כמה שאלות של מתחיל בנוגע לצילום

IdanH

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אז קניתי ניקון D5100, עם עדשת הקיט 18-55. f3.5.

הסתכלתי על מדריכים והתחלתי להתנסות.

קודם כל הזום מרגיש לי טיפה מגביל, אבל כרגע אתמודד. אמשיך להתנסות ונחליט על קו פעולה בהמשך מבחינת עדשות.

דבר שני - אם אני רוצה ליצור עומק שדה רדוד (רק כדי לראות שאני לא טועה, הכוונה היא שהאובייקט בפוקוס והרקע שלו מטושטש), הבנתי שצריך צמצם פתוח (מספר נמוך), ומצד שני דווקא זום גדול יכול לעזור.
אלא שכאשר אני ב 55ממ אי אפשר להשתמש בF3.5 אלה הכי נמוך זה 5.6 (או משהו כזה).

האפשרות השנייה היא להתקרב פיזית לאובייקט ואז לשמור על צמצם פתוח F3.5. כשעשיתי את זה האובייקט הרגיש לי מוזר. כאילו יש אפקט שמעוות אותו קצת.

כמו כן, לפעמים כשאני קרוב מדי המצלמה לא מצליחה להתפקס.

מה השיטה המומלצת מבין אלה שהזכרתי, והאם יש שיטה אחרת, או שאני בכלל לא בכיוון?

IdanH

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
ושאלה נוספת לגבי שימוש בפלאש.
יש לי את הפלאש הפנימי של המצלמה. כשאני מצלם איתו, בעל כורחי, התמונה נראית "שטוחה" והצבעים קרים ומתים. אני לא אוהב את התמונות כך.
מה הפיתרון? האם אפשר לשלוט בעוצמה שלו? האם בפלאש חיצוני אפשר להימנע מהאפקט הזה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נתחיל הפלאש - מה שאתה מתאר זה בדרך כלל התנהות הפלאש בפנימי של המצלמה פלאש חצוני יעזר. כמ כן נסה לצלם עם פלאש כאשר אתה מקטין את העוצמה שלו נגיד ב 1- (אני לא מכיר, את ההגדרות של ניקון) זה יכול לעזור

בקשר לקבלת שדה רדוד זה אפשרי עם העדשה שלך אבל קצת קשה - לקבל זאת עבור רקע ואוביקט קרוים עם ערכי הצמצם של העדשה שלך. כאמור מומלץ לצלם כאשר הזווית היא רווחה יותר - זה משפיע יותר ויש לך גם אפשרות לבחור בצמצם גדול יותר בעדשה שלך.

אפשרות נוספת זו עדשה עם צמצם גדול כמו ה 50 ממ F1.8

בקשר לאיוות של העדשה אין מה לעשות זו אחת ממגבלות העדשה הזו - אבל ניתן לתקן זאת בקלות עם תוכנה לאחר הצילום
תבדוק את LIGHTROOM 4

IdanH

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
לא מצאתי איך להוריד את עצמת הפלאש. אמורה להיות כזו אופציה?

אז אני מבין שעדיף להשאר על מצב רחב, עם צמצם פתוח ככל הניתן, ולהתקרב פיזית לאובייקט. נכון?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי עומק השדה.

עומק שדה רדוד מושפע משני גורמים.
1- מפתח הצמצם
2- אורך המוקד

ישנם יחסי גומלין בניהם. כלומר, מפתח צמצם של 1.8 על 10 מ"מ לא יביא לך עומק שדה רדוד (או במילים של צלמים - בוקה) מרשים. לעומת זאת, אותו מפתח צמצם על עדשת זום שממתקרבת לאובייקר המצולם תיצור עומק שדה רדוד מרשים יותר.

כלומר, במקרה שלך, עם עדשת הקיט, הדרך הטובה ביותר להדגיש את עומק השדה הרדוד הוא לפתוח אותה ל-55 מ"מ על הצמצם הגבוה ביותר שניתן באורך המוקד הזה ולצלם מקרוב יותר.

אורך מוקד הוא חלק בלתי נפרד מיצירת ה"בוקה".

IdanH

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
אז זה בעצם הפוך ממה שאמרתי...
לפתוח את העדשה כמה שניתן (זום פנימה), להסתפק בצמצם הכי פתוח שהמצלמה מאפשרת (נראה לי 5.6) ולהתקרב לאובייקט אם צריך.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בדיוק. (-:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אם אתה דואג מהחושך, ולא בא לך לצלם עם פלאש , צלם עם ISO גבוהה.
לא נראה לי שתהיה למצלמה בעיה לצלם טוב ב1600 ואפילו ב 3200.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
גם 12800 לא יספיק לו. פלאש הוא הכרח במיוחד כאשר מצלמים בתנועה במקום חשוך.

לזה נוסיף שהמצלמה הזו לא יודעת להוציא תמונות ראויות ב-iso כל כך גבוה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור