ייעוץ בבחירת מצלמה

תומר אלון

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
1
היי,
אני מעוניין לרכוש מצלמה בפעם הראשונה לשימושים של צילום נוף עירוני/ טבע ו צילומי פורטרייט.

הייתי שמח להמלצה למצלמה שכרגע ההתמקדות שלי במצלמת Mirrorless בתקציב של עד 4000 (גמיש) ש״ח.

עברתי פה על מספר הודעות בפורום וראיתי שרוב ההמלצות הולכות למצלמות הבאות:
Fuji xt20
Sony a6000
ואשמח לשמוע גם חוות דעת על המצלמה הבאה:
Olympus OM-D E-M10 Mark III

אשמח לשמוע לגבי כל אחת מהמלצות למעלה (או מצלמות נוספות שלא צוינו) בנוסף לעדשות שכדאי לקנות איתן (שעדיף שיתאימו גם לצילומי נוף וגם לצילומי פורטרייט במידה וזה אפשרי) כאשר חשוב לי מאוד איכות צילום תמונות ופחות וידאו.

בתודה מראש לעוזרים.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני מאוד אוהב את אולימפוס OMD-EM10 III היא אחת המצלמות היפות שיש, גודל פיזי נוח, לא גדולה מידי לא קטנה מידי, מחיר שפוי יכולת וידאו מוצלחת (עם מייצב מוצלח) ועם עדשת קיט היא כיף של מצלמה לצלם איתה, ויש מגוון עדשות שאפשר להתקדם איתם.

אבל יש לה גם חסרונות, חיישן קצת קטן מול המתחרים וכן רזולוציה של 16MP שלכל המתחירים יש מעל 20MP, כך שהגדלת תמונות או צילום בתאורה חלשה, היא פחות מוצצלת, כמו כן מערכת הפוקוס שלה טובה, אבל יש טובות יותר. אם נראה שהיא לא מצלמה מושלמת אז זה בסדר אין חייה כזו מצלמה מושלמת
אם רכישה החו"ל היא אופציה אז אפשר לבדוק גם את האחות של אולימפוס הפנסוניק G85 עם עדשת 12-60 (לדוגמא דרך אמזון)

סוני A6000 היא מצלמה קצת ישנה ועדשות הקיט שלה בנונית ביותר מגוון העדשות שלה יקר ובעלת גוף קטן מידי ולא נוח לתפעול מתקדם. עם רוכשים אותה עם עדשת סוני 18-105 מקבל סט מוצלח שמוציא תמונות טובות, מי שרוצה להתקדם יהיה לו קשה עם מצלמה זו, אבל אם רוצים רק סט בסיסי זו אפציה מוצלחת.

פוג'י X-T20 כעת ממתינה להחליפה X-T30 ואז נמכרת כעת עם עדשת פוג'י 18-55 הנהדרת שלה במחיר של 40000 ש"ח שזה דיל מוצלח שכולל שנתיים אחריות של היבואן שמעוני. המצלמה בעלת חיישן מעולה שמוציא תמונות מוצלחות מאוד, העדשה כאמור נהדרת וזה סט מעולה יחד וקל להוציא תמונות ברמה מאוד גבוהה עם המצלמה ללא הרבה רקע בתחום. מצלמות פוג'י מיוחדות וצריך קצת זמן להתרגל לראש שלהם עבור שימוש מתקדם, אבל שנכנסים לראש שלהם הן נוחות גם לשימוש מתקדם.

מה הכיוון שנראה לך יותר?

תומר אלון

חבר מתחיל
מעורבות
1
נקודות
1
היי כרמי,
תודה על התשובה המפורטת.
על פי התשובה שלך נראה כי הכיוון הצטמצם לאלומיפוס או לפו׳גי.
במידה ואני קונה גוף בלבד, אשמח להמלצה על אילו עדשות (מאפיינים) עלי לחפש לאולימפוס כדי שתתאים לצרכים שלי.
כמו כן, במידה ואתה יודע, מה דין האחריות לגבי מצלמה שנרכשת בחול.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אין אחריות בארץ למצלמות שנרכשו בחו״ל, אפשר לרכוש ביטוח ואחריות של מאק, ראה כאן בראש הפורום הסבר על כך.

מצד שני אם רוכשים נגיד מאמזון, אז ניתן לקבל את האחריות של אמזון, כמובן שיהיה צורך לשלוח לחול את המצלמה.

בהקשר לא אולימפוס:
עדשת הקיט של אולימפוס היא לא עדשה רעה בכלל ואפשר להשתמש בה, אני חושב שקשה למצוא את המצלמה ללא עדשת הקיט, מעבר לכך יש מספר עדשות מעניינות לאולימפוס כמו עדשת פנסוניק (כן, היא מתאימה גם לאולימפוס) 12-60 יש דגם פשוט שהוא ממש מוצלח ויש דגם עם צמצם גדול יותר שקצת יותר יקר וזו כבר עדשה נהדרת. יש גם עדשות אולימפוס מעולה 12-40 עם צמצם גדול שהיא מעולה.

אבל לדעתי בתוספת המחיר זניחה של עדשת הקיט כדי להתחיל איתה

בנושא הפוג׳י אין לך שאלות :)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור