יעוץ האם להחליף עדשה במצלמת DSLR ישנה או לרכוש קומפקטית חדשה זום ארוך

• פותח הנושא Gifi
  • פורסם בתאריך

Gifi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
חובב, מצלם נוף וטיולים, לעיתים לא קרובות מאוד, מעוניין בתמונות באיכות גבוהה, חשוב לי זום גבוה. ברשותי קנון xsi rebel 450 - Canon EOS 450D משנת 2008. המצלמה תקינה. העדשה דורשת תיקון ואני גם לא מרוצה מאורך הזום. נדרש להחליט - האם לרכוש עבור הקנון עדשת סיגמה 18-300 חדשה Sigma 18-300 F3.5-6.3 DC Macro OS HSM | C (האם תתאים בכל הפונקציות ?) , להמשיך עם הגוף הישן יחסית, ואולי להחליף לגוף חדש בעוד שנתיים שלוש. (האם עדשת סיגמה תתאים לגוף קנון עתידי ?). או לרכוש את אחת מאלה או דומה - רוצה זום גבוה. Sony Cyber-shot DSC-RX10 III, Sony Cyber-shot DSC-RX10 II, Panasonic Lumix DMC-FZ1000. אשמח להמלצתכם.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מאוד לא אוהב את העדשות עם טווח זום הגדול כמו 18-300 וגם את ה 18-200 לדעתי אתה מקבל איכות תמונה פחות טובה בעדשות אלו יש את הקנון 18-135 שמספקת טווח זום מוצלח עם איכות אופטית לא רעה בכלל

אני לא יודע איזו עדשה יש לך ומה התקציב, אבל עדשה כמו 70-300 יכולה להוסיף לעדשת קיט טווח זום שיכול לספק אותך
אם תקציב ומשקל לא בעיה אז עדשת עדשות 70-200 יכולות להיות אופציה ויש מבחר עדשות כאלו כמו קנון 70-200 F4 USM שהיא עדשה מעולה למחירה - יש גם גרסאות מבית טמרון עם צמצם F2.8 משהיא נהדרת, אבל קצת יותר יקרה וכן יש גם גרסת קנון כזאת קצת יותר יקרה.

אם אתה מחפש רק מצלמת זום ואיכות התמונה פחות חשובה לך אז מצלמות סופר זום בדרך כלל מספקות זאת טווח זום עם איכות תמונה בנונית ואפילו פחות מכך (ולא ניתן להחליף לה עדשות) - פנסוניק FZ1000 יחסית טובה בקטגוריה בגלל חיישן קצת יותר גדול של 1 אינצ'

RX10 באמת יוצאת דופן בנושא גם עם חיישן 1 אינצ' ועם עדשות זום שנחשבת טובה והיא יכולה להיות באמת פתרון טוב, היא לא זולה ולא מאפשרת להתקדם היות ולא ניתן להחליף לה עדשות, אבל אם אין רצון בכך היא יכולה להתאים

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אם אתה נעול על מצלמה עם זום ארוך וללא החלפת עדשות [דבר מאוד נוח, אבל פחות טוב מבחינת האיכות] והתקציב מאפשר, הסוני [RX10 [3 היא המצלמה המומלצת ואתה תהנה ממנה. [גם בסטילס בזום עד 600 מ"מ וגם בוידאו]
לגבי הפתרון של עדשה למצלמה שלך במקום הסיגמא שהצעת, הייתי הולך [במגבלות שהצבת] על הטמרון 16-300 שנותנת יותר בזוית הרחבה ולטעמי מעט טובה יותר אופטית.

Gifi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
1
תודה - אנסה לחדד - אני רוצה תמונה איכותית וזום גבוה. לא מתכוון להחליף עדשות אלא לעשות שימוש בעדשה אחת באורח קבוע (גם אם היא ניתנת להחלפה). החשש שלי שהסוני או פנסוניק למרות תכונות חדשות ומענינות לא יתנו תמונה יותר איכותית מהקנון שלי (חיישן הרבה יותר גדול) עם עדשת זום למשל הטמרון. האם אני צודק ?

נערך לאחרונה ב:

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
419
נקודות
63
אתה מבקש דבר שמחייב פשרה.
הרשת מלאה במבחנים על הסוני האמורה כולל תמונות רבות, כך שאתה יכול להשוות לתמונות שלך. בגדול לא מדובר רק בתכונות נוספות ובווידאו מאוד מוצלח, אלה בשילוב של עדשה ומעבד טובים מאוד ולמול זה באמת, יש את גודל החיישן בקנון.

לא נעשו בדיקות בין 2 האלטרנטיבות שאתה מתלבט לגביהם, במידה ולא ניתן לשכור ליום את הסוני ולהשוות, אני הייתי הולך על הסוני במידה והתקציב אינו פקטור והיה וכן על החלפת העדשה בטמרון.

עם זאת ההמלצה הטובה ביותר עבורך היא שתסכים למעט גמישות ותעבור ל-2 עדשות עם הקנון [במקום אחת] ואז 17-50 צמצם 2.8 ו-70-300 יהיו פתרון אופטי הרבה יותר טוב. [במידה ואכן תשנה דעתך וזה יהיה רלוונטי נרד לפרטים]

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור