ימי הזיכרון ימי הרדיו, מה התחנה המועדפת עליכם?

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
הימים האלה לבדם מצדיקים את ההשקעה הזניחה יחסית ברדיו FM טוב. מה התחנה האהובה עליכם? אני מתנדנד בין 88 ל רשת ג. וסריקה גם של 99 מידי פעם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
יש לי טיונר וינטאג' מצוין לכאורה, Yamaha CT-710, אבל ללא אנטנה חיצונית, הקליטה שלו בחדר המוזיקה היא עלובה בהחלט.

התחנה היחידה שאני מאזין לה, וגם זה רק כשאני אוכל ושותה או להיפך, היא קול המוזיקה.

עם כל השינויים שהיא עברה במסגרת התאגיד, יש שם הרבה מאוד דברים מעצבנים, כך שאני כבר לא ממש אוהב אותה יותר.

index.jpg

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
יש לי טיונר וינטאג' מצוין לכאורה, Yamaha CT-710, אבל ללא אנטנה חיצונית, הקליטה שלו בחדר המוזיקה היא עלובה בהחלט.

התחנה היחידה שאני מאזין לה, וגם זה רק כשאני אוכל ושותה או להיפך, היא קול המוזיקה.

עם כל השינויים שהיא עברה במסגרת התאגיד, יש שם הרבה מאוד דברים מעצבנים, כך שאני כבר לא ממש אוהב אותה יותר.

צפה בקובץ המצורף 62587
אז תקנה אנטנה... בכל אופן קול המוסיקה עברה שינויים אבל מודה שלא התעדכנתי יותר מידי , בעבר נהניתי מאוד מתוכנית הגאז בחצות. בשנה האחרונה פחות שומע קול המוסיקה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אז תקנה אנטנה...
תוכן השידורים לא ממש עושה חשק להאזין להם עד כדי קניית אנטנה, לא שאני יודע איזה אנטנה לקנות והיכן למקם אותה.

למזלי, יש לי מספיק אלטרנטיבות באוסף הפרטי כדי לא להזדקק להם.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
תוכן השידורים לא ממש עושה חשק להאזין להם עד כדי קניית אנטנה, לא שאני יודע איזה אנטנה לקנות והיכן למקם אותה.

למזלי, יש לי מספיק אלטרנטיבות באוסף הפרטי כדי לא להזדקק להם.
אם תרצה אשאיל לך בכיף את אחד הרדיואים שלי עם המפנעח החיצוני+ אנטנה פנים ביתית ..יהיה מעניין לשמוע את חוות דעתך המלומדה אחרי מספר שבועות שימוש.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם תרצה אשאיל לך בכיף את אחד הרדיואים שלי עם המפנעח החיצוני+ אנטנה פנים ביתית ..יהיה מעניין לשמוע את חוות דעתך המלומדה אחרי מספר שבועות שימוש.
קודם כל תודה על ההצעה ועל הנדיבות. מעריך! (ורד)

למה הכוונה ב"מפענח חיצוני"?
ואיך נראית האנטנה הביתית?

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
קודם כל תודה על ההצעה ועל הנדיבות. מעריך! (ורד)

למה הכוונה ב"מפענח חיצוני"?
ואיך נראית האנטנה הביתית?
אין בעד מה. הקופסא העליונה זה המפענח + קדם מגבר לאיזון ובלאנס בין שמאל וימין , המפענח הופך את הצליל לסטראו. בדכ ברוב הרדיואים זה נמצא כבר בתוך הרדיו.
16823598924944063199927741699665.jpg

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אין בעד מה. הקופסא העליונה זה המפענח + קדם מגבר לאיזון ובלאנס בין שמאל וימין , המפענח הופך את הצליל לסטראו. בדכ ברוב הרדיואים זה נמצא כבר בתוך הרדיו.
מעולם לא נתקלתי בעניין הזה של מפענח. האם אני מבין נכון ש:
  1. האנטנה מתחברת למפענח
  2. המפענח מתחבר לכניסה ייעודית בטיונר
  3. אם אין כניסה ייעודית, אי אפשר להיעזר במפענח (אלא אם פותחים את המכסה של הטיונר ומחברים למעגלים שבפנים)
  4. הטיונר הוא זה שבוחר את התחנה, ממיר לאנלוג ומתחבר להגברה

נ.ב., אין לי כוונה להשתלט על השירשור. אני מקווה שיש אחרים שיכולים להפיק תועלת מהבנת עניין המפענח.

בכל מקרה, בלי קשר, כולם מוזמנים לענות על השאלה שבפתח השירשור

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
מעולם לא נתקלתי בעניין הזה של מפענח. האם אני מבין נכון ש:
  1. האנטנה מתחברת למפענח
  2. המפענח מתחבר לכניסה ייעודית בטיונר
  3. אם אין כניסה ייעודית, אי אפשר להיעזר במפענח (אלא אם פותחים את המכסה של הטיונר ומחברים למעגלים שבפנים)
  4. הטיונר הוא זה שבוחר את התחנה, ממיר לאנלוג ומתחבר להגברה
תמיד יש פעם ראשונה. הרדיו קולט, מעביר סיגנל מונו למפענח, והמפענח מעביר הלאה לקדם מגבר ו..גוללללללללללל!! מראדונה!!!!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
תמיד יש פעם ראשונה. הרדיו קולט, מעביר סיגנל מונו למפענח, והמפענח מעביר הלאה לקדם מגבר ו..גוללללללללללל!! מראדונה!!!!
אהה, אז יש צורך ביציאה ייעודית מהטיונר, לא?
בטיונר שלי יש רק יציאה אנלוגית.

חוצמזה, בעצם גם לא ברור לי איך אפשר "לפענח" סטראו מסיגנל מונו. אולי הסיגנל של התחנה מועבר כפי שהוא, והמפענח כבר מוציא מזה סטריאו אם השידור סטראופוני?

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
אהה, אז יש צורך ביציאה ייעודית מהטיונר, לא?
בטיונר שלי יש רק יציאה אנלוגית.

חוצמזה, בעצם גם לא ברור לי איך אפשר "לפענח" סטראו מסיגנל מונו. אולי הסיגנל של התחנה מועבר כפי שהוא, והמפענח כבר מוציא מזה סטריאו אם השידור סטראופוני?
כן יש צורך ביציאת mpx . למרות שניתן לעקוף את הקיים. בכל מקרה ברוב המקלטים אין כזאת יציאה.
רדיו מקבל סיגנל בסטראו מקודד בתדר של 15khz-30hz, קידוד הסטראו מבוצע במקלט הרדיו על ידי תהליך של תדר שנושא את הסיגנל ב38 קילוהרץ, וחלוקה לשניים בצורה שווה 19 קילוהרץ לצד שמאל ואז צד ימין. אגב, אכן שמתי לב שצד שמאל בד"כ מעט יותר חזק מצד ימין בהרבה שידורי רדיו אצלי, אולי יש משמעות לסדר המניפולציה) .
באמת שאני לא כל כך מבין בעניינים טכניים, רק מקריאה מבין שנושא החלוקה לסטראו הוא מניפולציה , שאגב, יותר רגישה לרעשים והפרעות בקליטה עקב התהליך.
בכל מקאה המפענח החיצוני שלי ברמה גבוהה אבל לאו דווקא ברמה יותר גבוהה ממפענחים פנימיים שנמצאים במקלטי רדיו ברמה טובה+. וכבר היה לי מקלט רדיו פשוט שהימם אותי באימג' סטראו שלו. הימם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
רק מקריאה מבין שנושא החלוקה לסטראו הוא מניפולציה
אני לא מכיר את צורות הקידוד והטכנולוגיות של FM, אבל אני בטוח שיש הבדל בין שידור מונו לשידור סטראו, וכדי להפריד בין הצדדים יש צורך בתהליך שאתה מכנה אותו "מניפולציה", אבל זו מניפולציה של הפרדה בין דברים שמקודדים בקלט.

זאת בניגוד ל"סטראו אלקטרוני", שלוקח מונו ועושה איזושהי מניפולציה יצירתית, שאינה מבוססת על מידע שהיה בקלט.

yossie4

אוהב את התחום
מעורבות
177
נקודות
43
שוקרון היקר, לא רוצה לבאס אותך, כל סטרימר/בלוטות סביר (המחובר למגבר או דאק בכניסה דיגיטלית) בהזרמה מנייד של תחנות רדיו, נשמע טוב יותר מכל טיונר.

הייתי כבר בסרט הזה עם טיונרים טובים.

לעצם השאלה , קול המוסיקה 88 וגם 103 סבירים..
אולי בהזדמנות אקפוץ אליך עם בלוטות של 100$ פרוגקט מחובר למגבר שלך ותשמע איך הוא מבייש את הטיונר האלמותי שלך... חחח
וזה בלי להתעסק עם מקום על המדף, בעיות/איכות קליטה עלובה, רעשים וכו'.

חג שמח

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
653
נקודות
113
שוקרון היקר, לא רוצה לבאס אותך, כל סטרימר/בלוטות סביר (המחובר למגבר או דאק בכניסה דיגיטלית) בהזרמה מנייד של תחנות רדיו, נשמע טוב יותר מכל טיונר.

אתה לא מבעס אותי, אתה פשוט חושב ושומע שונה.
אם אצליח לשחזר את הסאונד הייחודי האנלוגי והלא מקומפרס של ה FM בעזרת מכשיר בלוטות או רדיו אינטרנטי חסכת לי הרבה התעסקות.
מסקרנות, שאלה פשוטה לי יש, שמעת פעם טיונר טוב באמת במערכת שיכולה להיחשב מערכת קצה? אשמח לדעת איזה רדיו/ אים הם היו מעניין אותי לדעת.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הפוסט הזה הזכיר לי שבעצם יש שידורי רדיו גם ב-HOT, אז איכשהו ניווטתי לקול המוזיקה, הוצאתי כבל HDMI מהמחסן, חיברתי לממיר ול-RC, ושומעים מצויין.

תודה על התזכורת!

עופר פולק

חבר אתר
מעורבות
9
נקודות
8
היום סתם מעביר בין תחנות . פעם היה תוכנית ברשת ג . ... קצת אחרת אם אורלי מורג זה היה מוזיקה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור