הפירוט של נגן מודרני בוודאי עשיר יותר - אבל הנאה מהצליל? אני לגמרי לא בטוח שכל מכשיר חדש נשמע מהנה יותר מאותה קופסה ענתיקה.

הייתי מסוגל לשבת שעות ליד המכשיר ולהאזין לפטיפון גרארד האוטומטי. היום יש מערכות מודרניות שאחרי 30 שניות לא בא לי להישאר לידן.

אריה
אריה היקר, קוראים לזה נוסטלגיה וזו תסמונת מובהקת אצל אנשים מבוגרים.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
נו טוב..
אז למה לא בחרת להשוות לרדיו קופסא שהיה מנגן בבתינו בשנות החמישים... כי אז כל נגן הכי זבל היה מנגן באופן יחסי הרבה יותר טוב.. בשביל מה להביא את ה-"מוישה זוכמיר" הזה עם מכשיר ענתיקה בתור רפרנס ל-OPPO המהולל שלך??

חחח, עכשיו ברצינות, האופו הוא מכשיר מעולה, אחת המציאות הגדולות שיש היום בשוק מבחינת נגן אוניברסלי, לשמחתי יצא לי להשוות אותו עם נגן יעודי בעלות של כ13000 ש"ח (לא זוכר את שמו, רזולוציה נהדרת, סטרילי מדי לטעמי) והם נשמעו לי אותו דבר, הChord שלי שלא נחשב לפיסגת הטכנולוגיה נשמע בהשוואה אליהם יותר טוב בכל הקשור לבמה ונפח, אולי טיפה פחות מפורט אבל זה מובן, נגנים שעושים הכל טוב עולים כמה עשרות אלפים (שקלים או ירוקים) יותר מהנגן שלי. דרך אגב, שמעתי ביחד עם הנגנים פטיפון בעלות של כ 5000-6000 ש"ח, מצטער בשביל כל חובבי הטכנולגיה, המפרטים והמדע, לאחר שנועצתי עם עורך דיני אני חייב לציין שהוא אכל אותם בלי מלח, הבמה הייתה בליגה אחרת לגמרי והסאונד היה נעים ומאוזן יותר.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83

אין קשר לנוסטלגיה, זו עובדה קיימת, יצרני הפטיפונים צברו נסיון רב בתחום והם מסוגלים בקלות לעקוף נגן סידי יעודי בעלות דומה, תעשה השוואה בין פרוגקט דביוט בשילוב עם ראש אורטופון אדום (שילוב בסיסי ביותר),תשים תקליט איכותי ותשווה אותו עם כל נגן בעלות דומה ותשמע את ההבדלים, בנגן תמצא את עצמך מעביר שירים כדי להעביר את הזמן ועם הפטיפון פשוט תרצה לשמוע מוזיקה ולא תשים לב איך הזמן עובר.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
יכול להיות שנכון, ועדיין יתכן שאותו שילוב גרארד שניידר היה מעיף כמה מכשירי פלסטיק מודרניים.

אריה

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
YB-7, הזכרונות שלי מהרדיו קופסה שניידר שהיה בביתי כשהייתי ילד, מעמידים בספק רב את השאלה אם כל נגן מודרני היה נשמע טוב יותר.

גם לך היה שניידר??...:)
היה לו מגבר סינגל אנדד עם שפופרת EL84 אחת, באמת שהיה נשמע מעולה.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
לאחר שנועצתי עם עורך דיני אני חייב לציין
קבל עצה בחינם: אם העורך דין שלך אף פעם לא מייעץ לך לשמור על זכות השתיקה, הגיע הזמן להחליף אותו. דה.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,864
נקודות
113
:)
מצטער גיל, לא יכולתי להתאפק :)
"The name is Gilboa, David Gilboa"
מצטער זאב, הרמת לי חזק להנחתה...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
עמיר, העובדה היא שבכל הקשור לרכישות של מוצרים כמו מערכות שמע, כולנו שטופי מוח כהגדרתך לגבי רוכשי ניים.

כל היצרנים בכל התחומים, עובדים עלינו באמצעים מתוחכמים ואתה הרי יודע שזו האמת כי אני משוכנע שאתה קורא מספיק בנושא.
אתה מבלבל בין מנסים למצליחים.

אכן, כל היצרנים מנסים למכור את מרכולתם ולשכנע את הקונים בכל הדרכים העומדות לרשותם, שחלקן מתוחכמות, אבל הצלחתם מוגבלת, ורוב הקונים נעים בין חברות, בטח במוצרים שונים, בודקים אפשרויות ופתוחים לשינויי דיעה.

למשל, יש לי הגברה של אודיו ריסרץ', אבל אם ארצה לקנות נגן דיגיטאלי, לא בטוח שהראשון, ובטח לא הייחיד, שאבדוק יהייה מתוצרתם. זה שאני חושב שהם יודעים לייצר הגברת מנורות לא אומר שאני בטוח שהם החברה הטובה ביותר בתחום הדיגיטאלי ו/או בכל מוצר אלקטרוני אחר שייש, ו/או שההתאמה של מוצר אחד אתם תהייה נחותה, ואפילו אם ארצה לשדרג/לשנות הגברה, לא אנעל דווקא עליהם.

אז אני לא שפוט שלהם ולא שטוף מוח שלהם, ולא של Oppo, ולא של B&W ולא של EMM ולא של Purist ולא של אף חברה שקניתי אי פעם ממוצריה ושאהבתי ועדיין אוהב אותם, גם אם החברות ניסו.

לעומת זאת, אלה ששטיפת המוח הצליחה איתם, בטוחים שהחברה שלהם מיוחדת, טובה מכל השאר בכל אחד ואחד מסוגי המוצרים שייש, מכבלים והגברה עד רכיבים דיגיטאליים ורמקולים, ואצלה זה המקום הראשון והיחיד לחפש מוצרים לכל שידרוג, לשינוי ו/או תוספת.

הניסיונות להציג רכישות כאילו הן מתבצעות באופן מחקרי נייטרלי בוודאי גורמות לאנשי השיווק לחכך ידיהם בהנאה.
...
לדעתי כדאי לכולנו להוציא מראשנו את הרעיון על הנייטרלות והאופי המדעי כביכול שמנחה אותנו ברכישות של ציוד שמע.
כמנהגך לאחרונה, כמו עם תחושת המציאות אצל ברקצ, אתה ממציא דברים משלך ומתווכח איתם.

מי מנסה בכלל לטעון שרכישות מתבצעות באופן מחקרי נייטרלי ו/או מדעי??? :(
זו שטות מוחלטת, שנכנסה איכשהו למוח שלך, ולאחרים אין צורך להוציא אותה כי היא לא שם בכלל.
זרוק אותה בעצמך. היא לא רלוואנטית לכלום.

לדעתי, אפילו משפט שלך שאומר שיש התפתחות גדולה בתחום הדיגיטלי שממנה נגזר שיש שיפור משמעותי בצליל, נשמע כמו פרסום של יצרני הנגנים. צריך רק להוסיף שגם המחירים יורדים והינה פרסומת מושלמת לכל האפסקלינג למיניהם שאתה מזכיר מידי פעם.
זה שמשהו נשמע לך כמו פירסומת אינו אומר שהוא שגוי, ולפעמים אפילו אנשי פירסום נוהגים להשתמש באמת כנשק -- זה בהחלט יעיל.

זו גם אחת הסיבות שבגללן אכן עדיף לקנות נגן דיגיטאלי זול יחסית ולא להשקיע ביקרים, שייתיישנו ויאבדו מערכם במהירות.

סליחה על הבוטות, עמיר, המחשבה שרוכשי ניים הם שטופי מוח והאחרים נייטרלים, היא לא פחות מנלעגת בעיני.
זו לא בוטות ואין מה לסלוח -- אין דבר יותר טבעי משתחשוב/תרגיש כך.

חוצמזה שאין ולא הייתה טענה שהאחרים נייטראלים, רק שהם לא מקובעים כמו שפוטי/שטופי Naim.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תסביר לי - למה מי שקונה NAIM הוא שטוף מוח?

אריה

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83

אריה

הוא לא שטוף מוח,
אבל אין ספק הוא שמרן.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אין הבדל בין מי שקונה NAIM למי שקונה משהו אחר. התוויות השונות הן פרי מוחם של מי שהוגה אותן.

אריה

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
שמרן זה לגיטימי..

כן, למרות זאת יש אנשים שלא
מבינים איך אפשר לחשוב שונה מהם:)

niro

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
8
למי שכן שמאמין שניתן להשוות מוצר אחד עם אחר שעולה פי 50 (היות והטכנולוגיה מתקדמת כל הזמן)הנה דוגמה למגבר דיגטלי TOPPING שמשווה באתר 6MOONS מול בל קנטו ואודיו ספייס:
http://www.6moons.com/audioreviews/casta/2.html

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הנה דוגמה למגבר דיגטלי TOPPING שמשווה באתר 6MOONS מול בל קנטו ואודיו ספייס:

זה עם רמקולים של PA עטופים בעץ יוקרתי...
קשה יהיה לשמוע הבדל עם רמקולים כאלה.
וופר 12 אינצ עם מפרקים גמישים על כל הממברנה.
מריחה אחת גדולה.
צפה בקובץ המצורף 31254

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
אין הבדל בין מי שקונה NAIM למי שקונה משהו אחר. התוויות השונות הן פרי מוחם של מי שהוגה אותן
לא, אריה, אין שום טענה שכל מי שקונה Naim הוא אוטומאטית שטוף מוח ו/או שונה ממי שקונה משהו אחר.
אתה שוב מבלבל דברים.

זה כמו שיגידו לך שחלק מהחתולים הם שחורים, ואתה תצא בדרישה דרמאטית שיסבירו לך למה אומרים שכל דבר שחור הוא חתול.

הטענה היא שחלק (קטן, אני מקווה, אבל ללא ספק קולני) מלקוחות Naim הם בחזקת שטופי מוח -- אלה מביניהם שמטיפים לכך שחברה אחת יותר טובה מאחרות בכל דבר ובכל תחום באודיו, שכדאי תמיד לקנות הכל מחברה אחת (זו), יוצאים בלהט משיחי לשבח אותה בכל הזדמנות, מתאימה או לא, וכו'.

לא ראיתי דברים כאלה לגבי חברות אחרות, ולכן נראה לי שזה מאפיין רק לקוחות של Naim (חלק קטן, כאמור).

אם הייה לי כוח, והייתי חושב שזה פרודוקטיבי למשהו, הייתי יכול להביא לך כמה התבטאויות שלך ושל קבוצה קטנה ורעשנית בפורום הזה. מה שמשמח זה שהמינון ירד לאחרונה, ואולי הייה גם לי חלק בירידה הזו, דבר שאני לא מתבייש בו אם זה כך, אבל גם לא מתגאה בו.

הדוגמה הקיצונית ביותר היא של כאלה שכשהם בחו"ל הם לא הולכים לראות מה התפתח באודיו ולאיזה כיוונים ולאיזה הישגים הגיעו בעולם, אלא איך ואיפה וכמה מוכרים Naim ומה קורה עם החברה הזו בעולם...

אבל אכן זה לא פרודוקטיבי להוכיח לשטוף מוח שהוא שטוף מוח, ולכן נראה לי שאניח לנושא, אלא אם תהייה התפרצות נוספת של הסימפטומים.

הוא לא שטוף מוח,
אבל אין ספק הוא שמרן.
ממש לא בהכרח שמרן, או כל תווית אחרת. Naim היא חברה טובה וראוייה -- אם כי כנראה שלא הכי טובה ובטח לא בכל דבר -- שייש לה מוצרים מתקדמים וטובים ואפשר להגיע אליה ולקנות ממנה מטעמים ענייניים בהחלט, ושאין לי שום דבר נגדה ושום דבר שלילי לומר עליה, לכל היותר על חלק מלקוחותיה.

כנראה שרק מיעוט מתוך אלה שעושים זאת מגיעים למצב של שטופי מוח.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור