ייעוץ בקניית מצלמה

• פותח הנושא nomix
  • פורסם בתאריך

nomix

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
שלום,
אני מצלמת כבר כמה שנים. בשנה האחרונה התמקדתי יותר בתחום והתקדמתי מעבר לתחביב.
אני מחפשת מצלמה, אפשרי גם יד שניה. התקציב הוא בערך 5000-6000 ש"ח
אני מצלמת בעיקר צילומי חוץ - ילדים ומשפחות. וצילומי פנים - ניובורן
התרשמתי לטובה מכל מיני חוות דעת על nikon d7200.
אשמח גם להסבר על ההבדלים בין FF לבין קרופ. עם כל מה שקראתי עדיין לא הבנתי עד הסוף.
עם הניסיון שלי עד היום התחברתי יותר לניקון, אבל אני פתוחה להצעות

תודה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בדרך כלל מצלמות נבדלות האחת מהאחרת בגודל החיישן מצלמות DSLR יש חיישנים של APS-C ובדגמים הבכירים יותר יש חיישני (FF (FULL FRAME בניקון גם נוהגים לסמן FF גם FX ו APS-C כ DX.

להסיר ספק מצלמות DX מספקות תמונה מעולה ורבים כולל צלמים מקצועיים משתמשים במצלמות כאלו - מצלמות FF יקרות יותר דורשות בדרך כלל עדשות טובות ויקרות ומספקות בתמורה יכולות לאיכות תמונה טובה יותר.

לדעתי קשה למצוא מצלמות FF טובות ביד שנייה שלא עברו אצל צלמיים מקצועיים שצילמו רבות עם המצלמה, אבל אם את מצליחה למצוא מצלמה כמו ניקוןD810, D750 או D610 ביד שנייה אלו מצלמות מעולות (בניקון מספר גדול יותר מדבר על דגם בכיר יותר כך שה 750D עדיפה על ה D610 וה D810 עדיפה על שניהן).
למצלמת FF הייתי בוחר בעדשת טמרון 24-70 הניקןון טובה יותר אבל יקרה יותר, גם עדשות ניקון 24-80 או 24-120 הן אופציה טובה עבורך.

אחרי שחלמנו קצת גבוהה (אני מאחל לך למצוא מצלה כזו ביד שנייה)
כדי לחפש בקבוצות בפיסבוק כמו
https://www.facebook.com/groups/PhotographicEquipment/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/107540469373929/?fref=ts

https://www.facebook.com/groups/galitz.yad2/?fref=ts

מעבר לכך, כאמור מצלמות DX גם מספקות תמונה מעולה ו D7200 היא מצלמה מעולה ובשילוב עם עדשות טובות תספק יופי של תמונות.
אפםשר להתחיל בעדשת 17-50 של סיגמא או טמרון עבור ניקון - אלו עדשות לא ממש יקרות שמספקות תמורה נהדרת עם איכות תמונה טובה ועם צמצם גדול של עד F2.8 שלדעתי מספק הרבה יתרונות

nomix

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
קודם כל תודה על ההסבר המקיף והמועיל! הגעתי למקום הנכון..
האם יש לי אופציה בתקציב שלי לקנות מצלמה חדשה? איזה דגם מומלץ - גם ביד שניה על מה כדאי ללכת?
עדשות כדאי לקנות חדשות? או שאפשרי גם ביד שניה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מצלמה D7200 חדשה עולה כ 3300 ש"ח
עדשת סיגמא 17-50 עולה כ 1200ש"ח
לציוד חדש - אני מבין זה נכנס בתקציב

nomix

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
אוקיי. נשמע לי מעולה. תודה carmi
לגבי עדשת זום, מה מומלץ?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
כאמור הייתי מתחיל עם עדשת סיגמא 17-50 ולאחר תקופת שימוש רואה מה חסר ואיזה עדשה תתאים להשלים זאת, אם בכלל

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
ההצעה של כרמי על פניה הגיונית אבל אני חושב אחרת.
כאן לא מדובר על עדשת מאקרו או עדשת עין הדג שהן לשימושים ספציפיים. גם לא מדובר על זום מאוד ארוך ויקר.
לטעמי עדשת ניקון 70-300 צמצם 4.5-5.6 מיוצבת היא השלמה חשובה לארגז הכלים של הצלם.
נכון שאפשר להסתדר רק עם 17-50, אגב אפשר גם רק עם עדשה קבועה וזהו , אבל הטווח 70-300 מאפשר פורטרטים ממרחק ומגוון מצבים שה17-50 לא מאפשרת.
כדי להמחיש [קצת בהגזמה] זה דומה לטבח שנותנים לו אפשרות לבשל רק תבשילים מלוחים, חריפים וכיו"ב, אבל מונעים ממנו את המתוקים...
וכן יש עוד עדשות שצריך כמו ה 10-20, עדשות פריים ועוד, אבל בעיני עדשה כזאת היא השלמה לבייסיק.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
עמי, לא כל צלם צריך לצלם זום מצד שני יכול להיות שעדשה עם צמצם סגור לא תתאים לצרכים בשלב מאוחר יותר
ובטוח שלא צריך לבנות ארגז הכלים של הצלם ביום הראשון שלו

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
אני מצלמת כבר כמה שנים. בשנה האחרונה התמקדתי יותר בתחום והתקדמתי מעבר לתחביב.
אלי, אני כמוך עניתי לשאלה איזו עדשת זום מומלצת לרכישה בתקציב הנתון.
אני מציע שנסכים,שאנחנו בנקודה הזאת, לא מסכימים וזה בסדר שיש מגוון דעות, כך כל אחד יעשה שיעורי בית ויחליט מה טוב עבורו.

nomix

חבר אתר
מעורבות
1
נקודות
3
מה עם עדשת זום עם צמצם פתוח ?
אני עושה שימוש בעדשות זום, ואני חושבת שזה יחסר לי

עמי חסון - בלוג עמי

חבר משקיען
מעורבות
418
נקודות
63
מה עם עדשת זום עם צמצם פתוח ?

מה לגבי תקציב גדול משמעותית...
בתקציב שבו נקבת, קיבלת מבחינתי את התמהיל הטוב ביותר לצרכים שלך.
ה70-300 האמורה טובה מאוד בתנאי אור יום. בתנאי אור לקויים היא אינה הפתרון.
אם את רוצה סט מ-17 מ"מ ועד 300 מ"מ בצמצם 2.8 צריך הרבה יותר מאשר לשלש את התקציב.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור