כמה מילים על הגברה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ציטטת אותי דקה לפני שהוספתי את המשפט "כנראה שלבעלים שלו, זה ששידך אותו לרמקולים של 87DB שיורדים עד 3 אוהם, אין מושג ירוק והוא לא מבין עד כמה הוא שמע ח**...".

ארז

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
ציטטת אותי דקה לפני שהוספתי את המשפט "כנראה שלבעלים שלו, זה ששידך אותו לרמקולים של 87DB שיורדים עד 3 אוהם, אין מושג ירוק והוא לא מבין עד כמה הוא שמע ח**...".

ארז
הוא לא שומע, הוא מדמיין צלילים נעימים וחזקים, כשבחדר פחות או יותר שקט -- המגבר הרי לא מזיז את הרמקולים.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אודיופילים נמצאים הרבה מעל הגבול המינימלי של הדיבור בין הרמקול למגבר , כלומר יש רזרבות ניכרות של כוח להנעת הרמקול, לגבי השאר ,כל אחד והאוזן שלו,לא קורא שום נתונים של המגבר מכיליון שרחוק מהמגבלות ,רק שומע באם זה מתאים לי , ולעניין הזה כבר בז מיכאל, אבל עם המגברים שלי יכול להזיז שלוש סטים של.הרמקולים שלי בעת ובעונה אחת ,וכך גם עמיר,אז מה מעניין אותנו הספרות הקטטנות בספציפי קיטן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
אודיופילים נמצאים הרבה מעל הגבול המינימלי של הדיבור בין הרמקול למגבר , כלומר יש רזרבות ניכרות של כוח להנעת הרמקול, לגבי השאר ,כל אחד והאוזן שלו,לא קורא שום נתונים של המגבר מכיליון שרחוק מהמגבלות ,רק שומע באם זה מתאים לי , ולעניין הזה כבר בז מיכאל, אבל עם המגברים שלי יכול להזיז שלוש סטים של.הרמקולים שלי בעת ובעונה אחת ,וכך גם עמיר,אז מה מעניין אותנו הספרות הקטטנות בספציפי קיטן.
לחלק מהאודיופילים יש מגבר שהוא הרבה מעל הגבול המינימלי של הדיבור בין הרמקול למגבר, וחלק מביניהם אפילו לא יודע מזה. לחלק מתוך השאר יש מגברי מנורות חצי ואט עם רמקולים בנצילות של 200, וחלק מהחלק מהשאר בכלל מקשיבים באוזניות.

אבל מיכאל מוכר את אותה סחורה ל-כ-ו-ל-ם, כי זה מה שמעניין אותו, ומה שלא מעניין אותו, זה האם זה מעניין אותם.

מספיק שהוא חושב שצריך את זה, ואי אפשר לבלבל אותו עם העובדות שאין כל כך מיתאם בין הנתונים לנשמעים ולכן את הרוב זה לא מעניין, ולא מעניין אותו שייש לו הרבה שגיאות בסחורה. העיקר שהוא הצליח לשגר אותה לעולם.

עמיר

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
עמיר,

במקום אחר כבר הסכמנו שכן כדאי לשלוף מחשבון (או אפילו לחשב בראש) אחרת הולכים להוציא הון תעפות על ציוד שהולך לכיוון של הרס. וגם הסכמנו שלמרות המחשבון זה דווקא יעבוד אבל די בלדת את החישוב כדי להיזהר ולא להשמיד כמה אלפי שקלים....

לאלה שחושבים שהפוסט הזה הוא לווכחנים/דטרמניסטים או ליצרני ציוד: מהראשונים יש גם יש מהאחרונים דווקא לא. אבל,לפני שאתם יורים מסקנות נמהרות כדאי לקרוא עוד פעם ואם משהו לא ברור לשאול. אחרי שהאקדח ירה אי אפשר להחזיר את המצב לקדמותו (והמבין יבין ואם לא אז זו לטובה) :)

מנחם.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מנחם,
אני מוצא הבדל רב בין החישוב שהצעת באחד הפוסטים, לגבי יחס ההספק של מגבר לרמקולים, לבין מה שקורה פה.
החישוב שהצעת הוא סוג של המלצה למען הזהירות ולא כלל מחייב ואכן כך הצעת אותו.

מה שקורה פה זה ניסיון להוכיח במלל טכני רב את העליונות של מגבר חזק על פני מגבר חלש. נקודה.
ארז

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
עמיר,

במקום אחר כבר הסכמנו שכן כדאי לשלוף מחשבון (או אפילו לחשב בראש) אחרת הולכים להוציא הון תעפות על ציוד שהולך לכיוון של הרס. וגם הסכמנו שלמרות המחשבון זה דווקא יעבוד אבל די בלדת את החישוב כדי להיזהר ולא להשמיד כמה אלפי שקלים....

לאלה שחושבים שהפוסט הזה הוא לווכחנים/דטרמניסטים או ליצרני ציוד: מהראשונים יש גם יש מהאחרונים דווקא לא. אבל,לפני שאתם יורים מסקנות נמהרות כדאי לקרוא עוד פעם ואם משהו לא ברור לשאול. אחרי שהאקדח ירה אי אפשר להחזיר את המצב לקדמותו (והמבין יבין ואם לא אז זו לטובה) :)

מנחם.
מממממעניין, מה צריך לדעת לפני שהולכים ל"הוציא הון תעפות על ציוד שהולך לכיוון של הרס" ושמחשבון יציל אותך שמריפת ציוד?

עמיר

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
מנחם,
אני מוצא הבדל רב בין החישוב שהצעת באחד הפוסטים, לגבי יחס ההספק של מגבר לרמקולים, לבין מה שקורה פה.
החישוב שהצעת הוא סוג של המלצה למען הזהירות ולא כלל מחייב ואכן כך הצעת אותו.

מה שקורה פה זה ניסיון להוכיח במלל טכני רב את העליונות של מגבר חזק על פני מגבר חלש. נקודה.
ארז
מסכים.
מממממעניין, מה צריך לדעת לפני שהולכים ל"הוציא הון תעפות על ציוד שהולך לכיוון של הרס" ושמחשבון יציל אותך שמריפת ציוד?
http://www.dtown.co.il/forum/24918-...-100-w-ובעל-נצילות-מעל-90db-עם-מגבר-400w.html
מנחם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
מאיפה לקחת את ההמלצות האלה???

נגיד שייש לך מגבר של קילווואט לרמקולים של 100 ואט, האם מובטח לו להגיע ל"עולם הדממה"???
ואם אתה מכוון את הפרה כך שהפלט יהייה ואט אחד, גם אז הוא יעוף?
ואם אתה מכוון לעוצמה שאתה נהנה לשמוע בה, שנניח לרגע שהיא לא מטורפת ושלרמקול יש נצילות סבירה, גם אז הוא יעוף???

וייש עוד מיקרים שבהם לא ייגרם נזק, ושאולי עם ההמלצות דווקא כן.

אני מקצר כי אני כותב מהסלולארי, אבל ממש לא נסכמנו כאן :(
עמיר

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
מאיפה לקחת את ההמלצות האלה???

נגיד שייש לך מגבר של קילווואט לרמקולים של 100 ואט, האם מובטח לו להגיע ל"עולם הדממה"???
ואם אתה מכוון לעוצמה שאתה נהנה לשמוע בה, שנניח לרגע שהיא לא מטורפת ושלרמקול יש נצילות סבירה, גם אז הוא יעוף???

אני מקצר כי אני כותב מהסלולארי, אבל ממש לא נסכמנו כאן :(
עמיר

1. עמיר ידידי היקר: תקרא עוד פעם.
2. אם לא נסכים זה יהיה ממש מצוין וברוח הדברים שנכתבו שם וגם פה על ידי.
3. אל תגרור אותי פה לויכוח של שם נו באמת לאן - זה הולך?
4. אתה לוקח את האקדח שירה עליך והתגוננת ממנו פה ומכוון אותו...אלי? איפה אמרתי אי פעם משפט דטרמנטיבי כמו:
איפה אמרתי אי פעם:
ממתי יש לי שעון שיושב על "ברז" הווליום ואומר לי כמה ואטים עכשיו בדיוק זורמים בצנרת ולמה זה בכלל אכפת לי אני מגביר דו ערוצי בבית לא בבלומפילד.
כבר התדיינתה איתי מספיק כדי לדעת שלא יכול להיות שאמרתי דבר כזה אולי הבנת דבר כזה אני הייתי שם זהיר וגם פה....:)
תודה על המחמאה אבל לא המלצתי שום דבר. הסברתי משהו וסייגתי אותו ולא פעם אחת ולא פעמיים. את הפילוספיה הדטרמנטיבית דווקא למדתי,עם עוד כמה דברים, זה ממש כבר עבר מן העולם.

עמיר,
אל תתאמץ אתה יותר מידי זועף בפוסט הזה תרגע.שתה מים או לא יודע מה לא כל מקום שמוזכר משהו שצריך בשבילו מחשבון זוהי קביעה דטרמנטיבית המלצה של זה ראה וקדש וכך תעשה ובטח לא אם יצא תחת המקלדת שלי - בזה כבר התנסת.

שיהיה לך ערב נפלא ומשתמע.

מנחם.

מנחם.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
Nelson Pass (born June 27, 1951) is a noted and widely respected designer of audio amplifiers[SUP]http://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Citation_needed][/SUP].

Unlike some audio engineers, Pass remains vocal that listening tests remain valuable and that electrical measurements alone do not fully characterize the sound of an amplifier.[SUP][1][/SUP]
Mr. Pass holds at least seven U.S. patents related to audio circuits.http://en.wikipedia.org/wiki/Nelson_Pass#cite_note-1

מתוך הערך Nelson Pass בויקיפדיה.

מנחם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
1. עמיר ידידי היקר: תקרא עוד פעם.
2. אם לא נסכים זה יהיה ממש מצוין וברוח הדברים שנכתבו שם וגם פה על ידי.
3. אל תגרור אותי פה לויכוח של שם נו באמת לאן - זה הולך?
4. אתה לוקח את האקדח שירה עליך והתגוננת ממנו פה ומכוון אותו...אלי? איפה אמרתי אי פעם משפט דטרמנטיבי כמו:
איפה אמרתי אי פעם: ממתי יש לי שעון שיושב על "ברז" הווליום ואומר לי כמה ואטים עכשיו בדיוק זורמים בצנרת ולמה זה בכלל אכפת לי אני מגביר דו ערוצי בבית לא בבלומפילד.
כבר התדיינתה איתי מספיק כדי לדעת שלא יכול להיות שאמרתי דבר כזה אולי הבנת דבר כזה אני הייתי שם זהיר וגם פה....:)
תודה על המחמאה אבל לא המלצתי שום דבר. הסברתי משהו וסייגתי אותו ולא פעם אחת ולא פעמיים. את הפילוספיה הדטרמנטיבית דווקא למדתי,עם עוד כמה דברים, זה ממש כבר עבר מן העולם.

עמיר,
אל תתאמץ אתה יותר מידי זועף בפוסט הזה תרגע.שתה מים או לא יודע מה לא כל מקום שמוזכר משהו שצריך בשבילו מחשבון זוהי קביעה דטרמנטיבית המלצה של זה ראה וקדש וכך תעשה ובטח לא אם יצא תחת המקלדת שלי - בזה כבר התנסת.

שיהיה לך ערב נפלא ומשתמע.
מנחם.
צודק, מתנצל! (ורד)

כתבתי מהסלולארי כי כתבתי מחדר ההמתנה של הרופאה וגם נפלה עלי רעבת...:(
מאז חזרתי, אכלתי, שתיתי קפה, לא מיים, ונרגעתי קצת :)

עם זאת, נראה שכתבת לא מעט דברים שנראו לי די דפיניטיביים, אם הבנתי נכון. למשל:
כשהמגבר הוא 60 ואט והרמקולים 25 ואט. אם נחשב את ההפרש בדציבל נמצא שהוא 3.8 דציבל,כלומר: הרמקולים ישלחו,ודי מהר, לעולם הדממה
נשמע לי די דטרמיניסטי -- "די מהר, לעולם הדממה"...

נראה לי שזה ייקרה במציאות רק במצבי קצה, כמו כשמנגנים קטע חזק ומסובבים בפראות את כפתור הווליוום עד הסוף,,, וגם אז זה לא הכרח המציאות, כי יש עניין של המתח הגבוה ביותר שהנגן מוציא ומה המתח הגבוה ביותר שה-pre מוציא -- ייתכן שבעצם לא מגיעים בשום מקרה להספק הנומינאלי של המגבר, אלא רק לכמה וכמה dBs מתחת לו..

ולעומת זאת, בגלל סיפורי gain דומים, בקלות יכולים לדחוף מגבר שנבחר בדיוק לפי ההמלצות ל-clipping. למשל לחבר שלי יש pre שבו "שעה 10" נותנת עוצמה בריאה מאוד, ו-11 מחרישת אוזניים. לא הייתי רותה להיות בחדר אם מישהו יסובב לשעה 4 או 5. כידוע, ל-clipping יש תוצאות הרסניות, במיוחד לטוויטרים, וזה הרסני יותר ככל שהמגבר חזק יותר. עדיף צליל "נקי" חזק מדי מאשר clipping בגלל מגבלה נמוכה יותר.

האם אפשר לחשב איפה לשם את כפתור העוצמה כך שהרמקולים לא ינזקו?
התשובה היא לא. הסיבה ללא היא כי יש בדרך הרבה מאוד משתנים שאין לך שליטה עליהם,למשל ההפרש בין האות החלש ביותר לחזק ביותר בדיסק די.וי.די שתנגן. מספיק פיק אחד כדי להשמיד את המכניקה של הרמקולים או הרמקול ולשלוח אותם לעולם הדממה
השאלה מה משמיד יותר ביעילות. לדעתי clipping מנצח בשתי ידיים קשורות מאחרי הגב peak רגעי של הספק גבוה בהרבה אבל קצר.

לכן תמיד הרמקול צריך להיות איפה שהוא באמצע בין מינוס 3 דציבל מההספק של המגבר ל פלוס 3 דציבל מאותו הספק והחישוב הובא לעיל.
האם "תמיד צריך" זה לא דטרמיניסטי, מאוד?

אני ממש לא בטוח שמגבלת ההספק של הרמקול היא נתון כל כך משמעותי בחישוב עוצמת המגבר הדרושה, אלא במקרה שהעוצמה שבה רוצים לשמוע גבוהה יותר ממה שהרמקול יכול להפיק בהינתן נצילתו וההספק המאקסימאלי המותר.

מה שכן חשוב להתייחס אליו כולל דברים כמו כמה חזק רוצים לשמוע, האקוסטיקה של החדר, נצילות הרמקול, מרחק הישיבה, סוג הרמקולים (בפלאנארים יש להתייחס אחרת למרחק), סוג המגבר (במנורות ה-clipping פחות בעייתי), ענייני ה-gain למיניהם (לדעת מה המאקסימום שיכול להידרש מההגברה), וכו' וכו'

לא נראה לי שמחשבון וקריאת specs מושלמת יעזרו לך הרבה בחישוב כזה.

כבר ב"כמה חזק רוצים לשמוע" יש בעייה. כמה אחוזים מהחבר'ה כאן יודעים באיזה עוצמה הם רוצים לשמוע? רובם לא ידעו להגיד לך אם זה 20 או 160 (שני מספרים הרבה מחוץ לתחום), ואחר כך איך תכמת את האקוסטיקה של החדר ומידת ההחזרות? וכו'

בקיצור, לדעתי, לך על הצליל שאתה אוהב, כשעדיף מגבר חזק בהרבה על חלש במעט, ואם אתה לוקח מגבר חלש ו/או אתה אוהב לשמוע חזק ו/או נצילות הרמקול שלך נמוכה, תתייעץ!

נראה לי שזה מקום טוב לחסוך בו זמן --נראה לי טיפשי מאוד להשקיע מאמץ כלשהו בלימוד כל החישובים האלה, אלא אם זה מראש מעניין אותך, רק למקרה שפעם ב-X שנים תרצה לבדוק אם יש בעיית התאמה, וגם אם תלמד, אם לא תהייה ממש ממחה בזה, תחשש להסתמך על החישובים שלך ותתיעץ בכל מקרה.

זה כמו ללמוד אלקטרוניקה למען היום שאולי תצטרך לתקן את המגבר שלך, אבל ברגע האמת ממילא תחשוש לפתוח אותו, ותמסור אותו לטכנאי... :)

עמיר

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
עמיר,

למרות שזה לא מנומס לומר אבל שלחתי לך ה"פ ונראה לי שההתנצלות שלך התקבלה עוד בטרם כתבת אותה.

לגבי שאר הדברים: לא מזיק לדעת איך הדברים עובדים. לדעת כדי לדעת לא לדעת כדי לתקן ולא כדי לקבוע שאם יקרה א וגם ב התתוצאה תהייה בודאות ג. זה נכון במקומות מסוימים ולא נכון באחרים ובדו ערוצי זה חזק לכיוון הלא נכון.

אני הגעתי לחישוב המתמטי המוזכר בעקבות ניסיון אישי שבו באותה מערכת "דפקתי" כמה זוגות רמקולים בריאים ועשיתי לעצמי חור גדול בכיס.

בא נחזור,קצת,לנושא של הפוסט הזה: גם כשאתה משתמש במונח "לשמוע חזק" ובכלל אני די מתחלחל. כי... חזק שלך ושלי זה בוודאות לא אותו הדבר. זו בעיה להגדיר מהו חזק ומהו לא. אני כן יודע להגיד לך מניסיון,יום יומי לא "פעם", שכאשר המערכת באמת איכותית (ואיכתית לא כי אני אמרתי אלה הרבה אנשים הצביעו בכיס וגם בדקו וכתבו וכו) אז לא באמת צריך הרבה רעש - ורעש אני מכוון למה שיש בדיסקוטקים או בהופעות באצטדיון רמת גן :) .

אין לי איזה משהו חכם לומר שיסדיר את הפער בין שתי הדספלינות,זו הטכנוקראטית וזו של האוזן, גם בגלל השעה וגם בגלל שבאמת יש המון המון משתנים והם רובם סובייקטיבים לחלוטין.

ולכן: כן צריך לדעת את המגבלות של כל מה שמעורב בשחזור מוסיקה (זה מה שאנחנו עושים הנגנים לא מנגנים אצלינו בסלון...) וכשאני אומר הכל זה אפילו כולל את האוזניים שלנו בכללי ואלה הפרטיות. לתוך הקלחת הזו אפשר להכניס הרבה מאוד אמצעי שיחזור והמגבלה האמיתית (כמה חבל.) היא הכיס - ולפעמים גם בעלת הבית. :(.

אני לא יודע לאן יוביל הדיון כאן,אבל לא סתם צירפי את הציטוט על NP. הוא באופן ודאי יודע יותר ממני. ובאופן ודאי יצרן ואפילו מוערך ובאופן ודאי יש לו את כל הכלים לבנות את המגבר שיעשה בדיוק את מה שהוא מאמין בו ועדיין הוא לא אלוהים וגם לא "אלוהים" של אף אחד. ומנגד הוא מדבר מתוך ידע וניסיון ושל כבר לא מעט שנים. רוצה לומר: לדעת לא מזיק בכלל. להתנסות עוד פחות מזיק. להתבטא בזהירות: לא שמעתי שמשהו מת מזה והדברים נכונים גם לשאלה שלך כלפי קרי:
האם "תמיד צריך" זה לא דטרמיניסטי, מאוד?
,למשל - כי שוב פעם תקרא את כל הפוסט מתחילתו ועד סופו ותראה שלמרות סיגנון הכתיבה הדטרמנטיבי סייגתי את עצמי ולא פעם אחת - ובזה כבר נתקלת וגם תיתקל כשתפתח את ה"פ שלך (סליחה משאר הקוראים שלא שותפים ל"סוד").

אני רוצה דווקא לחזור ל NP: הוא לא הרוב אלא דעתו היא דווקא דעת מיעוט. ובעניין הזה מישהו ,במקום אחר ובהקשר אחר אבל דומה, האיר לי: "זה שכמה אנשים עומדים בקרן הרחוב וצועקים שחרא פה ושכולם מושחתים" וכו וגו לא בהכרח אומר שהם צודקים. צריך לבדוק.... :)

ערב נפלא ולהשתמע,

מנחם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
עמיר,

למרות שזה לא מנומס לומר אבל שלחתי לך ה"פ ונראה לי שההתנצלות שלך התקבלה עוד בטרם כתבת אותה.
רק עכשיו ראיתי ועניתי. תודה שקיבלת, אבל נראה לי שההתנצלות התבקשה בכל מקרה.

לגבי שאר הדברים: לא מזיק לדעת איך הדברים עובדים. לדעת כדי לדעת לא לדעת כדי לתקן ולא כדי לקבוע שאם יקרה א וגם ב התתוצאה תהייה בודאות ג
נכון ומוסכם לחלוטין – לא מזיק לדעת – אבל אם זה לא מעניין לא צריך לדעת. נראה לי שלגבי חלק מהאנשים כל המספרים וה-dB-אים והוואטים זה כאב ראש, ולחלק זה אולי מזכיר חדרי עינויים של כיתות מתימאטיקה ו/או פיסיקה שסבלו מהם. עבורם, ההמלצות וההמרצות האלה לחפור בנושאים האלה עלולים לגרום לאי-נוחות, וחבל.

לדעתי, מי שמתעניין, יופי. מי שלא מתעניין, בדיוק אותו יופי.

אולי כדאי לזכור שהמכנה המשותף לכל(?) האנשים כאן הוא המוסיקה ו/או איכות הסאונד כפי שהוא נשמע לאוזניהם, לא המתימאטיקה ולא הפיסיקה שמאפשרים אותם.

אני הגעתי לחישוב המתמטי המוזכר בעקבות ניסיון אישי שבו באותה מערכת "דפקתי" כמה זוגות רמקולים בריאים ועשיתי לעצמי חור גדול בכיס.
אני מבין, אבל זה חישוב שהמצאת, לא משהו שמבוסס פיסיקאלית. זה משהו שנראה לך אינטואיטיבית נכון, קנית ציוד לפי זה, ולא נתקלת בבעייה, אבל אתה לא יודע אם זה בגלל החישוב או למרות החישוב או ללא קשר לחישוב. מעבר לזה, אתה אפילו לא יכול לעמוד מאחרי ה-3dB שלקחת כטווח ביטחון, כי לא בטוח שזה טווח הביטחון שלקח היצרן שנתן את ה-specs.

ועוד משהו שחשבתי עליו – בדרך כלל, כשנותנים הספק מאקסימאלי של רמקול, נותנים את זה עבור "מוסיקה", לא לכל driver בנפרד. אם למשל כתוב לרמקול 200 ואט, אבל תיתן לו 200 ואט בתדר גבוה, אני מבטיח לך שהטוויטר יעוף הרבה לפני שתספיק לומר "טוויטר עף", כך שאם כל החישובים האלה אתה לא באמת מגן על הציוד, מה גם שלדעתי לא התחשבת בגרמים שבאמת חשובים.

בא נחזור,קצת,לנושא של הפוסט הזה: גם כשאתה משתמש במונח "לשמוע חזק" ובכלל אני די מתחלחל. כי... חזק שלך ושלי זה בוודאות לא אותו הדבר. זו בעיה להגדיר מהו חזק ומהו לא. אני כן יודע להגיד לך מניסיון,יום יומי לא "פעם", שכאשר המערכת באמת איכותית (ואיכתית לא כי אני אמרתי אלה הרבה אנשים הצביעו בכיס וגם בדקו וכתבו וכו) אז לא באמת צריך הרבה רעש - ורעש אני מכוון למה שיש בדיסקוטקים או בהופעות באצטדיון רמת גן .
כשאני אומר "כמה חזק רוצים לשמוע" אני לא מתכוון למונח אישי של מה חזק עבורך ומה עבורי, אלא מספר ב-dB SPL, שמצד אחד זה בין הנתונים הקריטיים ביותר לחישוב, אבל מצד שני, כמעט אף אחד לא ידע להגיד לך את ערכו עבור הצרכים שלו עצמו – זה חלק מהעניין של חוסר-המשמעות/ישימות של החישובים כאן.

אפילו אם תנסה למדוד כמה חזק (מספרית) אתה רוצה לשמוע, אתה יכול לפספס בגדול, כי ייתכן שבקטע אחר מאלה שבדקת איתם, למשל כזה שייש בו פחות גבוהים, תרצה לשמוע עוד יותר חזק. אתה גם עלול בקלות לא להיות רגיש לתוספת של 3dB – זה די מעט בשמיעה, אבל פי 2 בהספק.

ולכן: כן צריך לדעת את המגבלות של כל מה שמעורב בשחזור מוסיקה
אז זהו, שלא – אין לך משהו קונקרטי שתוכל לעשות עם ידיעת המיגבלות -- אתה יכול להמציא איזה חישובים שאתה רוצה, אבל הם לא ישקפו את המציאות. וחוצמזה, כל טווח ביטחון שתרצה לקחת יכול לעלות לך בקלות בהכפלת המחיר, גם ביותר מפי 2.

זה לא נראה לי מעשי, לפחות ללא ציוד מדידה והרבה יותר הבנה ויידע ממה שמועבר כאן.

בברכה,
עמיר

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
עמיר ומנחם, שני "רגישות ותבונה" שכמותכם.. כמה חפרנים, ככה רגישים ומתחשבים. אם רק הפלסטינאים היו לומדים מכם משהו....

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
עמיר ומנחם, שני "רגישות ותבונה" שכמותכם.. כמה חפרנים, ככה רגישים ומתחשבים. אם רק הפלסטינאים היו לומדים מכם משהו....
רוב הזמן אנחנו חופרים כמו שצריך, עם בולדוזרים רציניים, אבל בשעות המנוחה -- רק עם איתים, בשקט בשקט, פחות מ-65dB SPL

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
יש לי עוד חוכמות חוץ מהאזנה למוסיקה.
אחת מהן שפיתחתי מאוד במהלך השנים, הוא זיהוי נודניקים והיכולת לא להתעסק בתפל.

שלום רוזי
לפני שאתה נכנס לפינה שבה אתה לא מבין, או חושב שמבין, למה שלא נפנה את תשומת לב הקוראים למידת הבנתך
בתחביב הזה. כאמור, הוא מבוסס על האזנה, ולא על ידע, אז הנה מה שאתה מביא לשולחן:
בשרשור של http://www.dtown.co.il/forum/25191-מחפש-רמקולים-לסלון.html
נשאלה שאלה לגבי בעיה ספציפית ואיך לפתור אותה.
ראה את מה שאתה הצעת: (פוסט #8):
"נסה BI WIRE או לפחות JUMPER מכבל טוב במקום הלוחיות הקיימות - בהרבה מקרים זה עושה הבדל.
תנסה גם אלי קאשי, לדעתי אחד הטובים הקיימים בארץ בתחום, ויש לו מה להציע בנושא הכבלים."
וראה מה אני הצעתי בפוסטים #3 ו-#7.
למרבה הפלא, פותח השרשור בחר את מה שנראה לו נכון (כך כתב בעצמו מאוחר יותר), שינה את מיקום הרמקולים כהמלצתי, והנה התגובה שלו (פוסט #11):
או קי.
העברתי את הרמקולים למרכז הסלון וווווואווווו... עומדות לי השערות הקטנות בעורף... איזה הבדל ... אני המום.....
. כאילו הכל נעור לחיים... התחדד, נפתח, הפך מדוייק.. ההתרגשות הזאת של מוסיקה טובה שעוטפת אותך
... תודה רבה לכולם על העצות..
אשמח לשם של מגשר מתחום הנישואין כי כרגע הרמקולים תקועים באמצע הסלון ועל גופתי המתה הם חוזרים למקומם...

זו לא הפעם ה-1 שאני נתקל בהוכחת יכולת של הידע שלך, ובד"כ ההמלצות שלך כאילו: תחליף כבילה...
אני גם שמח שארז ו-AK1 חשבו שזה גאוני ומיישרים אתך קו.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אתה יכול להפנות אותי לתגובה שלי בשרשור "מחפש רמקולים לסלון"?
כי אני לא מוצא שהגבתי שם....אז מן הסתם לא "יישרתי קו" עם אף אחד...
ארז

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לאו דווקא פתרון לבעיה..
שלום רוזי
לפני שאתה נכנס לפינה שבה אתה לא מבין, או חושב שמבין, למה שלא נפנה את תשומת לב הקוראים למידת הבנתך
בתחביב הזה. כאמור, הוא מבוסס על האזנה, ולא על ידע, אז הנה מה שאתה מביא לשולחן:
בשרשור של http://www.dtown.co.il/forum/25191-מחפש-רמקולים-לסלון.html
נשאלה שאלה לגבי בעיה ספציפית ואיך לפתור אותה.
ראה את מה שאתה הצעת: (פוסט #8):

וראה מה אני הצעתי בפוסטים #3 ו-#7.
למרבה הפלא, פותח השרשור בחר את מה שנראה לו נכון (כך כתב בעצמו מאוחר יותר), שינה את מיקום הרמקולים כהמלצתי, והנה התגובה שלו (פוסט #11):

זו לא הפעם ה-1 שאני נתקל בהוכחת יכולת של הידע שלך, ובד"כ ההמלצות שלך כאילו: תחליף כבילה...
אני גם שמח שארז ו-AK1 חשבו שזה גאוני ומיישרים אתך קו.
בואנ'ה, אתה משועמם ומתוסכל ברמות אטומיות.

זה שאתה תוכיח שאין לי מושג באודיו:
א. יכול להיות שאתה צודק.
ב. לא הופך אותך למבין.

חוץ מזה התגובה שלי לגב BW הייתה רק קונטרה להודעה שלך הקובעת נחרצות שאין הבדל
http://www.dtown.co.il/forum/25191-מחפש-רמקולים-לסלון.html#post177220

GYFL

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
אתה יכול להפנות אותי לתגובה שלי בשרשור "מחפש רמקולים לסלון"?
כי אני לא מוצא שהגבתי שם....אז מן הסתם לא "יישרתי קו" עם אף אחד...
ארז

שלום
בשרשור הזה, לא שם...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור