כל אוהבי/חובבי הג'אז באשר אתם...

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
...שמתי לב שהרבה נגני ג'אז מתים אחרי מעט שנים וזה מצער מאוד, למרות שחלקם הספיקו לנגן/לשיר בהרבה אלבומים :(.

גלן מילר - 40.
צ'ארלי פארקר - 34.
לסטר יאנג - 49.
בילי הולידיי - 44.
אריק דולפי - 34.
ארט טייטום - 47.
ג'ון קולטריין - 40.
וס מונטגומרי - 45.
צ'ארלס מינוס - 56.
קנונבול אדרלי - 46.
ביל אוונס - 51.
ג'אקו פסטוריוס - 35.
לי מורגן - 33.
ג'ימי הנדריקס - 25.
ועוד...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
ניחוש: סמים ו/או אלכוהול

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
ניחוש: סמים ו/או אלכוהול

כן. עצוב.
פארקר קולטריין, בילי הולידיי, ביל אוונס הסתבכו עם סמים. ובטוח שעוד.
ג'ימי הנדריקס הסולטן היה ג'אנקי, נפטר בגיל 27. אך הוא לא היה ג'אזיסט (היה לו ולמיילס דיוויס תכנון לשת"פ בעתיד).
אבל לא רק:
מונגומרי (מוסיקאי ענק) נפטר מסרטן.
פסטוריוס נרצח.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
מונגומרי (מוסיקאי ענק) נפטר מסרטן.
מונטגומרי מת מהתקפת לב.

capten

אוהב את התחום
מעורבות
80
נקודות
28
שלא לדבר על שהייה מרובה במועדוני גז אפופי עשן סיגריות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
פסטוריוס נרצח
מסתבר שפסטוריוס, שעל עצם קיומו לא ידעתי עד לפני כמה דקות (אני לא כל כך בעניין ג'אז), סבל מבעיות סמים ובעיות נפשיות במהלך חייו המקצועיים, וגם פיתח הרגל הרסני של פרובוקציות ומריבות בבארים, שבהם הוא נתן שיכו אותו. באחד המקרים הוא בעט בדלת זכוכית וסורבה כניסתו למועדון שבעליו היה מומחה לאומניות לחימה. התוצאה הייתה שפרסטוריוס אושפז עם שברים מרובים בפרצופו ופציעות בעינו ובידו, שהובילו לתרדמת (coma), שטף דם מוחי ולמוות לאחר הפסקת המכונות תומכות החיים.

בעל המועדון נשפט ל-22 חודשי מאסר וחמש שנים תקופת מבחן, אבל שוחרר אחרי 4 חודשים בעקבות התנהגות טובה.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
כנראה ג'אז הורג !!
אני לא אוהב ג'אז , עכשיו הבנתי למה !! :)

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
מסתבר שפסטוריוס, שעל עצם קיומו לא ידעתי עד לפני כמה דקות (אני לא כל כך בעניין ג'אז), סבל מבעיות סמים ובעיות נפשיות במהלך חייו המקצועיים, וגם פיתח הרגל הרסני של פרובוקציות ומריבות בבארים, שבהם הוא נתן שיכו אותו. באחד המקרים הוא בעט בדלת זכוכית וסורבה כניסתו למועדון שבעליו היה מומחה לאומניות לחימה. התוצאה הייתה שפרסטוריוס אושפז עם שברים מרובים בפרצופו ופציעות בעינו ובידו, שהובילו לתרדמת (coma), שטף דם מוחי ולמוות לאחר הפסקת המכונות תומכות החיים.

בעל המועדון נשפט ל-22 חודשי מאסר וחמש שנים תקופת מבחן, אבל שוחרר אחרי 4 חודשים בעקבות התנהגות טובה.

הוא אחד המוסיקאים הגדולים. בסיסט מלודי ומדהים. בקיצור כדאי להכיר אותו.
אני מכיר את הסיפור על פסטוריוס היטב.
מערכת הצדק.. לך תבין: בן אדם חוטף מכות, שוברים לו את הפרצוף, גורמים לדימום מהמוח ויוצאים בלי כלום.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
הוא אחד המוסיקאים הגדולים. בסיסט מלודי ומדהים. בקיצור כדאי להכיר אותו.
מה הדבר/ים הכי טובי/ים שלו?

מערכת הצדק.. לך תבין: בן אדם חוטף מכות, שוברים לו את הפרצוף, גורמים לדימום מהמוח ויוצאים בלי כלום.
לפי התיאור בוויקיפדיה, זה דווקא נראה לי מוצדק. הבנאדם ידוע ממקרים קודמים כפרובוקטיבי ומחולל מריבות במכוון כדי שיחטיפו לו. בפעם הספציפית הוא בעט בדלת הכניסה מזכוכית של מועדון, וניסה להיכנס למרות שבעל המקום אסר עליו -- ובצדק לאור הבעיטה -- ואז התחילו מכות ביוזמתו -- הוא היה יכול ללכת משם והוא לא עשה זאת -- אז הפעם מי שנלחם מולו היה טוב ממנו והחטיף לו, כנראה לא בכוונה להרוג, אבל קשה לווסת עוצמות של מכות, אז הפגיעות היו קשות מדי, ודווקא בפעם הזו הוא מת ולא בפעמים הקודמות. אמנם הבנאדם נהרג, אבל זה נראה כאילו הוא לגמרי ביקש את זה, התעקש על זה, ועשה הכל בשביל זה, אז בסוף זה קרה. לא יודע עד כמה צריך להאשים את בעל המועדון ולא ברור בדיוק מה הוא היה יכול/צריך לעשות אחרת.

ליאור

חבר משקיען
מעורבות
363
נקודות
63
לגבי המוות.. אני מדבר מתוך פוזיציה. הוא אמן מאוד מאוד אהוב עלי.

הייתי מתחיל עם אלבום הבכורה שנושא את שמו Jaco Pastorius
אלבום נוסף נהדר Word Of Mouth
לפני כמה שנים יצאה אנטולוגיה כפולה עם רימסטרים Anthology

עם Weather Report
האלבום Heavy Weather

נערך לאחרונה ב:

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
ג'ימי הנדריקס הסולטן היה ג'אנקי, נפטר בגיל 27. אך הוא לא היה ג'אזיסט (היה לו ולמיילס דיוויס תכנון לשת"פ בעתיד)

אבל ניגן עם ג'ון.

אגב תומר, פיספסת ג' אצל צ'ארלי.

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
נכון, הוא חי 27 שנים :).

אנקדוטה, בן ובסטר (חי 64 שנים) היה נגן סקסופון טנור אמריקאי שהשפיע רבות על עולם הג'אז. כינויו של ובסטר היה "הביריון" כיוון שהיה מכה נגנים אחרים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור