כמה מילים על הגברה

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
מיכאל רוזי - ושאר הקראים:

אם הפוסט הזה לא היה נולד היה צריך להוליד אותו. זה בסדר גמור להציג מגוון של דיעות,זה בסדר להתווכח ולנסות לתת דוגמאות המצדיקות דיעה כזו או אחרת.

כבר יש פה 16 עמודים ו 157 פוסטים והרושם הכללי מהפתיל הזה הוא שאין פה אלא מלחמת אקדוחנים בסגנון המערב הפרועה ובמדינה ששיח פתוח הוא איסור חוקי.

כאן לא מערב פרועה ובנתיים מותר להתבטא באופן די חופשי.

מיכאל:

כבר בתחילת הפתיל הזה הארתי לך בעניין סגנון הכתיבה.צר לי אבל לא הבנת את הרמז. אני כן רוצה לשמוע את הדעה שלך וכן רוצה לקרוא את הנימוקים שלך - הם בהחלט ראויים. אבל אתה מעליב אותי,כל פעם מחדש, בזה שאתה לא משתמש במקלדת אלא באקדח. אולי הגיע הזמן לשנות את זה כי אתה מפספס ומפספסים אותך וחבל.

רוזי:

תתאפק. גם את מה שיש לך לומר אני רוצה לשמוע. גם אותך אני רוצה לקרוא מנמק או מנסה לנמק את העמדה שלך ואנא עשה שימוש במקלדת ולא באקדח.

לשאר הקוראים:

יש בפסט הזה הרבה דברים ראויים ובתנאי שמתעלמים מקרבות האקדחים. מונחים של אמת אחת,צדק אחד ורק דיעה אחת נכונה והשאר לא - אין להם מקום לא פה ולא בשום שיח במדיום הזה וגם מחוצה לו. אם מתאפקים אפשר,ואפילו כבר נעשה פה,להביע דיעה לעמוד אחריה,לנמק אותה והקורא יעשה לעצמו את החושבים האם הוא מקבל את זו או את האחרת.

לא סתם,עוד במעלה הפוסט הזה,העלתי את גלילאו מן האוב. זוהי דוגמא טובה למקרה שבשיח ציבורי אדם אומר דברים נכונים (שגם לגבי דיוקם ונכונותם האבסולוטית יש ויכוח עד היום) וכמעט קיפח את חייו בגלל זה.

לאתר הזה קוראים Dtown והשרת שלו יושב בעיר חיפה. גם לבעלים שלו יש שם ואפילו קורא את הפוסט הזה. לא מדובר במרתפי האינקויזיציה ולא בספרד של לפני כמה מאות שנים ואל תוליכו את השיח הזה לשם,כי כמו שכבר אמרתי - אם הפוסט הזה לא היה נולד היה צריך להוליד אותו כי בדיוק בשל רבוי הדיעות ותפיסות העולם אנחנו פה.

מי שקורא את הפוסט הזה ואת המעט שלונקקו אליו מקבל את הרושם שיש פה כמה מחנות שמתבצרים בעמדות שלהם ומתנגשים זה בזה בכל הזדמנות. אכן יש כאן כמה מחנות וזה דווקא בסדר גמור וטיבעי אבל ההתנגשות האלימה מיותרת.

יש עוד תפיסות עולם שמשום מה נפקדות מהשיח פה. הזכרתי (וזה דווקא היה רמז "דק") את נלסון פאס ואפשר להזכיר עוד יצרנים שהגיעו לאיזה שהוא"מתכון" ולא משנים אותו אף פעם. והשוק מצביע ברגליים ופותח את הכיס.

העולם הזה מאוד עשיר בדיעות ותפיסות אולם ואם נוציא מן השיח את האלימות והרצון לשכנע את השני בטיפשותו כולנו נרוויח תרתי משמע.

מתי שהוא צריך לשם ל"ויכוח" הזה קץ. נמר,כרמי וליאור לא יעצרו את הפוסט הזה ולא יחסמו אותו וטוב שכך ולכן צריך לקחת יוזמה ואחת מהשתיים: או שתפסיקו כבר לירות אחד על השני ותוסיפו (ומבטיח להיות נאה דורש ונאה מקיים) עוד תפיסות עולם שקיימות ושווה להתייחס אליהם או שפשוט תתאפקו נשמו אוויר (בדקתי בשבילכם בכל ישראל רמת זיהום האוויר היום מתחת לממוצע הרב שנתי האוויר נקי וטרי) נשמו אוויר התחממו ודי לקרבות האקדוחים.

WOW עד שהספקתי לסיים את מגילת האסתר הזו ובנתיים הספקתם לטעון לידרוך ולירות ....

יום נעים וחמים לכולם ולאוחזים בהגה - סעו לאט ותגיעו מהר.

מנחם.

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
שלום מנחם
אני יענה לך כמו קרמר, בפרק שהוא רב עם הקוף בגן חיות: לא אני התחלתי!
ולכן אני לא מבין מה אתה רוצה ממני.
כתבתי מאמר טכני טהור, ואילו האחרים שהוזכרו בו, במיוחד AK1 נפל עלי, הודה בכך, והמשיך...כאילו אין מחר.
1. לא אשתתף בדיון עם אדם שכותב לי בהתרסה ואווירה כזו, גם אם הוא צודק ב-100%. והוא ממש לא צודק.
2. כל מי שפנה באופן ענייני, ול אישי (כמו דיגיסאן) זכה לתגובה הולמת, עניינית, טובה כמיטב יכולתי, וללא כל נימה אישית.
תגובה מכובדת ונאותה.
3. אילו הייתה מצמצם את החלק האקדוחני, השרשור היה קטן כדי חצי ויותר. ע"פ הנתון הסטאטיסטי שהבאתי בפוסט 89#
AK1 היה אחראי ליותר מ-41% ממנו. עכשיו הוא בטח הגדיל לעשות.
4. שים לב, שבדיון חדש שפתחתי, קראתי לכם (לך וךאחרים) לכתוב את על הנושא, ותראה מה ענו לי.
אז אני מסתכל על הביקורת שלך, ושואל: מה אתה רוצה?
אם אני שואל ועונה - לא טוב.
ואם אני שואל, כדי שאתה ואחרים תענו, גם לא טוב.
אז מה שנותר זה לכתוב על חוויות ולא להיכנס למושגים והבנתם.
עובדה שיש כאילו שכן מתענינים, ומברכים על היוזמה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
אני גם שמח שארז ו-AK1 חשבו שזה גאוני ומיישרים אתך קו.
לא כל מה שאתה כותב זה שטויות, וייש גם דברים נכונים, ואין ספק שייש לך כמות מסויימת של ידע,
אם כי אחוז גבוה ממה שקראתי מתוך מה שכתבת באתר הזה ובאחרים , אינו אלא רק מיחזור של מעט מאוד ידע.

עד עכשיו, השגיאות שלך נראו סתם כאי הבנות, לפעמים מהותיות, של דברים שאתה יודע ו/או של יישומם.

אבל המשפט הזה נכתב בזדון -- ובנוסף, הוא גם שקר-- לא ארז ולא אני השתתפנו בשירשור האמור.

ליכלכת!
עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,745
נקודות
113
AK1 היה אחראי ליותר מ-41% ממנו
חסרה לי נקודה עשרונית ושתי ספרות!!! אני מוחה על חוסר הדיוק!!! תפסיק לחפף ובבדוק טוב יותר לאיזה שירשורים אתה מפנה!!!

:)
הבל הבלים הכל Hegel.

הסערה בכוס המיים הגיעה לגובה של 3.14 מילימטר (אופס, הייתי צריך לכתוב 3.141592635 וכו'? אבל אז השירשור באמת לא הייה מסתיים!).

בואו נסכים לחלק הכל ב-e בריבוע ואז הכל יסתדר, והגלים יחזרו לתחום הנורמה פלוס/מינוס שתי סטיות תקן.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
מיכאל,

קודם כל ולפני הכל בהקשר אלי תנטרל כל מוטיב אישי. הוא פשוט לא קיים.

בתגובה שלי פניתי אליך. לרוזי ולשאר הקוראים (ובזה הסדר).

מה אני רוצה?

הדברים שנאמרו פה על ידך,כאמור,נכונים וראויים. זו נקודת הפתיחה. מה שיצא ממנה זה קרב אקדוחנים והמידע,שכן יש פה שלך ושל אחרים, לוט בערפל הקרב.
זו תמונת המצב.

אני יוצא מתוך הנחה שאת המוטיב האישי הוצאת ואומר לך כך:

פתחת פוסט בנושא חדש וביקשת להביע את דעתך ולהביא את הנתונים. זה בסדר גמור ראוי וטוב שכך. עכשיו,אחרי כ 160 תגובות את מה שרצית לומר אף אחד כבר לא שומע. ולכן אתה משקיע אנרגיה סתם. ההפסד הוא לא שלך אלא שלי ושל קוראים אחרים שכן רוצים לשמוע דיעה או דיעות אחרות וגם דעה שתומכת בתיזה שלך. כקוראים לא מקבלים את זה. השורה התחתונה היא פשוטה: תנטוש את הפוסט הזה כי זה כבר "כל המוסיף גורע" וה"עונש" הוא כפול: אלה שבאים לזירה עם אקדח טעון - אין להם במי לירות. אלה שרצו להפיק תועלת כלשהי מהפוסט הזה הפסידו כי קשה לברר את המוץ מהתבן.

זו דעתי ואני מקווה שתבין אותה מעבר לכתוב ובתנאי - אין פה שום דבר אישי.

אני לא נוטש,בנתיים,את הפתיל הזה בתקווה שתצמח ממנו תועלת כלשהי אבל אני ,גם,לא פתחתי אותו ולא הגדרתי את המטרות. אני בטוח שכשכתבת את הדברים ופתחת את הפתיל הזה הייתה לך מטרה. היא ברורה וראוייה. ועכשיו אי אפשר להגיע אליה ולא חשוב למה ובגלל מי ולכן,אלא אם אתה חושב שאני טועה ותוכל לתקן את הדברים, פשוט תינטוש את הפוסט הזה - ואני מדגיש את הפוסט הזה לא אומר לך סתום את הפה ואל תסתום את הפה. אבל כאן הדברים כבר לא חלפת ידע אלא החלפת מהלומות וזה מפקשש את המטרה שלך עצמך וחבל...

ממש לא חשוב מה היא הדיעה שלי. כשאני קורא את הפוסט הזה ומאוד ברור ממנו מה הייתה הכוונה שלך כשפתחת אותו וגם - ברור שהמטרה לא הושגה את צריך להפסיק,וצריך להפסיק פה ורק פה ואני לא מתכוון ב"להפסיק" = סתום את הפה שלך - להיפך הגמור. הייתה לך מטרה. לא הצלחת להגיע אליה. ההפסד הוא כולו של מי שנכנס לפה ויצא בידיים ריקות.

מקווה שהובהרתי כראוי.

יום נפלא.
מנחם.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
שלום מנחם
לאן הייתה רוצה להוביל את הדיון?
נניח לרגע שהחלק האקדוחני לא שייך ונוכל להתעלם ממנו, ושהמכותבים הנוספים לפניתך, יניחו לך ולי או לכל חבר אחר,
לפתח דיון ענייני, מבלי להכנס לתוכו.
כמו שכתבתי בעבר, אני חוזר ואומר: כל פניה עניינית ולא אישית, תיענה במירב תשומת הלב והכנות, להשיב כמיטב יכולתי.
ותתפלא, כאשר פתחתי את השרשור, לא חיפשתי לערב בו אקדוחנות, אלה להתחיל ישר מהנקודה שאתה מציע.
החלק הלא רצוי, לצערי, לא היה בשליטתי. צר לי.

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18

שלום
תראה מה קורה בשרשור ה-DF.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור