כבלים כבלים חדשים ?

Guy30

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
לפני כחודשיים הלך לי רמקול אחד מזוג רצפתי ועכשיו בדקתי את הכבל שהשתמשתי עם אותו הרמקול כשהוא נהרסף פתחתי לו את הסוגרים שמחברים אותו לרמקול וראיתי שהחוטים שינו צבע מנחושת למן ירוק אפור לא מוגדר כזה..
עכשיו אני רוצה לדעת האם החוט תקין או שעקב מה שקרה עם הרמקול זה השפיע על הכבל או שלמעשה הכבל היה הבעיה מההתחלה ?
ומה אני עושה במצב כזה ? כבלים חדשים או שהכל תקין למרות שהוא שינה צבע ?
תודה לעונים, שבת שלום (Y)

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
המצב בהחלט לא תקין, אבל הוא לא נגרם ע"י התקלה ברמקול. קנית כבל באיכות ירודה ומקומו בפח אשפה. יתכן גם שהכבל הגיע למצב הזה בגלל האיכות הירודה של המחברים (בננות או ספיידים) שהיו ללא ציפוי מתאים – אבל, עדיין, מקומו של הכבל כעת - בפח אשפה. אל תתפתה לקנות כבלים זולים ב-Home Center או בחנויות דומות, יש לקנות אותם בחנויות אודיו או בחנויות אלקטרוניקה אמינות.

Guy30

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
הכבל בין 14-15 שנה כבר..
אין לי תקציב גדול, אז מה הוא טווח המחירים להביא כבל מספיק איכותי ?
ואילו חברות הכי מומלצות ?
תודה

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
טווח המחירים תלוי ברמת המערכת ובאורך הכבל. במערכת בסיסית בה אורך הכבל לא עולה על 2-3 מ' אפשר להסתפק בכבלים שעלותם כ- 20-30 שקלים למטר (שטח החתך כ-1.5 – 2 סמ"ר), בתוספת מחברים עם ציפוי זהב (50-80 ש"ח לסט של 4 מחברים). אפשר ללכת על כבלים של Monster, למשל. במערכות אודיופיליות עלות הכבלים הרבה יותר גבוהה, ויש להתאים את הכבלים למערכת (אי-אפשר לקנות לפי המלצה).

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ורמקול /רמקולים ,אחרים יש לך כעת?
ועם איזו הגברה אתה משתמש?
יש לי הרגשה שאם תיקנה את אותו
כבל חדש,הוא ישמש אותך לעוד 14/15 שנים.

Guy30

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
יש לי רסיבר ימאהה RX-V670
התכנון שלי לשמוע את ה- audio system sa1730 ואם הוא באמת טוב כמו שקראתי עליו את הביקורת באתר אז כנראה שאני אקח אותו.
אני עושה המון בדיקות לפני שאני קונה משהו לכן אני שואל לפני שאני הולך לעוד חנות..
אני לא צריך יותר מ-2 מטר לכבל, וחשבתי על משהו עד 300 שקל.
אז אם יש לכם הצעות אני אשמח לשמוע..
דרך אגב השתמשתי עד עכשיו בכבלים של vampire wire..

נערך לאחרונה ב:

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אם למערכת שלך יש סאונד בהיר, תוכל לקנות, למשל, Van Den Hul skyline-hybrid. אם הסאונד עמום - Van Den Hul snowline. גם אחרי תוספת לתקעים (או לספיידים) איכותיים, יישאר לך עודף מ-300 ש"ח. אם אתה גר באזור המרכז, תוכל לקנות ב"פיוז".

Guy30

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אני אגיד לך את האמת, אני לא יודע להגדיר לך את הסאונד של המערכת.
לפי סגנון המוזיקה (ראפ) ומערכת ימאהה rx-v670 + רמקול כלשהו שיתן לי באס טוב ועוצמה מספקת
איזה כבל יתאים לי יותר ממה שהצעת?
ואם תוכל לפרט לי בדיוק מה אני צריך לקנות כדי שאני לא אסתבך, זה יעזור. תודה רבה (Y)

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
לפי סגנון המוזיקה (ראפ) ומערכת ימאהה rx-v670 + רמקול כלשהו שיתן לי באס טוב ועוצמה מספקת
איזה כבל יתאים לי יותר ממה שהצעת?
חבל על הכסף על VDH. קנה Monster עם שטח חתך של 1.5 ממ"ר + מחברים איכותיים, זה יעלה לך פחות מ-200 ש"ח.

Guy30

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
חבל על הכסף על VDH. קנה Monster עם שטח חתך של 1.5 ממ"ר + מחברים איכותיים, זה יעלה לך פחות מ-200 ש"ח.

בסדר גמור אני ישאל גם על זה, תודה רבה :)
וסתם שאלה.. איך לדעתך ה- system audio sa1730 אם יצא לך במקרה לשמוע ?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
איך לדעתך ה- system audio sa1730 אם יצא לך במקרה לשמוע ?
אינני מכיר.
לגבי הכבלים - במחשבה השנייה, במערכת שלך תוכל לוותר על המכברים - תבריג את הכבלים היטב ישירות לרסיבר ולרמקולים, כך שכל העסק יעלה לך פחות מ-100 ש"ח.

Guy30

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
מה הכוונה להבריג ?
אצלי הכבל הולך ככה..
כבל ומחברים שלו (לא יודע את השם של זה), אני מחבר את זה לרמקול כרגיל, ולמערכת מאחורה יש את החוט החשוף שאני מחבר ישירות.
לא הבנתי, למה אתה התכוונת שאני אעשה?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
שטויות

המצב בהחלט לא תקין, אבל הוא לא נגרם ע"י התקלה ברמקול. קנית כבל באיכות ירודה ומקומו בפח אשפה. יתכן גם שהכבל הגיע למצב הזה בגלל האיכות הירודה של המחברים (בננות או ספיידים) שהיו ללא ציפוי מתאים – אבל, עדיין, מקומו של הכבל כעת - בפח אשפה. אל תתפתה לקנות כבלים זולים ב-Home Center או בחנויות דומות, יש לקנות אותם בחנויות אודיו או בחנויות אלקטרוניקה אמינות.
הככל שלך ניתן לתיקון בקלות ,הקורוזיהשל הנחושת(הירוק) מתחיל היכן שיש לנחושת מגע עם האויר וזה בדיוק באזור הקונקטור ,שם חתכו וגילו את הבידוד, הקורוזיה מתקדמת טיפה גם בהמשך, אך אם תקצר הכבל טיפה (תחתוך נניח 5 ס"מ ותגלף הבידוד)תגלה נחושת מבריקה וטובה,עכשיו כל מה שנותר לך הוא להלחים מחדש או את הקונקטורים הישנים אחרי שהסרת מהם את הזנב הירוק וניקית אותם,או קנית קונקטורים חדשים שעולים גרושים(ולא מאה דולר כפי שכותבים לך),התופעה היא טבעית בכל כבל וניתן למנוע את הקורוזיה באם מתיזים על ההלחמה טיפה מספריי מבודד ועוטפים הקצה טוב עם טפלון של אינסטלטורים ועל כל העסק שמים שרינק בצבע המתאים,
אם כל מה שכתבתי לך הוא סינית,תבוא עם הכבל, התיקון עלי.

Guy30

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
הככל שלך ניתן לתיקון בקלות ,הקורוזיה של הנחושת(הירוק) מתחיל היכן שיש לנחושת מגע עם האויר וזה בדיוק באזור הקונקטור ,שם חתכו וגילו את הבידוד, הקורוזיה מתקדמת טיפה גם בהמשך, אך אם תקצר הכבל טיפה (תחתוך נניח 5 ס"מ ותגלף הבידוד)תגלה נחושת מבריקה וטובה,עכשיו כל מה שנותר לך הוא להלחים מחדש או את הקונקטורים הישנים אחרי שהסרת מהם את הזנב הירוק וניקית אותם,או קנית קונקטורים חדשים שעולים גרושים(ולא מאה דולר כפי שכותבים לך),התופעה היא טבעית בכל כבל וניתן למנוע את הקורוזיה באם מתיזים על ההלחמה טיפה מספריי מבודד ועוטפים הקצה טוב עם טפלון של אינסטלטורים ועל כל העסק שמים שרינק בצבע המתאים,
אם כל מה שכתבתי לך הוא סינית,תבוא עם הכבל, התיקון עלי.

לא הבנתי רק את החלק של איך למנוע את מצב הקורוזיה כי הרי תמיד יש מגע עם האוויר, או שאני טועה ?
וכשאתה אומר לבוא עם הכבל, לאן לבוא ?
תודה.

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
שניצל,

לא חדש לי שאתה מתיימר להיות ידען גדול בכל התחומים (ואתה לא כזה – שלא מפריע לך להתבטא בצורה בוטה). יש פה עוד כמה כמוך – לכן אני ממעיט להיכנס לפורום הזה (כי רמת הדיונים כאן לעתים מגעילה).

לגבי הכבלים. כבל איכותי לא סובל מקורוזיה ברמה שגורמת לריקבון הנחושת. אם חושפים כבל כזה אפילו כעבור 10שנים אחרי ייצורו – הוא עדיין יהיה מבריק. אם הכבל עשוי מנחושת באיכות ירודה – הוא יתחמצן מהר מאוד. אתה כותב בביטחון מלא (המאוד אופייני לך) שאחרי קילוף הכבל תתגלה "נחושת מבריקה וטובה". מעין לך? בדקת את הכבל של גיא? רוב הסיכויים שתתגלה שם נחושת מחומצנת (שחורה) כי אני אישית עוד לא פגשתי נחושת איכותית שמגיעה למצב של קורוזיה מתקדמת אפילו ממגע עם מתכות אחרות. כך שלנקות את הכבל כפי שאתה מציע – כמו לתת אקמול לחולה סרטן, כי הכבל מהר מאד יחזור לאותו המצב.

מה הכוונה להבריג ?
אצלי הכבל הולך ככה..
כבל ומחברים שלו (לא יודע את השם של זה), אני מחבר את זה לרמקול כרגיל, ולמערכת מאחורה יש את החוט החשוף שאני מחבר ישירות.
לא הבנתי, למה אתה התכוונת שאני אעשה?
כאשר אתה אומר שמחבר את החוט ישירות לרסיבר – הכוונה היא שאתה סוגר את הקצה החשוף של הכבל עם אום, נכון? ברמקולים שלך אין כזה חיבור שמאפשר לחבר את הכבל ישירות בדומה לרסיבר?

Guy30

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
יש לי כבל עם 2 קצוות, בקצה אחד הוא נשאר חשוף ובקצה השני אני סוגר עליו אום שאותו אני מכניס לחורים האדם והשחור מאחורי הרמקול.
בקצה החשוף אני מסדר אותו טיפה בשביל להשחיל אותו כמו שצריך מאחורי הרסיבר לחיבור המתאים.
עכשיו, ככה זה אמור להיות ?
ואם לא, איך אני הופך את זה ליעיל על מנת לשמור על אורך החיים של הכבל ?

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
כאשר אתה משחרר את האום בחיבור של הרמקול – האם יש חור בבורג עליו נמצא האום? אם כן:

1. תחשוף את קצה הכבל (כ-1 ס"מ),
2. אם הגידים שנחשפו אינם מבריקים (כלומר, הכבל ישן ולא הכי טוב), נקה את הגידים בעזרת נייר זכוכית עדין עד שיבריקו, ותאחד אותם
3. תשחיל את הגידים אל תוך החור שבבורג ותסגור היטב את האום.

Guy30

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
כן זה אום עם חור שאני משחיל שם את הכבל וסוגר עליו עם שפיץ שאותו אני מכניס לרמקול.
חתכתי בערך 10 ס"N מהכבל (הוא גם ככה ארוך מדי) יש חלק מבריק וחלק ירקרק אפור.
כבלים חדשים עדיף ?

נערך לאחרונה ב:

vitalyi

חבר משקיען
מעורבות
140
נקודות
43
אם הגידים מבריקים (ממש מבריקים – לא נחושת בצבע מט), אין צורך בכבל חדש (כנראה שהבעיה נוצרה בגלל המגע של הכבל עם מתכת המכבר). חתוך את החלק הפגום, תשאיר בערך 1 ס"מ של כבל חשוף, תכניס אותו לחור וסגור את האום.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור