כיוון/כיול ראש הפטיפון

danik56

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
אני מחפש מדריך לכיול ראש 2M BLUE על זרוע RB330 בפטיפון פלנאר 3.
יש לי את הפרוטראקטור של רגה (מצורפת תמונה) אלא שלחלוטין לא ברור מההוראות האם הראש עצמו או גם ה HEADSHELL אמורים להיות בקו מקביל עם הקווים על הפרוטראקטור.
הם כותבים:
Move the cartridge in headshell until the cartridge and headshell are parallel withe printed lines

ההוראות האלה קצת לא הגיוניות. כי את ה HEADSHELL אי אפשר להזיז. או שהוא מקביל או שלא.האם לא מספיק לוודא אם ככה שהקצה של הראש יושב בול על הנקודה המסומנת ב X כאשר הוא מיושר עם הקו האנכי?

תמונות מצורפות

• IMG_20190214_094116.jpg
    IMG_20190214_094116.jpg
    KB 125.6 · צפיות: 306

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
הראש וההד של ביחד צריכים להיות מקבילים לקווים.

danik56

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
הראש וההד של ביחד צריכים להיות מקבילים לקווים.

כלומר קודם כל הראש חייב לשבת ישר ומקביל לצדדים והפרונט של ההד של.
ואז כל מה שאפשר לעשות זה להזיז את הראש קדימה אחורה בתוך ההד של ?
(כל תזוזה של הראש ימינה או שמאלה בתוך ההד של תגרום לראש לא להיות מקביל להד של עצמו)

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,063
נקודות
113
כלומר קודם כל הראש חייב לשבת ישר ומקביל לצדדים והפרונט של ההד של.
ואז כל מה שאפשר לעשות זה להזיז את הראש קדימה אחורה בתוך ההד של ?
(כל תזוזה של הראש ימינה או שמאלה בתוך ההד של תגרום לראש לא להיות מקביל להד של עצמו)
כן

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אין פרוטרקטור יותר מתאים או פחות מתאים. יש לו סרגל. אתה צריך לדעת במדויק את האורך של הזרוע שלך ובעזרתו להגיע במדויק לספינדל.

danik56

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
אורך הזרוע בפלנאר 3 לא שונה אצלי, זה נתון ידוע...לא הבנתי מה אני צריך למדוד.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סליחה. התבלבלתי בין פרוטרקטור לסמארטרקטור של אקוסטיקל סיסטם.
בכל מקרה, מה שאני טוען הוא שצריך קודם כל שהזרוע תהיה במרחק הנכון מהספינדל. אחרת כל כיול שתעשה לא יהיה מדויק.

אורך הזרוע שלך ידוע. אבל אתה צריך למקם אותה במדויק ממרכז הציד ועד לספינדל. וזה הדבר הראשון שעושים לפני שמשחקים במיקום הראש.

danik56

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
בחיי שלא הבנתי מה צריך למקם במדוייק ממרכז הציר ועד הספינדל. יש איזה מדריך שאתה יכול להפנות אותי אליו ביוטיוב ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בוודאי

danik56

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
תודה רבה. האם זה הגיוני שהמשתמש הביתי יחזיק בבית את הכלים שמומלצים בסרטון הזה?
האם ניתן להניח שחברת REGA התקינה את בסיס הזרוע בנקודה עם המרחק הנכון מהציר?

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אני למדתי שמוצרים מסחריים המורכבים ביד (כמו זה) עלולים להגיע שהזרוע לא ממוקמת מושלם. והפער בין מיקום מושלם למיקום מושלם כמעט הוא אדיר. במיוחד כשמדובר במערכת אנלוגית מכנית עדינה ומדויקת כמו זו.

אתה יכול לבקש כיול פטיפון מערן אודיופריק (הוא הגיב לך כאן) מאודיוזיפ וממאסטרו אודיו. שלושתם מקצוענים. לכוון פטיפון צריך לדעת.

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83

REGA התקינה במרחק הנכון בוודאות.

שים את הסרגל, בדוק שהזרוע מקבילה לקווים, הזז את הראש בתוך השלה עד שמגיע לנקודה המסומנת ב X. אח"כ, כוון משקל ואחכ אנטיסקייטינג.

danik56

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
סליחה על החפירה, אבל מאחר ואני לא קיבלתי את הפטיפון ישירות מ REGA אלא קניתי אותו יד2, אין לי מושג מה עבר עליו והאם בסיס הזרוע יושב במקומו המיועד. אני רואה שבסיס הזרוע מוברג ב3 ברגים אל בסיס הפטיפון. האם יש בכלל אפשרות בהינתן שיש 3 חורים מובנים שניתן להזיז את בסיס הזרוע ימינה/שמאלה או קדימה/אחורה ?

אני רק אוסיף שהורדתי והדפסתי מאתר VINYLENGINE שני פרוטראקטורים, שכתוב שמתאימים לREGA, אחד STEVENSON והשני BAERWALD, ובשניהם הראש אצלי נראה שיושב במקומו המיועד.

נערך לאחרונה ב:

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
אם גם הגוף וגם הזרוע של רגה, לא יתכן שניתן להזיז הזרוע. רגה מייצרת את הפטיפונים ועושה את החור לזרועות שלה. הסר דאגה מלבך.

אם הראש יושב במקום המיועד, הכל טוב. בדוק את הגובה, המשקל וכוון את האנטי סקייטינג ואתה בסדר.

danik56

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
בעניין כיוון המשקל (VTF). מדדתי באמצעות מכשיר מדידה מדוייק שהמשקל הוא בדיוק 1.85 גרם. ובכל זאת, כשטני מוריד את ה Cueing Lever, הראש יורד מהר מידיי. האם בדגם הזה של הזרוע, לא אמורה להיות ירידה איטית ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בעניין כיוון המשקל (VTF). מדדתי באמצעות מכשיר מדידה מדוייק שהמשקל הוא בדיוק 1.85 גרם. ובכל זאת, כשטני מוריד את ה Cueing Lever, הראש יורד מהר מידיי. האם בדגם הזה של הזרוע, לא אמורה להיות ירידה איטית ?

זה תלוי במנוף שלו. אני לא מכיר את הפטיפון אבל גם אם יש לו ״נחיתה רכה״ המנגנון הזה נשחק עם הזמן וה״נחיתה הרכה״ כבר לא רכה.

danik56

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
דרך אגב בעניין אחר.
איך מוודאים שמהירות הסיבוב מדוייקת?
ניסיתי עם אפליקצייה בטלפון ובשני טלפונים מתקבלות תוצאות לא דומות.
בטלפון אחד 33.45 ובשני 33.21

web

חבר משקיען
מעורבות
488
נקודות
63
אז בממוצע אתה סופר מדוייק ;)
העיקר שיהיה יציב במהירות

danik56

אוהב את התחום
מעורבות
15
נקודות
18
לך תדע, אולי שניהם לא מדוייקים

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור