כמות או איכות ???

• פותח הנושא ead
  • פורסם בתאריך

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
ראיתי את השאלה הזאתי בפורום (בחול), ממש מזמן (השרשור משנת 2006-7).

שאלו מה עדיף.

בהנחה שאתה קונים את כל האלבומים שלכם (לא מורידים מן הרשת לא חוקי ולא בטיח)

1) מערכת טובה מאוד, אבל ממש מעט אלבומים לשמוע

2) מערכת מיני נחמדה או משהו קצת יותר טוב + המון המון אלבומים (נניח 2000 דיסקים לבחירתכם)

מה תעדיפו ולמה?

אני מוכרח לציין שבשרשור הנ"ל שראיתי הכותרת הייתה:
"האם אודיופילים אוהבים מוסיקה"

ורוב האנשים בשרשור ההוא העדיפו את האפשרות השניה.

yairf

עוסק בתחום
מעורבות
21
נקודות
38
מצטער, שאלה קצת טיפשית, הרי יש מספיק טווח באמצע...

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אכן שאלה של ילד בן 4 משועמם (לא אתה, חס וחלילה. ההוא שכתב את זה בפורום בחו"ל!). רמה אחת מעל "מהו אודיופיל".

עזוב אותך, באמא 'שך.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
השאלה מלאכותית, מכיוון שהיא מתייחסת למשהו חד פעמי: יש לך 5,000 שקל, איך תחלק.
גם איסוף המוזיקה, גם שיפור המערכת הם בפועל תהליכים ארוכים בני שנים.
חקסמח

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נשאל אחרת.

האם המערכת עבורכם היא כלי לשמוע מוסיקה
האם שהמוסיקה היא כלי לשמוע את המערכת.

אם אדם יעדיף את האופציה הראשונה זה יתפרש כאחד שהמוסיקה חשובה לו יותר מאיכות השמע.
אם יעדיף את האופציה השניה יתפרש כאחד שהמערכת חשובה לו יותר מהמוסיקה.

הרי לא ניתן להאזין בלי מוסיקה ולא ניתן להאזין בלי מערכת.

היתה תגובה באחת מהכתבות בהן חשפתי את המערכת שלי בסגנון "מערכת כל כך יקרה ואין לבחור כמעט מוסיקה". ראשית מוסיקה יש לי בכמיות רבות יותר מחנות טוואר רקורד ממוצעת אך לא כולה יושבת בתקליטיה. חלקה משמשת אותי לעבודה וחלקה לשמיעה שוטפת בבית.

התשובה שלי לאדם כזה היא די פשוטה. "כל כך הרבה מוסיקה אבל 50% מהצלילים אתה לא שומע".

חובב אודיו אמור לאהוב מוסיקה. דרכה הגיע לתחביב הזה {סיפור הביצה והתרנגולת לא תופס כאן} ולכן האוסף המוסיקלי של רוב חובבי האודיו הוא גדול מהממוצע המקובל.

אני דווקא לא חושב שזו שאלה טיפשית אלה ניסוח לא בדיוק נכון.

ead

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
16
ומה תשובתך נמר?

אני חושב שגם הכוונה הייתה במובן של, ככול שהרמה של המערכת עולה, אתה צריך דיסקים או תקליטים איכותיים יותר.
דברים רגילים פשוט נשמעים ממש רע (במיוחד כל נושא ה LOUDNESS WAR וכו')

אז עדיף לשמוע הרבה ופחות טוב, או קצת וטוב?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כמו שכתבתי.

"חובב אודיו אמור לאהוב מוסיקה. דרכה הגיע לתחביב הזה {סיפור הביצה והתרנגולת לא תופס כאן} ולכן האוסף המוסיקלי של רוב חובבי האודיו הוא גדול מהממוצע המקובל."

oorva

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אפרופו הורדת מוזיקה פיראטית מהרשת

אני שמח שזה קיים ולו רק מהסיבה שזה אילץ את החברות להוריד את מחירי המוזיקה החוקית למחירים השווים לכל נפש (לא רק בחנויות המקוונות).
לי יש תקציב כרגע לשידרוג ואתמול קניתי שלושה דיסקים ב90 ש"ח, אבל תקציב השידרוג לא פחת בסכום דומה.
במילים אחרות אצלי זה לא מתנגש. אני מעוניין שתהיה לי כל המוזיקה שאוהב, ולשמוע אותה במערכת הכי טובה שידי משגת.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אני למשל הוצאתי ממון רב על בניית הסט שלי, ולא יחסתי חשיבות רבה לקניית דיסקים
במשך כל כך הרבה חודשים, וכל הזמן הזה יצאתי מנקודת הנחה, שביום שאסיים לבנות אותה,
כל דיסק שאקנה יהיה שווה הרבה יותר מ 60/70 ש"ח.
והיום אחרי שסוף סוף יש לי את מה שרציתי , אין לי כל כך הרבה דיסקים כמו להרבה מאד חברים בפורום הזה, ולהגיד שזה מפריע לי? ממש לא!
אני אישית מעדיף מערכת יקרה עם 300/400 דיסקים, מאשר מערכת יותר צנועה עם 2000 דיסקים.
כמובן הכל עניין של תקציב, אמר לפניי yairf "מצטער, שאלה קצת טיפשית, הרי יש מספיק טווח באמצע". נכון ולא נכון, הרי אחרי הכל זה עניין של העדפה אישית ובחירה, כל אחד מחלק לו את
התקציב איך שנראה לו, מה שחשוב שבסוף ישיג המטרה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור