כמה שאלות בנוגע למילים ומשמעות בעולם ההגברה (רסיברים ומגברים)

Vika Janashvili

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני מעוניין קצת יותר ללמוד פירושים של מילים וכמה שאלות בנוגע לחיבורים של רמקולים והגברתם...

אז ככה יש לי ברכב מערכת של זוג 6/9 וזוג קומפוננט 6.5 של הרץ וסאב של פיונייר (הספק מקס' 1400W והספק נומי' 400W) שזה משו שלא הבנתי מה זה אומר...
כל המערכת הזאת מחוברת למגבר של LANZER דגם lanzar vibe 532 n 3200W 5ch הכל מחובר כמו שצריך על ידיי מתקין כמו שצריך עובד פיקס..
אולי אם אני ילמד וישכיל בנושא אני רוצה לשחק קצת עם הסאב ולהוריד את הקומפוננט ולהשאיר רק את ה6/9 והסאב בשביל לקבל יותר עוצמה בזה שיתפנה לי 2 ערוצים במגבר

ואצלי בבית יש רסיבר של yamaha דגם htr-5740 6.1ch יש לו 100w לערוץ הוא ישן אפשר לומר מבחינת הדגם והשנה שלו אבל עובד פצצה אין מה להגיד..
1.ברצוני להבין מה זה אומר אום? חוץ מהתנגדות מזה אומר התנגדות? הצלחתי טיפה להבין שנגיד 2 אום מבחינת כח לרמקול נותן יותר עוצמה מ4 אום 6 או 8
(אם מעניין אותכם לאן אני חותר זה לעוצמה פחות איכות יותר באס יותר רעש)
2.מה קורה אם אני מחבר רמקול עם 2 חוטים בהצלבה לשני ערוצים הוא מקבל 100W כפול 2? 200W?
3.רסיבר כמו שלי נגיד יכול להפעיל לדחוף להגביר לא יודע בשפה שלכם סאב של רכב??
4.איך אני משנה רמות של אום? איך אני שולט בזה? זה אפשרי בכלל או שזה קבוע מראש ברמקול וקבוע ברסיבר ואין אופציה לשנות?
5.כמה אום המגבר שלי בכלל נותן? אני צריך להתאים אליו רמקולים לפי הנתונים שלו בשביל להוציא ממנו את המקסימום?

תודה רבה לעונים ולעוזרים סליחה על החפירה פשוט שמלא זמן אני כבר רוצה יותר להבין בתחום הזה..

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
שלום
1. אולי אם אני ילמד וישכיל - צ"ל אלמד ואשכיל.
2. לא סביר שהמערכת מוגברת ע"י 3200W וצריך עוד הגבר או עצמה!
3. אוהם: זהו הערך שנתנו להתנגדות להוליך זרם. ככל שערכו במעגל החשמלי גדל, הזרם קטן. הנוסחה שמשמשת לחישוב נקראת "חוק אוהם" ואומרת ש:- I = U / R (הזרם I, שווה למתח U חלקי ההתנגדות R).
ברכב, בשל העובדה שמתח המצבר רק 12V נהוג להשתמש ברמקולים בעלי התנגדות נמוכה (4 אוהם או 2 אוהם) ע"מ להגדיל את ההספק. ההספק (P) שווה למתח (U) חלקי ההתנגדות (R) אך בזרם חילופין (מוזיקה) יש לחלק בעוד 2.
מצד שני, ככל שהתנגדות הרמקול נמוכה, כך קשה יותר למגבר לדחוף אותו.
4. ציוד ביתי (רסיבר) לא נועד לרכב, ולהיפך.
5. רמות אוהם (התנגדות) הם דבר נתון ברמקול. הדרך היחידה לשנות זה להחליף ברמקול עם ערך התנגדותי אחר...
6. מגבר לא נותן אוהם. מגבר נותן הספק (P) בוואט (Watt).
7. היפוך החוטים בין המגבר (רסיבר) לרמקול לא משנה את ההספק. הוא רק הופך מופע. מומלץ לא להפוך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור