ייעוץ לגבי קניית מצלמה

עופר צ

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
שלום רב,

אני מחפש מצלמה לשתי מטרות:
1. צלום והסרטה בחוגים/הופעות של הילדים, בעיקר באולמות (עשוי להיות חשוך ולעיתים יושבים קצת רחוק)
2. הסרטת תוכן לאתר אינטרנט שלי (בבית/בחצר, איזור שקט אבל עדיין עירוני)

התקציב הוא עד 3.5K למצלמה ועד 5K (כולל עזרים). ואם אפשר בפחות עדיף :)
לצורך ההסרטה לאתר התוכן שלי, האם כדאי מצלמה עם חיבור מיקרופון חיצוני? (נראה לי שזו ההתלבטות העקרית שלי, איכות האודיו)
ואני מניח שכדאי גם חצובה.

בחיפושים שעשיתי נראתה לי ה Nikon D7200 (שמאפשרת מקרופון חיצוני), אבל אני לא מבין בצילום, כך שאשמח לכל הצעה/רעיון.

תודה,

עופר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לא הייתי לוקח מצלמת DSLR לצילום וידאו - ובטח אני לא חושב שניקון זו החברה שמובילה בתחום הוידאו (להסיר ספק אני חסיד גדול של ניקון בסטיללס)

מעבר לכך לא ברור לי התקציב של 3.5K כולל גם עדשה ? ומה הכוונה של "ההסרטה לאתר התוכן שלי"?

עופר צ

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
3.5k לא כולל העדשה. וכמו אמרתי אני פתוח להצעות.
לגבי השאלה השניה, אני בתהליך של הקמת אתר אינטרנט המבוסס על הסרטת הרצאות/הדגמות. כך שאני צריך להיות מסוגל להקליט סרטונים באיכות וידאו/אודיו מתאימה לאתר אינטרנט.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
3.5K לא כולל עדשות - זה יכול להיות עם סוני A6300 ? (יש לה אחות גדולה טובה יותר A6500, אבל יקרה יותר)
https://www.dpreview.com/reviews/sony-a6300/2

זו מצלמה עם חיישן גדול כמו של DSLR עם יכולות וידאו טובות, אבל מחיר העדשות לא זול בכלל - חשוב לי להסביר שמחיר העדשות בדרך כלל אצל צלם רצני יהיה יותר ממחיר המצלמה.

לדוגמא
http://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=886684

האם זה מתאים לך?

כיוון נוסף זה מצלמות קנון כמו 80D, חיישן גדול יכול חיבור אוזניות שלדעתי זה גם חושב (ל A6300 יש רק כניסת מיקרופון), אבל אז עם רוצים יכולות אוטופוקוס בוידאו צריך לבחור עדשת STM או NANO בלבד - כמו כן, לדעתי איכות הוידאו של קנון פחות טובה מזו של מצלמות ללא מראה מקבילות (הוידאו נראה קצת רך ולא ברור לי למה קנון עשו זאת)

אני חושב שאולי מלכת הוידאו הקודמת ה GH4 (ה GH5 החדשה קצת יקרה עבורך), היא עדיין מצלמה עם חיבורים רבים ויכולות שליטה נהדרות, חיישן קצת קטן מול זה של 80D או A6300, אבל לדעתי לא פחות טוב מזה של קנון בתאורה חלשה.

עופר צ

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
הן קצת יותר יקרות ממה שתתכננתי.
נקודה נוספת ראיתי שבכל העדשות הבסיסיות(18-55) אין מייצב תמונה, האם קריטי (בהנחה שאני קונה חצובה להסרטה)?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
לדעתי מייצב זה תמיד טוב לוידאו, נכון לא חובה על חצובה, השאלה מה התוספת בתשלום, ועדשות קיט מגיעות עם מייצב, פרט לדגמים מאוד ישנים - איפה אתה רואה עדשת קיט ללא מייצב?
אפשר לקבל יותר מידע שיעזור לי לעזור לך?

מעבר לך חושב לי להציג נקודה:
רבים חושבים שאם רוכשים גוף טוב זה הכי חושב, אבל זו טעות לדוגמא עבור השימוש שלך לדוגנא עדשה טובה יותר חשובה מגוף יקר יותר. אתה לא צריך מצלמה עם מערכת פוקוס מעולה וקצב צילום מביר שחשובים לצילום ספורט, גוף עמיד למיים ואבק ועוד יכולות שיש ל DSLR טובות מול הדגמים הזולים יותר (להסיר ספק איכות התמונה תיהיה זהה בין הדגמים).

יש הבדל גדול באיכות האופטית של עדשות זולות לאלו הטובות וזו כאמור טעות לרכוש גוף יקר ולחבר לו עדשה זולה - לכן מוזר לי שאתה קובע מחיר רק לגוף ומחפש עדשה זולה.

לדעתי בתקציב שלך אתה יכול לרכוש את פנסוניק G7
http://www.dtown.co.il/articles/3720.html

היא מספקת וידאו איכותי ויש לה כניסת מיקרופון (אבל אין לה אפשרות לחיבור אוזניות), לפי מה שאני קורא ברשת עבור הקלטת קול איכותית כדי לעשות זאת עם מכשיר הקלטה חיצוני ולאחר מכן סינכרון של הקול והתמונה בתוכנת עריכה.

אפשרות אחרת זה לרכוש פנסוניק GH4 ביד שנייה היא באמת מצלמה שתוכננה להיות מלכת הוידאו וכך גם היה שהיא יצאה.
אני רוצה להראות לך את ההבדל בין צילום וידאו של פנסוניק G6 מול קנון 70D (אומנם מדובר על דגמים מלפני שני דרות אחורה, אבל ההבדל נשאר גם היום)

עופר צ

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
ה G7, נראית אופציה מעניינת.
האם הקומבינציה הזו נראית לך מתאימה?
http://www.cameracity.co.il/Panasonic_Lumix_DMC-G7__G70_Kit_+_14-42_/
היית ממליץ על עדשה אחרת?
דרך אגב, תודה על כל המידע.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ככיוון התחלתי זה, בהחלט רעיון טוב, בעיקר שעדשת הקיט של פנסוניק נחשבת לא רעה כלל. בעתיד לאולימפוס ופנסוניק יש מגוון גדול של עדשות שניתן להתקדם איתם וכן יש גם עדשות של חברות אחרות שחלקן ניתן לחבר ישירות וחלקן עם מתאם.

פנסוניק ווידאו זה הולך טוב יחד.

דרך אגב התיעצתי עם חברים היום שעוסקים בצילומי וידאו נאמר לי שניתן לרכוש מקליט אודיו חיצוני ב 500 שח דגם התחלתי לא רע בכלל וה 1000 שח כבר זה מוצר רציני יותר. מעבר לכך ניתן להקליט אודיו גם עם הטלפון הנייד. בכל מקרה לצילום של יותר ממטר זה בטוח יותר טוב המיקרופון מחובר למצלמה. לאחר מכן ניתן בקלות לסנכרן את הקול והתמונה במחשב.

menahem

כתב האתר
מעורבות
359
נקודות
83
אכן יש מקליטי קול מתחת ל 1000 ש"ח,אבל: ל - Tascam ול Zoom יש שני מכשירים (מהסדרות הגבוהות של שני היצרנים),שגם מקליטים מצויין וגם ניתן לחברן למצלמה בתפס של הפלאש (מבזק). לגבי מחיר: מעל אלף שקלים ועד לגרוד של אלפיים שקלים.

לי יש ניסיון אמפירי עם המקליט של Tascam שכאמור ניתן לחבר למצלמה לתפס המבזק ולשלוט על המקליט מהטלפון הנייד,מה שמאפשר להפעיל את הוידאו וההקלטה ולסנכרן ביניהם בזמן ההקלטה מה שעוזר,אחר כך,בסינכרון התוכנתי/אפליקטיבי.

לגבי ה Zoom עם המקליט H6 שלהם אין לי ניסיון אמפירי אבל יש לי עם דגם נחות יותר שיצורו,כבר,הופסק. אבל: אני מנוי על ערוץ הפצה של מוזיקה אינדי. ושם קיבלתי קובץ של הופעה חיה שהוקלטה כולה ב H6 והאיכות של ההקלטה ממש טובה ולא מביישת הקלטה מציוד פרו אודיו יקר פי אלפי מונים.

אני לא מסנכרן בין הקלטת האודיו במצלמה וזו של הטסקם שבשימושי - אבל זה בגלל צרכים ודרישות ולא כי אי אפשר. מכל מקום האודיו בטסקם טוב יותר ומשקף הרבה יותר טוב את המקור שלו אני מאזין במו אוזני ב Live.

גלוי נאות טכני:

צילום וידאו/אודיו סוני A6000 ואחרי כמה פאדיחות תפעוליות קנון 80D כגבוי.
מקליט אודיו: Tascam d-40.

מנחם.

עופר צ

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
את ה G7 קצת קשה למצוא בחנויות.
לגבי עדשות הסוני (ל A6300) בהנחה שאני קצת מותח את התקציב, מה "המינימום"? העדשה שהפנת עולה כ 2500 שח, יש עדשה סבירה באזור 1000-1500?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור