יעוץ בקנית מצלמה של קנון תקציב של כ1500 ש"ח לצילום ילדים ונופים מקצועי

חובבת צילום

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום,
אני רוצה לקנות מצלמה טובה ואיכותית שיש לה את כל הפרמטרים לתמונה טובה. עומק שדה, (עם הרקע מטושטש) תמונות חדות, יציבות, מצלם טוב גם בתוך הבית ובלילה, לוח קל לתפעול גם למי שמבין קצת ולא למד קורס מקצועי.
לא כבד מידי כי אני אשמח שהיא תהיה עלי הרבה
בעיקר לצילום ילדים , נופים , שימוש משפחתי
אני רוצה להוציא בערך 1500-2000 שקל
הייתי שמחה לקנות את הקנון D80 אבל היא יקרה לי מידי, רציתי לדעת מה יש בסידרה הזאת, שיכול לתת לי תוצאות טובות
אני לא צריכה רזלוציה גבוהה מאוד, אני לא מתכננת לפתח תמונות בענק ולא עושה את זה בשביל פרנסה.
מוכנה להשקיע בנוסף בעדשה אחת טובה (האם ה18-135 זה הבסיסי?) שנותנן פוקוס טוב אבל גם אופציה לזום
או מצלמה שמגיעה עם עדשה.
האם הD1200 מומלצת?
תודה מראש על העזרה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני מקווה שהתקציב שלך הוא רק למצלמ ויש לך תקציב דומה לעדשה, היות וב 2000 ש"ח זו בעיה למצוא מצלמה מוצלחת עם עדשה טובה שתוכל לספק לך את הדרישות שלך.

בפחות מ 2000 ש"ח את יכולה למצוא רק מצלמה קומפקטית מתקדמת כמו קנון G9 X II שיש לה חיישן יחסית גדול של 1 אניצ מול חיישן של 1/2.3 אינצ במצלמה קומפקטית רגילה. להסיר ספק לחיישן גדול חשיבות גדולה נושא איכות התמונה, יכולת לצלם בתאורה חלשה והן לנושא עומק שדה רדוד. (עדיין מדובר על חיישן קצת קטן לספק זאת) ועדיין מדובר על מצלמה ללא יכולת להחליף עדשות ועם עדשה עם טווח זום לא גדול.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=939975

אם את עולה קצת בתקציב ניתן לרכוש את פנוסניק LX100 עם חיישן עוד קצת יותר גדול בגולד 3/4 'אניצ כלומר אינצ ושליש ודובר על שיפור מול ה G9 X II, ועדיין מצלמה קומפקטית ללא יכולת להחליף עדשות (ועדשה עם טווח זום לא גדול)

http://www.zap.co.il/compmodels.aspx?modelid=887301

אפשרות אחרת זו מצלמה עם חיישן בגדול APS-C שזה גדול זהה לזה שיש במצלמות DSLR ובהתאם איכות התמונה עוד יותר טובה מצלמה כמו פוג'י A-X3 עם עדשת קיט 16-50 (עדשה שוב עם טווח זום לא גדול, אבל יחסית לעדשת קיט היא עדשה טובה).

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=938055

אני עובר לתחום ה DSLR ואני חייב לציין שהחיישנים של קנון לא נחשבים המוצלחים בקטגוריה היום ולכן מצלמה כמו קנון 1300D (שהחליפה את 1200D) , שהיא מצלמת הכניסה של קנון לתחום, תספק יכולות פחות טובות מול המתחרים כמו ניקון או הפוג'י שהזכרתי כאן. אני לא ממליץ בכל מקרה על עדשת הקיט של קנון, אבל בהמשך ההספק מידע נוסף על עדשות.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=919735

מצלמת הכניסה של ניקון ל DSLR ה D3400 עולה קצת יותר מהקנון, אבל כאמר עם חיישן יותר טוב ואני מעדיף אותה.

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=929688

נקודה לגבי עדשות רוב מצלמות ה DSLR נמכרות עם עדשות קיט (אפשר גם לרכוש גוף לבד), עדשות אלו פשוטות מאוד ומספקות איכות אופטית לא מדהימה, לכן אני ממליץ על עדשות אחרות לניקון יש את עדשות ניקון 18-140 שהיא לא רעה כלל עם טווח זום מוצלח ואיכות אופטית לא רעה בכלל

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=858191

לקנון יש את העדשה מקבילה ה 18-135 שגם היא לא רעה כלל עם טווח זום מוצלח ואיכות אופטית לא רעה בכלל, יש לעדשה הזו מספר דגמים שהדגמים המתאים לך הם או USM (פוקוס אולטרה-סוני מהיר) או STM (פוקוס צעדים חושב לוידאו - אבל נושא הפוקוס האוטמטי בוידאו לא קיים במצלמות הכניסה של DSLR, אם וידאו עם אוטפוקוס חשוב לך אז צריך לחשוב על מצלמות אחרות ולא DLSR)

http://www.zap.co.il/models.aspx?sog=h-cameralens&db189170=189171&keyword=18-135

כעת הערה חשובה כדי לקבל עומק שדה רדוד אמיתי צריך לשלב במצלמה עם חיישן גדול גם עדשה עם יכולת לצמצם גדול, אחרת זה לא נכול לקבל זאת - הפתרון יכול להיות עדשה כמו סיגמא 18-50 עם צמצם F2.8 עובר ניקון או עבור קנון (בתאם למצלמה שאת בוחרת - לכל חברה יש מחבר שונה לעדשה וצריך עדשה שמאימה למצלמה)

http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=768517

מעבר לכך מצלמות הקומפרטיות המתקדמות כמו LX100 (וגם ה G9 X II במידה מסוימת) שהזכרתי מגיעות עם עדשה בעלת צמצם גדול עם יכולת לגבל עומק שדה רדוד ברמה בסיסית (ה G9 XII קצת פחות).

טוב אני מקווה שקצת רקע זה, נותן לך מידע על הכיוון - מה נראה לך מתאים?

חובבת צילום

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
תודה על התגובה המפורטת , זה נתן לי כיוון אבל לא מספיק, אני רוצה בסופו של דבר לדעת איזה מצלמה לקנות, ומידי הרבה אופציות מבלבלות אותי.
נראה לי שאני אצמד לקנון בלבד, ככה ששאר האופציות יורדות מבחינתי,
אני רואה שהD1300 עולה בסביבות ה1100, בזאפ, אז זה נכנס בתקציב + עדשה בעוד 1000 - לא?
אני אשמח לדעת אם אתה יודע לדרג לי את הsx60 לעומת הD700 או לעומת הD80 או לעומת הD1300, או אפילו הD6
(למרות שאני יודעת בגדול שהD6 או D80 מיועדים למקצוענים יותר ולא לחובבנים) מה יותר טוב, מה מעבד יותר מהר, מה נותן תמונות באיכות טובה, עם אופציה לתמונה חדה ורקע מטושטש בקלות , מפרט קל ונותן אופציות למשחק עם האור והחשיפה וכד' במצב הידני.
אני שומעת מכמה אנשים, לכל אחד יש מצלמה אחרת וכולם בסוף מרוצים מהמצלמה שלהם (עם צרכים דומים לשלי) אז מה בעצם ההבדלים??
תודה רבה רבה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני לא מבין את הבחירה העיוורת בקנון מראש - כאשר היא מצלמה עם יכולות פחות טובות לתאורה חלשה

בבקשה תמונה זהה ב ISO 3200 שהוא קצת גבוהה ועוזר לצילום בתאורה חלשה לדוגמא בתוך הבית ובלילה

קנון 1300D שנקראת גם T6 בארה"ב
http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-t6/FULLRES/T6INBI03200.HTM

ניקון D3400
http://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-d3400/FULLRES/D3400INBI03200.HTM

אם את לא חושבת שאין הבדל או שזה לא מפריע לך - אז נמשיך עם קנון

בהקשר של מצלמות קנון SX60 זו מצלמה עם חיישן קטן ועדשה עם זום גדול, אבל עם איכות אופטית לא מדהימה - לצילום בתאורה חלשה היא ממש לא טובה היא בבקשה תמונה שלה ב ISO 3200
http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-sx60/FULLRES/SX60INBI3200.HTM

מצלמות כמו כ 700D או 80D יספקו תמונה מאוד קרובה לזו של ה 1300D לדעתי היא קצת יותר טובה אבל לא קפיצת מדרגה
http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-t5i/FULLRES/T5IINBI03200.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/canon-80d/FULLRES/80DINBI03200.HTM

ההבדלים בין מצלמות אלו ל 1300D לא הפרש גדול באיכות התמונה כי אם בגוף חזק יותר מעמיד יותר, יותר לחצני תפעול, מערכת פוקוס טובה יותר, קצב צילום טוב יותר. אלו מצלמות לקהל יעד שונה לא קשור למקצועון או חובב - לדוגמא חובבי צילום ציפורים צרכים מצלמות עם מרכת פוקוס משופרת וקצב צילום מאוד מהיר - מה שצלם אופנה לא צריך, אבל הוא צריך דברים אחרים.

בהקשר של ה 6D זו כבר מצלמה עם חיישן יותר גדול וכאמור זה שינוי משמעותי יותר ובאמת במחיר שלה ה 6D יופי של מצלמה, אבל זה לא הכיוון שלנו כעת :)

כמו שכבר אמרתי לקבל תמונה איכותית זה גם קשור בעדשה ובטח עבור עומק שדה רדוד חייבים עדשה עם צמצם גדול כמו סיגמא 17-50 F2.8 עבור קנון - אבל זו עדשה עם טווח זום קטן וכל העדשות הטובות מגיעות עם טווח זום קטן.

כל המצלמות שהזכרתי מספקות מצב ידני ובטח שגם מצב אוטמטי.

אם את בוחרת ב קנון 1300D עם עדשת סיגמא 17-50 F2.8 אז את חורגת בתקציב ומקבלת סט שיעשה עבורך עבודה טובה, כאמור ללא טווח זום הגדול (אבל שום מצלמה לא תספק לך זאת עם עדשה אחת)

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
מבלי להיות לעומתי לדבריו של אלי,כפי שנרשמו פה,וגם בהנחת עבודה שכאשר משווים דגם DSLR של קנון מול דגם ה DSLR המקביל של ניקון יש לניקון יתרון בכל מה שקשור לאיכות תמונה.

לא נרשם פה על התנסות קודמת אבל: לאנשים יש נטייה להישאר עם יצרן מצלמה,ניקון או קנון וכו,בשל הרגל לממשק המשתמש. כמי שלא ממש מזמן שידרג עצמו בגוף ועדשה (אגב בעברית זו עצמית אבל לא נתקן שגיאה מושרשת זו פה) ולמרות שעצותיו של אלי היו נר לרגלי נשארתי נאמן למותג (קנון) כי אני עם המותק הזה כבר כמה עשורים טובים ומה לעשות אני,וכנראה לא המצאתי את זה,מעדיף להתפשר בצד איכות התמונה ולא להתפשר בצד ממשק המשתמש ופשוט ללמוד את המצלמה (גוף) על מנת למטב את התוצאה.

אז אתחיל בהערות כלליות,שמן הסתם מתיחסות למצלמות DSLR של ניקון וקנון:

משקל. כאשר שעוברים ממצלמות הכניסה לרמות הגבוהות יותר משקל הגוף,וגם גוף פלוס עדשה,עולה. לא מדובר בטונות ולא מדובר במשקל על הצואר כשהמצלמה תלויה ללא שימוש. אבל כשמחזיקם את המצלמה כשהעין בעינית ומנסים לתפוס רגע,וגם לפקס את העדשה המשקל עושה את העבודה שלו ומשפיע לרעה...עד שמתרגלים.

עדשות הקיט הן בלשון המעטה "לא משהו". כשמחלקים את התקציב בין מצלמה (גוף בלבד) לעדשה (עצמית) עדיף להתפשר בגוף ולהשקיע יותר בעדשה. כי עדשה טובה עושה עבודה הרבה יותר משמעותית מגוף טוב על עדת קיט ה"לא משהו".

מצלמות הכניסה,שוב אצל שני היצרנים,בנוית כך שרוב האופציות הידניות/חצי אוטמטיות נמצאות על החוגה שבחלק העליון של המצלמה ועקומת הלמידה שלהן קצרה וחדה. לעומת זאת,כשמתקדמים לרמות הביניים לתפריטים של המצלמה וגם לידע מה הם עושי, למה וכיצד לשלב בינהם - ישנה משמעות גדולה גם במה שקשור לעקומת הלימוד וגם במה שקשור לתוצאות הסופיות - התמונה.

עכשיו,ברשותכם,נחזור..לקנון:

אין לי ניסיון עם ה D1300 ברשותי מצלמת הכניסה של קנון ה D1000 שה D1300 היא אבולציה טכנולוגית שלה. וגם...יש לי את ה D80. בשתיהן אני מצלם או צילמתי עם אותה העדשה,לא עדשת הקיט. כשאני מצלם את נושאי הצילום שמענינים אותי,והם ממש לא אלה שהוזכרו בפוסט הפותח של הפתיל הזה,ה D80 מוציאה תוצאות שונות לחלוטין (לטובה) מה D1000 והסיבות לכך הן (וכל הנאמר מתייחס לשני גופים עם אותה העדשה בדיוק):

א. ב D80 אפשרויות הכיול והתאמה לצרכים שלי,כמי שעומד מאחורי המצלמה,עשירים במאות מונים מזו של מצלמת הכניסה.

ב. בגלל ריבוי האפשרויות,ושוב כיול שלהן לנושאי הצילום העדיפים עלי,ולאחר שלומדים את היתרונות והחסרונות של הקנון אפשר ב D80 להגיע לתוצאות שלא ניתן להגיע אליהן עם מצלמת הכניסה.

כך שמניסיון אישי עם מצלמת כניסה מול ה D80 יש הבדל גדול מאוד גם בתפעול המצלמה,גם באפשרויות ההתאמה של העדשה/מצלמה לנושאי הצילום וגם בתוצאה הסופית.

מבלי לפגוע במה שאמרתי לעיל: למי שנכנס/נכנסת לעולם ה DSLR בצעדיו הראשונים ומעוניין להגיע לתמונה כמה שיותר מהר בלי מליון ואחד כיולים ושינויים במצבי צילום ואופציות של אור,רזולציה וכו וגו אז מצלמות הכניסה,של ניקון או של קנון,הן המקום הטוב להתחיל ואת יתרת התקציב להשקיע בעדשה - רק לא בעדשת הקיט.

ואם בכל זאת,התקציב,מול הצרכים מגיע לגוף,ברמת כניסה,ועדשת הקיט (עם אופציה לשדרג עדשה בעתיד) אז זה המקרה הקלאסי שבו צריך לקרוא את מדריך המשמש ולהישתמש בפונקציות הצילום שהמצלמה מספקת כולן למעט מצב אוטומטי שהוא רחוק מלהיות פשרה כלשהי,הוא (מצב אוטמטי) פחות או יותר זוועה מונצחת בתמונות עם או בלי עדשת הקיט.

הפוסט הזה נרשם בלשון זכר מטעמי נוחות - בלבד

מנחם.

חובבת צילום

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
מעולה, אז מקריאת התגובות של שניכם (אלי והתוספת של מנחם) וממחקר של חנויות מצלמות שונות, נראה לי שכדי להישאר בתקציב עדיף לי לקנות את הD1300 ולא את הD80 או D700 ולקנות עדשות יותר טובות מאשר לקנות גוף יקר יותר ואז אצטרך להתפשר על עדשה.
אז נגיד אני קונה את הD1300, איזה עדשה בסיסית הכי כדאי לי לקנות??
אני הבנתי שה18-135 מומלצת לצילום של הכל, ובנוסף רציתי לקנות את 50 כעדשה קבוע על מנת לצלם ילדים.
האם זאת בחירה טובה?
האם יש לי סכוי למצוא חנות שמוכרת D1300+עדשה 18-135 בקיט? או שכולם מוכרים רק עם 18-55??? ואת העדשה אצטרך לקנות בנפרד.
שאלה נוספת - האם כדאי לקנות עדשה (שכן מוכרים בקיט) של tamroon 18-200 ולא מקורית של קנון?
האם זה לא איכותי, האם זה מתחבר טוב עם הגוף של קנון, כמה שווה לי להשקיע יותר בעדשה 18-135 מקורית של קנון מול תמרון 18-200????
תודה רבה רבה, ממש ממש עוזר לי התגובות!!! ותודה על הקישורים לתמונות, זה נתן לי הבנה על ההבדלים באיכות התמונה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כן נראה ש 1300D עם עדשת 18-135 זו בנוסף ל 50 זו בחירה טובה.
ה 18-135 לא מגיעה כקיט עם מצלמה זו רק עם מצלמות יותר יקרות.

ה 18-200 כמו גם 18-300 של כל החברות אלו עדשות לא מדהימות עם איכות אופטית לא מרשימה ולא הייתי ממליץ עליהן.
להסיר ספק עדשות טמרון או סיגמא עבור קנון כן יעבדו תקין על המצלמה שלך ויש להן גם עדשות טובות, אבל לא העדשה הזו

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
@carmi @חובבת צילום .
אני מניח שיש בפורום הזה כאלה שקוראים ולא מגיבים. אז לאוצר הידע הכללי:
גוף המצלמה הוא תלוי יצרן כלומר: אם חלילה נזדקק לתיקון או לחלק חילוף אפשר לקבל אותו רק מיצרן המצלמה.
כאמור,גוף המצלמה הוא בסיס,בסיס שעליו מלבישים עדשה,וכמו שנאמר פה,עדשה טובה עדיפה על גוף זול מעדשה זולה על גוף יקר.
אבל:בעולם העדשות התלות ביצרן הגוף היא רק בחיבור ובממשק של העדשה למצלמה. משכך יש יותר יצרני עדשות מיצרני מצלמות/גוף ולא בהכרח שעדשה של יצרן הגוף שתהייה טובה יותר מהמקבילה אצל יצרן העדשות שמיצר את אותה העדשה עם ממשקים תואמים לגוף של קנון ניקון וכו.
תמיד צריך לקבוע שני עקבים בקרקע:תקציב ומה רוצים לצלם. משנקבעו אלו צריך להשוות בין העדשות של היצרנים השונים ובתנאי שהן:
בתקציב,
מיועדות לצרכי הצלם (כלומר מה רוצים לצלם),
ונותנות את התמורה הגבוה ביותר לכסף.
דוגמא:כשחיפשתי את העדשה המתאימה לי,כספית וצרכים,ל D80 הייתי צריך לשם לב לתת דגמים של העדשות ולראות שהדגם שאני מתעניין בו יש לו מנוע פוקוס מהיר ושקט.כי אחד הדגשים הטכניים שקנון שתלו בדגם הזה זה פוקוס מהיר ויכולת לצלם הרבה ומהר תמונות בשוט אחד,את מי שזה צורך שלו. ולכן דווקא,ברמת המחיר והצרכים שלי,בארסנל של קנון מצאתי לא כלום והתלבטתי בין דגם אחד של טמרון ודגם מתחרה של סיגמא.
עניין נוסף שמשתכלל עם העליה בדגמי הגוף וגם מאוד שונה בדגמי העדשות וזה:נושא היצוב.כשמצלמים ללא חצובה היצוב חשוב כי הידים שלנו,מה לעשות,לא הדבר היציב העולם. נושא יצוב הרעידות הוא ממשק שחובה לסנכרן את יכולות הגוף ליכולות העדשה. המפרט הוא די מסובך בגלל עושר האפשרויות והדרך לבחור את העדשה הנכונה לגוף הנכון הוא לקרוא מה הספספיקציה של הצלמה,בתחום הייצוב,ומה הספספיקציה,של העדשות,וכן:לפעמים לאותו דגם עדשה של אותו יצרן יש יותר מספספיקציה אחת שבה לידי בטוי בשם המלא של העדשה והדרך לדעת היא לשאול פה ואצל הרב גוגל.לא נעים לשם עדשה עם מיצב תמונה שגוף המצלמה לא יודע מה לעשות איתו...
מנחם.

חובבת צילום

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
עכשיו שהחלטתי ללכת על העדשה של קנון 18-135 גיליתי שגם פה יש אופציות, המוכר שאל אותי אם אני רוצה STM או NANO, הוא אמר שהNANO יותר יקר. ראיתי שזאפ שיש גם USM
רציתי לשאול מה ההבדלים ביניהם, האם לכל סוג יש יעוד אחר?
ומנחם, אמרת לשאול פה - אז מה אתה אומר על 18-135 לגוף D1300? האם המצלמה "תדע מה לעשות איתה"?
תודה

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כל עדשת קנון תעבוד תקין על כל המצלמה שלך ולכן גם כל דגמי ה 13-135.

ההבדל הגדול בין דגמי 18-135 זה נושא הפוקוס:

עדשה עם usm זו עדשה עם מערכת פוקוס אולטרה סונית מהירה ותתאים לצרכים שלך.

עדשה עם stm זו עדשה עם מערכת פוקוס בצעדים, שחשוב לצילום עם אוטופוקוס בוידאו, אבל ה 1300d לא תומכת בכך וזה חסר משמעות למצלמה שלך. עדיין לצילום סטיילס היא תספק אותך ללא בעיות.

עדשה עם nano זו עדשה עם מנוע צעדים משופר ומהיר יותר, כאמור לא חשוב עבורך, אבל לצילום סטיילס תספק אותך.

ההמלצה שלי לרכוש עדשה הזולה ביותר שניתן, אבל להקפיד לרכוש עם אחריות רשמית או מחנות מומלצת.

חובבת צילום

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אז בעצם אתה אומר שבשביל הצרכים שלי שהם לא ווידיאו, לקחת את מה שהכי זול באותו רגע בחנות כי שלשת האופציות יהיו טובות לי לצילום סטילס?
הSTM נחשבת הכי פשוטה ביניהם?
אם הכל אותו מחיר (אני יודעת שזה לא, רק נגיד..) אז הכי טובה לי זה הUSM?
וכמובן עם אחריות.
אתה מכיר בירושלים והסביבה חנות שנחשבת זולה יחסית?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בטח יש סניף של קמרה בירושלים, אבל להקפיד לרכוש עם אחריות של היבואן הרשמי קרט ולא מהיבוא של 4h שנחשבים עם שרות פחות טוב.

יש גם את פוטו שוורץ שנחשבים אמינים, לא בטוח שהם הזולים ביותר.

דגם ה usm מתאים מאוד והוא גם צריך להיות יותר זול יותר, היות והוא דגם קודם ללא תמיכה בוידאו.

חובבת צילום

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
מעולה,
לקאמרה יש 3 סניפים בירושלים, ובאמת בדקתי אצלם והמחירים מעולים, פוטו שוורץ יותר יקרים, גם אצלם כבר בדקתי,
תודה על ההמלצות והכל!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כאמור האחריות של קמרה זה בדרך כלל 4h ולכן זה גם זול יותר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור