יעוץ בקניית טלוויזיה 55'' 120HZ

raulgb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום,
אשמח לעצה בנושא קניית טלוויזיה בגודל 55'' , ההתלבטות היא בין הדגמים הבאים:
TCL 55C735
TCL 55C728
LG 55QNED806QA
Samsung QE55Q80B
ממה שקראתי בפורום עדיף להתרחק מהסמסונג בעיקר בגלל שירות נוראי, בנוסף עבור מסכי LG ו- TCL מציעים אחריות ל 3 שנים.
לא ראיתי אינדיקציה לגבי רמת האמינות של מסכי TCL.
טווח המחירים שלי הוא עד 3000 ש"ח , שימוש עיקרי מעבר לסרטים וטלוויזיה הוא PS5.

תודה מראש לעוזרים :)

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
תיאור סביבת הצפייה הוא קריטי להמלצה - האם תצפה במסך באור יום עם שמש ישירה, בשעות הערב עם תאורה דולקת בחדר או בחדר חשוך. עוד נתון שיעזור - האם אתה ובני משפחה תצפו במסך כשהוא ישר לפניכם בזווית של 90 מעלות? או שחלק מהצופים יישבו גם בצדדים?

מעורבות
143
נקודות
43
לPS5 ממליץ לבדוק סוני מדגמים X85 ומעלה, המחיר טיפה יותר גבוהה ממה שציינת אבל מסכים הרבה יותר טובים לגיימרים ,בנוסף אחריות 5 שנים
בהצלחה!

raulgb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תיאור סביבת הצפייה הוא קריטי להמלצה - האם תצפה במסך באור יום עם שמש ישירה, בשעות הערב עם תאורה דולקת בחדר או בחדר חשוך. עוד נתון שיעזור - האם אתה ובני משפחה תצפו במסך כשהוא ישר לפניכם בזווית של 90 מעלות? או שחלק מהצופים יישבו גם בצדדים?
היי,
קודם כל תודה לכם על התגובות,

אני אצפה בעיקר בשעות הערב עם תאורה דולקת, או בשעות היום בחדר מוצל.
לגבי הזווית, פחות קריטי כי אני משתמש בה בעיקר לבד.

לגבי סוני, תודה על העצה אבל הן יקרות ב 500-600 ש"ח לפחות וזה מעבר לתקציב שלי...

אשמח לדעה על דגמי ה- TCL לעומת LG,
תודה!

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
השוני העיקרי בין TCL בדגמי סדרת C735 לבין LG מסדרת QNED הוא אופי הפאנל - המסך של הטלויזיה. הפאנל של LG הוא מסוג IPS זה אומר שהוא מתאים יותר לצפייה בזווית, אבל זה לא חשוב לך, לכן כדאי שתוותר עליו. פאנל IPS אומר שהבהירות של המסך מאוד נמוכה, כלומר באחד מתנאי הצפייה שלך - שעות הערב עם תאורה דולקת המסך הזה לא יהיה מספיק בהיר. בנוסף פאנל IPS אומר שהניגודיות של המסך גרועה, כלומר השחורים לא ממש שחורים וגם בתוך האפור אין מספיק פרטים.

הפאנל של TCL הוא מסוג VA. זה אומר שהוא לא מתאים לצפייה בזווית, אבל מכיוון שאתה משתמש בטלויזיה בעיקר לבד ויושב ממש מולה, הוא ממש מתאים לך. באחד מתנאי הצפייה שלך שעות הערב עם תאורה דולקת המסך הזה יהיה בהיר ויתן לך את כל מה שאתה צריך. לעומת זאת בשעות היום בחדר מוצל הוא פחות מתאים כי השחורים שלו בחדר חשוך הם אפורים יחסית.

כך שגם המסך של TCL למרות שהוא מסך די טוב הוא פשרה מסויימת.

raulgb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רן,

אשמח לדעתך על הדגם 55QNED816QA של LG, אני נוטה לחברה הזו בגלל האמינות ואיכות השירות של היבואן (פלוס 3 שנים אחריות מלאה ולא כזו ששירות של טכנאי מחייבת תשלום).

המחיר שלה הוא כ 3800 ש"ח.

האם לדעתך שווה את הפרש המחיר מגדמי הTCL? (כ1000 ש"ח הבדל).

שוב תודה רבה על העזרה.

רן לוי

אוהב את התחום
מעורבות
289
נקודות
63
מבחינתי LG מתחילה ונגמרת בתחום הטלויזיות רק ב-OLED שלה. טלויזיות טובות מאוד עד מצויינות ואני כותב את זה אחרי תשע שנים של שימוש בטלויזיות OLED. חבל שהן חורגות, ולא בהרבה מהתקציב שלך. אם אין לך תקציב ל-OLED ואתה חייב להסתפק במסך LED הרי ש-LG היא בחירה לא טובה משום שהיא תקועה כבר שנים ארוכות בטכנולוגיית ה-IPS הנחותה. לכן בטלויזיות LED סמסונג ו-TCL טובות יותר, כפי שהסברתי בתגובה הקודמת קודם כל בשל סוג הפאנל VA. סמסונג אתה לא רוצה בגלל איכות השירות של ספק השירות שהם בחרו לעצמם בישראל. לא נשארה לך ברירה אלא ללכת על TCL.

raulgb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
תודה רבה לך! עזרת לי מאוד.

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
לדעתי חשוב לשקלל פרמטרים נוספים מעבר לחווית השירות.
בל נשכח שהטלוויזיות של סמסונג הן הנמכרות ביותר בארץ, ולכן הגיוני גם שנשמע יותר משוב על חווית השירות.
הטלוויזיות של TCL נמכרות בקנ"מ נמוך הרבה יותר, ויתכן שזו גם הסיבה שבקושי שומעים על חווית שירות, אבל יתכן מאד שהיא דומה.
כדי לקבל החלטה מושכלת, כדאי להכניס גם פרמטרים של איכות תמונה, מערכת הפעלה, שלט, מהירות תגובה של הממשק.
באירוע הקרוב של סמסונג תוכל להתרשם מהמגוון, ולהחליט באופן שקול יותר.
בהצלחה בבחירה!

raulgb

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
היי,

אשמח לשמוע דעה לגבי אמינות המותג TCL,
נראה שבמחיר 3k אוכל להביא דגם של TCL שמציע הרבה יותר פיצ'רים מLG באותו מחיר,
השאלה לגבי האמינות של המסכים.

תודה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור