יעוץ למצלמה משולבת סטילס+וידאו או בנפרד?

rubig

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
לצילומי משפחה וטיולים בחו"ל מתלבט בבחירת מצלמה המשלבת סטילס+וידאו (4K) או בנפרד.
תקציב: 5000 ש"ח בערך.
האם להסתפק ב- FHD או ללכת על 4K?
מה דעתכם על A6300 (16-50), FZ2500
לא מעוניין בהחלפת עדשות (DSLR).
חשוב לי פוקוס מהיר, מינימום ציוד.
כיום אני מתנהל עם מצלמת סטילס ומצלמת וידאו (720x430).

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
תלוי את מי אתה שואל,
אני חובב וידאו לכן מעדיף מצלמת וידאו איכותית שיש לה גם סטילס לא רע (הרבה יותר טוב מכל סמארטפון),כמובן לא באיכות של מצלמת סטילס יעודית.
יענו לך כאן אנשים שיגידו את ההיפך , אם אתה לא מתכונן גם לקחת טריפוד אז למצלמת וידאו
יש אחיזה יותר טובה ויציבה ביד אחת...

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
4K זה עולם אחר מבחינת איכות תמונה וגם Future proof. השאלה היא אם המחשב שלך חזק מספיק בשביל לערוך את זה.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
השאלה הגדולה האם אתה באמת צריך את טווח הזום שהפנסוניק FZ2500 מספק - להסיר ספק טווח זום גדול בדרך כלל מגיע עם מחיר של איכות פחות טובה של העדשה וזו נקודה שמשפיע ישירות על איכות התמונה.

מצלמות וידאו הזולות מגיעות בדרך כלל עם חיישן מאוד קטן טווח זום ענק שתי נקודות מביאות איכות תמונה פחות טובה חיישן קטן קולט פחות טוב אור וכבר הסברתי שטווח זום גדול בפגום באיכות העדשה. אתה יכול לראות שרוב צלמי החתונות מצלמים וידאו עם מצלמות ללא מראה כמו סדרת ה GH של פהסוניק או סדרת A6300 של סוני יש גם כאלו שמצלמים עם DLSR אבל לדעתי זה לא בגלל היתרון של הוידאו אלה מסיבות אחרות.

מצלמות כמו פנסוניק LX100 או סוני RX100 מדגם III או IV יהיו פתרון מאוד מוצלח עבור וידאו וכן סטיילס לא רע בכלל הן גם מצלמות קטנות ונוח לקחת אותן.

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
זום גדול זה שימושי וכיפי בהנחה שהוא איכותי. לעניות דעתי מצלמת סוני RX10III היא מצלמת הגשר [בטווח הזה] הכי טובה היום בשוק. ראה פה בנושא: "הזמנת מצלמה מאמזון". אם הוא חוסך 3000 שח ממחירה בארץ [האמת סקפטי, אבל שווה לבדוק בשביל סכום כזה] אתה מגיע לתקציב שלך ומאוד תהנה מהמצלמה.

shaico1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
זום גדול זה שימושי וכיפי בהנחה שהוא איכותי. לעניות דעתי מצלמת סוני RX10III היא מצלמת הגשר [בטווח הזה] הכי טובה היום בשוק. ראה פה בנושא: "הזמנת מצלמה מאמזון". אם הוא חוסך 3000 שח ממחירה בארץ [האמת סקפטי, אבל שווה לבדוק בשביל סכום כזה] אתה מגיע לתקציב שלך ומאוד תהנה מהמצלמה.
2 הערות :
א. לגבי המחיר של הסוני -
רק אם אתה נוסע לארה"ב או גרמניה ומביא אותה משם אתה חוסך 3000 ש"ח.
אם אתה מזמין מאמזון כמו במאמר המוצע כאן, אתה חוסך "רק" 2000 ש"ח...
ב. לגבי ההתאמה לצרכיך -
מכל חוות הדעת שקראתי וראיתי ביוטיוב, אם ההעדפה העיקרית שלך היא צילום וידיאו -
הפנסוניק FZ2500 היא המתאימה לך.
אם ההעדפה העיקרית שלך היא צילום סטילס - הסוני rx10 iii מתאימה לך יותר, אבל גם יקרה יותר.​

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מכל חוות הדעת שקראתי וראיתי ביוטיוב, אם ההעדפה העיקרית שלך היא צילום וידיאו -
הפנסוניק FZ2500 היא המתאימה לך.​

אפשר לשאול למה ?
מה היתרון שלה על RX100 או על LX100 פרט לזום גדול, נראה פחות טוב - מה אני מפספס?

shaico1

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
השואל ציין שהוא מעדיף מצלמה ללא החלפת עדשות. ההנחה שלי היתה שאם הוא לא רוצה להתעסק עם החלפת עדשות, הוא יעדיף מצלמה שכוללת כבר זום גדול, ולכך התייחסתי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
השואל ציין שהוא מעדיף מצלמה ללא החלפת עדשות. ההנחה שלי היתה שאם הוא לא רוצה להתעסק עם החלפת עדשות, הוא יעדיף מצלמה שכוללת כבר זום גדול, ולכך התייחסתי.

אתה בכלל מכיר את דגמי הסוני RX100 והפנסוניק LX100 ?
אלו מצלמות קומפקטיות מתקדמות ללא יכולת להחליף עדשות - אז ברור שבמצלמות האלו הוא לא צריך להתעסק עם החלפת עדשות.

נושא של איכות תמונה מול טווח הזום זו החלטה שכל אחד צריך לעשות עבור עצמו

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור