ייעוץ על מגבר / רמקולים - בעיקר מאנשי המקצוע וממביני העניין

• פותח הנושא dov
  • פורסם בתאריך

dov

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום רב.
מתכוון בקרוב לחדש את הסט. לא פוסל גם רכש משומש.
יש לי רסיבר קולנוע בייתי של Pioneer שדוחף בעזרת רסיבר + מגבר כוח תואם של NAD (7100 + 2100) רמקולים Wharfedale 8.4 ב-Bi-Amp.
מתכוון לקנות מגבר סטריאו טרנזיסטורי חזק וזוג רמקולים רצפתיים.
הסלון גדול, בערך 40 מ"ר.

האפשרויות ששקלתי:
  • רמקולים - Cabasse Java, פרואק (אולי משומשים), מורדנט שורט מצו 6, או אולי קוואד 22L, פתוח גם להצעות נוספות, הקצבה של כ-8,000 ש"ח לחדש.
  • מגבר - NAD או קיימברידג' אזור או אולי ARCAM בתקציב דומה. אולי Vincent.
הייתי שמח להוריד עלויות במשומש.
החשיבות היא למוסיקה יותר מקולנוע בייתי לכן כנראה אחבר ישירות ולא באמצעות הרסיבר שלי.
שומע בעיקר רוק לסוגיו, ג'ז, שנות ה-80 וישראלי.

השאלות:
  1. המלצות באופן כללי.
  2. האם רסיבר קולנוע ביתי של Vincent יעשה את העבודה ויאפשר לי תוצאה דומה במוסיקה מבלי להחזיק בכל המכשירים (רסיבר ק"ב פיוניר שלי, מגבר נוסף וכו')?
  3. האם עליה ברמה של הרמקולים על חשבון ירידה למוניטורים תיתן תוצאה טובה יותר למרות החדר הגדול?
אני רוצה תוצאה על גבול ה-High End אבל ברור לי שהתקציב וההעדפות שלי מגבילים.
תודה.
דובי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתייחס לשאלות 1 ו-2 בלבד לגבי שאר השאלות אני ממליץ לך לקרוא את המבחני שעשינו למוצרים בתקציב שלך ולגשת להאזין להם.

תגובה לשאלה 2.
אינני מכיר את הרסיבר קולנו של וינסנט אך למיטב נסיוני ממוצרי הסטריאו שלהם הם נשמעים מעולה ומהווים תמורה טובה מאוד לכסף. אני מציע לקחת מגבר סטריאו ולהשוות בניהם. אם הסטריאו יהיה טוב יותר {פרטים, איזון טונאלי, דינמיות, מיידיות, שליטה וכ"ו} אז קיבלת את התשובה לאחר התנסות {והתנסות היא חשובה מאוד בתחום הזה}.

תגובה לשאלה 3.
כעיקרון כן. בתקציב שלך מוניטור ישמע "נכון" יותר מרמקול רצפתי אך כמו כן תפסיד נפח, גודל ובס. בחלל כמו שיש לך, שהוא גדול, הייתי ממליץ לך לשקול מוניטור "חזק" בסגנון של המיורקה של קבאס {האחרון שבחנתי}.

לגבי התוצאה הרצויה.
ההגדרה ל-היי אנד היא מעט בעייתית. כל אחד מגדיר היי אנד אחרת. אני מגדיר היי אנד כצליל שנשמע "יקר" ומאוד "אודיופילי". הצליל הזה שמור למערכות יקרות בהרבה מהתקציב שאתה הקצבת. אני חושב שתאלץ להסתפק במערכת מתוקה, טובה ומהנה עבורך מבלי להכנס להגדרות של "היי אנד" וחבריו.

גש, שמע ותתנסה. עם המוסיקה שאתה מכיר, רצוי בחלל שלך. תתייחס לא רק לאיכות הצליל אלה גם למה שעומד מאחורי הרמקול. תדאג שהאלקטרוניקה היא גם בתקציב שלך.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
שלום,

הדיעה הרווחת היא שכל רסיבר ק"ב הוא סוג של פשרה עבור מוזיקה.
אבל, כמו בכל הכללה, יש גם יוצאים מן הכלל.

לי יש מגבר (לא רסיבר) ק"ב של וינסנט (דגם 382 ) ולטעמי הוא מספיק טוב גם במוזיקה סטראו. אבל שוב, מדובר בטעם אישי ובציפיות סוביקטיביות של המאזין.
אני רכשתי אותו כיוון שאני נוהג להאזין הרבה יחסית למוזיקה רב ערוצית שבה חשוב שההגברה של ערוץ הסנטר יהיה זהה להגברה של הקדמיים.

אני לא יכול להעריך את ביצועיו ביחס לאינטגרייטד ברמה טובה כי לא עשיתי את הניסיון הזה.
מציע לך ליצור קשר עם שמעון מור יוסף שלדעתי מחזיק במגבר כזה של וינסנט מיד 2 ולבקש הדגמה ביחס לאינטגרייטד אלטרנטיבי.

ארז

dov

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
נמר שלום.
תודה רבה על התשובה.
מניח כשהזכרת את מיורקה של קבאס, התכוונת למינורקה שהוא למיטב ידיעתי המוניטור בסדרה.
השאלה היא: חדר של 40 מ"ר... מגבר יהיה בסדר גודל של 100W וזרם בהתאם כך שבעיה לדחוף את הרמקול לא תהיה, האם לא נראה לך שמעבר לטעם האישי שהוא כמובן סובייקטיבי, יהיה נכון יותר ללכת לכיוון המצו 6 של מורדנט-שורט, 22L של קוואד או קבאס או פרואק רצפתי משומש (בעיקר כדי למלא את החדר)?
המגבר יהיה כנראה אחד מאלה שהזכרתי.
תודה וחג שמח.
דובי.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
מערכת

1) כן, מגבר משולב ייתן לך תמיד תוצאה טובה יותר במוזיקה (אלא אם אתה משווה מגבר לא טוב לרסיבר שיחסית מושקע בכיוון זה).

2) 100 וואט או וואטים בכלל זה מושג שלא יעזור לך. חפש מגבר חזק אם אתה רוצה (ולא בטוח שזה מה שאתה צריך, כי החדר שלך לא ענקי ועם רמקולים נצילים יכול מאוד להיות שמגבר חזק הוא לא הכרחי ואפילו לא רצוי) - אבל מגבר חזק יכול להיות גם 50 וואט.

בקיצור, אל תפסול שום מגבר בגלל ההספק שלו.

2) הרשימה שלך קצת מפתיעה - הרמקולים שהזכרת שונים כל כך באופיים זה מזה, שאני מעז להגיד שאם אהבת אחד מהם, לא סביר שתאהב את רוב השאר.

איזה מהם שמעת עד היום?

נערך לאחרונה ב:

dov

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אייל שלום.
מבחינת הרמקולים שהזכרתי קראתי רק ביקורות.
עד היום שמעתי רק מוניטורים של פרואק ולוויניים עם SUB של קבאס (נשמע טוב אבל הרעיון של לווייניים לא מוצא כן בעיני, בעיקר עקב החשש לחוסר נפח בעת שמיעה בעוצמות נמוכות).

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
תלך לכיוון של רסיבר לקולנוע ביתי ניפרד,ומגבר סטריאו נפרד למוזיקה-לגבי רמקולים הייתי ממליץ לגבי ה-22L.
תעבוד עם כבלים כפולים לרמקול -כלומר זוג שיצא מהרסיבר לקולנוע ביתי ,וזוג נוסף שיצא לקידמיים ממגבר הסטיראו.
לגבי הגברה תבדוק בלוחות,

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
דובי,
אם מירב המידע שלך על הציוד הזה עד היום הוא מקריאה, במקומך הייתי עוצר עכשיו את ההתלבטויות והשיקולים והולך לשמוע.
לך לכמה חנויות/יבואנים שאתה יכול, ושמע שילובים בתקציב שלך (כולל ציוד יד שנייה או מתצוגה). קח איתך כמה דיסקים שאתה מכיר.
בדוק פרמטרים שונים, וכתוב אותם על דף: החל מהתרשמות כללית - האם הסט הלהיב אותך? ריגש אותך? רצית להשאר ולשמוע עוד? וכלה בפרמטרים דקדקניים יותר: פירוט, במה וכד'.
אחר כך כדאי לחזור לכאן ולתאר איזה שילובים שמעת, מה אהבת יותר ומה פחות ומדוע להבנתך.
מאוד ייתכן שתמצא סטים שלא קראת עליהם או לא שמעת עליהם, ודווקא הם שישמעו טוב לאוזניך.

בהצלחה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113

תמונות מצורפות

• rx6.jpg
    rx6.jpg
    KB 118.6 · צפיות: 451

joda5

חבר משקיען
מעורבות
97
נקודות
48
שלום לך שלחתי לך הודעה בפרטי מבטיח שלא תתאכזב!

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אתה רציני? עדיין לא מכרת את הרמקולים?

אני מאוכזב. :O

דב,
מצטרף למגיבים למעלה -לך שמע כמה סטים/רמקולים/מגברים,צמצם אפשרויות לפי טעמך האישי
חזור לכאן אם כמה דברים שחיבבת -וננסה להמשיך מנקודה זו. בכללית, ממליץ לך לרכוש רק יד שנייה
וזה כולל כמעט כל תקציב מצוי.
בהצלחה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור