יהורם גאון נגד הזמר המזרחי: "זבל ובושה"

• פותח הנושא oferT
  • פורסם בתאריך

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/220/206.html

וזה בא מאדם שהוא נצר למשפחה ספרדית שורשית.
נו טוב,בגיזענות אי אפשר להאשים אותו...

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
הוא לא מחדש כלום,זה דבר ידוע.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
יהורם צודק. אין כל קשר בין הזבל שמושמע חדשות לבקרים , לבין מוזיקה מזרחית אמיתית.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
משהו כואב להם. כואב להם שמישהו אחר מצליח והם לא.
יוסי גספן הוא אדם אחד הכותבים החשובים ביותר בתעשיה. אולי החשוב אי פעם.
הוא הצליח, במילותיו לאחד מזרח ומערב. להביא את המוסיקה המזרחית למרכז הבמה.

פעם, כשהם היו בגטו הכל היה בסדר. היום, כשהם נמצאים במרכז יוצאים כל השלדים מהארון.

עופר. הרשה לי לתקן אותך.
יהורם גאון כבר מזמן לא ספרדי. לא בגישה, לא בשירים ולא במנטליות.
אם תראה את הסרט קזבלן {ואני משער שראית} הוא מלין שם בדיוק על מה שהוא עושה עכשיו.

ואני אומר.
האומנים האלה עובדים! הם מקליטים, שרים, מופיעים ומשמחים את העם בשירים שחלקם יפים ומרגשים וחלקם צועקים מסחריות. אין לי בעיה עם זה.

ליהורם גאון, חווה אלברשטיין {שאני לא מבין איך העיזו לתת לה פרס מפעל חיים}, מתי כספי ועוד כמה מלינים ממורמרים יש מספר דברים במשותף.

1- הם גזענים.
2- הם עצלנים.
3- הם רוכבים על תהילת העבר שלהם.
4- הכסף הולך ואוזל.

האמן לי עופר, אני מכיר את השוק הזה מקרוב. כשהארנק מתרוקן, כשהם כבר לא במרכז העניינים, כשהרייטינג שלהם נופל ויש בהם ניצוץ קטן של פלצנות והתייפיפות הם מנסים בכל הכוח לנסות לצעוק שהעם אשם. אבל בשביל כבוד צריך לעבוד {יהורם אמר את זה בעצמו}. אז תזיזו ת'תחת שלכם וטוסו לאולפן להקליט ואל תבלבלו לנו ת'מוח.

אם יצרו ישמעו - לא יצרו לא ישמעו.

בקיצור, יהורם יצא בכיין בדיוק כמו חבריו. ממנו ציפיתי למשהו אחר.

אפרופו גזענות.
זה לא קשור למוצאו, זה קשור למצב נפשי ומצב כלכלי. הוא לא במרכז והוא מבואס, הכסף נגמר והוא לחוץ.
אם היה משקיע את זמנו בלהיכנס לאולפן ולעבוד {שזה מה שהוא אמור לעשות} הוא היה שותק.

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
נמר, אתה יודע מה מצבו הכלכלי של יהורם גאון?
מאחל לכולנו להיות "מסכנים" כמוהו.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא מדבר על מצבו הכלכלי באופן כללי.
אני מדבר על מה שהוא כבר לא מרוויח ממוסיקה כמו פעם.
אני יודע גם שזה מעצבן אותו שהוא לא בקדמת הבמה.

זה הכל ביחד.

לגבי מה שהוא מרוויח ממוסיקה, זה מידיעה כמובן. הוא מרוויח פחות כסף ממה שהוא היה מרוויח פעם. הרבה פחות.

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
לגופו של עניין הוא צודק ,אכן מדובר בתעשיית זבל מהסוג הנחות ביותר
תגובות לגופו של אדם לא משנות ולא גורעות מטענותיו כהוא זה
מה זה משנה כמה הוא מרוויח או מפסיד ממוסיקה?
או אם הוא בקדמת הבמה או מאחוריה או מתחתיה?

נ.ב.
אני מניח שאין כוונתו לאומנים כמו עמיר בניון למשל

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הוא הכליל זא'נר.

ויש קשר ועוד איך. אתה תבין את זה כשתהיה אומן מתוסכל מזה שהוא כבר לא ברשימת ההשמעה כמו פעם.

שים לב מי מתלונן.
לא תראה שם את מירי מסיקה, יוני בלוך, איפה הילד, מוש בן ארי, קרן פלס וכ"ו. את מי כן? את מי שלא עובד.

עצלנים ממורמרים שאין קשר בין התלונות שלהם לבין איכות המוסיקה. שמפסיקים או משמיעים אותם פחות לטובת מוסיקה אחרת זה מבחינתם איום קיומי. לא למוסיקה ה"לבנה" {לדבריה של הגזענית חווה אלברשטיין} אם כי למעמדם כאמנים.

כנראה שיוסי גיספן באמת עשה מהפכה. חוץ מהשירה הוא הוציא מהארון את כל הגזענים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אגב.

בדיוק את מה שאני טוען, אבל בדיוק אותו הדבר אומרים כרגע בערוץ 2.

"זה נובע ממירמור של הדינוזאורים של המוסיקה, הם כבר לא בקדמת הבמה וזה מאוד מרגיז אותם. אין לזה באמת קשר לאומנות. זה קשור למשחקי כבוד"

ואת זה אמרה אשכנזניה בשם קרן. איזו קרן? תפתחו ערוץ 2 ותבינו.

יוצא שלא רק אני חושב כך.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עדכון נוסף.
היום ב"מהדורה ראשונה" היתה תגובה של אליקו {שדרן ברדיו לב המדינה בתוכנית של מוסיקה מזרחית}.

"כל אחד מדבר מאיפה שכואב לו. יהורם גאון ממורמר שהוא לא במרכז. אם היה במרכז הבמה המוסיקה המזרחית לא היתה מפריעה לו כלל. חבל שהוא מתבטא בצורה כל כך גזענית"

הוסיף ואמר.
"קרן פלס, מירי מסיקה, אריק ברגמן ועוד שלל אמנים טובים אינם מתלוננים כלל. הסיבה היא ברורה. הם עובדים!.
כל אחד היה רוצה שיורידו את המוסיקה שלו באלפים, להופיע בהיכל התרבות, היכל נוקיה, קיסריה, להתנגן ברדיו."

כשהם יצאו מהמעגל הזה הם התחילו להתלונן. כשהזמרים המזרחיים הופיעו רק בחתונות ובמחשכים לא היתה להם בעיה עם זה כלל. וזה בדיוק העניין. לא מוסיקה - כבוד!

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
נמר, יהורם גאון הוא לא היחיד שאמר את מה שאמר
אבל, הוא כנראה היחיד שאמר את זה בפומבי.

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
כל כך הרבה מילים

שלא מגיעות לתוכן/לב העיניין.

משהו שחייבים להבין אחת ולתמיד,יהורם גאון אמר דברים שאחרים חושבים
רק לא מביעים אותם בפומבי. (בלי יותר מיד פרשנות)

האם הוא נהג נכון? זו כבר שאלה אחרת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עכשיו בדיוק ראיתי את התוכנית "עושים סדר" עם בן כספית.
הנושא הזה כמובן עלה. ישבו שם מני פאר וחנה גולדברג {משוררת}. חנה טענה שהשירים של היום "דבילים" לעומת השירים עם העומק שלה. שאל אותה מני פאר האם לשיר "אנטרטיקה" שכתבה הוא נחשב מבחינתה לעומק. כמובן שלא. הרי אין סוסים שמדברים עברית זה לא ממש מתוחכם.

אומר מני פאר וצודק. בדיוק כפי שאני טוען. זה לא עניין של טקסטים. זה עניין של כבוד.

ואת מי הביאו לסנגר? אביהו מדינה. את הכתיבה שלו כבר לא קונים, בלי קשר לאיכות. הוא ישן, פעם, משעמם ולא מצליח. גם הוא, כמו המלינים לא עובד, לא כותב - עצלן! אם היה כותב שירים שהיו ממלאים את קיסריה אז כנראה לא היה צריך לסנגר על אף אחד. אם היה כותב עבור אייל גולן, מושיק עפיה, משה פרץ, דודו אהרון, שרית חדד ועוד שלל זמרים שנמצאים במרכז הבמה הוא היה במקום אחר.

מהיכרותי עם אביהו, כאשר הגברתי אותו לא מעט פעמים, מדובר על האדם הכי ממורמר ומתוסכל שכן לא הצליח בתור זמר ובקושי בתור כותב. אומנם כתב כמה שירים מדהימים {הפרח בגני, ניגונים, אבי ועוד} אבל היום כבר מחפשים משהו אחר. משהו חדש.

ובמילים אחרות.
תנו לי גם מוסיקה קלילה, פשוטה, שלא מצריכה יותר מידי מחשבה על המילים, בלי לפענח. תנו לי לשמוע בכייף מבלי לשבור ת'ראש. ויש לא מעט כאלה גם מהצד השני שאינני זוכר שעלה זמר מזרחי שהלין על כך.

אפשר לקחת את "כלבלב אווווו בידי בם בם" של מתי כספי, את "נחניאלי" שלו, את שירי הלהקות הצבאיות העמוקים של פעם כאשר 90 אחוז מהם זה מילים ברמה של כיתה א' בגזרה הטיפולית המיוחדת, את "קוקוס" של הגזענית התורנית חווה אלברשטיין, או "אנטרטיקה" של קורין אלאל.

תכלס, יופי של שירים, אני נהנה לשמוע אותם. קליל, נעים, זורם, לא מקשה על המחשבה. וזה בדיוק מה שצריך. גם מורכב וגם קליל. לא צריך לשחק אותה "עמוקים" אחרי הכל שווארמה ב-90 אחוז מהמקרים באה יותר טוב מפירות ים!

a_yaron

אוהב את התחום
מעורבות
3
נקודות
18
"כל אחד מדבר מאיפה שכואב לו. יהורם גאון ממורמר שהוא לא במרכז. אם היה במרכז הבמה המוסיקה המזרחית לא היתה מפריעה לו כלל. חבל שהוא מתבטא בצורה כל כך גזענית"

לא מענין אותי אם יהורם גאון מופיע, מרוויח, במרכז הבמה או על התוף, מתוסכל או רץ מאושר בגשם ......
בעצם יהורם גאון לא מעניין אותי בכלל בהקשר זה אבל מה שהוא אמר זה מה שאני חושב ומרגיש ועוד הרבה אחרים
כך שכול מה שאתה כותב על מי האמן שמתלונן לא משנה כי זה לא רק הוא
בכול מקום (כן גם אצלך בסלון) אני מותקף ב"מוסיקה" מזרחית שאני לא אוהב (מאוד לא אוהב)

תתיחס לנושא ולא למי שאמר

דיון די זהה לזה היה לא מזמן אם אני זוכר נכון

ירון

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עופר.
גם חווה אמרה את זה בפומבי, שלומי ברכה, שלום חנוך, רמי קליינשטיין, גידי גוב, מתי כספי ושאר ה"דינוזאורים".

מירי מסיקה, יוני בלוך, איה קורן, קרן פלס, אריק ברגמן ועוד שלל אומנים עובדים לא מלינים כלל. להיפך, מאוד מפרגנים.
אז כשהיה כאן רוק בינוני בעשור האחרון המוסיקה המזרחית התפתחה כמוסיקה השולטת. בדיוק כפי שאז לא יצא זעמם של האמנים המזרחיים אין סיבה שיצא זעמם של השאר.

זה לא קשור למוסיקה מזרחית, אני אומר את זה כבר בפעם ה-10000. זה קשור לכסף, פרנסה, כבוד והרצון להישאר בשטח. שימו לב שהמלינים הם אלה שפשוט לא עובדים, לא כותבים, לא מופיעים ומנסים לרכב על תהילת העבר.

אם כבר להלין אז זה על עצם העובדה שאישה גזענית ומלאת שינאה, שהחרימה את המדינה שלנו למשך עשור, זמרת מעולה {לצערי} קיבלה פרס על מפעל חיים! זה בהחלט מרגיז ובמיוחד כאשר יהודית רביץ היתה מועמדת גם ולה היה מגיע!!!

יהורם גאון תמיד היה שחצן, אביהו מדינה תמיד היה לקקן!

קבלו את אייל גולן. איזה קול יש לו, איזה נשמה!!!

ותגידו לי אם יהורם גאון עם קול שכאילו תקעו לו סמרטוט בגרון יכול לשיר ככה!
http://www.youtube.com/watch?v=GfjHlSoltpo

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
עדכון נוסף.
היום ב"מהדורה ראשונה" היתה תגובה של אליקו {שדרן ברדיו לב המדינה בתוכנית של מוסיקה מזרחית}.

הוסיף ואמר.
"קרן פלס, מירי מסיקה, אריק ברגמן ועוד שלל אמנים טובים אינם מתלוננים כלל. הסיבה היא ברורה. הם עובדים!.
כל אחד היה רוצה שיורידו את המוסיקה שלו באלפים, להופיע בהיכל התרבות, היכל נוקיה, קיסריה, להתנגן ברדיו."

כשהם יצאו מהמעגל הזה הם התחילו להתלונן. כשהזמרים המזרחיים הופיעו רק בחתונות ובמחשכים לא היתה להם בעיה עם זה כלל. וזה בדיוק העניין. לא מוסיקה - כבוד!

(lol) שמעתי גם את התגובה הנלעגת והעילגת של הנ"ל ,מבחירי תעשיית הזבל .
כפי שציין המראיין מדובר במכונות מזומנים , וזה כל העניין
שום קשר למוסיקה ,אומנות, איכות
כאמור הנוסחה פוצחה זה מכבר וניתן למחזר שוב ושוב את הסחורה הפגומה הזו עבור
הקהל האיכותי שצמא למוצא פיו של האליל התורן (עוד איזה פרץ, כאילו שחסר).
מה חושבים ה"אומנים" עצמם על הקהל שלהם -אמר מי שאמר :"איזה שלופים"
ממש בעסה

לסיום ,הנה שורת מחץ מלהיט כולשהו שאפילו פון גטה היה גאה בה:
"סוכר סוכר בסבוסה, אבא שלך מה לי עשה"

מעניין לכמה שפות תורגם הלהיט הזה..

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא מענין אותי אם יהורם גאון מופיע, מרוויח, במרכז הבמה או על התוף, מתוסכל או רץ מאושר בגשם ......
בעצם יהורם גאון לא מעניין אותי בכלל בהקשר זה אבל מה שהוא אמר זה מה שאני חושב ומרגיש ועוד הרבה אחרים
כך שכול מה שאתה כותב על מי האמן שמתלונן לא משנה כי זה לא רק הוא
בכול מקום (כן גם אצלך בסלון) אני מותקף ב"מוסיקה" מזרחית שאני לא אוהב (מאוד לא אוהב)

תתיחס לנושא ולא למי שאמר

דיון די זהה לזה היה לא מזמן אם אני זוכר נכון

ירון

ירון.
כשהראש סגור לא מצליחים לשמוע מוסיקה.
בביתי אני שומע אייל גולן, יוונית, זוהר ארגוב, ג'אז, קונצרטים, רוק ובקיצור, הכל! מה שטוב אני שומע.

לא מתחבר למשה פרץ, קובי פרץ, יש כמה של מושיק עפיה שאני מאוד אוהב, גם שמעון בוסקילה אני אוהב, עמיר בניון ויהודית רביץ, מתי כספי, מירי מסיקה ועוד!

אין בי שמץ של גזענות, אפילו לא טיפה. אבל אני מתעב גזענים כמו אלה הטוענים "שהשטן לא ברא את המזרחית הזו".

אבל כמו שאמרתי קודם. את יהורם גאון מעולם לא אהבתי. לא בתור זמר, לא בתור אדם ואני גם לא אוהב אותו בתור פרזיט שרוצה לקבל מחיאות כפיים על מה שהוא כבר לא עושה שנים!

בקיצור, זה לא דיון על מוסיקה, זה דיון על אדם עם כבוד מעוך, שלא מצליח למלא דירת רווקים בקהל, משעמם ועם קול מעצבן.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
86
נקודות
28
[
לסיום ,הנה שורת מחץ מלהיט כולשהו שאפילו פון גטה היה גאה בה:
"סוכר סוכר בסבוסה, אבא שלך מה לי עשה"

מעניין לכמה שפות תורגם הלהיט הזה..[/QUOTE]

זה תורגם לשפה הזו ונשמע בערך כך-
בחייאת עיוני לא בוגד:D

אני לא רוצה להכביר מילים ,אבל, כל ה"מוזיקה" העכשווית,אינה בהגדרה מוזיקה מזרחית!
מה לעשות זה מה שיש....מי שרוצה ישמע ומי שלא רוצה(כמוני)נאלץ לסתום אוזניים ולהימלט למקלט השפיות האודיופילי...
נ.ב
מוזיקה מזרחית,קבלו-
צלילי העוד
צלילי הכרם
יאיר דלאל
אביהו מדינה
זהר ארגוב
חיים משה
אורי שבח
ג'ו עמר

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
אני מקווה שיקום ערוץ מוזיקה ישראלית ללא מזרחית
או לפחות תחנת רדיו אחת שמשדרת שירים ישראלים,
ולא מזרחית,אבל הגענו היום למצב שדוחפים תמזרחית לכל
תחנת רדיו,נון סטופ.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מקווה שיקום ערוץ שינגן הכל. בלי שום אפליה. מה ששרים בשפה העברית צריך לקרוא לו מוסיקה עברית.
ישמעו גם שלומי ברכה וגם שלומי סרנגה, גם חווה אלברשטיין וגם מרגול, גם שלמה ארצי וגם שלמה בר, גם מירי מסיקה וגם זהבה בן, גם שרית חדד וגם קרן פלס, גם מתי כספי וגם אייל גולן.

הכי טוב שיהיה דואטים של שניהם. את יהורם גאון הייתי משאיר בחוץ, לא קשור לגזענות. פשוט יש לו קול מעצבן.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור